Galatasaray Başkanı Özbek: Florya’da Emlak Konut’a ait 40 dönümlük araziyi satın almak için son aşamaya geldik

İSTANBUL (AA) – Galatasaray Kulübünde kasım ayı olağan divan kurulu toplantısı gerçekleştirildi.

Nef Stadı’ndaki Özhan Canaydın Salonu’ndaki toplantı, divan kurulu başkanı Aykutalp Derkan yönetiminde yapıldı. Toplantıya kulüp başkanı Dursun Özbek, yönetim kurulu üyeleri ve divan kurulu üyeleri katıldı. Salonda 76 divan kurulu, 14 kulüp üyesinin yer aldığı bildirildi.

Başkan Dursun Özbek’in gündeme dair açıklamada bulunduğu toplantıda, üyeler 5 Kasım’da yapılması gereken ancak yeterli katılımcı bulunmadığı için iptal edilen tüzük değişikliğini içeren olağanüstü genel kurul ve güncel konularda görüşlerini aktardı.

Kulübün aralık ayı olağan divan kurulu toplantısı, 14 Aralık Çarşamba günü aynı salonda yapılacak. Toplantıda yılın ilk 9 aylık konsolide finansal tabloları hakkında sunum gerçekleştirilecek. Raporlarda Burak Elmas yönetimindeki ilk 6 ay ve Dursun Özbek başkanlığındaki 3 aylık bölüm yer alacak.

Hem Galatasaray hem de Türk futbolu için doğruları söylemeye devam edeceğiz

Kasım ayı olağan divan kurulu toplantısında kulübün gündemiyle ilgili açıklamalarda bulunan Özbek, sözlerine, “Bugün bu divan toplantısında siz değerli üyelerimizle Galatasaray üzerine biraz dertleşmek istiyorum.” diyerek başladı.

Sarı-kırmızılı camiaya birlik ve beraberlik mesajı veren Özbek, “Son dönemde gerek federasyon gerekse medya içinde yerleşmiş odaklarla büyük bir mücadele içindeyiz. Sadece kendi çıkarlarını düşünen ve bu çıkarlar için gözünü kırpmadan Türk futbolunu manipüle eden bu grupla savaşımız bir günde bitmeyecek. Hem Galatasaray hem de Türk futbolu için doğruları söylemeye devam edeceğiz. Bir adım bile geri adım atmadan bu mücadeleden zaferle çıkacağımıza gönülden inanıyorum. Bu mücadele bizi bir saniye bile yormaz, yaralamaz. Bizi asıl yaralayan, bu şer odaklarının ürettiği akla hayale sığmayacak yalanlara inanıp o yalanlar üzerinden bizi yıpratmaya çalışan bazı Galatasaraylılar.” ifadelerini kullandı.

Dursun Özbek, dönemlerinde oluşturmaya çalıştıkları birlik ve beraberliğin bozulmaya çalışıldığını ileri sürerek, “Tek amaç var. İlk günden beri oluşturmaya çalıştığımız birlik ve beraberlik ortamını, sevgi iklimini engellemek. Galatasaray bugüne kadar kutuplaşmadan, küskünlüklerden ne yarar gördü? Bu sevgi iklimimi sağlamak için çaba göstermekten asla yılmayacağız. Sizin desteğinizle Galatasaray’da birlik ve beraberliği sağlayacağız. Seçildiğimiz günden bugüne samimi eleştirileri her zaman dikkate aldık ama bizim bu samimiyetimizin bir zayıflık gibi anlaşılmasına, suistimal edilmesine de kesinlikle izin vermeyeceğiz.” diye konuştu.

Özbek, Galatasaray formasını 11 sene terleten eski milli voleybolcu Metin Görgün’ün vefatından sonra ortaya atılan iddialarla ilgili, “Nakit sıkışıklığına rağmen Galatasaray vadesi gelmeden tüm ödemelerini yapmış, yükümlülüğünü yerine getirmiştir. Bu gerçeğe rağmen utanmadan bizi sosyal medyada suçlu, hatta katil yaptılar. Bu kişilerle ilgili hukuki süreci başlattık ve takip edeceğiz. Bundan sonra herkes Galatasaray’ın ismini nasıl kullandığına dikkat edecek. Bu vesileyle Metin Görgün’e bir kez daha Allah’tan rahmet, değerli ailesine sabır diliyorum.” değerlendirmesinde bulundu.

“Göreve geldiğimizden beri yaklaşık 850 milyon liralık ödeme yaptık”

Sarı-kırmızılı kulübün başkanı, göreve geldikleri günden bugüne yaklaşık 850 milyon liralık ödeme yaptıklarını dile getirdi.

Söz konusu ödemeyi hem gelirlerin düşmesi hem de Türkiye Bankalar Birliğinin yaptığı kesintilere rağmen yaptıklarını aktaran Özbek, şunları kaydetti:

“Galatasaray, içinde bulunduğu zor durumdan çıkmak için çok önemli adımlar atıyor. Göreve geldiğimiz 11 Haziran’dan bugüne yaklaşık 850 milyon liralık ödeme yaptık. Bunu ifade ederken amacımız kesinlikle enkaz edebiyatı yapmak değil ama bu bir realite. Üstelik bu ödemeleri Avrupa kupaları ve token gibi gelirlerimiz olmadan yaptık. 30 Haziran’dan itibaren Türkiye Bankalar Birliği anlaşmasına bağlı olarak gelirlerimizin kısmen yüzde 25, kısmen de yüzde 50’si kesilmeye başlandı. Tüm bu kesintiler ve düşen gelirimize rağmen ödemeleri yaptık. Sadece bu durum bile Bankalar Birliği anlaşmasından çıkmamız gerektiğini gösteriyor. Artık bu konuda hiç şüpheye mahal yok.”

Mecidiyeköy, Kemerburgaz ve Florya projeleri

Kulübün mali bağımsızlığıyla ilgili hayata geçirdikleri projeler hakkında bilgi veren Dursun Özbek, “Galatasaray, mevcut gayrimenkullerini bugün olduğu şekliyle satsa mevcut borcu kapatmaya yetmiyor.” dedi.

Yaptıkları ihale sonucu bir firmadan Mecidiyeköy’deki binanın metrekaresini net 6 bin 750 dolardan satmak üzere taahhüt aldıklarını belirten Özbek, satabilecekleri yaklaşık 14 bin metrekarelik alan olduğunu dile getirdi.

Söz konusu binanın satışından elde edilecek gelirin nasıl değerlendireceklerini anlatan Özbek, sözlerine şöyle devam etti:

“Türkiye Bankalar Birliği ile sürdürdüğümüz anlaşmalar ve yaptığımız konuşmalar çerçevesinde satıştan gelecek para tamamen bir hesapta bloke olarak duracak. Burada 6-8 ayda biriken parayla finansal mühendislikle yapmak istediğimiz işlere Bankalar Birliği de onay verdi. Farklı yöntemlerle bu paranın belli bir seviyenin üzerine çıkmasını sağlamaya çalışıyoruz. Bu paranın yüzde 50’si eski borçların tasfiyesine gidiyor. Yaklaşık 2 milyar 200 milyon lira olan ana para borcumuzun önemli bir kısmı buradan yapılacak yüzde 50 tahsilatla ödenecek. Diğer yüzde 50’si kısmen Metin Oktay Tesisleri’ni taşıyacağımız Kemerburgaz projemiz için kullanılacak. Florya’da Emlak Konut’a ait 40 dönümlük araziyi satın almak için son aşamaya geldik. Orada da inşaata en kısa zamanda başlamak istiyoruz. Kısmen de bunun için kullanacağız. Bu arada bir kısmı da sportif işlerde kullanmak için derneğin uhdesinde kalacak.”

Galatasaray Kulübü Başkanı Özbek, Florya Metin Oktay Tesisleri’nin bulunduğu arazide gerçekleştirilecek konut projesiyle ilgili, “Florya’daki tesisimiz 40 sene önce yapıldı. Değişen ekonomimize, futbol ihtiyaçlarına bakarak değerlendirirsek hala 40 sene önce yapılan tesislerde başarılı olmaya çalışıyoruz. Kemerburgaz’a taşınmamız, Galatasaray’a yakışan ve günün koşullarına uygun bir tesisin yapılması bir mecburiyet. Florya projesindeki satın alma operasyonunda son aşamaya geldik. Projede bize ait olmayan 40 dönümlük arsayı satın almak üzere her türlü hazırlığı yaptık. Bunu Galatasaray’a kazandırmak çok önceden düşündüğümüz bir şeydi. Florya’dan 40 dönümlük araziyi alınca mevcudiyetimiz yaklaşık 65 dönüme çıkıyor. Yaklaşık 97 bin metrekare satılabilir alan çıkıyor. Bugün itibarıyla Florya’daki satılan gayrimenkullerin metrekaresi brüt üzerinden yaklaşık 120 bin lira.” şeklinde görüş belirtti.

Muhabir: Emrah Oktay

Sağlık İçin Kızılötesi Karbon Isı Boyası
Canlıların, özellikle de insanların sağlıklı yaşayabilmek için kızılötesi ışınlara ihtiyaçları vardır. Ancak bir aylık bir sürede yoğun bir şekilde alınan güneş ışınlarının depolanması mümkün değildir. On iki ay boyunca alınacak terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ise sayısız fayda sağlar.

 • Hücre sisteminin yenilenme gücünü artırır,
 • Kan dolaşımını hızlandırır,
 • Kronik yorgunluğu azaltır,
 • Bağışıklık sistemini güçlendirir,
 • Astım, alerjik rinit gibi solunum yolu rahatsızlıkları olan hastalar için en sağlıklı ısıtma sistemidir,
 • Kas ağrıları, sırt ağrıları ve eklem rahatsızlıklarını azaltır,
 • Bazı kanser türlerinin gelişimini engelleme özelliğine sahiptir,
 • Şeker hastalıklarının yan etkilerini azaltır,
 • Fizyoterapi tıp merkezlerinde doğrudan kullanılır.

Tıbbi araştırmalar, uzun dalga boyundaki ışınların terapi etkisi yaptığını, hiçbir zararlı yan etkisinin olmadığını ve insan vücudu için en uygun sıcaklığı sağladığını göstermiştir. Uzun dalga boyunda, terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ile ısıtma sistemi olarak geliştirilmiş olan SRN  Kızılötesi Isı Boyası, güneşin altında ısınma hissini on iki ay sağlamaktadır. SRN Kızılötesi Isı Boyası, uygulandığı ortamı sadece ısıtmakla kalmaz; aynı zamanda bir fizyoterapi merkezine çevirerek, içinde yaşayanların sağlığına katkıda bulunur.
Uzun dalga kızılötesi, radyan ısıdır; yüzünüzde güneşin veya odun ateşinin sıcaklığını hissetmekle aynı histir. Hatta kendi vücudumuzun da yaydığı ısı türüdür. İnsanlığın bildiği en temel ısınma şeklidir. Önce objeleri ısıttığı, ısınan objelerin de ısı yayarak çevreyi sıcak tuttuğu için binlerce yıldır tercih edilmiştir.
Bugün, yüksek enerji verimliliğine sahip SRN Kızılötesi Isıtma Teknolojisi, estetik ve konforlu bir şekilde radyan ısıyı çevre dostu olarak kolayca tekrar kullanabilmemizi sağlamaktadır.
Geçtiğimiz yüzyılda insanoğlunun konforlu olması sebebiyle tercih ettiği konvansiyonel ısıtma sistemlerinin (petek, klima vb.); yakın gelecekte yerini tekrardan kızılötesi ısıtma sistemlerine bırakması kaçınılmazdır.
SRN KIZILÖTESİ KARBON ISI BOYASI HAKKINDA BAZI BİLGİLER

 • SRN Kızılötesi Isı Boyası havayı kurutmaz ve havayı değil sizi ısıtır.
 • 24 V Elektrik ile çalışan Kızılötesi Isı Boyası sistemi yenilenebilir enerji kaynaklarıyla kombine çalışabilir. (Güneş ve Rüzgar enerjisi)
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası Üstüne duvar kağıdı,sıva ve boya gibi ürünler ile uygulanabilir özelliklere sahip bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası’nın boyandığı ortamda nem ve küf olmaz.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası mekanik tesisat ve bakım gerektirmeye bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası anında ısınma ve homojen ısı dağılımı sağlar.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası sağlıklıdır, nefes hastaları (bronşit vb) için en uygun ısıtma teknolojisidir.
 • Su bazlı karbon kaplamalar ek veya ana ısıtma da mükemmel olarak kullanılabilir.
 • Pars alüminyum tozu,pars bakır tozu,Pars Çinko Tozu,Pars Grafit Tozu,Pars Kurşun Tozu,Pars demir tozu,pars kurşun oksit,pars kurşun oksit sülyen,pars kurşun oksit mürdesenk,pars fire assay flux,pars nitrik asit,pars hidroklorik asit,pars sülfürik asit,pars hidrazin hidrat,pars kaolin,pars sepiyolit,sunsep,sundiyo,sunmag,pars zeolit,pars 67 mangan dioksit,pars85 mangan dioksit,hadjin yılan kovucu,parsvet yara tozu,pars lime sülfür,nanotozlar,yemkat.com,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars silisyum karbür,silisyum karbür,dmr74 mangan dioksit,pars magnezyum sülfat,pars magnezyum sülfat anhidrat,pars magnezyum sülfat monohidrat,pars magnezyum oksit,pars bakır sülfat,pars demir sülfat monohidrat,pars kalay sökücü,pars nikel sökücü,süren vollastonit tozu,pars volfram  tozu,pars molibden tozu,pars antimon oksit,pars potasyum hidroksit,pars potasyum silikat,kimyadeposu.com,claypacks.com,demsil silikajel,demsil kil paketi,demsil nem alıcı,nemal nem alıcı,pars sodyum metabisülfit,pars sodyum bisülfat,pars magnezyum nitrat,pars sodyum persülfat,pars kalsiyum sülfat,pars kalsiyum sülfat dihitrat,pars hayvan altlığı,pars sodyum lignosülfonat,pars maden tozları,pars metal tozları,pars yem katkıları,pars nanotozlar,pars çinko oksit,sunshield sıvı kaolen,süren titanyum tozu,pars bakır oksit,demsil silikajel,süren otocam çizik giderici,pars seryum oksit,süren ferro vanadyum tozu,pars spekülarit,süren bit-pire kovucu,süren bakır tozu,süren teknoloji,bakır tozu,
 • DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ
 • 05523307100-05325466184
 • www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net
 • www.potasyumsilikat.net,www.kursunoksit.com,www.parsman.com.tr,www.parsgrafit.com.tr
 • www.parox.com.tr,www.sepiyolit.net,

Check Also

Anadolu Efes, Fransız pivot Poirier’i kadrosuna kattı

Anadolu Efes Basketbol Takımı, Fransız pivot Vincent Poirier'i transfer etti.

[ajax_load_more loading_style="infinite fading-circles" container_type="div" post_type="post" images_loaded="true" placeholder="true" button_loading_label="Haber Yükleniyor..." scroll_distance="500px"]