Fırat Gül: Kocaelispor şampiyon olmak zorunda

Son dakikalarda yenilen golle 1-1 biten maçın ardından Kocaelispor Teknik Direktörü Fırat Gül, basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Şampiyonluk hedefinden vazgeçmediklerini belirten Gül, “İkili mücadeleleri kazanan tarafın ayakta kalacağı bir maç olacağını öngörmüştük. Nitekim öyle oldu. Çok rahat kazanabileceğimiz maçtı. 1-0 öndeyken 2,3, belki daha fazla gol atabileceğimiz pozisyonlar bulduk. Üreten taraf bizdik. Ama sonuç itibariyle 1-1 kalıyorsunuz ve 2 puan kaybediyorsunuz. Bunun bir savunması yok. 33 maçımız var. Tüm maçlardan maksimum puan alarak inşallah hedefe gideceğiz. Zaman zaman böyle kayıplar olur. Dünyanın en iyi takımları kaybediyor, en iyi futbolcuları gol kaçırıyor. Bunlar futbolun içinde olan şeyler. Biz kesinlikle odaklandığımız hedeften vazgeçmeden çalışmaya devam edeceğiz” dedi.

“Farkındayım, bu takım şampiyon olmak zorunda”

Gül, sözlerine şöyle devam etti:

“Maçın kırılma anı; eğer ilk yarı 2-0 bitirebilseydik bambaşka format olacaktı. 1-0 rakibi hep oyunun içinde tutuyor. İkinci yarı Okan’ın direkten dönen şutu var, Tayfun karşı karşıya kaçırdı. Böyle şeyler olabilir. Şu süreçte yapılanma içindeyiz. Kalıcı bir şeyler yapmaya çalışıyoruz ve kalıcı işler yapmak kolay değil. Ben şunun da farkındayım, bu takım şampiyon olmak zorunda. Bu hedefin dışında hareket etmiyoruz. Böyle atmosferlerde, bu tür oyunlarda kayıplar olabiliyor. Biz pozisyona giremeden 0-0 kalsaydık veya 1-1 kalsaydık o zaman ‘Bu takım umut vaat etmiyor’ derdim. Ama şu an hem oynadığımız oyun, hem oyuncularımızın inancı bizi hedefe götürecek noktada”

“Skoru belli bir süre taşımanın oyununu oynadık”

İkinci yarı 75. dakikaya kadar rakip kaleye tehlikeli atak geliştirememeyi ise teknik adam Fırat Gül şöyle açıkladı:

“Oyuncu değişikliği yapmadan önce rakip topa biraz daha fazla sahip olmaya başladı. Onların topa sahip olma süresini kısaltmak, direncini kırmak için orta sahayı daha güçlendirerek ve dirençli hale getirerek cevap verdik. Aslında rakibe pozisyon, alan ve zaman vermedik. Duran top ve karambol top dışında top vermedik. Yüzde yüz kaçırdıkları bir pozisyon yok. Oynadığımız formatın dışında belli bir süre skoru dengede taşımanın oyununu oynadık. Aslında istediğimiz noktaya kadar da taşıdık. Sonraki oyuncu değişiklikleriyle skoru değiştireceğimizi de biliyorduk. Pozisyona girdik de, yakaladık da. Tam düşündüğümüz gibi oldu ama gol olmadı. Pozisyona girip de atamıyorsanız, bir şekilde rakip yarım pozisyondan böyle gol çıkarıyor. Yapacak bir şey yok. Bunlar futbolda olan şeyler, vazgeçmek yok. Önemli olan pozisyon üretebilmek”

Taraftarın istifa çağrısına açıklama

Taraftarın tepkisi ve istifa baskısıyla ilgili soruları da yanıtlayan Fırat Gül, “Taraftarımızın tepki göstermesi gayet doğal. Takımın galip gelmesini istiyorlar. Bizde onun için çalışıyoruz. Daha önce de söyledim. Bize kayıtsız şartsız belli bir süre destek olsunlar. Zaten biz bu işi yapamazsak herkes ne yapması gerektiğini bilir. Sıkıntı yok. Ne zaman, ne yapmam gerektiğinin farkındayım. Gerekli tecrübem de var. O yüzden hiç kimse işin o tarafını düşünmesin. Ama şu süreçte ‘Bu maçta şöyle mi olacak. Bu maçta böyle mi olacak?’ Ben bir şekilde baskıyı emiyorum ama bazı futbolcularım belki etkileniyor. Tabii ki herkes Kocaelispor’un başarısını, Kocaelispor’un şampiyonluğunu istiyor. Ve hemen olsun istiyor. Farkındayım ama inandıklarımızdan vazgeçmeden, Kocaelispor oynadığı oyunun üstüne koyarak galip gelmeye başladığında bu atmosfer bambaşka noktaya gidecek. İki tane galibiyet gelince o baskı kırılır. Biz arka arkaya galip gelmeye başlayınca başka şeyler konuşacağız. Bu takım sezon sonunda inşallah mutlu sona ulaşacak. Sabır demiyorum. Çünkü sabır kelimesi artık antipatik hale geldi. Sabır, sabır. Sabır da onların da geçmişten gelen birikimleri var. Geçen seneki sonuçlar hafızalarda. Sabır kelimesini kullanmak istemiyorum. Gerçek Kocaelispor taraftarının bizi destekleyeceğini biliyorum. Onlara tek mesajım; bu takım şampiyon olacak. Bu süreçte bizle beraber olsunlar” dedi.

KOCAELİ (İHA)

Sağlık İçin Kızılötesi Karbon Isı Boyası
Canlıların, özellikle de insanların sağlıklı yaşayabilmek için kızılötesi ışınlara ihtiyaçları vardır. Ancak bir aylık bir sürede yoğun bir şekilde alınan güneş ışınlarının depolanması mümkün değildir. On iki ay boyunca alınacak terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ise sayısız fayda sağlar.

 • Hücre sisteminin yenilenme gücünü artırır,
 • Kan dolaşımını hızlandırır,
 • Kronik yorgunluğu azaltır,
 • Bağışıklık sistemini güçlendirir,
 • Astım, alerjik rinit gibi solunum yolu rahatsızlıkları olan hastalar için en sağlıklı ısıtma sistemidir,
 • Kas ağrıları, sırt ağrıları ve eklem rahatsızlıklarını azaltır,
 • Bazı kanser türlerinin gelişimini engelleme özelliğine sahiptir,
 • Şeker hastalıklarının yan etkilerini azaltır,
 • Fizyoterapi tıp merkezlerinde doğrudan kullanılır.

Tıbbi araştırmalar, uzun dalga boyundaki ışınların terapi etkisi yaptığını, hiçbir zararlı yan etkisinin olmadığını ve insan vücudu için en uygun sıcaklığı sağladığını göstermiştir. Uzun dalga boyunda, terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ile ısıtma sistemi olarak geliştirilmiş olan SRN  Kızılötesi Isı Boyası, güneşin altında ısınma hissini on iki ay sağlamaktadır. SRN Kızılötesi Isı Boyası, uygulandığı ortamı sadece ısıtmakla kalmaz; aynı zamanda bir fizyoterapi merkezine çevirerek, içinde yaşayanların sağlığına katkıda bulunur.
Uzun dalga kızılötesi, radyan ısıdır; yüzünüzde güneşin veya odun ateşinin sıcaklığını hissetmekle aynı histir. Hatta kendi vücudumuzun da yaydığı ısı türüdür. İnsanlığın bildiği en temel ısınma şeklidir. Önce objeleri ısıttığı, ısınan objelerin de ısı yayarak çevreyi sıcak tuttuğu için binlerce yıldır tercih edilmiştir.
Bugün, yüksek enerji verimliliğine sahip SRN Kızılötesi Isıtma Teknolojisi, estetik ve konforlu bir şekilde radyan ısıyı çevre dostu olarak kolayca tekrar kullanabilmemizi sağlamaktadır.
Geçtiğimiz yüzyılda insanoğlunun konforlu olması sebebiyle tercih ettiği konvansiyonel ısıtma sistemlerinin (petek, klima vb.); yakın gelecekte yerini tekrardan kızılötesi ısıtma sistemlerine bırakması kaçınılmazdır.
SRN KIZILÖTESİ KARBON ISI BOYASI HAKKINDA BAZI BİLGİLER

 • SRN Kızılötesi Isı Boyası havayı kurutmaz ve havayı değil sizi ısıtır.
 • 24 V Elektrik ile çalışan Kızılötesi Isı Boyası sistemi yenilenebilir enerji kaynaklarıyla kombine çalışabilir. (Güneş ve Rüzgar enerjisi)
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası Üstüne duvar kağıdı,sıva ve boya gibi ürünler ile uygulanabilir özelliklere sahip bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası’nın boyandığı ortamda nem ve küf olmaz.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası mekanik tesisat ve bakım gerektirmeye bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası anında ısınma ve homojen ısı dağılımı sağlar.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası sağlıklıdır, nefes hastaları (bronşit vb) için en uygun ısıtma teknolojisidir.
 • Su bazlı karbon kaplamalar ek veya ana ısıtma da mükemmel olarak kullanılabilir.
 • Pars alüminyum tozu,pars bakır tozu,Pars Çinko Tozu,Pars Grafit Tozu,Pars Kurşun Tozu,Pars demir tozu,pars kurşun oksit,pars kurşun oksit sülyen,pars kurşun oksit mürdesenk,pars fire assay flux,pars nitrik asit,pars hidroklorik asit,pars sülfürik asit,pars hidrazin hidrat,pars kaolin,pars sepiyolit,sunsep,sundiyo,sunmag,pars zeolit,pars 67 mangan dioksit,pars85 mangan dioksit,hadjin yılan kovucu,parsvet yara tozu,pars lime sülfür,nanotozlar,yemkat.com,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars silisyum karbür,silisyum karbür,dmr74 mangan dioksit,pars magnezyum sülfat,pars magnezyum sülfat anhidrat,pars magnezyum sülfat monohidrat,pars magnezyum oksit,pars bakır sülfat,pars demir sülfat monohidrat,pars kalay sökücü,pars nikel sökücü,süren vollastonit tozu,pars volfram  tozu,pars molibden tozu,pars antimon oksit,pars potasyum hidroksit,pars potasyum silikat,kimyadeposu.com,claypacks.com,demsil silikajel,demsil kil paketi,demsil nem alıcı,nemal nem alıcı,pars sodyum metabisülfit,pars sodyum bisülfat,pars magnezyum nitrat,pars sodyum persülfat,pars kalsiyum sülfat,pars kalsiyum sülfat dihitrat,pars hayvan altlığı,pars sodyum lignosülfonat,pars maden tozları,pars metal tozları,pars yem katkıları,pars nanotozlar,pars çinko oksit,sunshield sıvı kaolen,süren titanyum tozu,pars bakır oksit,demsil silikajel,süren otocam çizik giderici,pars seryum oksit,süren ferro vanadyum tozu,pars spekülarit,süren bit-pire kovucu,süren bakır tozu,süren teknoloji,bakır tozu,
 • DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ
 • 05523307100-05325466184
 • www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net
 • www.potasyumsilikat.net,www.kursunoksit.com,www.parsman.com.tr,www.parsgrafit.com.tr
 • www.parox.com.tr,www.sepiyolit.net,

Check Also

“Filenin Sultanları”nın ABD kadrosu açıklandı

Voleybol Milletler Ligi'nin (VNL) ABD'de oynanacak 2. haftasında mücadelede edecek A Milli Kadın Takımı'nda İlkin Aydın'ın yerine Eda Erdem Dündar kadroya dahil edildi.

[ajax_load_more loading_style="infinite fading-circles" container_type="div" post_type="post" images_loaded="true" placeholder="true" button_loading_label="Haber Yükleniyor..." scroll_distance="500px"]