Fenerbahçe takım şoförü 3. kez kanseri yendi

Fenerbahçe futbol takımının 18 yıllık kaptan şoförü Cemal Karakış, yaklaşık bir ay önce teşhisi konulan mesane kanserini yendi. Karakış, daha önce de kolon ve karaciğer kanserlerini atlatmıştı.

2009 yılında kolon kanserini, 2010 yılında karaciğer kanserini yenmeyi başaran Cemal Karakış’a yaklaşık bir ay önce mesane kanseri teşhisi konuldu. İdrarda kanama şikâyetiyle Üroloji Uzmanı Doç. Dr. Kaan Gökçen’e başvuran Karakış, gerekli testlerden sonra burada tedavi görmeye başladı. Değerlendirmeler sonrası Doç. Dr. Kaan Gökçen ve ekibi Karakış’ı ameliyat etmeye karar verdi. Başarılı geçen ameliyatın ardından Fenerbahçe camiasına seslenen Doç. Dr. Kaan Gökçen, “Kaptanları geri dönüyor. Camianın, futbolcuların ve yöneticilerin çok sevdiği Cemal Bey’i en kısa zamanda tekrar aralarına göndereceğiz” şeklinde konuştu.

YAŞADIĞI SÜRECİ ANLATTI

Ameliyattan 4 gün sonra taburcu edilen Cemal Karakış, yaşadığı süreci şöyle anlattı:

“18 yıldır Fenerbahçe’de kadrolu eleman olarak çalışıyorum, 5 yıl sponsorla çalıştım, 23 yılı tamamladım. Birçok hocamızla ve iki tane başkanımızla çalıştım. Hastalığım haricinde ne şirkette ne de kulübümüzde hiçbir sıkıntı yaşamadım. 2009’da kolon kanseri tanısı kondu, ameliyat oldum ve kolondan 26 santimetre aldılar. Ardından 6 ay hocalarımız boşluk bıraktı, kanser o zaman karaciğerlerime de sıçramıştı. 11 tane polid vardı, kemoterapiden sonra bunlar küçüldü. Ardından 2010’un haziran ayında karaciğerimin yarısını aldılar. O dönemde 2 sene işimden uzak kaldım, toparladıktan sonra dönebildim. Şimdi bu konan 3’üncü tanı; buraya da Kaan hocamızın burada olduğunu bildiğimiz için geldik. Hocamızdan Allah razı olsun, çok güzel bir ameliyat yaptı. Kişiliği olsun, mesleği olsun iyi ki bu ortamın içinde. Sağlıkçılarımıza dokunmayın çünkü onlar günde yüzlerce insanı hayata döndürüyor, yüzlerce insanı sağlığına kavuşturuyor. Bunlardan birisi benim çünkü en büyük sıkıntıyı ben yaşadım”

“İKİNCİ BAŞKANIMIZ SELAHATTİN BAKİ ZİYARETE GELDİ”

İşe ne zaman geri döneceğini bilmediğini söyleyen Karakış, “Bir ay oldu işimden uzaktayım, sağlık sürecim ne gösterecek onu bilemiyorum. Kaan hocamızın vereceği talimatlar doğrultusunda alacağım tedaviler ne kadar sürecek, nasıl götürebileceğim onu zaman gösterecek. O yüzden dönmek için peşin bir şey söyleyemem. Tabi ki 23 senemi geçirdiğim işimi özlüyorum, emek vermişim. Orada yaşanmışlıklarım, güzel günlerim, anılarım var, bunlara yeniden dönmeyi çok isterim. Ama her şeyden önce dediğim gibi zaman ne gösterecek, sürecim ne kadar sürecek onu bekleyip göreceğiz. Dün 2’nci başkanımız Selahattin Baki geldi. Sayın Ali Koç başkanımız bir aydır yurt dışında olduğunu biliyordum. Yaşadığım süreçten haberi olmadığını dün öğrendim. Topçulardan da arayan arkadaşlarımız oldu, çalışanlar zaten hep arıyor, sağ olsunlar. Hep beraber atlatacağız. Yeneceğim, önce Allah’ın izni ardından Kaan hocamın sayesinde ben bu düşmanı denize dökeceğim. Alıştık, onunla yaşıyorum zaten ama ben bu düşmanı denize dökeceğim” diye konuştu.

“NADİR GÖZÜKEN TİPTE BİR KANSER OLDUĞUNU GÖRDÜK”

Camianın sevilen insanı Cemal Bey ile 1 ay önce karşılaştıklarını belirten Üroloji Uzmanı Doç. Dr. Gökçen, “Kendisi idrarda kanama şikâyeti ile gelmişti ve görüntülerinde mesanede bir kitle gözüküyordu. Bunun örneklemesini yaptık, önce endoskopik olarak yani idrar yolundan girerek tümörün evresini belirlemeye çalıştık. İşlem 2 günlük yatış içeren kısa bir işlemdi. Bunu yaptıktan sonra patolojiyi gördük. Patolojide, daha önceden 2 kere kanser cerrahisi geçirmiş olan hastamızın mesanedeki kanserinin, mesanede yüzde 95 tipte gözüken kanserlerden değil, çok nadir gözüken tipte bir kanser olduğunu gördük. Bu daha çok mide, bağırsak tümörleri tipinde olan bir kanserdi. Bunun için patoloji ile tekrar görüşerek onay aldık. Tümörün evresi ise invaziv dediğimiz mesanenin kas grubunu tutuyordu. Yani tedavinin ileriki aşamasında mesanenin alınmasını gerektiren bir evreydi” ifadelerini kullandı.

“TÜMÖRLÜ KISMI ÇIKARTARAK MESANEYİ KORUMUŞ OLDUK”

Doç. Dr. Gökçen ameliyatın detaylarıyla ilgili aşağıdaki bilgileri paylaştı:

“Pet örneklemesiyle vücutta tarama yaptığımız zaman mesanenin sadece bir yerinde görülen tümörü vücudun başka bir bölümünde görmemiz sebebiyle ileride onkolojik tedavileri alma kapısını açık bırakmak üzere mesaneyi korumayı hedefledik. Böylelikle mesaneyi korumak amacıyla sadece kitlenin olduğu yerdeki mesane kısmının çıkartılması kararını verdik. Bu kararı aldıktan sonra ameliyatını gerçekleştirdik. Yaklaşık 1,5-2 saat süren ameliyat sonrasında sadece mesanenin kubbesinde bulunan tümörlü kısmı çıkartarak mesaneyi korumuş olduk. Bunun için ameliyatın 4’üncü gününde kendisini uğurlayacağız. Bizim açımızdan gayet güzel geçen bir süreç oldu.”

“ONUN SAVAŞÇI RUHU, BÜYÜK ÖNEM ARZ EDİYOR”
Ameliyatın ardından tedavi sürecinin devam edeceğini söyleyen Doç. Dr. Gökçen, “Cemal Bey savaşçı, metanetli, bizlere de sağ olsun güvendi ve kendisini teslim etti. İşler onun için de oldukça hayırlı ve güzel bir şekilde ilerledi. Onun savaşçı ruhu oluşan tümörleri yenmesinde büyük önem arz ediyor. Fenerbahçe camiasına sesleniyorum; kaptanları geri dönüyor. Camianın, futbolcuların ya da yöneticilerin çok sevdiği Cemal Bey’i en kısa zamanda tekrar aralarına göndereceğiz inşallah” dedi.

Sağlık İçin Kızılötesi Karbon Isı Boyası
Canlıların, özellikle de insanların sağlıklı yaşayabilmek için kızılötesi ışınlara ihtiyaçları vardır. Ancak bir aylık bir sürede yoğun bir şekilde alınan güneş ışınlarının depolanması mümkün değildir. On iki ay boyunca alınacak terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ise sayısız fayda sağlar.

 • Hücre sisteminin yenilenme gücünü artırır,
 • Kan dolaşımını hızlandırır,
 • Kronik yorgunluğu azaltır,
 • Bağışıklık sistemini güçlendirir,
 • Astım, alerjik rinit gibi solunum yolu rahatsızlıkları olan hastalar için en sağlıklı ısıtma sistemidir,
 • Kas ağrıları, sırt ağrıları ve eklem rahatsızlıklarını azaltır,
 • Bazı kanser türlerinin gelişimini engelleme özelliğine sahiptir,
 • Şeker hastalıklarının yan etkilerini azaltır,
 • Fizyoterapi tıp merkezlerinde doğrudan kullanılır.

Tıbbi araştırmalar, uzun dalga boyundaki ışınların terapi etkisi yaptığını, hiçbir zararlı yan etkisinin olmadığını ve insan vücudu için en uygun sıcaklığı sağladığını göstermiştir. Uzun dalga boyunda, terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ile ısıtma sistemi olarak geliştirilmiş olan SRN  Kızılötesi Isı Boyası, güneşin altında ısınma hissini on iki ay sağlamaktadır. SRN Kızılötesi Isı Boyası, uygulandığı ortamı sadece ısıtmakla kalmaz; aynı zamanda bir fizyoterapi merkezine çevirerek, içinde yaşayanların sağlığına katkıda bulunur.
Uzun dalga kızılötesi, radyan ısıdır; yüzünüzde güneşin veya odun ateşinin sıcaklığını hissetmekle aynı histir. Hatta kendi vücudumuzun da yaydığı ısı türüdür. İnsanlığın bildiği en temel ısınma şeklidir. Önce objeleri ısıttığı, ısınan objelerin de ısı yayarak çevreyi sıcak tuttuğu için binlerce yıldır tercih edilmiştir.
Bugün, yüksek enerji verimliliğine sahip SRN Kızılötesi Isıtma Teknolojisi, estetik ve konforlu bir şekilde radyan ısıyı çevre dostu olarak kolayca tekrar kullanabilmemizi sağlamaktadır.
Geçtiğimiz yüzyılda insanoğlunun konforlu olması sebebiyle tercih ettiği konvansiyonel ısıtma sistemlerinin (petek, klima vb.); yakın gelecekte yerini tekrardan kızılötesi ısıtma sistemlerine bırakması kaçınılmazdır.
SRN KIZILÖTESİ KARBON ISI BOYASI HAKKINDA BAZI BİLGİLER

 • SRN Kızılötesi Isı Boyası havayı kurutmaz ve havayı değil sizi ısıtır.
 • 24 V Elektrik ile çalışan Kızılötesi Isı Boyası sistemi yenilenebilir enerji kaynaklarıyla kombine çalışabilir. (Güneş ve Rüzgar enerjisi)
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası Üstüne duvar kağıdı,sıva ve boya gibi ürünler ile uygulanabilir özelliklere sahip bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası’nın boyandığı ortamda nem ve küf olmaz.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası mekanik tesisat ve bakım gerektirmeye bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası anında ısınma ve homojen ısı dağılımı sağlar.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası sağlıklıdır, nefes hastaları (bronşit vb) için en uygun ısıtma teknolojisidir.
 • Su bazlı karbon kaplamalar ek veya ana ısıtma da mükemmel olarak kullanılabilir.
 • Pars alüminyum tozu,pars bakır tozu,Pars Çinko Tozu,Pars Grafit Tozu,Pars Kurşun Tozu,Pars demir tozu,pars kurşun oksit,pars kurşun oksit sülyen,pars kurşun oksit mürdesenk,pars fire assay flux,pars nitrik asit,pars hidroklorik asit,pars sülfürik asit,pars hidrazin hidrat,pars kaolin,pars sepiyolit,sunsep,sundiyo,sunmag,pars zeolit,pars 67 mangan dioksit,pars85 mangan dioksit,hadjin yılan kovucu,parsvet yara tozu,pars lime sülfür,nanotozlar,yemkat.com,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars silisyum karbür,silisyum karbür,dmr74 mangan dioksit,pars magnezyum sülfat,pars magnezyum sülfat anhidrat,pars magnezyum sülfat monohidrat,pars magnezyum oksit,pars bakır sülfat,pars demir sülfat monohidrat,pars kalay sökücü,pars nikel sökücü,süren vollastonit tozu,pars volfram  tozu,pars molibden tozu,pars antimon oksit,pars potasyum hidroksit,pars potasyum silikat,kimyadeposu.com,claypacks.com,demsil silikajel,demsil kil paketi,demsil nem alıcı,nemal nem alıcı,pars sodyum metabisülfit,pars sodyum bisülfat,pars magnezyum nitrat,pars sodyum persülfat,pars kalsiyum sülfat,pars kalsiyum sülfat dihitrat,pars hayvan altlığı,pars sodyum lignosülfonat,pars maden tozları,pars metal tozları,pars yem katkıları,pars nanotozlar,pars çinko oksit,sunshield sıvı kaolen,süren titanyum tozu,pars bakır oksit,demsil silikajel,süren otocam çizik giderici,pars seryum oksit,süren ferro vanadyum tozu,pars spekülarit,süren bit-pire kovucu,süren bakır tozu,süren teknoloji,bakır tozu,
 • DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ
 • 05523307100-05325466184
 • www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net
 • www.potasyumsilikat.net,www.kursunoksit.com,www.parsman.com.tr,www.parsgrafit.com.tr
 • www.parox.com.tr,www.sepiyolit.net,

Check Also

Milli para halterci Besra Duman, Dünya Kupası’nda bronz madalya kazandı

Milli takım, Dünya Kupası'nın Dubai ayağını 5 madalyayla tamamladı.

[ajax_load_more loading_style="infinite fading-circles" container_type="div" post_type="post" images_loaded="true" placeholder="true" button_loading_label="Haber Yükleniyor..." scroll_distance="500px"]