Fenerbahçe Kulübü Başkanı Ali Koç: Öyle bir takım kuracağız ki benim size şampiyonluk sözü vermeme gerek kalmayacak

İSTANBUL (AA) – Fenerbahçe Faruk Ilgaz Tesisleri’nde gerçekleştirilen toplantıya, yeni yönetim kurulu üyeleri de katıldı.

Ali Koç’un yeni yönetiminde Erol Bilecik, Burak Kızılhan, Sertaç Komsuoğlu, Acun Ilıcalı, Ahmet Ketenci, Alper Alpoğlu, Cenk Öztanık, Eren Dişli, Ergun Özen, Esin Güral Argat, Fethi Pekin, Hakan Safi, Hamdi Akın, Hulusi Belgü, Hüseyin Bozkurt, Kemal Danabaş, Mehmet Dereli, Nedim Keçeli, Özgür Özaktaç, Rıfat Perahya, Selma Rodopman yer aldı.

Burada açıklamada bulunan Ali Koç, 6 yıllık başkanlık dönemine dair değerlendirmede bulunduklarını ve hatalarıyla yüzleştiklerini söyledi.

Fenerbahçe için hayal ettiklerini henüz gerçekleştiremediklerini hatırlatan Koç, “Futbol A Takım yapılanmamızda özellikle ilk dönemimizde doğru yapmadığımız konular olmuştur. Transferler ve hoca tercihlerinde doğal olarak bizi sorgulayabilirsiniz. Geçmişte ve yaşanan tüm süreçlerden çok şey öğrendik, hiç olmadığı kadar tecrübe kazandık. Neler yapılması gerektiğini çok daha iyi görüyoruz.” ifadelerini kullandı.

2018 yılında UEFA’nın yayınladığı rapora göre Fenerbahçe’nin Avrupa’da batmaya en yakın kulüp olarak belirtildiğini vurgulayan Koç, şunları kaydetti:

“Net borcun geliri oranında Avrupa’nın en kötü ikinci kulübüydük. Avrupa ülkelerinin Süper Lig ve 1. Lig kulüplerinde 700 kulüp var. Bu 700 kulüp arasında biz Avrupa’nın net borcun geliri oranında en kötü kulübüydük. Parasal olarak da net borcumuz Avrupa’nın 6. sırasındaydı. Milyar dolara yakın geliri olan kulüplerin bizim kadar borcu yoktu. Raporun manşeti de kulübümüze atılmıştı. Avrupa’nın en güçlü kulübü olduğu vurgulanmıştı. Toplam yükümlülüklerimiz 612 milyon avroyu bulmuştu bugün ise toplam yükümlülüklerimiz 307 milyon avroya indi. Tam anlamıyla yarıya inmiş durumda. 31 Mayıs 2018’de 3 milyar 180 lira olan borcumuz, bugün enflasyonla 23 milyar 610 milyon liraya geliyor. Hangi kurdan bakarsanız bakalım Fenerbahçe’nin borçları inmiştir. Bu borçlar 612 bin 347 lirası finans kuruluşlarına idi. Bugün 104 milyon avroya indi. Üstelik 347 milyonun 74 milyon avrosu fahiş faiz oranlarıyla faktoring borçlarıydı. Çok şükür bugün faktoring borçlarına hiçbir borç kalmamıştır. Allah o günleri kulübümüze bir daha yaşatmasın. Mali yapımızı en doğru şekilde yönettiğimizi düşünüyorum. Tüm borçlarımızı liraya dönüştürdük, ne kadar doğru yaptığımızı bugün görüyoruz. Benim açımdan Fenerbahçe Kulübünün bir tek kuruş alacağı yoktur. Bunu daha evvel de söylemiştim, bunun aksini iddia edenler yalan söylüyorlar.”

Göreve ilk geldiklerinde Fenerbahçe Futbol A Takımı’nın forma göğüs sponsorunun dahi olmadığını anlatan Koç, şöyle devam etti:

“Bugün her branşımızın sponsoru var. Fenerium, Şampiyonlar Ligi seviyesine çıktı. 6 yıl boşa gitti diyenlere hatırlatma yapmak için bunları sizlerle paylaştım. Fenerbahçe aleyhine ne CAS’ta ne de UÇK’da açılmış tek bir dava yoktur. Mali durum dışında olimpik sporlarda da önemli başarılar elde ettiğimizi düşünüyorum. Finansal durumumuzu yönetilebilir bir hale getirdik. Yeni gelir kalemleri oluşturduk, insan sermayesini geliştirdik. Son 2 sezonda yapılan hatalardan arınmış, FFP prangasından kurtulmuş, transfer başarısı sağlamış, tarihin en iyi kadrolarından birini kurmuş, her şeye rağmen şampiyonluğu kovalayan bir takım kurulmuştur. Avrupa’da en fazla puan katkısı veren Türk kulübü de Fenerbahçe olmuştur. Geçen sezon Türkiye Kupasını aldık. Bitime bir hafta kala bu sezon görülmemiş puan seviyesine ulaştık, deplasmanda hiç yenilmedik. Tüm adaletsizliklere rağmen şampiyonluk şansını son ana taşıyan bir takım kurduk. Tarihi bir sezon olmuştur, inşallah sonu şampiyonlukla biter. Futbolda son dönemde başarılı bir istikrar sağladık.”

2018’de kulübü kendi malı gibi gören yönetim anlayışından kurtulmak için yola çıktıklarını dile getiren Koç, “Bugün yine adayım. O günlere dönemeyiz. Finansal güç en önemli noktadır. Fenerbahçe şanlı tarihine ve uluslararası marka değerini yakalayıncaya kadar mücadele edeceğiz. ‘Ali Koç varken Fenerbahçe’yi şampiyon yapmazlar’ ifadesi üzerinden seçim propagandası yapanlara açıklamam var. Bu açıklama umutsuzluk ya da teslimiyet ifadesi değildi. O psikolojide olsaydık Fenerbahçe çoktan havluyu atardı. 22. dakikada haksız şekilde 10 kişi bırakıldığımız derbide o sözleri edemezdik. Burada söz konusu olan şahsımın kimliği ile ilgili bir durum değildir. Asıl sorun camiamızın duruşudur. Fenerbahçe son 20 yılda büyük haksızlıklara ve yoğun saldırılara maruz kalmıştır. Son 2 sezondur bize yapılan haksızlıkların dozajı iyice artmıştır. 6 yıl boyunca açıkça gördük ki futbol içindeki yapı biat etmeyenleri cezalandırmakta. Karşımızda hayali düşman olduğunu söyleyenler bu düzene hizmet edenlerdir. Bir mücadele başlattık ve bunu sonuna kadar götürmekte kararlıyız.” diye konuştu.

“En büyük hedefimiz futbol takımının şampiyonluk yaşamasıdır”

Ali Koç, seçilmesi durumunda yeni dönemde en önemli hedeflerinin şampiyonluğa ulaşmak olduğunu belirtti.

Ligi tarihi bir puanla tamamlayacaklarını aktaran Koç, “Seçildiğimiz taktirde en büyük hedefimiz futbol takımın şampiyonluk yaşamasıdır. Bu sezon bu başarıları elde edince her haftası başka skandal olan bir ligle karşılaştık. Ne zaman bu güçlü kadroya çıktık sistemdeki böcekler tek tek ortaya çıkmaya başladı. Türkiye normal bir lig olsa son hafta için büyük heyecan içinde olurduk. Allah’tan yine de ümit kesilmez. 90 puanın üzerinde bir sezonun bitişi yine Fenerbahçe’de yaşanmıştır. Gelecek sezon ligi domine edecek bir kadro kuracağız. Bugüne kadar şampiyonluk sözü vermedim ancak son 2 sezonda yaşadıklarımızdan hareketle takviyelerle çok daha kuvvetli bir Fenerbahçe oluşturacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın. Öyle bir takım kuracağız ki benim size şampiyonluk sözü vermeme gerek kalmayacak. Avrupa’da son 2 sezondur yakaladığımız başarıyı istikrarlı hale getireceğiz.” değerlendirmesinde bulundu.

Kuvvetli bir yönetim kurduklarını ve önümüzdeki 3 sene sonunda Bankalar Birliği anlaşmasından çıkacaklarını dile getiren Koç, şöyle konuştu:

“Artık duygusallığa yer yok. Artık hata yapma lüksümüz yok. Yeni yönetim kurulumuzu buna göre belirledik. Sorunların üzerinden daha etkin şekilde geleceğiz. Taraftarımız bizlere güvenmeye devam etsin. 2 aday olarak televizyona çıkıp sizleri daha iyi aydınlatacağımızdan şüphem yok. Tabi bu seferde kabul etmezse belki de Dursun Özbek ile televizyona çıkarlar. Mourinho konusunun derbi öncesinde gündeme getirilmesi büyük talihsizlikti. Şampiyonluk maçımız var, bunları konuşmanın zamanı değil.”

Eski başkan Aziz Yıldırım’ın adaylık sürecinin kendisinden intikam almak niyetli olduğunu düşündüğünü aktaran Koç, Galatasaray Kulübü Başkanı Dursun Özbek’in açıklamalarına ilişikin şu yanıtı verdi:

“Erden Bey’e teşekkür edeceğimi sanmazdım ama en azından kendi başkanını yalanladığı için teşekkür ederim. Yakından uzaktan bahsettiği şekilde bir konuşma gerçekleşmedi. Sayın başkanın bu ilk yalanı değil. Yalan söyleyenler kendini ispat etmek durumunda değil ne yazık ki. Yalan mı söylüyor, patolojik bir durum mu var bu kadar rahat yalan söylenmemesi lazım, anlayamıyorum. Hiçbir şekilde öyle bir konu geçmedi aramızda.”

“Kulübün de bayrağı namusudur”

Ali Koç, Galatasaray derbisinden sonra yaşanan olaylara da değindi.

Maçın ardından spontane şekilde stada gittiğini anlatan Koç, şunları aktardı:

“Bizimle mücadele edenler kendi ayıplarını örtmek için devletin memurunu hedef alıyorlar. Fenerbahçe’nin stadına Galatasaray başkanı geliyorum dese polis yardımcı olmayacak mı? Gittik, futbolcularla kucaklaştık. Futbolcuların seyirciye gitme isteği vardı. Dedik ki çıkalım hatıra fotoğrafı çektirelim, ayıp mı? Statta 1 kişi yoktu. Talimatlara aykırı mı? Bizim işimiz kavga veya provokasyon olsa seyirci varken çıkmaya çalışırız. Bunu Aziz Yıldırım döneminde de yapmıştık. Bu sefer takım çok istediği için sahaya çıkalım dedik ve çıktık. Olaylara sebep olan bayrak mevzusudur. Bir ülkenin bayrağı nasıl namusu ile bir kulübün de bayrağı namusudur. Bizim bayrağımızı gasp etmeye çalıştıkları için gereken tepki verildi. Saygı çift taraflı müessesedir.”

Başkan adayı Aziz Yıldırım’ın dünkü toplantısına ilişkin soruya, “Fenerbahçe’yi şampiyon yapmayacak güçlerin kim olduğunu merak ediyorsa aynaya baksın. Çünkü bunlardan bir tanesi de kendisi.” yanıtını veren Ali Koç, sportif direktör Mario Branco ile yola devam edeceklerini de sözlerini ekledi.

Muhabir: Süha Gür

Sağlık İçin Kızılötesi Karbon Isı Boyası
Canlıların, özellikle de insanların sağlıklı yaşayabilmek için kızılötesi ışınlara ihtiyaçları vardır. Ancak bir aylık bir sürede yoğun bir şekilde alınan güneş ışınlarının depolanması mümkün değildir. On iki ay boyunca alınacak terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ise sayısız fayda sağlar.

 • Hücre sisteminin yenilenme gücünü artırır,
 • Kan dolaşımını hızlandırır,
 • Kronik yorgunluğu azaltır,
 • Bağışıklık sistemini güçlendirir,
 • Astım, alerjik rinit gibi solunum yolu rahatsızlıkları olan hastalar için en sağlıklı ısıtma sistemidir,
 • Kas ağrıları, sırt ağrıları ve eklem rahatsızlıklarını azaltır,
 • Bazı kanser türlerinin gelişimini engelleme özelliğine sahiptir,
 • Şeker hastalıklarının yan etkilerini azaltır,
 • Fizyoterapi tıp merkezlerinde doğrudan kullanılır.

Tıbbi araştırmalar, uzun dalga boyundaki ışınların terapi etkisi yaptığını, hiçbir zararlı yan etkisinin olmadığını ve insan vücudu için en uygun sıcaklığı sağladığını göstermiştir. Uzun dalga boyunda, terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ile ısıtma sistemi olarak geliştirilmiş olan SRN  Kızılötesi Isı Boyası, güneşin altında ısınma hissini on iki ay sağlamaktadır. SRN Kızılötesi Isı Boyası, uygulandığı ortamı sadece ısıtmakla kalmaz; aynı zamanda bir fizyoterapi merkezine çevirerek, içinde yaşayanların sağlığına katkıda bulunur.
Uzun dalga kızılötesi, radyan ısıdır; yüzünüzde güneşin veya odun ateşinin sıcaklığını hissetmekle aynı histir. Hatta kendi vücudumuzun da yaydığı ısı türüdür. İnsanlığın bildiği en temel ısınma şeklidir. Önce objeleri ısıttığı, ısınan objelerin de ısı yayarak çevreyi sıcak tuttuğu için binlerce yıldır tercih edilmiştir.
Bugün, yüksek enerji verimliliğine sahip SRN Kızılötesi Isıtma Teknolojisi, estetik ve konforlu bir şekilde radyan ısıyı çevre dostu olarak kolayca tekrar kullanabilmemizi sağlamaktadır.
Geçtiğimiz yüzyılda insanoğlunun konforlu olması sebebiyle tercih ettiği konvansiyonel ısıtma sistemlerinin (petek, klima vb.); yakın gelecekte yerini tekrardan kızılötesi ısıtma sistemlerine bırakması kaçınılmazdır.
SRN KIZILÖTESİ KARBON ISI BOYASI HAKKINDA BAZI BİLGİLER

 • SRN Kızılötesi Isı Boyası havayı kurutmaz ve havayı değil sizi ısıtır.
 • 24 V Elektrik ile çalışan Kızılötesi Isı Boyası sistemi yenilenebilir enerji kaynaklarıyla kombine çalışabilir. (Güneş ve Rüzgar enerjisi)
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası Üstüne duvar kağıdı,sıva ve boya gibi ürünler ile uygulanabilir özelliklere sahip bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası’nın boyandığı ortamda nem ve küf olmaz.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası mekanik tesisat ve bakım gerektirmeye bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası anında ısınma ve homojen ısı dağılımı sağlar.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası sağlıklıdır, nefes hastaları (bronşit vb) için en uygun ısıtma teknolojisidir.
 • Su bazlı karbon kaplamalar ek veya ana ısıtma da mükemmel olarak kullanılabilir.
 • Pars alüminyum tozu,pars bakır tozu,Pars Çinko Tozu,Pars Grafit Tozu,Pars Kurşun Tozu,Pars demir tozu,pars kurşun oksit,pars kurşun oksit sülyen,pars kurşun oksit mürdesenk,pars fire assay flux,pars nitrik asit,pars hidroklorik asit,pars sülfürik asit,pars hidrazin hidrat,pars kaolin,pars sepiyolit,sunsep,sundiyo,sunmag,pars zeolit,pars 67 mangan dioksit,pars85 mangan dioksit,hadjin yılan kovucu,parsvet yara tozu,pars lime sülfür,nanotozlar,yemkat.com,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars silisyum karbür,silisyum karbür,dmr74 mangan dioksit,pars magnezyum sülfat,pars magnezyum sülfat anhidrat,pars magnezyum sülfat monohidrat,pars magnezyum oksit,pars bakır sülfat,pars demir sülfat monohidrat,pars kalay sökücü,pars nikel sökücü,süren vollastonit tozu,pars volfram  tozu,pars molibden tozu,pars antimon oksit,pars potasyum hidroksit,pars potasyum silikat,kimyadeposu.com,claypacks.com,demsil silikajel,demsil kil paketi,demsil nem alıcı,nemal nem alıcı,pars sodyum metabisülfit,pars sodyum bisülfat,pars magnezyum nitrat,pars sodyum persülfat,pars kalsiyum sülfat,pars kalsiyum sülfat dihitrat,pars hayvan altlığı,pars sodyum lignosülfonat,pars maden tozları,pars metal tozları,pars yem katkıları,pars nanotozlar,pars çinko oksit,sunshield sıvı kaolen,süren titanyum tozu,pars bakır oksit,demsil silikajel,süren otocam çizik giderici,pars seryum oksit,süren ferro vanadyum tozu,pars spekülarit,süren bit-pire kovucu,süren bakır tozu,süren teknoloji,bakır tozu,
 • DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ
 • 05523307100-05325466184
 • www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net
 • www.potasyumsilikat.net,www.kursunoksit.com,www.parsman.com.tr,www.parsgrafit.com.tr
 • www.parox.com.tr,www.sepiyolit.net,

Check Also

Hollanda, Polonya’ya 45 yıldır kaybetmiyor

2024 Avrupa Futbol Şampiyonası (EURO 2024) D Grubu ilk maçında yarın Polonya ile karşılaşacak Hollanda, son 45 yılda rakibine kaybetmedi.

[ajax_load_more loading_style="infinite fading-circles" container_type="div" post_type="post" images_loaded="true" placeholder="true" button_loading_label="Haber Yükleniyor..." scroll_distance="500px"]