Fatih Terim: “Halit ağabey unutulacak insan değil”

Fatih Terim, efsane radyo ve televizyon spikeri Halit Kıvanç’ın vefat haberi sonrası TRT Spor’da konuştu.

Ünlü spikerle sayısız anısı olduğundan bahseden Terim, Türk milletinin saygısını kazanan Kıvanç’ı büyük saygıyla uğurlayacağını belirtti.

İşte Terim’in Halit Kıvanç’la ilgili sözleri:

“UNUTULACAK BİR İNSAN DEĞİL”

“Halit ağabey futbolculuk hayatımın başından sonuna kadar, antrenörlük hayatımdan büyük bir bölümünde, herkesin hayatında vardır ama futbol kültürümüzü anlatırkenki söylemleri hakikaten unutulacak bir insan değil. Mekanı cennet olsun.”

“SADECE İŞİNİ YAPARDI”

“Çok da bir arada olduk. Televizyonlarda ve soyunma odalarında çok birlikte anılarımız oldu. Bir defa gelip kendisi alırdi listeleri, kapılar ona hep açıktı çünkü. Sadece işiyle ilgilenirdi. Hep güleryüzlü, nezaketinden bir şey kaybetmeden işini yapardı. Ailesine de Allah sabırlar versin”

“SADECE MAÇ ANLATAN BİRİ OLARAK GÖREMEYİZ”

“Yaşı ne olursa olsun her ölüm erkendir. Halit ağabey çok önemli bir renkti. Uzun zamandır bu futbol ikliminin içerisinde değildi ama televizyonlarda haberler geçtikten sonra herkesin verdiği reaksiyonla onun ne kadar sevildiğini sayıldığını anlamak mümkün. Onu sadece bir maç anlatan bir insan olarak görmemek lazım.”

“SEVDİĞİM, SAYDIĞIM BİR İNSANDI”

“Onun hayatında neredeyse olmayan yok, televizyon programlarından Dünya Kupaları’na, Avrupa Şampiyonaları’na, özel toplantılardaki katkılarına kadar olağanüstü işler yapmıştır. Türk futbolu adına hepimizin ona teşekkürü borç bilmesi lazım. Her meziyetiyle çok sevdiğim, saydığım ilişkimizin de çok iyi olduğu bir insandı.”

“ONUN SESİNDEN İZLEMEK AYRI BİR KEYİFTİ”

“Halit ağabeyin sesinden maçları izlemek ayrı bir keyifti dinleyenler için. O kadar çok hatıram var ki birbirinden ayırmam çok zor. Koridorlardaki şakalaşmalarımız, esprili yaklaşımlarımız, herhangi bir şey düşünmeden direkt ona yardımcı olmak için kadroyu ona vermemiz, hem Adana Demirspor’da hem Galatasaray’da beraber olduk.”

“YILBAŞI PROGRAMINDA BİLE O VARDI”

“En önemli hatıralarımdan bir tanesi, TRT’nin o zaman çektiği yılbaşı programını Halit ağabey sunmuştu. İlk defa masalarda oturulan herkesin rahat hareket edebildiği yılbaşı programında bile o vardı. Hitabeti o kadar etkiliydi ki ve konusuna da çok hakimdi, müthiş bir futbol kültürü vardı.”

“KATKISI OLAN BİLGİLER VERİRDİ”

“Maç anlatırken sunduğu anekdotlar sizin hiç aklınızda olmayan ancak size katkısı olan bilgiler verirdi. Onu sadece maç anlatan bir spiker olarak görmemek gerekiyor.”

Sağlık İçin Kızılötesi Karbon Isı Boyası
Canlıların, özellikle de insanların sağlıklı yaşayabilmek için kızılötesi ışınlara ihtiyaçları vardır. Ancak bir aylık bir sürede yoğun bir şekilde alınan güneş ışınlarının depolanması mümkün değildir. On iki ay boyunca alınacak terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ise sayısız fayda sağlar.

 • Hücre sisteminin yenilenme gücünü artırır,
 • Kan dolaşımını hızlandırır,
 • Kronik yorgunluğu azaltır,
 • Bağışıklık sistemini güçlendirir,
 • Astım, alerjik rinit gibi solunum yolu rahatsızlıkları olan hastalar için en sağlıklı ısıtma sistemidir,
 • Kas ağrıları, sırt ağrıları ve eklem rahatsızlıklarını azaltır,
 • Bazı kanser türlerinin gelişimini engelleme özelliğine sahiptir,
 • Şeker hastalıklarının yan etkilerini azaltır,
 • Fizyoterapi tıp merkezlerinde doğrudan kullanılır.

Tıbbi araştırmalar, uzun dalga boyundaki ışınların terapi etkisi yaptığını, hiçbir zararlı yan etkisinin olmadığını ve insan vücudu için en uygun sıcaklığı sağladığını göstermiştir. Uzun dalga boyunda, terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ile ısıtma sistemi olarak geliştirilmiş olan SRN  Kızılötesi Isı Boyası, güneşin altında ısınma hissini on iki ay sağlamaktadır. SRN Kızılötesi Isı Boyası, uygulandığı ortamı sadece ısıtmakla kalmaz; aynı zamanda bir fizyoterapi merkezine çevirerek, içinde yaşayanların sağlığına katkıda bulunur.
Uzun dalga kızılötesi, radyan ısıdır; yüzünüzde güneşin veya odun ateşinin sıcaklığını hissetmekle aynı histir. Hatta kendi vücudumuzun da yaydığı ısı türüdür. İnsanlığın bildiği en temel ısınma şeklidir. Önce objeleri ısıttığı, ısınan objelerin de ısı yayarak çevreyi sıcak tuttuğu için binlerce yıldır tercih edilmiştir.
Bugün, yüksek enerji verimliliğine sahip SRN Kızılötesi Isıtma Teknolojisi, estetik ve konforlu bir şekilde radyan ısıyı çevre dostu olarak kolayca tekrar kullanabilmemizi sağlamaktadır.
Geçtiğimiz yüzyılda insanoğlunun konforlu olması sebebiyle tercih ettiği konvansiyonel ısıtma sistemlerinin (petek, klima vb.); yakın gelecekte yerini tekrardan kızılötesi ısıtma sistemlerine bırakması kaçınılmazdır.
SRN KIZILÖTESİ KARBON ISI BOYASI HAKKINDA BAZI BİLGİLER

 • SRN Kızılötesi Isı Boyası havayı kurutmaz ve havayı değil sizi ısıtır.
 • 24 V Elektrik ile çalışan Kızılötesi Isı Boyası sistemi yenilenebilir enerji kaynaklarıyla kombine çalışabilir. (Güneş ve Rüzgar enerjisi)
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası Üstüne duvar kağıdı,sıva ve boya gibi ürünler ile uygulanabilir özelliklere sahip bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası’nın boyandığı ortamda nem ve küf olmaz.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası mekanik tesisat ve bakım gerektirmeye bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası anında ısınma ve homojen ısı dağılımı sağlar.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası sağlıklıdır, nefes hastaları (bronşit vb) için en uygun ısıtma teknolojisidir.
 • Su bazlı karbon kaplamalar ek veya ana ısıtma da mükemmel olarak kullanılabilir.
 • Pars alüminyum tozu,pars bakır tozu,Pars Çinko Tozu,Pars Grafit Tozu,Pars Kurşun Tozu,Pars demir tozu,pars kurşun oksit,pars kurşun oksit sülyen,pars kurşun oksit mürdesenk,pars fire assay flux,pars nitrik asit,pars hidroklorik asit,pars sülfürik asit,pars hidrazin hidrat,pars kaolin,pars sepiyolit,sunsep,sundiyo,sunmag,pars zeolit,pars 67 mangan dioksit,pars85 mangan dioksit,hadjin yılan kovucu,parsvet yara tozu,pars lime sülfür,nanotozlar,yemkat.com,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars silisyum karbür,silisyum karbür,dmr74 mangan dioksit,pars magnezyum sülfat,pars magnezyum sülfat anhidrat,pars magnezyum sülfat monohidrat,pars magnezyum oksit,pars bakır sülfat,pars demir sülfat monohidrat,pars kalay sökücü,pars nikel sökücü,süren vollastonit tozu,pars volfram  tozu,pars molibden tozu,pars antimon oksit,pars potasyum hidroksit,pars potasyum silikat,kimyadeposu.com,claypacks.com,demsil silikajel,demsil kil paketi,demsil nem alıcı,nemal nem alıcı,pars sodyum metabisülfit,pars sodyum bisülfat,pars magnezyum nitrat,pars sodyum persülfat,pars kalsiyum sülfat,pars kalsiyum sülfat dihitrat,pars hayvan altlığı,pars sodyum lignosülfonat,pars maden tozları,pars metal tozları,pars yem katkıları,pars nanotozlar,pars çinko oksit,sunshield sıvı kaolen,süren titanyum tozu,pars bakır oksit,demsil silikajel,süren otocam çizik giderici,pars seryum oksit,süren ferro vanadyum tozu,pars spekülarit,süren bit-pire kovucu,süren bakır tozu,süren teknoloji,bakır tozu,
 • DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ
 • 05523307100-05325466184
 • www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net
 • www.potasyumsilikat.net,www.kursunoksit.com,www.parsman.com.tr,www.parsgrafit.com.tr
 • www.parox.com.tr,www.sepiyolit.net,

Check Also

TFF, Trendyol Süper Lig’in 33. haftasındaki VAR kayıtlarını paylaştı

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF), Trendyol Süper Lig'in 33. haftasındaki VAR kayıtlarını açıklarken EMS Yapı Sivasspor-Fenerbahçe maçında yaşanan penaltı pozisyonunun kaydını da yayımladı.

[ajax_load_more loading_style="infinite fading-circles" container_type="div" post_type="post" images_loaded="true" placeholder="true" button_loading_label="Haber Yükleniyor..." scroll_distance="500px"]