Fas’ın tarihi başarısı Arap taraftarları birleştirdi

Katar’ın ev sahipliğindeki 2022 FIFA Dünya Kupası’nda Portekiz’i eleyerek yarı finale kalan Fas’ın tarihi başarısı Arap taraftarları birleştirdi.

Katar sokaklarında yalnızca Faslılar değil, Katarlı, Suudi Arabistanlı, Mısırlı, Iraklı, Tunuslu, Filistinli ve Cezayirli taraftarlar da Fas formaları ve bayraklarıyla dolaşıyor.

Başkent Doha’nın en önemli bölgelerinden Msheireb’de AA’nın sorularını yanıtlayan Arap futbolseverler, “Atlas Aslanları”nın yalnızca Arap değil, Afrikalı ve Müslüman ülkelerin de gurur kaynağı olduğunu söylüyorlar. Taraftarlar, Belçika ve Hırvatistan’ın olduğu gruptan lider çıkan, İspanya ve Portekiz’i eleyen Fas’ın, yarı finalde yarın Fransa’yı da eleyerek finale çıkacağına yürekten inandıklarının altını çiziyorlar.

“Fas Milli Takımı’nın zaferi tüm Arapların zaferidir”

Renkli kıyafeti ve elindeki Dünya Kupası maketiyle, Katar sokaklarında dikkat çeken Iraklı futbolsever Mahdi Kharki, “Dünya Kupası’nda şu anda Arapların tek temsilcisi Fas. Araplar olarak Fas’la gurur duyuyoruz. Fransa’yı da yenebileceklerine inanıyorum. Özellikle kalecimiz Yassine Bounou’a çok iyi. Yalnızca Araplar değil, dünyanın birçok ülkesi Fas’ı destekliyor. Ortaya koydukları iyi futbol herkesin sempatisini kazanmalarını sağladı.” ifadelerini kullandı.

Katarlı Rashid Alhatir, Fas’ın başarısıyla gurur duyduklarının altını çizerek, “Fas Milli Takımı’nın zaferi tüm Arapların zaferidir. Fas yarı finale ulaşan ilk Arap ülkesi oldu. Fas’ın her galibiyeti tüm Arap ülkelerinde kutlandı. Araplar bu sevinci hak etti. Artık yolun sonuna gelindi. Katar’da düzenlenen bu Dünya Kupası, coşkusu ve organizasyonuyla tarihte altın harflerle yazılacaktır.” şeklinde konuştu.

Katar’a Fas’ı desteklemek için geldiğini söyleyen Suudi Arabistanlı Faisal Almoallad da şöyle konuştu:

“Fas’ın sergilediği büyük başarı tüm Arapların gururudur. Tüm Arap taraftarların Katar’a gelip Fas’ı son ana kadar desteklemesi gerekiyor, Fas bunu hak ediyor. Daha önce hiçbir Arap takımı yarı finale ulaşmadı. Büyük Avrupa takımlarını yenerek güzel bir şekilde savaştı.

Mısırlı Omar Al-Shreef de Fas’a güvendiklerini belirterek, “Tarif edemeyeceğim sevinç içindeyim. Mısırlı arkadaşlarımla büyük mutluluk yaşadık. Her yıl Arap takımları Dünya Kupası’nda görmek istiyoruz.” diye konuştu.

Yemenli Ahmed Ragheb de “Fas Milli Takımı tüm Arap dünyasının gururudur. Elde ettitği zaferler, anlatamayacağım bir mutluluk yaşattı. Fas takımında en sevdiğim ve güvendiğim futbolcu ise Sofiane Boufal.” ifadelerini kullandı.

“Tüm Arap ve Afrikalı halklar yanımızda duruyor”

Faslı kadın taraftar Fatim Sefrioui, ülkesine verilen destekten gurur duyduklarını vurgulayarak, şunları söyledi:

“Milli takımımızı Dünya Kupası’nın en iyi takımı olarak görüyoruz. Fransa önünde de kazanacaklarını umuyoruz. Milli takımımı desteklemek için Katar’a geldim. Tüm Arap ve Afrikalı halklar yanımızda duruyor. Herkes şunu söylüyor, ‘Her zaman Fas, her zaman Fas’. Biz bununla mutlu ve gururluyuz. Fransa’yı yenerek finale kalmak istiyoruz.”

Faslı Mohamed Khalid ise “Fas Milli Takımı büyük bir zafer elde etti. Bunu hiç beklemiyorduk. Şu an hepimiz gurur duyuyoruz. Dünyanın en büyük, en iyi takımlarına karşı büyük başarı sergiledi ve yarı finalde olmayı hak etti. Fas’ın Dünya Kupası şampiyonu olmasını diliyoruz. Her bir Müslüman ve Arap Fas’ın zaferiyle gurur duymalı. Bu başarının devam edeceğine eminim.”

Katar Emiri Al Sani, Fas bayrağı açtı

Fas’ın Dünya Kupası’ndaki büyük başarısına Katar Emiri Şeyh Temim bin Hamed Al Sani de ortak olmuş, İspanya ve Portekiz’i elediği maçların ardından tribünde Fas bayrağı açarak takımı kutlamıştı.

2022 FIFA Dünya Kupası’nda son şampiyon Fransa ile turnuvada tarih yazan Fas, yarı final maçında yarın karşı karşıya gelecek. Al Bayt Stadı’nda oynanacak mücadele, saat 22.00’de başlayacak.

 

 

Sağlık İçin Kızılötesi Karbon Isı Boyası
Canlıların, özellikle de insanların sağlıklı yaşayabilmek için kızılötesi ışınlara ihtiyaçları vardır. Ancak bir aylık bir sürede yoğun bir şekilde alınan güneş ışınlarının depolanması mümkün değildir. On iki ay boyunca alınacak terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ise sayısız fayda sağlar.

 • Hücre sisteminin yenilenme gücünü artırır,
 • Kan dolaşımını hızlandırır,
 • Kronik yorgunluğu azaltır,
 • Bağışıklık sistemini güçlendirir,
 • Astım, alerjik rinit gibi solunum yolu rahatsızlıkları olan hastalar için en sağlıklı ısıtma sistemidir,
 • Kas ağrıları, sırt ağrıları ve eklem rahatsızlıklarını azaltır,
 • Bazı kanser türlerinin gelişimini engelleme özelliğine sahiptir,
 • Şeker hastalıklarının yan etkilerini azaltır,
 • Fizyoterapi tıp merkezlerinde doğrudan kullanılır.

Tıbbi araştırmalar, uzun dalga boyundaki ışınların terapi etkisi yaptığını, hiçbir zararlı yan etkisinin olmadığını ve insan vücudu için en uygun sıcaklığı sağladığını göstermiştir. Uzun dalga boyunda, terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ile ısıtma sistemi olarak geliştirilmiş olan SRN  Kızılötesi Isı Boyası, güneşin altında ısınma hissini on iki ay sağlamaktadır. SRN Kızılötesi Isı Boyası, uygulandığı ortamı sadece ısıtmakla kalmaz; aynı zamanda bir fizyoterapi merkezine çevirerek, içinde yaşayanların sağlığına katkıda bulunur.
Uzun dalga kızılötesi, radyan ısıdır; yüzünüzde güneşin veya odun ateşinin sıcaklığını hissetmekle aynı histir. Hatta kendi vücudumuzun da yaydığı ısı türüdür. İnsanlığın bildiği en temel ısınma şeklidir. Önce objeleri ısıttığı, ısınan objelerin de ısı yayarak çevreyi sıcak tuttuğu için binlerce yıldır tercih edilmiştir.
Bugün, yüksek enerji verimliliğine sahip SRN Kızılötesi Isıtma Teknolojisi, estetik ve konforlu bir şekilde radyan ısıyı çevre dostu olarak kolayca tekrar kullanabilmemizi sağlamaktadır.
Geçtiğimiz yüzyılda insanoğlunun konforlu olması sebebiyle tercih ettiği konvansiyonel ısıtma sistemlerinin (petek, klima vb.); yakın gelecekte yerini tekrardan kızılötesi ısıtma sistemlerine bırakması kaçınılmazdır.
SRN KIZILÖTESİ KARBON ISI BOYASI HAKKINDA BAZI BİLGİLER

 • SRN Kızılötesi Isı Boyası havayı kurutmaz ve havayı değil sizi ısıtır.
 • 24 V Elektrik ile çalışan Kızılötesi Isı Boyası sistemi yenilenebilir enerji kaynaklarıyla kombine çalışabilir. (Güneş ve Rüzgar enerjisi)
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası Üstüne duvar kağıdı,sıva ve boya gibi ürünler ile uygulanabilir özelliklere sahip bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası’nın boyandığı ortamda nem ve küf olmaz.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası mekanik tesisat ve bakım gerektirmeye bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası anında ısınma ve homojen ısı dağılımı sağlar.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası sağlıklıdır, nefes hastaları (bronşit vb) için en uygun ısıtma teknolojisidir.
 • Su bazlı karbon kaplamalar ek veya ana ısıtma da mükemmel olarak kullanılabilir.
 • Pars alüminyum tozu,pars bakır tozu,Pars Çinko Tozu,Pars Grafit Tozu,Pars Kurşun Tozu,Pars demir tozu,pars kurşun oksit,pars kurşun oksit sülyen,pars kurşun oksit mürdesenk,pars fire assay flux,pars nitrik asit,pars hidroklorik asit,pars sülfürik asit,pars hidrazin hidrat,pars kaolin,pars sepiyolit,sunsep,sundiyo,sunmag,pars zeolit,pars 67 mangan dioksit,pars85 mangan dioksit,hadjin yılan kovucu,parsvet yara tozu,pars lime sülfür,nanotozlar,yemkat.com,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars silisyum karbür,silisyum karbür,dmr74 mangan dioksit,pars magnezyum sülfat,pars magnezyum sülfat anhidrat,pars magnezyum sülfat monohidrat,pars magnezyum oksit,pars bakır sülfat,pars demir sülfat monohidrat,pars kalay sökücü,pars nikel sökücü,süren vollastonit tozu,pars volfram  tozu,pars molibden tozu,pars antimon oksit,pars potasyum hidroksit,pars potasyum silikat,kimyadeposu.com,claypacks.com,demsil silikajel,demsil kil paketi,demsil nem alıcı,nemal nem alıcı,pars sodyum metabisülfit,pars sodyum bisülfat,pars magnezyum nitrat,pars sodyum persülfat,pars kalsiyum sülfat,pars kalsiyum sülfat dihitrat,pars hayvan altlığı,pars sodyum lignosülfonat,pars maden tozları,pars metal tozları,pars yem katkıları,pars nanotozlar,pars çinko oksit,sunshield sıvı kaolen,süren titanyum tozu,pars bakır oksit,demsil silikajel,süren otocam çizik giderici,pars seryum oksit,süren ferro vanadyum tozu,pars spekülarit,süren bit-pire kovucu,süren bakır tozu,süren teknoloji,bakır tozu,
 • DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ
 • 05523307100-05325466184
 • www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net
 • www.potasyumsilikat.net,www.kursunoksit.com,www.parsman.com.tr,www.parsgrafit.com.tr
 • www.parox.com.tr,www.sepiyolit.net,

Check Also

Fenerbahçeli futbolcu Mert Hakan Yandaş: Tiyatroya son verdik diyebilirim

Fenerbahçe'nin takım kaptanlarından Mert Hakan Yandaş, Trendyol Süper Lig'deki derbide Galatasaray'ı yenerek "tiyatroya son verdiklerini" belirtti.

[ajax_load_more loading_style="infinite fading-circles" container_type="div" post_type="post" images_loaded="true" placeholder="true" button_loading_label="Haber Yükleniyor..." scroll_distance="500px"]