Eski NBA yıldızı Tony Parker’ın lüks yatı denize indirildi

ANTALYA (AA) – Antalya Serbest Bölge’de 2018’de yapımına başlanılan 35 metre uzunluğundaki yat, tamamlanarak denizle buluşturuldu.

Parker’ın 9 numaralı formasını simgeleyen “Infinity Nine (Sonsuz dokuz)” ismini taşıyan yatın test sürüşleri de başarıyla tamamlandı.

NBA’de San Antonio Spurs tarafından forması “emekli edilen” Fransız eski basketbolcu Parker, aynı zamanda bir deniz tutkunu.

Yat, 40 yaşındaki eski NBA yıldızına teslim edilmek üzere gelecek hafta Antalya’dan ayrılacak.

4 güverteli yatta 9 kamara bulunuyor

Ava Yachts Yönetim Kurulu Başkanı Atilla Küçükdiker, AA muhabirine, Türkiye’nin dünyada yat sektöründe önemli bir aşamaya geldiğini söyledi.

Türk mühendisler tarafından tasarlanan yatların ünlü isimler tarafından tercih edildiğini dile getiren Küçükdiker, “İlk lüks yatımızı ABD’li bir iş insanı için yaptık ve 2019’da denize indirdik. Tekne almak isteyen Tony Parker’a bu teknenin görselleri gönderildi. Parker da birçok örnek arasından bizim tasarımımızı beğendi ve bizi seçti.” dedi.

Tekneyi sipariş aldıktan sonra 2 yılda teslim etmek üzere hızlı bir şekilde yapımına başladıklarını anlatan Küçükdiker, ancak küresel salgın nedeniyle yurt dışından ekipmanların geç gelmesi nedeniyle yatı bu yıl tamamlayabildiklerini kaydetti.

Yatın çelik gövde ve alüminyum üst yapı ile inşa edildiğini belirten Küçükdiker, “Yatın tasarımı tamamen bana ait. 4 güverteli, 6 misafir kamarası, 3 mürettebat için kamarası var. Bu teknede yaklaşık 20 kişi yaşayabiliyor. Uzun menzilli bir tekne olduğu için yakıt kapasitesi yüksek.” diye konuştu.

Küçükdiker, yatın yaklaşık 10 milyon avro değerinde olduğunu ifade etti.

Parker, yatın son halini Monako’da görecek

Yatın yapımı sırasında ünlü yıldız Parker’ın iki kez Antalya’ya gelerek tekneyi incelediğini ancak son halini henüz görmediğini dile getiren Küçükdiker, “Yat, önümüzdeki hafta Monako’ya doğru yola çıkacak ve Tony Parker’a teslim edilecek. Kendisi orada görecek, biz de inşallah orada olacağız. Şu ana kadar Tony Parker’ın çalışmalardan memnun olduğunu söyleyebiliriz.” ifadesini kullandı.

Firma olarak üçüncü yata başlayacaklarını belirten Küçükdiker, dünya çapında bir marka olma hedefiyle çalışmalarını sürdürdüklerini sözlerine ekledi.

Muhabir: Hatice Özdemir Tosun

Sağlık İçin Kızılötesi Karbon Isı Boyası
Canlıların, özellikle de insanların sağlıklı yaşayabilmek için kızılötesi ışınlara ihtiyaçları vardır. Ancak bir aylık bir sürede yoğun bir şekilde alınan güneş ışınlarının depolanması mümkün değildir. On iki ay boyunca alınacak terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ise sayısız fayda sağlar.

 • Hücre sisteminin yenilenme gücünü artırır,
 • Kan dolaşımını hızlandırır,
 • Kronik yorgunluğu azaltır,
 • Bağışıklık sistemini güçlendirir,
 • Astım, alerjik rinit gibi solunum yolu rahatsızlıkları olan hastalar için en sağlıklı ısıtma sistemidir,
 • Kas ağrıları, sırt ağrıları ve eklem rahatsızlıklarını azaltır,
 • Bazı kanser türlerinin gelişimini engelleme özelliğine sahiptir,
 • Şeker hastalıklarının yan etkilerini azaltır,
 • Fizyoterapi tıp merkezlerinde doğrudan kullanılır.

Tıbbi araştırmalar, uzun dalga boyundaki ışınların terapi etkisi yaptığını, hiçbir zararlı yan etkisinin olmadığını ve insan vücudu için en uygun sıcaklığı sağladığını göstermiştir. Uzun dalga boyunda, terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ile ısıtma sistemi olarak geliştirilmiş olan SRN  Kızılötesi Isı Boyası, güneşin altında ısınma hissini on iki ay sağlamaktadır. SRN Kızılötesi Isı Boyası, uygulandığı ortamı sadece ısıtmakla kalmaz; aynı zamanda bir fizyoterapi merkezine çevirerek, içinde yaşayanların sağlığına katkıda bulunur.
Uzun dalga kızılötesi, radyan ısıdır; yüzünüzde güneşin veya odun ateşinin sıcaklığını hissetmekle aynı histir. Hatta kendi vücudumuzun da yaydığı ısı türüdür. İnsanlığın bildiği en temel ısınma şeklidir. Önce objeleri ısıttığı, ısınan objelerin de ısı yayarak çevreyi sıcak tuttuğu için binlerce yıldır tercih edilmiştir.
Bugün, yüksek enerji verimliliğine sahip SRN Kızılötesi Isıtma Teknolojisi, estetik ve konforlu bir şekilde radyan ısıyı çevre dostu olarak kolayca tekrar kullanabilmemizi sağlamaktadır.
Geçtiğimiz yüzyılda insanoğlunun konforlu olması sebebiyle tercih ettiği konvansiyonel ısıtma sistemlerinin (petek, klima vb.); yakın gelecekte yerini tekrardan kızılötesi ısıtma sistemlerine bırakması kaçınılmazdır.
SRN KIZILÖTESİ KARBON ISI BOYASI HAKKINDA BAZI BİLGİLER

 • SRN Kızılötesi Isı Boyası havayı kurutmaz ve havayı değil sizi ısıtır.
 • 24 V Elektrik ile çalışan Kızılötesi Isı Boyası sistemi yenilenebilir enerji kaynaklarıyla kombine çalışabilir. (Güneş ve Rüzgar enerjisi)
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası Üstüne duvar kağıdı,sıva ve boya gibi ürünler ile uygulanabilir özelliklere sahip bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası’nın boyandığı ortamda nem ve küf olmaz.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası mekanik tesisat ve bakım gerektirmeye bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası anında ısınma ve homojen ısı dağılımı sağlar.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası sağlıklıdır, nefes hastaları (bronşit vb) için en uygun ısıtma teknolojisidir.
 • Su bazlı karbon kaplamalar ek veya ana ısıtma da mükemmel olarak kullanılabilir.
 • Pars alüminyum tozu,pars bakır tozu,Pars Çinko Tozu,Pars Grafit Tozu,Pars Kurşun Tozu,Pars demir tozu,pars kurşun oksit,pars kurşun oksit sülyen,pars kurşun oksit mürdesenk,pars fire assay flux,pars nitrik asit,pars hidroklorik asit,pars sülfürik asit,pars hidrazin hidrat,pars kaolin,pars sepiyolit,sunsep,sundiyo,sunmag,pars zeolit,pars 67 mangan dioksit,pars85 mangan dioksit,hadjin yılan kovucu,parsvet yara tozu,pars lime sülfür,nanotozlar,yemkat.com,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars silisyum karbür,silisyum karbür,dmr74 mangan dioksit,pars magnezyum sülfat,pars magnezyum sülfat anhidrat,pars magnezyum sülfat monohidrat,pars magnezyum oksit,pars bakır sülfat,pars demir sülfat monohidrat,pars kalay sökücü,pars nikel sökücü,süren vollastonit tozu,pars volfram  tozu,pars molibden tozu,pars antimon oksit,pars potasyum hidroksit,pars potasyum silikat,kimyadeposu.com,claypacks.com,demsil silikajel,demsil kil paketi,demsil nem alıcı,nemal nem alıcı,pars sodyum metabisülfit,pars sodyum bisülfat,pars magnezyum nitrat,pars sodyum persülfat,pars kalsiyum sülfat,pars kalsiyum sülfat dihitrat,pars hayvan altlığı,pars sodyum lignosülfonat,pars maden tozları,pars metal tozları,pars yem katkıları,pars nanotozlar,pars çinko oksit,sunshield sıvı kaolen,süren titanyum tozu,pars bakır oksit,demsil silikajel,süren otocam çizik giderici,pars seryum oksit,süren ferro vanadyum tozu,pars spekülarit,süren bit-pire kovucu,süren bakır tozu,süren teknoloji,bakır tozu,
 • DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ
 • 05523307100-05325466184
 • www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net
 • www.potasyumsilikat.net,www.kursunoksit.com,www.parsman.com.tr,www.parsgrafit.com.tr
 • www.parox.com.tr,www.sepiyolit.net,

Check Also

Fenerbahçe tur şansını İstanbul’a bıraktı

Fenerbahçe, UEFA Avrupa Konferans Ligi çeyrek final ilk maçında Yunanistan'ın Olympiakos takımına deplasmanda 3-2 mağlup oldu.

[ajax_load_more loading_style="infinite fading-circles" container_type="div" post_type="post" images_loaded="true" placeholder="true" button_loading_label="Haber Yükleniyor..." scroll_distance="500px"]