Ergin Ataman, 2025 Avrupa Basketbol Şampiyonası’nda madalya hayali kuruyor

İSTANBUL (AA) – A Milli Erkek Basketbol Takımı Başantrenörü Ergin Ataman, 2025 Avrupa Şampiyonası için iddialı konuşarak, turnuvaya katılacaklarına ve madalya mücadelesi vereceklerine inandığını söyledi.

Elemelerde B Grubu’ndaki ilk 2 maçında 22 Şubat’ta İtalya ve 25 Şubat’ta İzlanda ile karşılaşacak A Milli Takım, Sinan Erdem Spor Salonu’nda medya günü etkinliğinde basın mensuplarıyla buluştu.

Ergin Ataman, yaptığı açıklamada, Avrupa Şampiyonası Elemeleri’yle yeni bir sürece başladıklarını belirterek, “Yeniden milli formayla burada olmak benim için heyecan ve gurur verici. Kendi salonum. İtalya ve İzlanda ile oynayacağız. En formda oyuncuları seçmeye çalıştık. Kendi takımlarında süre alamasalar da taktik anlamda kullanmak isteyeceğimiz oyuncuları kadroya çağırdık.” ifadelerini kullandı.

İtalya ile deplasmanda zor bir mücadeleye çıkacaklarını aktaran Ataman, “İtalya zor bir takım. 2-3 yıldır istikrarlı bir şekilde oynuyorlar. İyi bir takımları var. Zor bir maç bizi bekliyor. Oradan en iyi sonuçla döneceğiz. Sonra İzlanda ile oynayacağız. Mutlaka kazanmamız gereken bir müsabaka. Gruptaki bir diğer ekip ise Macaristan. Tehlikeli bir takım.” şeklinde görüş belirtti.

Grupta 4 takımdan 3’ünün Avrupa Şampiyonası’na katılma hakkı elde edeceğini ifade eden deneyimli başantrenör, “Avrupa Şampiyonası’na katılacağımızı ve orada iddialı olacağımızı düşünüyorum. Madalya için savaşan bir takım olabiliriz. Bu gücümüz var. Bunu kullanmamız lazım. NBA’deki oyuncularımızın yokluğunda bu maçları en iyi şekilde geçmek istiyoruz.” değerlendirmesinde bulundu.

“Tarık Biberovic, ciddi bir gelişim gösterdi”

Ergin Ataman, Fenerbahçe Beko’da forma giyen Tarık Biberovic’in ilk kez aday kadroya çağrılmasını da değerlendirdi.

23 yaşındaki basketbolcunun bu sezon etkili bir performans gösterdiğinin altını çizen deneyimli başantrenör, “THY Avrupa Ligi’nde de ciddi dakikalar alıyor. Pencere maçlarında Tarık’ı kullanacağız. Tarık ciddi bir gelişim gösterdi. Milli takıma katkı vereceğine inanıyorum. Uzun yıllardır Fenerbahçe’de ve Türk olarak oynuyor. Tarık’ı devşirme oyuncu değil de Türk olarak kullanabiliriz.” şeklinde konuştu.

Tarık Biberovic’in yerli oyuncu statüsüne geçmesi durumunda takıma devşirme bir oyuncu katabileceklerini anlatan Ergin Ataman, “Avrupa Şampiyonası’na katılma hakkı elde ettiğimizde takıma çıta atlatacak bir oyuncuya (devşirme) kapımız açık olur. Bu, Avrupa’dan ya da NBA’den olabilir. A Milli Takım oyuncu yetiştirme yeri değil. A Milli Takım en formda ve en iyi oyuncuların yer aldığı başarı odaklı bir sistemdir.” görüşlerini paylaştı.

“Hedefim A Milli Takım’la da bir madalya kazanmak”

Yunanistan ekibi Panathinaikos’un başantrenörlüğünü de yapan Ergin Ataman, kulüp kariyerinde tüm başarılara ulaştığını ve milli takımla da madalya kazanmayı hedeflediğini aktardı.

A Milli Futbol Takımı ile A Milli Kadın Voleybol Takımı’nın kazandığı başarıların basketbolda da beklendiğini kaydeden Ataman, “A Milli Futbol Takımı başarılı. Kadınlarda voleybol takımımız Türkiye’nin gururu. Futbolcuların çoğu Avrupa’da oynuyor. Voleybolda Ebrar Karakurt dışında oyuncuların tamamı Türkiye’de forma giyiyor. Avrupa’da en fazla NBA oyuncusuna sahip ülkelerden biriyiz. Bazen aflarını isteyen oyuncular da oldu. Bu, elemelerde bize sıkıntı yaşatıyor. Voleyboldaki gibi istikrar sağlanamıyor. Oyuncularımın iyi niyetiyle Avrupa Şampiyonası’na katılırsak bir madalya kazanabiliriz. A Milli Takım ile kupam yok. Hedefim A Milli Takım’la da bir madalya kazanmak. Umarım A Milli Basketbol Takımı neden başarılı olamıyor sorusunun cevabını 2025 Avrupa Şampiyonası’nda verebiliriz.” ifadelerini kullandı.

Muhabir: Emre Doğan

Sağlık İçin Kızılötesi Karbon Isı Boyası
Canlıların, özellikle de insanların sağlıklı yaşayabilmek için kızılötesi ışınlara ihtiyaçları vardır. Ancak bir aylık bir sürede yoğun bir şekilde alınan güneş ışınlarının depolanması mümkün değildir. On iki ay boyunca alınacak terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ise sayısız fayda sağlar.

 • Hücre sisteminin yenilenme gücünü artırır,
 • Kan dolaşımını hızlandırır,
 • Kronik yorgunluğu azaltır,
 • Bağışıklık sistemini güçlendirir,
 • Astım, alerjik rinit gibi solunum yolu rahatsızlıkları olan hastalar için en sağlıklı ısıtma sistemidir,
 • Kas ağrıları, sırt ağrıları ve eklem rahatsızlıklarını azaltır,
 • Bazı kanser türlerinin gelişimini engelleme özelliğine sahiptir,
 • Şeker hastalıklarının yan etkilerini azaltır,
 • Fizyoterapi tıp merkezlerinde doğrudan kullanılır.

Tıbbi araştırmalar, uzun dalga boyundaki ışınların terapi etkisi yaptığını, hiçbir zararlı yan etkisinin olmadığını ve insan vücudu için en uygun sıcaklığı sağladığını göstermiştir. Uzun dalga boyunda, terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ile ısıtma sistemi olarak geliştirilmiş olan SRN  Kızılötesi Isı Boyası, güneşin altında ısınma hissini on iki ay sağlamaktadır. SRN Kızılötesi Isı Boyası, uygulandığı ortamı sadece ısıtmakla kalmaz; aynı zamanda bir fizyoterapi merkezine çevirerek, içinde yaşayanların sağlığına katkıda bulunur.
Uzun dalga kızılötesi, radyan ısıdır; yüzünüzde güneşin veya odun ateşinin sıcaklığını hissetmekle aynı histir. Hatta kendi vücudumuzun da yaydığı ısı türüdür. İnsanlığın bildiği en temel ısınma şeklidir. Önce objeleri ısıttığı, ısınan objelerin de ısı yayarak çevreyi sıcak tuttuğu için binlerce yıldır tercih edilmiştir.
Bugün, yüksek enerji verimliliğine sahip SRN Kızılötesi Isıtma Teknolojisi, estetik ve konforlu bir şekilde radyan ısıyı çevre dostu olarak kolayca tekrar kullanabilmemizi sağlamaktadır.
Geçtiğimiz yüzyılda insanoğlunun konforlu olması sebebiyle tercih ettiği konvansiyonel ısıtma sistemlerinin (petek, klima vb.); yakın gelecekte yerini tekrardan kızılötesi ısıtma sistemlerine bırakması kaçınılmazdır.
SRN KIZILÖTESİ KARBON ISI BOYASI HAKKINDA BAZI BİLGİLER

 • SRN Kızılötesi Isı Boyası havayı kurutmaz ve havayı değil sizi ısıtır.
 • 24 V Elektrik ile çalışan Kızılötesi Isı Boyası sistemi yenilenebilir enerji kaynaklarıyla kombine çalışabilir. (Güneş ve Rüzgar enerjisi)
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası Üstüne duvar kağıdı,sıva ve boya gibi ürünler ile uygulanabilir özelliklere sahip bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası’nın boyandığı ortamda nem ve küf olmaz.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası mekanik tesisat ve bakım gerektirmeye bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası anında ısınma ve homojen ısı dağılımı sağlar.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası sağlıklıdır, nefes hastaları (bronşit vb) için en uygun ısıtma teknolojisidir.
 • Su bazlı karbon kaplamalar ek veya ana ısıtma da mükemmel olarak kullanılabilir.
 • Pars alüminyum tozu,pars bakır tozu,Pars Çinko Tozu,Pars Grafit Tozu,Pars Kurşun Tozu,Pars demir tozu,pars kurşun oksit,pars kurşun oksit sülyen,pars kurşun oksit mürdesenk,pars fire assay flux,pars nitrik asit,pars hidroklorik asit,pars sülfürik asit,pars hidrazin hidrat,pars kaolin,pars sepiyolit,sunsep,sundiyo,sunmag,pars zeolit,pars 67 mangan dioksit,pars85 mangan dioksit,hadjin yılan kovucu,parsvet yara tozu,pars lime sülfür,nanotozlar,yemkat.com,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars silisyum karbür,silisyum karbür,dmr74 mangan dioksit,pars magnezyum sülfat,pars magnezyum sülfat anhidrat,pars magnezyum sülfat monohidrat,pars magnezyum oksit,pars bakır sülfat,pars demir sülfat monohidrat,pars kalay sökücü,pars nikel sökücü,süren vollastonit tozu,pars volfram  tozu,pars molibden tozu,pars antimon oksit,pars potasyum hidroksit,pars potasyum silikat,kimyadeposu.com,claypacks.com,demsil silikajel,demsil kil paketi,demsil nem alıcı,nemal nem alıcı,pars sodyum metabisülfit,pars sodyum bisülfat,pars magnezyum nitrat,pars sodyum persülfat,pars kalsiyum sülfat,pars kalsiyum sülfat dihitrat,pars hayvan altlığı,pars sodyum lignosülfonat,pars maden tozları,pars metal tozları,pars yem katkıları,pars nanotozlar,pars çinko oksit,sunshield sıvı kaolen,süren titanyum tozu,pars bakır oksit,demsil silikajel,süren otocam çizik giderici,pars seryum oksit,süren ferro vanadyum tozu,pars spekülarit,süren bit-pire kovucu,süren bakır tozu,süren teknoloji,bakır tozu,
 • DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ
 • 05523307100-05325466184
 • www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net
 • www.potasyumsilikat.net,www.kursunoksit.com,www.parsman.com.tr,www.parsgrafit.com.tr
 • www.parox.com.tr,www.sepiyolit.net,

Check Also

Paris 2024 Olimpiyat Oyunları’na 100 gün kaldı

Fransa'nın başkenti Paris'te yapılacak 2024 Olimpiyat Oyunları'nın başlamasına 100 gün kaldı.

[ajax_load_more loading_style="infinite fading-circles" container_type="div" post_type="post" images_loaded="true" placeholder="true" button_loading_label="Haber Yükleniyor..." scroll_distance="500px"]