Eczacıbaşı Spor Kulübünde asıl amaç voleybolun gelişimi

Eczacıbaşı Spor Kulübü Başkanı Faruk Eczacıbaşı, en önemli amaçlarının Türkiye’de kadın voleybolunun sağlıklı bir şekilde gelişimi olduğunu söyledi.

Faruk Eczacıbaşı, AA muhabirine yaptığı açıklamada, bu sezon CEV Şampiyonlar Ligi, FIVB Dünya Kulüpler Şampiyonası, Misli.com Sultanlar Ligi ve AXA Sigorta Kupa Voley’de mücadele edecek Eczacıbaşı Dynavit’in iddialı olduğunu dile getirdi.

Katıldıkları tüm organizasyonlarda en önde yer almaya çalıştıklarını aktaran Faruk Eczacıbaşı, şunları kaydetti:

“Hedefimiz yine bütün kupalarda en ön safta yarışmak ve kupaları almak için uğraşmak. Tabii ki iddialıyız. Kendimizi Türk sporcuların gelişmesine adadık. Bu takımdan çok iyi oyuncular çıktı. Çok iyi oyuncular, dünya voleybol camiasına kazandırıldı. Eczacıbaşı Spor Kulübünün 56 yıllık tarihi var. Bunun önemli bir kısmında voleybol vardı. Kadın voleybolu sayesinde Türk kadınını dünyanın her yerinde duyurmayı başardık. Şu anda 2 bin küsur genç kızımızı yetiştirmeye çalışıyoruz. Bu, bizim için bir gurur vesilesi. Elbette şampiyonluk bizim için en önemli hedef, zaten şampiyonluk peşinde koşmazsanız bütün bunları yapamazsınız. Ancak bizim için asıl önemli olan sporun felsefesi, voleybolun Türkiye’deki durumu ve bizim bunu geliştirmemiz. Bunun için de iddialı olmaya ve mücadelemizi devam ettirmeye çalışacağız.”

– “Ülkemizin gücünü hissederek mücadelemize devam edeceğiz”

Faruk Eczacıbaşı, kulüp olarak yaptıkları uzun süreli yatırımlarla bu seviyeye geldiklerinin altını çizerek, “Bu bir günden diğer güne olan bir şey değil. Şirket takımı dediğiniz zaman bohçanızdan para çıkartırsınız, dükkana gidersiniz, en iyi voleybolcuyu raftan alırsınız, takımınızı kurarsınız, dünyanın en iyi voleybolcularıyla şampiyonluk peşinde koşarsınız. Bizim böyle bir hedefimiz yok. Bu taş üzerine taş koymaktan geçiyor. Öbürü ertesi sene ne olur bilemezsiniz. Onun için gerek şirket, gerek kulüp takımları olsun önemli olan camianın bütünleştiriciliği. Bu konuda da voleybolun dünyada örnek olduğunu düşünüyorum. Biz bunu devam ettireceğiz. Arkamızda bu toprakların gücünü, yanımızda ülkemizin gücünü hissederek mücadelemize devam edeceğiz.” diye konuştu.

Eczacıbaşı Dynavit’te genç Türk oyunculara şans verildiğini vurgulayan Eczacıbaşı, “Türk oyuncularımızın yaş ortalamasını 22,5’e düşürdük. Türkiye’de bütün takımlarda çok güçlü oyuncular var. Takımların çok güçlü oyuncularının mücadelesinden ziyade dinamik genç sporcularımızın mücadelesi halinde devam ettirmek istiyoruz. Bu, uzun dönemli hedefimiz.” ifadelerini kullandı.

A Milli Kadın Voleybol Takımı’nın FIVB Dünya Şampiyonası’nda çeyrek finalde elenmesine üzüldüklerini anlatan Faruk Eczacıbaşı, “Çünkü şampiyonluk da bekliyorduk. En azından ilk 4’e girmemiz lazımdı. Uzun dönemli baktığımızda biz bundan geriye düşmeyiz. Bugün voleybol kurumsallaşmış bir yapı. Bunun çok önemli olduğunu düşünüyorum. Biz ya da ligin üst saralarındaki bir takım, herhangi bir nedenden dolayı şapkasını alıp giderse voleybolun kalitesi aynı şekilde kalır. Önemli olan da bu.” değerlendirmesinde bulundu.

Sağlık İçin Kızılötesi Karbon Isı Boyası
Canlıların, özellikle de insanların sağlıklı yaşayabilmek için kızılötesi ışınlara ihtiyaçları vardır. Ancak bir aylık bir sürede yoğun bir şekilde alınan güneş ışınlarının depolanması mümkün değildir. On iki ay boyunca alınacak terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ise sayısız fayda sağlar.

 • Hücre sisteminin yenilenme gücünü artırır,
 • Kan dolaşımını hızlandırır,
 • Kronik yorgunluğu azaltır,
 • Bağışıklık sistemini güçlendirir,
 • Astım, alerjik rinit gibi solunum yolu rahatsızlıkları olan hastalar için en sağlıklı ısıtma sistemidir,
 • Kas ağrıları, sırt ağrıları ve eklem rahatsızlıklarını azaltır,
 • Bazı kanser türlerinin gelişimini engelleme özelliğine sahiptir,
 • Şeker hastalıklarının yan etkilerini azaltır,
 • Fizyoterapi tıp merkezlerinde doğrudan kullanılır.

Tıbbi araştırmalar, uzun dalga boyundaki ışınların terapi etkisi yaptığını, hiçbir zararlı yan etkisinin olmadığını ve insan vücudu için en uygun sıcaklığı sağladığını göstermiştir. Uzun dalga boyunda, terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ile ısıtma sistemi olarak geliştirilmiş olan SRN  Kızılötesi Isı Boyası, güneşin altında ısınma hissini on iki ay sağlamaktadır. SRN Kızılötesi Isı Boyası, uygulandığı ortamı sadece ısıtmakla kalmaz; aynı zamanda bir fizyoterapi merkezine çevirerek, içinde yaşayanların sağlığına katkıda bulunur.
Uzun dalga kızılötesi, radyan ısıdır; yüzünüzde güneşin veya odun ateşinin sıcaklığını hissetmekle aynı histir. Hatta kendi vücudumuzun da yaydığı ısı türüdür. İnsanlığın bildiği en temel ısınma şeklidir. Önce objeleri ısıttığı, ısınan objelerin de ısı yayarak çevreyi sıcak tuttuğu için binlerce yıldır tercih edilmiştir.
Bugün, yüksek enerji verimliliğine sahip SRN Kızılötesi Isıtma Teknolojisi, estetik ve konforlu bir şekilde radyan ısıyı çevre dostu olarak kolayca tekrar kullanabilmemizi sağlamaktadır.
Geçtiğimiz yüzyılda insanoğlunun konforlu olması sebebiyle tercih ettiği konvansiyonel ısıtma sistemlerinin (petek, klima vb.); yakın gelecekte yerini tekrardan kızılötesi ısıtma sistemlerine bırakması kaçınılmazdır.
SRN KIZILÖTESİ KARBON ISI BOYASI HAKKINDA BAZI BİLGİLER

 • SRN Kızılötesi Isı Boyası havayı kurutmaz ve havayı değil sizi ısıtır.
 • 24 V Elektrik ile çalışan Kızılötesi Isı Boyası sistemi yenilenebilir enerji kaynaklarıyla kombine çalışabilir. (Güneş ve Rüzgar enerjisi)
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası Üstüne duvar kağıdı,sıva ve boya gibi ürünler ile uygulanabilir özelliklere sahip bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası’nın boyandığı ortamda nem ve küf olmaz.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası mekanik tesisat ve bakım gerektirmeye bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası anında ısınma ve homojen ısı dağılımı sağlar.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası sağlıklıdır, nefes hastaları (bronşit vb) için en uygun ısıtma teknolojisidir.
 • Su bazlı karbon kaplamalar ek veya ana ısıtma da mükemmel olarak kullanılabilir.
 • Pars alüminyum tozu,pars bakır tozu,Pars Çinko Tozu,Pars Grafit Tozu,Pars Kurşun Tozu,Pars demir tozu,pars kurşun oksit,pars kurşun oksit sülyen,pars kurşun oksit mürdesenk,pars fire assay flux,pars nitrik asit,pars hidroklorik asit,pars sülfürik asit,pars hidrazin hidrat,pars kaolin,pars sepiyolit,sunsep,sundiyo,sunmag,pars zeolit,pars 67 mangan dioksit,pars85 mangan dioksit,hadjin yılan kovucu,parsvet yara tozu,pars lime sülfür,nanotozlar,yemkat.com,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars silisyum karbür,silisyum karbür,dmr74 mangan dioksit,pars magnezyum sülfat,pars magnezyum sülfat anhidrat,pars magnezyum sülfat monohidrat,pars magnezyum oksit,pars bakır sülfat,pars demir sülfat monohidrat,pars kalay sökücü,pars nikel sökücü,süren vollastonit tozu,pars volfram  tozu,pars molibden tozu,pars antimon oksit,pars potasyum hidroksit,pars potasyum silikat,kimyadeposu.com,claypacks.com,demsil silikajel,demsil kil paketi,demsil nem alıcı,nemal nem alıcı,pars sodyum metabisülfit,pars sodyum bisülfat,pars magnezyum nitrat,pars sodyum persülfat,pars kalsiyum sülfat,pars kalsiyum sülfat dihitrat,pars hayvan altlığı,pars sodyum lignosülfonat,pars maden tozları,pars metal tozları,pars yem katkıları,pars nanotozlar,pars çinko oksit,sunshield sıvı kaolen,süren titanyum tozu,pars bakır oksit,demsil silikajel,süren otocam çizik giderici,pars seryum oksit,süren ferro vanadyum tozu,pars spekülarit,süren bit-pire kovucu,süren bakır tozu,süren teknoloji,bakır tozu,
 • DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ
 • 05523307100-05325466184
 • www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net
 • www.potasyumsilikat.net,www.kursunoksit.com,www.parsman.com.tr,www.parsgrafit.com.tr
 • www.parox.com.tr,www.sepiyolit.net,

Check Also

VakıfBank deplasmanda set vermedi

Voleybolda Vodafone Sultanlar Ligi karşılaşmasında VakıfBank, konuk olduğu PTT'yi 3-0 mağlup etti.

[ajax_load_more loading_style="infinite fading-circles" container_type="div" post_type="post" images_loaded="true" placeholder="true" button_loading_label="Haber Yükleniyor..." scroll_distance="500px"]