Dünya rekortmeni milli okçu Yunus Emre, 2023 Avrupa Şampiyonası’na hazırlanıyor

KAYSERİ (AA) – Kayseri Büyükşehir Belediyesi Spor AŞ ve Okçuluk Milli Takımı sporcusu 17 yaşındaki Yunus Emre Arslan, 2023 Avrupa Şampiyonası’na katılmak için yoğun tempoda çalışıyor.

Kendisi gibi sporcu olan kuzeniyle 12 yaşında okçuluğa başlayan Arslan, azmi sayesinde ilk olarak Kayseri Büyükşehir Belediyesi Spor AŞ bünyesinde ok atmayı başardı. Sporcusunun gayretini gören antrenörünün yönlendirmesiyle seçmelere katılan Arslan, Okçuluk Milli Takımı’na girdi.

Katıldığı organizasyonlarda yaklaşık 40 madalya kazanan başarılı sporcu, en son İngiltere’de düzenlenen Avrupa Gençler Okçuluk Şampiyonası’nda, daha önce 2 bin 107 puanla ABD’ye ait dünya rekorunu 2 bin 109 puanla kıran milli takım sporcuları arasında yer aldı.

Arslan, aynı zamanda dünya üçüncülüğü, Avrupa kupası şampiyonluğu ve Avrupa şampiyonası takım birinciliği de elde etti.

Yaklaşık 5 yıldır bu sporla uğraşan Arslan, 2023 Avrupa Şampiyonası’na katılabilmek ve bireyselde birincilik madalyası kazanmak için Kayseri’de yoğun antrenman yapıyor.

Milli okçu Yunus Emre Arslan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, dünya rekorunu 18 Yaş Altı Makaralı Yay Erkek Milli Takımı’nda yer alan Yusuf Bahadır Eryılmaz ve Eren Kırca ile kırdıklarını bildirdi.

Türkiye’ye böyle bir sevinç yaşatmaktan dolayı çok mutlu olduğunu belirten Arslan, “Orada İstiklal Marşı’nı okutmak ve Türk bayrağını açmak kadar gurur verici bir şey yoktu. Kesinlikle bizim için en büyük ödül madalyalar değil, orada İstiklal Marşı’nı bütün ülkeler karşısında okumaktı.” ifadesini kullandı.

“Birinci olmayı hedefliyorum”

Arslan, dünya rekorunu kırdıktan sonra hırslandığını ve daha fazla antrenman yaparak, 2023 Avrupa Şampiyonası’na hazırlandığını söyledi.

Bu şampiyonaya birincilik için katılmak istediğini dile getiren Arslan, “2023 Avrupa Şampiyonası’nda bireyselde madalya alıp, İstiklal Marşı’nı tekrar okutmak ve bayrağımızı göklerde dalgalandırmak istiyorum.” diye konuştu.

Antrenörünü gururlandırdı

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Spor AŞ antrenörü Emre Çömez de Yunus Emre ile 5 yıldır çalıştığını söyledi.

Uyumlu ve disiplinli olan sporcusuyla gurur duyduğunu ifade eden Çömez, Yunus Emre’nin 14 Şubat 2023’te Samsun’da yapılacak Salon Avrupa Şampiyonası’na katılacağını kaydetti.

Çömez, günlük 5 saatte 300 ok atarak antrenman yapan sporcusunun milli takıma seçilip 2023 Avrupa Şampiyonası’na katılmaya hak kazanacağına inandığını sözlerine ekledi.

Muhabir: Hakan Can Şahin

Sağlık İçin Kızılötesi Karbon Isı Boyası
Canlıların, özellikle de insanların sağlıklı yaşayabilmek için kızılötesi ışınlara ihtiyaçları vardır. Ancak bir aylık bir sürede yoğun bir şekilde alınan güneş ışınlarının depolanması mümkün değildir. On iki ay boyunca alınacak terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ise sayısız fayda sağlar.

 • Hücre sisteminin yenilenme gücünü artırır,
 • Kan dolaşımını hızlandırır,
 • Kronik yorgunluğu azaltır,
 • Bağışıklık sistemini güçlendirir,
 • Astım, alerjik rinit gibi solunum yolu rahatsızlıkları olan hastalar için en sağlıklı ısıtma sistemidir,
 • Kas ağrıları, sırt ağrıları ve eklem rahatsızlıklarını azaltır,
 • Bazı kanser türlerinin gelişimini engelleme özelliğine sahiptir,
 • Şeker hastalıklarının yan etkilerini azaltır,
 • Fizyoterapi tıp merkezlerinde doğrudan kullanılır.

Tıbbi araştırmalar, uzun dalga boyundaki ışınların terapi etkisi yaptığını, hiçbir zararlı yan etkisinin olmadığını ve insan vücudu için en uygun sıcaklığı sağladığını göstermiştir. Uzun dalga boyunda, terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ile ısıtma sistemi olarak geliştirilmiş olan SRN  Kızılötesi Isı Boyası, güneşin altında ısınma hissini on iki ay sağlamaktadır. SRN Kızılötesi Isı Boyası, uygulandığı ortamı sadece ısıtmakla kalmaz; aynı zamanda bir fizyoterapi merkezine çevirerek, içinde yaşayanların sağlığına katkıda bulunur.
Uzun dalga kızılötesi, radyan ısıdır; yüzünüzde güneşin veya odun ateşinin sıcaklığını hissetmekle aynı histir. Hatta kendi vücudumuzun da yaydığı ısı türüdür. İnsanlığın bildiği en temel ısınma şeklidir. Önce objeleri ısıttığı, ısınan objelerin de ısı yayarak çevreyi sıcak tuttuğu için binlerce yıldır tercih edilmiştir.
Bugün, yüksek enerji verimliliğine sahip SRN Kızılötesi Isıtma Teknolojisi, estetik ve konforlu bir şekilde radyan ısıyı çevre dostu olarak kolayca tekrar kullanabilmemizi sağlamaktadır.
Geçtiğimiz yüzyılda insanoğlunun konforlu olması sebebiyle tercih ettiği konvansiyonel ısıtma sistemlerinin (petek, klima vb.); yakın gelecekte yerini tekrardan kızılötesi ısıtma sistemlerine bırakması kaçınılmazdır.
SRN KIZILÖTESİ KARBON ISI BOYASI HAKKINDA BAZI BİLGİLER

 • SRN Kızılötesi Isı Boyası havayı kurutmaz ve havayı değil sizi ısıtır.
 • 24 V Elektrik ile çalışan Kızılötesi Isı Boyası sistemi yenilenebilir enerji kaynaklarıyla kombine çalışabilir. (Güneş ve Rüzgar enerjisi)
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası Üstüne duvar kağıdı,sıva ve boya gibi ürünler ile uygulanabilir özelliklere sahip bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası’nın boyandığı ortamda nem ve küf olmaz.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası mekanik tesisat ve bakım gerektirmeye bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası anında ısınma ve homojen ısı dağılımı sağlar.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası sağlıklıdır, nefes hastaları (bronşit vb) için en uygun ısıtma teknolojisidir.
 • Su bazlı karbon kaplamalar ek veya ana ısıtma da mükemmel olarak kullanılabilir.
 • Pars alüminyum tozu,pars bakır tozu,Pars Çinko Tozu,Pars Grafit Tozu,Pars Kurşun Tozu,Pars demir tozu,pars kurşun oksit,pars kurşun oksit sülyen,pars kurşun oksit mürdesenk,pars fire assay flux,pars nitrik asit,pars hidroklorik asit,pars sülfürik asit,pars hidrazin hidrat,pars kaolin,pars sepiyolit,sunsep,sundiyo,sunmag,pars zeolit,pars 67 mangan dioksit,pars85 mangan dioksit,hadjin yılan kovucu,parsvet yara tozu,pars lime sülfür,nanotozlar,yemkat.com,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars silisyum karbür,silisyum karbür,dmr74 mangan dioksit,pars magnezyum sülfat,pars magnezyum sülfat anhidrat,pars magnezyum sülfat monohidrat,pars magnezyum oksit,pars bakır sülfat,pars demir sülfat monohidrat,pars kalay sökücü,pars nikel sökücü,süren vollastonit tozu,pars volfram  tozu,pars molibden tozu,pars antimon oksit,pars potasyum hidroksit,pars potasyum silikat,kimyadeposu.com,claypacks.com,demsil silikajel,demsil kil paketi,demsil nem alıcı,nemal nem alıcı,pars sodyum metabisülfit,pars sodyum bisülfat,pars magnezyum nitrat,pars sodyum persülfat,pars kalsiyum sülfat,pars kalsiyum sülfat dihitrat,pars hayvan altlığı,pars sodyum lignosülfonat,pars maden tozları,pars metal tozları,pars yem katkıları,pars nanotozlar,pars çinko oksit,sunshield sıvı kaolen,süren titanyum tozu,pars bakır oksit,demsil silikajel,süren otocam çizik giderici,pars seryum oksit,süren ferro vanadyum tozu,pars spekülarit,süren bit-pire kovucu,süren bakır tozu,süren teknoloji,bakır tozu,
 • DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ
 • 05523307100-05325466184
 • www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net
 • www.potasyumsilikat.net,www.kursunoksit.com,www.parsman.com.tr,www.parsgrafit.com.tr
 • www.parox.com.tr,www.sepiyolit.net,

Check Also

NBA play-off’larında Timberwolves, Suns’ı yenerek seriyi 2-0 yaptı

Amerikan Basketbol Ligi (NBA) play-off ilk turunda Minnesota Timberwolves, Phoenix Suns'ı 105-93 yenerek seriyi 2-0'a getirdi.

[ajax_load_more loading_style="infinite fading-circles" container_type="div" post_type="post" images_loaded="true" placeholder="true" button_loading_label="Haber Yükleniyor..." scroll_distance="500px"]