Develi Belediyespor, transfer bekliyor!

Voleybol AXA Sigorta Efeler Ligi ekiplerinden Develi Belediyespor’un başantrenörü Aykut Lale, sakatlık yaşayan oyuncuların takıma dönmesi ve yeni transferlerle çıkışa geçeceklerine inandığını söyledi.

AXA Sigorta Efeler Ligi’nin ilk yarısını 12. sırada tamamlayan Kayseri ekibinin başantrenörü Aykut Lale, AA muhabirine yaptığı açıklamada, ilk devrenin bitmesine 3 hafta kala takımın başına geçtiğini hatırlattı.

Develi ekibinin yapılan yatırımlar düşünüldüğünde voleybol liginde daha üst sıralarda olması gerektiğine inandığını vurgulayan Lale, takımının başında sahaya çıktığı 3 maçta sakatlıklarla mücadele ettiklerini aktardı.

Göreve geldikten sonra takımın en önemli oyuncusu Michal Filip’in sakatlandığını anımsatan Lale, “Üç maçta da Filip oynayamadı. Filip bu maçlarda oynasaydı, sonuç bu kadar kötü olmazdı. Kendi rakiplerimizle oynadığımız 3 maç kritikti. Eğer Filip oynasaydı, 3 maçın en az 2’sini kazanırdık. Son hafta orta oyuncumuz Samet (Baltacı) sakatlandı. Son maçımıza orta oyuncusuz çıktık.” dedi.

Lale, ilk kez Efeler Ligi’nde mücadele ettiklerini ve bunun son yıl olmaması için ellerinden geleni yaptıklarını belirtti.

“Yeni transferleri bekliyoruz”

Takımda bazı değişikler olduğuna dikkat çeken Lale, şunları kaydetti:

“Bazı oyuncularla yollarımızı ayırdık. Takımdaki ayrılıkların ardından kalan oyuncular arasında bir birliktelik oluşmaya başladı. Takım olmaya başladık. Takım sporlarında bunu başarmak önemlidir. Biz de yavaş yavaş bu yolda ilerliyoruz. Şimdi herkes birbiriyle konuşuyor, derdini anlatıyor ama skor için yeterli bir durumda değiliz. Yeni transferleri bekliyoruz. İyi transferler yapabilirsek, durumu kurtaracağımızı düşünüyorum. Bir oyuncu transfer ettik, devamına da getirmek istiyoruz. Ancak devre arası oyuncu getirmek çok zor. Devre arasında istediğiniz oyuncuyu istediğiniz rakama bulmanız mümkün değil. Türkiye’den birkaç oyuncu istedik ama olmadı. Benim oyun felsefemde sahaya 6 kişi çıkabiliyorsak, o maçı kazanabiliriz. Bunu çocuklara anlatmaya çalışıyorum. Son iki maçımızda bunun farkında olarak oynadılar.”

Lale, lige ilk kez çıkan Anadolu kulüplerinin o yıl Avrupa’yı hedeflediklerini ve bunun büyük bir hata olduğunu dile getirerek, bu tarz takımların önce lige alışması, burada yerini korumayı bilmesi ve sonra Avrupa’yı amaçlaması gerektiğini vurguladı.

“Son düdük çalana kadar pes etmem”

Kulübün oyuncu ve teknik ekibe çok güzel imkanlar sunduğuna değinen Lale, sözlerini şöyle tamamladı:

“Bu kulüp ligde kalmayı hak ediyor. Çünkü burada gerçekten güzel bir organizasyon var. Kulübün oyunculara ve teknik ekibe sağladığı olanaklar çok iyi. En önemlisi, salon bize ait. İstediğimiz zaman antrenman yapabiliyoruz. Bu çok kıymetli bir şey. Develi Belediyespor’un ligde kalması için elimizden geleni yapacağız. Burada çok iyi bir yönetim ve belediye başkanı var. Bu güzel ortam ligde kalmayı hak ediyor. Son düdük çalana kadar pes etmem. Filip ve diğer oyuncularımızın sakatlığı bir an önce biter, yeni yabancı transferimiz de takıma çabuk adapte olursa, biz her takımı yenebilecek duruma gelebiliriz.”

Kayseri ekibi, ligin 14. haftasında 7 Ocak Cumartesi günü Develi Murat Kocatürk Salonu’nda lider Halkbank’ı konuk edecek.

Sağlık İçin Kızılötesi Karbon Isı Boyası
Canlıların, özellikle de insanların sağlıklı yaşayabilmek için kızılötesi ışınlara ihtiyaçları vardır. Ancak bir aylık bir sürede yoğun bir şekilde alınan güneş ışınlarının depolanması mümkün değildir. On iki ay boyunca alınacak terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ise sayısız fayda sağlar.

 • Hücre sisteminin yenilenme gücünü artırır,
 • Kan dolaşımını hızlandırır,
 • Kronik yorgunluğu azaltır,
 • Bağışıklık sistemini güçlendirir,
 • Astım, alerjik rinit gibi solunum yolu rahatsızlıkları olan hastalar için en sağlıklı ısıtma sistemidir,
 • Kas ağrıları, sırt ağrıları ve eklem rahatsızlıklarını azaltır,
 • Bazı kanser türlerinin gelişimini engelleme özelliğine sahiptir,
 • Şeker hastalıklarının yan etkilerini azaltır,
 • Fizyoterapi tıp merkezlerinde doğrudan kullanılır.

Tıbbi araştırmalar, uzun dalga boyundaki ışınların terapi etkisi yaptığını, hiçbir zararlı yan etkisinin olmadığını ve insan vücudu için en uygun sıcaklığı sağladığını göstermiştir. Uzun dalga boyunda, terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ile ısıtma sistemi olarak geliştirilmiş olan SRN  Kızılötesi Isı Boyası, güneşin altında ısınma hissini on iki ay sağlamaktadır. SRN Kızılötesi Isı Boyası, uygulandığı ortamı sadece ısıtmakla kalmaz; aynı zamanda bir fizyoterapi merkezine çevirerek, içinde yaşayanların sağlığına katkıda bulunur.
Uzun dalga kızılötesi, radyan ısıdır; yüzünüzde güneşin veya odun ateşinin sıcaklığını hissetmekle aynı histir. Hatta kendi vücudumuzun da yaydığı ısı türüdür. İnsanlığın bildiği en temel ısınma şeklidir. Önce objeleri ısıttığı, ısınan objelerin de ısı yayarak çevreyi sıcak tuttuğu için binlerce yıldır tercih edilmiştir.
Bugün, yüksek enerji verimliliğine sahip SRN Kızılötesi Isıtma Teknolojisi, estetik ve konforlu bir şekilde radyan ısıyı çevre dostu olarak kolayca tekrar kullanabilmemizi sağlamaktadır.
Geçtiğimiz yüzyılda insanoğlunun konforlu olması sebebiyle tercih ettiği konvansiyonel ısıtma sistemlerinin (petek, klima vb.); yakın gelecekte yerini tekrardan kızılötesi ısıtma sistemlerine bırakması kaçınılmazdır.
SRN KIZILÖTESİ KARBON ISI BOYASI HAKKINDA BAZI BİLGİLER

 • SRN Kızılötesi Isı Boyası havayı kurutmaz ve havayı değil sizi ısıtır.
 • 24 V Elektrik ile çalışan Kızılötesi Isı Boyası sistemi yenilenebilir enerji kaynaklarıyla kombine çalışabilir. (Güneş ve Rüzgar enerjisi)
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası Üstüne duvar kağıdı,sıva ve boya gibi ürünler ile uygulanabilir özelliklere sahip bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası’nın boyandığı ortamda nem ve küf olmaz.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası mekanik tesisat ve bakım gerektirmeye bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası anında ısınma ve homojen ısı dağılımı sağlar.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası sağlıklıdır, nefes hastaları (bronşit vb) için en uygun ısıtma teknolojisidir.
 • Su bazlı karbon kaplamalar ek veya ana ısıtma da mükemmel olarak kullanılabilir.
 • Pars alüminyum tozu,pars bakır tozu,Pars Çinko Tozu,Pars Grafit Tozu,Pars Kurşun Tozu,Pars demir tozu,pars kurşun oksit,pars kurşun oksit sülyen,pars kurşun oksit mürdesenk,pars fire assay flux,pars nitrik asit,pars hidroklorik asit,pars sülfürik asit,pars hidrazin hidrat,pars kaolin,pars sepiyolit,sunsep,sundiyo,sunmag,pars zeolit,pars 67 mangan dioksit,pars85 mangan dioksit,hadjin yılan kovucu,parsvet yara tozu,pars lime sülfür,nanotozlar,yemkat.com,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars silisyum karbür,silisyum karbür,dmr74 mangan dioksit,pars magnezyum sülfat,pars magnezyum sülfat anhidrat,pars magnezyum sülfat monohidrat,pars magnezyum oksit,pars bakır sülfat,pars demir sülfat monohidrat,pars kalay sökücü,pars nikel sökücü,süren vollastonit tozu,pars volfram  tozu,pars molibden tozu,pars antimon oksit,pars potasyum hidroksit,pars potasyum silikat,kimyadeposu.com,claypacks.com,demsil silikajel,demsil kil paketi,demsil nem alıcı,nemal nem alıcı,pars sodyum metabisülfit,pars sodyum bisülfat,pars magnezyum nitrat,pars sodyum persülfat,pars kalsiyum sülfat,pars kalsiyum sülfat dihitrat,pars hayvan altlığı,pars sodyum lignosülfonat,pars maden tozları,pars metal tozları,pars yem katkıları,pars nanotozlar,pars çinko oksit,sunshield sıvı kaolen,süren titanyum tozu,pars bakır oksit,demsil silikajel,süren otocam çizik giderici,pars seryum oksit,süren ferro vanadyum tozu,pars spekülarit,süren bit-pire kovucu,süren bakır tozu,süren teknoloji,bakır tozu,
 • DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ
 • 05523307100-05325466184
 • www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net
 • www.potasyumsilikat.net,www.kursunoksit.com,www.parsman.com.tr,www.parsgrafit.com.tr
 • www.parox.com.tr,www.sepiyolit.net,

Check Also

VakıfBank deplasmanda set vermedi

Voleybolda Vodafone Sultanlar Ligi karşılaşmasında VakıfBank, konuk olduğu PTT'yi 3-0 mağlup etti.

[ajax_load_more loading_style="infinite fading-circles" container_type="div" post_type="post" images_loaded="true" placeholder="true" button_loading_label="Haber Yükleniyor..." scroll_distance="500px"]