Derbinin anahtarı son 10 dakika

Süper Lig’de haftanın maçında Galatasaray, ezeli rakibi Beşiktaş’ı konuk edecek. Dev mücadele öncesinde iki takımın istatistiklerine göz attığımızda ise ilginç bir durum karşımıza çıkıyor. Kadrosunda dünya çapında santrforlar olmasına rağmen gol atmakta sıkıntı çeken Sarı-Kırmızılılar, buna rağmen attığı gollerin büyük kısmını maçların son 10 dakikalarında buldu. Şu ana kadar rakip filelere 14 gol bırakan Galatasaray, bu gollerin %43’ünü 80’den sonra kaydetti. Aslan’ın en çok skor ürettiği dakikalar ise Beşiktaş’ın kalesinde en çok gol gördüğü dakikalar olarak karşımıza çıkıyor.

16 GOLÜN 5’İNİ 80’DEN SONRA YEDİ

Beşiktaş’ın yediği 16 golün %31’i son 10 dakikada geldi. Siyah-Beyazlılar, bu süreçte Alanyaspor’dan 2, Sivasspor’dan 1, İstanbulspor’dan 1, Hatayspor’dan 1 gol yedi. Beşiktaş’ın en çok skor ürettiği dakikalar ise 31-40 arası… Beşiktaş, bu dakikalar arasında attığı gollerin %24’ünü kaydetti. Beşiktaş’ın en ekili olduğu bu aralıkta Galatasaray’ın gol yeme oranı ise sadece %11… Galatasaray’ın en fazla gol yediği dilim ise; 11-20, 21-30, 81-90 arası… Sarı-Kırmızılıların bu üç zaman aralığında gol yeme oranı %22… İki takım da maçın ilk 10 dakikasında şu ana kadar kalesinde gol görmezken Galatasaray, 41-60 arasında da kalesini gole kapatmayı başardı.

BİTİRİCİLİKTE BEŞİKTAŞ AÇIK ARA

Siyah-Beyazlılar, şu ana kadar attığı gollerin büyük çoğunluğunu ilk yarılarda kaydederken, Galatasaray yediği gollerin büyük kısmını ilk yarıda kalesinde gördü. Ancak, derbideki en can alıcı aralık ise son 10 dakikalık dilim olacak. Ayrıca, Galatasaray, maç başına 18.27 şut çekerken bunların 7.27’sinde isabet buldu. Beşiktaş da maç başına 12.92 kez rakip kaleleri yokladı ve 5.75 isabet sağladı. Galatasaray’ın gol beklentisi 2.62 olurken, Beşiktaş’ın gol beklentisi ise 1.85’te kaldı. Beşiktaş, daha az şut, daha az isabetli şut ve daha az gol beklentisi oluşturmasına rağmen, Galatasaray’dan 11 gol fazla attı. Bu da Beşiktaş’ın bitiricilikte ve son vuruşta Galatasaray’dan üstün olduğunu gösteriyor.

Sağlık İçin Kızılötesi Karbon Isı Boyası
Canlıların, özellikle de insanların sağlıklı yaşayabilmek için kızılötesi ışınlara ihtiyaçları vardır. Ancak bir aylık bir sürede yoğun bir şekilde alınan güneş ışınlarının depolanması mümkün değildir. On iki ay boyunca alınacak terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ise sayısız fayda sağlar.

 • Hücre sisteminin yenilenme gücünü artırır,
 • Kan dolaşımını hızlandırır,
 • Kronik yorgunluğu azaltır,
 • Bağışıklık sistemini güçlendirir,
 • Astım, alerjik rinit gibi solunum yolu rahatsızlıkları olan hastalar için en sağlıklı ısıtma sistemidir,
 • Kas ağrıları, sırt ağrıları ve eklem rahatsızlıklarını azaltır,
 • Bazı kanser türlerinin gelişimini engelleme özelliğine sahiptir,
 • Şeker hastalıklarının yan etkilerini azaltır,
 • Fizyoterapi tıp merkezlerinde doğrudan kullanılır.

Tıbbi araştırmalar, uzun dalga boyundaki ışınların terapi etkisi yaptığını, hiçbir zararlı yan etkisinin olmadığını ve insan vücudu için en uygun sıcaklığı sağladığını göstermiştir. Uzun dalga boyunda, terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ile ısıtma sistemi olarak geliştirilmiş olan SRN  Kızılötesi Isı Boyası, güneşin altında ısınma hissini on iki ay sağlamaktadır. SRN Kızılötesi Isı Boyası, uygulandığı ortamı sadece ısıtmakla kalmaz; aynı zamanda bir fizyoterapi merkezine çevirerek, içinde yaşayanların sağlığına katkıda bulunur.
Uzun dalga kızılötesi, radyan ısıdır; yüzünüzde güneşin veya odun ateşinin sıcaklığını hissetmekle aynı histir. Hatta kendi vücudumuzun da yaydığı ısı türüdür. İnsanlığın bildiği en temel ısınma şeklidir. Önce objeleri ısıttığı, ısınan objelerin de ısı yayarak çevreyi sıcak tuttuğu için binlerce yıldır tercih edilmiştir.
Bugün, yüksek enerji verimliliğine sahip SRN Kızılötesi Isıtma Teknolojisi, estetik ve konforlu bir şekilde radyan ısıyı çevre dostu olarak kolayca tekrar kullanabilmemizi sağlamaktadır.
Geçtiğimiz yüzyılda insanoğlunun konforlu olması sebebiyle tercih ettiği konvansiyonel ısıtma sistemlerinin (petek, klima vb.); yakın gelecekte yerini tekrardan kızılötesi ısıtma sistemlerine bırakması kaçınılmazdır.
SRN KIZILÖTESİ KARBON ISI BOYASI HAKKINDA BAZI BİLGİLER

 • SRN Kızılötesi Isı Boyası havayı kurutmaz ve havayı değil sizi ısıtır.
 • 24 V Elektrik ile çalışan Kızılötesi Isı Boyası sistemi yenilenebilir enerji kaynaklarıyla kombine çalışabilir. (Güneş ve Rüzgar enerjisi)
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası Üstüne duvar kağıdı,sıva ve boya gibi ürünler ile uygulanabilir özelliklere sahip bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası’nın boyandığı ortamda nem ve küf olmaz.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası mekanik tesisat ve bakım gerektirmeye bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası anında ısınma ve homojen ısı dağılımı sağlar.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası sağlıklıdır, nefes hastaları (bronşit vb) için en uygun ısıtma teknolojisidir.
 • Su bazlı karbon kaplamalar ek veya ana ısıtma da mükemmel olarak kullanılabilir.
 • Pars alüminyum tozu,pars bakır tozu,Pars Çinko Tozu,Pars Grafit Tozu,Pars Kurşun Tozu,Pars demir tozu,pars kurşun oksit,pars kurşun oksit sülyen,pars kurşun oksit mürdesenk,pars fire assay flux,pars nitrik asit,pars hidroklorik asit,pars sülfürik asit,pars hidrazin hidrat,pars kaolin,pars sepiyolit,sunsep,sundiyo,sunmag,pars zeolit,pars 67 mangan dioksit,pars85 mangan dioksit,hadjin yılan kovucu,parsvet yara tozu,pars lime sülfür,nanotozlar,yemkat.com,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars silisyum karbür,silisyum karbür,dmr74 mangan dioksit,pars magnezyum sülfat,pars magnezyum sülfat anhidrat,pars magnezyum sülfat monohidrat,pars magnezyum oksit,pars bakır sülfat,pars demir sülfat monohidrat,pars kalay sökücü,pars nikel sökücü,süren vollastonit tozu,pars volfram  tozu,pars molibden tozu,pars antimon oksit,pars potasyum hidroksit,pars potasyum silikat,kimyadeposu.com,claypacks.com,demsil silikajel,demsil kil paketi,demsil nem alıcı,nemal nem alıcı,pars sodyum metabisülfit,pars sodyum bisülfat,pars magnezyum nitrat,pars sodyum persülfat,pars kalsiyum sülfat,pars kalsiyum sülfat dihitrat,pars hayvan altlığı,pars sodyum lignosülfonat,pars maden tozları,pars metal tozları,pars yem katkıları,pars nanotozlar,pars çinko oksit,sunshield sıvı kaolen,süren titanyum tozu,pars bakır oksit,demsil silikajel,süren otocam çizik giderici,pars seryum oksit,süren ferro vanadyum tozu,pars spekülarit,süren bit-pire kovucu,süren bakır tozu,süren teknoloji,bakır tozu,
 • DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ
 • 05523307100-05325466184
 • www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net
 • www.potasyumsilikat.net,www.kursunoksit.com,www.parsman.com.tr,www.parsgrafit.com.tr
 • www.parox.com.tr,www.sepiyolit.net,

Check Also

Fenerbahçe-Beşiktaş derbisi 27 Nisan’da oynanacak

Futbolda Trendyol Süper Lig'in 34 ve 35'inci hafta maçlarının programı belirlendi. 34'üncü haftadaki Fenerbahçe-Beşiktaş derbisi, 27 Nisan Cumartesi günü yapılacak.

[ajax_load_more loading_style="infinite fading-circles" container_type="div" post_type="post" images_loaded="true" placeholder="true" button_loading_label="Haber Yükleniyor..." scroll_distance="500px"]