Depremden kurtulan voleybol takımı iddiasını sürdürüyor

Deplasmanda oynadığı maç sayesinde depremden kurtulan TVF Kadınlar 1. Ligi B Grubu ekiplerinden Gaziantep Adam Voleybol’un hedefi, play-offtan çıkıp kenti Sultanlar Ligi’nde temsil etmek.

6 Şubat’ta yaşanan Kahramanmaraş merkezli 11 ili etkileyen depremler, takım oyuncularını, yöneticilerini ve ailelerini de psikolojik olarak olumsuz etkiledi. Bodrum ilçesinde misafir edilen voleybol takımı, Sultanlar Ligi hedefine ulaşmak için çalışmalarını Binnaz Karakaya Spor Salonu’nda sürdürüyor.

Adam Voleybol Spor Kulübü Genel Menajeri Sedat Torun, AA muhabirine, afetten iki gün önce takımla deplamanda oynayacakları Beşiktaş Ceylan maçı için İstanbul’a gittiklerini anlattı.

Ailelerinin depremden çok etkilendiğini bunun da takıma olumsuz yansıdığını ifade eden Torun, “Depremi yaşamadık ama ailelerimiz yaşadığı için takımımız bundan olumsuz yönde etkilendi. ‘Yola devam edecek, sezonu tamamlayacak mıyız’ anlamında yönetim olarak hızlı karar almamız lazımdı. Bu yıl şampiyonluğu istediğimiz için aldığımız kararla yolumuza devam ettik.” dedi.

Sporcuların o anda ailelerine ulaşamadığını anlatan Torun, Gaziantep’e iki gün sonra kara yoluyla döndüklerini ve sonra da ailelerine kavuştuklarını kaydetti.

“Toparlamamız çok zor oldu”

Bodrumspor’un kendilerine kucak açtığını ve ev sahipliği yaptığını belirten Torun, şöyle konuştu:

“Bodrum Belediyesi, Bodrumspor ile başantrenör Adnan Kıstak’a ve BODER Başkanı Ömer Faruk Dengiz’e çok teşekkür ediyoruz. Bize çok iyi ev sahipliği yaptılar. Yaklaşık 35 gündür Bodrum’dayız, burada hazırlanıyoruz. Maçlarımızı burada oynuyoruz. Bu hafta son maçımızı oynadıktan sonra Gaziantep’e döneceğiz. Kalan iki maçımızı da oynayıp play-off’a gideceğiz. İnşallah bu yıl şampiyonluğu yaşayıp Gaziantep’i Sultanlar Ligi’nde temsil etmek istiyoruz. Takımımız depremden sonra ilk bir hafta cenaze evi gibiydi. Kimse konuşmuyor, kimse gülmüyordu. Toparlamamız çok zor oldu. ‘İyi ki de Bodrum’a geldik’ dedik. Şehrin dışında bir alanda olmak iyi geldi. Takımı burada toparlamaya çalıştık. Şu anda takımımız yavaş yavaş kendine gelmeye başladı. Spor camiasından da çok büyük kayıplarımız oldu.”

Takım kaptanı Duygu Üçdağ da deprem sırasında İstanbul’da olduklarını olayı duyar duymaz ailelerini aradıklarını ifade etti.

Sporcu arkadaşının ve yöneticilerin birçoğunun ailesinin Gaziantepli olduğunu ve depremden çok etkilendiklerini anlatan Duygu, “Çok şükür takımımızın hiçbirinin ailesinde herhangi bir sıkıntı yaşanmadı. Daha sonraki aşamada da takımı toparlayıp biran önce antrenmanlara devam etmek istedik. Antrenmanlarımıza Bodrum’da devam ediyoruz.” ifadesini kullandı.

Play-off maçlarına az bir zaman kaldığına da değinen Duygu, “Takımımız güçlü bir takım, oyuncularımız güçlü karaktere sahip Bu olay bizi yıprattı ama her şey düzgün olduktan sonra hızlıca çalışmalara başladık. Play-off’a hazırız. Son dönemlerimiz ve haftalarımız. Eksik kalanları yapmak için antrenmanlarımıza çalışıyoruz. Hedefimiz büyük, son hazırlıkları da yapıp şampiyon olmak için uğraşacağız.” değerlendirmesinde bulundu.

Sağlık İçin Kızılötesi Karbon Isı Boyası
Canlıların, özellikle de insanların sağlıklı yaşayabilmek için kızılötesi ışınlara ihtiyaçları vardır. Ancak bir aylık bir sürede yoğun bir şekilde alınan güneş ışınlarının depolanması mümkün değildir. On iki ay boyunca alınacak terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ise sayısız fayda sağlar.

 • Hücre sisteminin yenilenme gücünü artırır,
 • Kan dolaşımını hızlandırır,
 • Kronik yorgunluğu azaltır,
 • Bağışıklık sistemini güçlendirir,
 • Astım, alerjik rinit gibi solunum yolu rahatsızlıkları olan hastalar için en sağlıklı ısıtma sistemidir,
 • Kas ağrıları, sırt ağrıları ve eklem rahatsızlıklarını azaltır,
 • Bazı kanser türlerinin gelişimini engelleme özelliğine sahiptir,
 • Şeker hastalıklarının yan etkilerini azaltır,
 • Fizyoterapi tıp merkezlerinde doğrudan kullanılır.

Tıbbi araştırmalar, uzun dalga boyundaki ışınların terapi etkisi yaptığını, hiçbir zararlı yan etkisinin olmadığını ve insan vücudu için en uygun sıcaklığı sağladığını göstermiştir. Uzun dalga boyunda, terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ile ısıtma sistemi olarak geliştirilmiş olan SRN  Kızılötesi Isı Boyası, güneşin altında ısınma hissini on iki ay sağlamaktadır. SRN Kızılötesi Isı Boyası, uygulandığı ortamı sadece ısıtmakla kalmaz; aynı zamanda bir fizyoterapi merkezine çevirerek, içinde yaşayanların sağlığına katkıda bulunur.
Uzun dalga kızılötesi, radyan ısıdır; yüzünüzde güneşin veya odun ateşinin sıcaklığını hissetmekle aynı histir. Hatta kendi vücudumuzun da yaydığı ısı türüdür. İnsanlığın bildiği en temel ısınma şeklidir. Önce objeleri ısıttığı, ısınan objelerin de ısı yayarak çevreyi sıcak tuttuğu için binlerce yıldır tercih edilmiştir.
Bugün, yüksek enerji verimliliğine sahip SRN Kızılötesi Isıtma Teknolojisi, estetik ve konforlu bir şekilde radyan ısıyı çevre dostu olarak kolayca tekrar kullanabilmemizi sağlamaktadır.
Geçtiğimiz yüzyılda insanoğlunun konforlu olması sebebiyle tercih ettiği konvansiyonel ısıtma sistemlerinin (petek, klima vb.); yakın gelecekte yerini tekrardan kızılötesi ısıtma sistemlerine bırakması kaçınılmazdır.
SRN KIZILÖTESİ KARBON ISI BOYASI HAKKINDA BAZI BİLGİLER

 • SRN Kızılötesi Isı Boyası havayı kurutmaz ve havayı değil sizi ısıtır.
 • 24 V Elektrik ile çalışan Kızılötesi Isı Boyası sistemi yenilenebilir enerji kaynaklarıyla kombine çalışabilir. (Güneş ve Rüzgar enerjisi)
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası Üstüne duvar kağıdı,sıva ve boya gibi ürünler ile uygulanabilir özelliklere sahip bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası’nın boyandığı ortamda nem ve küf olmaz.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası mekanik tesisat ve bakım gerektirmeye bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası anında ısınma ve homojen ısı dağılımı sağlar.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası sağlıklıdır, nefes hastaları (bronşit vb) için en uygun ısıtma teknolojisidir.
 • Su bazlı karbon kaplamalar ek veya ana ısıtma da mükemmel olarak kullanılabilir.
 • Pars alüminyum tozu,pars bakır tozu,Pars Çinko Tozu,Pars Grafit Tozu,Pars Kurşun Tozu,Pars demir tozu,pars kurşun oksit,pars kurşun oksit sülyen,pars kurşun oksit mürdesenk,pars fire assay flux,pars nitrik asit,pars hidroklorik asit,pars sülfürik asit,pars hidrazin hidrat,pars kaolin,pars sepiyolit,sunsep,sundiyo,sunmag,pars zeolit,pars 67 mangan dioksit,pars85 mangan dioksit,hadjin yılan kovucu,parsvet yara tozu,pars lime sülfür,nanotozlar,yemkat.com,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars silisyum karbür,silisyum karbür,dmr74 mangan dioksit,pars magnezyum sülfat,pars magnezyum sülfat anhidrat,pars magnezyum sülfat monohidrat,pars magnezyum oksit,pars bakır sülfat,pars demir sülfat monohidrat,pars kalay sökücü,pars nikel sökücü,süren vollastonit tozu,pars volfram  tozu,pars molibden tozu,pars antimon oksit,pars potasyum hidroksit,pars potasyum silikat,kimyadeposu.com,claypacks.com,demsil silikajel,demsil kil paketi,demsil nem alıcı,nemal nem alıcı,pars sodyum metabisülfit,pars sodyum bisülfat,pars magnezyum nitrat,pars sodyum persülfat,pars kalsiyum sülfat,pars kalsiyum sülfat dihitrat,pars hayvan altlığı,pars sodyum lignosülfonat,pars maden tozları,pars metal tozları,pars yem katkıları,pars nanotozlar,pars çinko oksit,sunshield sıvı kaolen,süren titanyum tozu,pars bakır oksit,demsil silikajel,süren otocam çizik giderici,pars seryum oksit,süren ferro vanadyum tozu,pars spekülarit,süren bit-pire kovucu,süren bakır tozu,süren teknoloji,bakır tozu,
 • DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ
 • 05523307100-05325466184
 • www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net
 • www.potasyumsilikat.net,www.kursunoksit.com,www.parsman.com.tr,www.parsgrafit.com.tr
 • www.parox.com.tr,www.sepiyolit.net,

Check Also

VakıfBank deplasmanda set vermedi

Voleybolda Vodafone Sultanlar Ligi karşılaşmasında VakıfBank, konuk olduğu PTT'yi 3-0 mağlup etti.

[ajax_load_more loading_style="infinite fading-circles" container_type="div" post_type="post" images_loaded="true" placeholder="true" button_loading_label="Haber Yükleniyor..." scroll_distance="500px"]