Del Piero, blockchain dünyasının taraftarlığa etkisi üzerine düzenlenen panele katıldı

İSTANBUL (AA) – İtalyan futbolunun efsanesi Alessandro Del Piero, blockchain dünyasının taraftarlığa etkisi üzerine düzenlenen panelde, bir taraftardan oyuncuya ve sonrasında efsane olmaya giden yolculuğunda taraftarların oynadığı rolü anlattı.

Socios.com Kurucusu ve CEO'su Alexandre Dreyfus, Socios.com Global Marka Elçisi Alessandro Del Piero ile Portekiz’de gerçekleştirilen Web Summit'in “Blockchain taraftarlığın geleceğini nasıl değiştirecek?” konulu panelinde spor ve teknoloji meraklılarıyla bir araya geldi.

Alexandre Dreyfus, panelde yaptığı konuşmada, Socios.com'un spor için en büyük blockchain sağlayıcısı haline geldiği yolculuğu ve fan tokenların global spor endüstrisinde taraftarların dünya çapında favori takımlarıyla etkileşim kurma şeklini nasıl yeniden tanımladığını anlattı.

Dört yıl önce basit bir ihtiyaç belirledikleri için Socios.com'u başlattıklarını kaydeden Dreyfus, “Sporseverlerin yüzde 99'u stadyumda değil, şehirde değil ve hatta destekledikleri takımın ülkesinde bile değil. Kendimize sorduk, taraftarlar için değerli ve takımlar için ölçeklenebilir ne yaratabiliriz? Böylelikle fan token konseptini icat ettik. Şimdi, 4 yıl sonra tüm dünyada 170 kulüple çalışıyoruz ve taraftarlar ile takımlar arasında yeni bir bağlantı oluşturmayı başardık.” ifadelerini kullandı.

Bu yıl Socios.com uygulaması aracılığıyla 500'den fazla taraftar oylaması sayesinde imzalı forma ve VIP deneyimler gibi 17 binden fazla ödül dağıtılacağını belirten Dreyfus, fan tokenları bu kadar benzersiz yapan ve aynı zamanda Socios.com'un son piyasa koşullarında büyümeye devam etmesini sağlayan şeyin, bu kanıtlanmış taraftar aidiyet ve etkileşim programı olduğunun altını çizdi.

Dreyfus, Socios.com ekosisteminin her gün büyüdüğünü aktararak, “Dünya çapında 9 ofiste 300 çalışanımız var. 170'ten fazla ortağımızla yakın bir şekilde çalışıyor ve taraftarlara her gün daha fazla fayda sağlıyoruz.” yorumunu yaptı.

Web3'ün geleceği ve NFT gibi kelimelerin beş yıl içinde var olup olmayacağı sorulduğunda Dreyfus, NFT'lerin bir ürün değil, bir teknoloji olduğunu ve sektörün büyümesini sağlayacak şeyin bu teknolojiyi anlamlı ve alakalı ürünler sunmak için kullanma yeteneği olacağını vurgulayarak “İnsanların internete güldüğü 1995 yılını hatırlıyorum. Şu anda da çok benzer bir durum ile karşı karşıyayız. Ancak bu, bunun olmayacağı anlamına gelmez. Olacak.” diyerek sözlerini tamamladı.

Kişisel yolculuğunu ve taraftarların kariyeri boyunca oynadığı önemli rolü katılımcılarla paylaşan Del Piero ise “Socios.com, artık yalnızca ekibinin ürettiği içeriği izlemek veya tüketmekle kalmayan, aynı zamanda kararlara katılabilen ve ekibin günlük yaşamında aktif rol oynayabilen taraftarlık konsepti ile iki yönlü bir bağlantı kuruyor. Bu gerçekten harika.” değerlendirmesinde bulundu.

Katılımcılara, teknolojinin taraftarlıkla ilişkisini nasıl değiştirdiğinden bahseden eski İtalyan futbolcu, kariyerinin ilk yıllarında ailesinin evine gelen tüm taraftar mektuplarını tek tek yanıtladığını sözlerine ekledi.

Sağlık İçin Kızılötesi Karbon Isı Boyası
Canlıların, özellikle de insanların sağlıklı yaşayabilmek için kızılötesi ışınlara ihtiyaçları vardır. Ancak bir aylık bir sürede yoğun bir şekilde alınan güneş ışınlarının depolanması mümkün değildir. On iki ay boyunca alınacak terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ise sayısız fayda sağlar.

 • Hücre sisteminin yenilenme gücünü artırır,
 • Kan dolaşımını hızlandırır,
 • Kronik yorgunluğu azaltır,
 • Bağışıklık sistemini güçlendirir,
 • Astım, alerjik rinit gibi solunum yolu rahatsızlıkları olan hastalar için en sağlıklı ısıtma sistemidir,
 • Kas ağrıları, sırt ağrıları ve eklem rahatsızlıklarını azaltır,
 • Bazı kanser türlerinin gelişimini engelleme özelliğine sahiptir,
 • Şeker hastalıklarının yan etkilerini azaltır,
 • Fizyoterapi tıp merkezlerinde doğrudan kullanılır.

Tıbbi araştırmalar, uzun dalga boyundaki ışınların terapi etkisi yaptığını, hiçbir zararlı yan etkisinin olmadığını ve insan vücudu için en uygun sıcaklığı sağladığını göstermiştir. Uzun dalga boyunda, terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ile ısıtma sistemi olarak geliştirilmiş olan SRN  Kızılötesi Isı Boyası, güneşin altında ısınma hissini on iki ay sağlamaktadır. SRN Kızılötesi Isı Boyası, uygulandığı ortamı sadece ısıtmakla kalmaz; aynı zamanda bir fizyoterapi merkezine çevirerek, içinde yaşayanların sağlığına katkıda bulunur.
Uzun dalga kızılötesi, radyan ısıdır; yüzünüzde güneşin veya odun ateşinin sıcaklığını hissetmekle aynı histir. Hatta kendi vücudumuzun da yaydığı ısı türüdür. İnsanlığın bildiği en temel ısınma şeklidir. Önce objeleri ısıttığı, ısınan objelerin de ısı yayarak çevreyi sıcak tuttuğu için binlerce yıldır tercih edilmiştir.
Bugün, yüksek enerji verimliliğine sahip SRN Kızılötesi Isıtma Teknolojisi, estetik ve konforlu bir şekilde radyan ısıyı çevre dostu olarak kolayca tekrar kullanabilmemizi sağlamaktadır.
Geçtiğimiz yüzyılda insanoğlunun konforlu olması sebebiyle tercih ettiği konvansiyonel ısıtma sistemlerinin (petek, klima vb.); yakın gelecekte yerini tekrardan kızılötesi ısıtma sistemlerine bırakması kaçınılmazdır.
SRN KIZILÖTESİ KARBON ISI BOYASI HAKKINDA BAZI BİLGİLER

 • SRN Kızılötesi Isı Boyası havayı kurutmaz ve havayı değil sizi ısıtır.
 • 24 V Elektrik ile çalışan Kızılötesi Isı Boyası sistemi yenilenebilir enerji kaynaklarıyla kombine çalışabilir. (Güneş ve Rüzgar enerjisi)
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası Üstüne duvar kağıdı,sıva ve boya gibi ürünler ile uygulanabilir özelliklere sahip bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası’nın boyandığı ortamda nem ve küf olmaz.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası mekanik tesisat ve bakım gerektirmeye bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası anında ısınma ve homojen ısı dağılımı sağlar.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası sağlıklıdır, nefes hastaları (bronşit vb) için en uygun ısıtma teknolojisidir.
 • Su bazlı karbon kaplamalar ek veya ana ısıtma da mükemmel olarak kullanılabilir.
 • Pars alüminyum tozu,pars bakır tozu,Pars Çinko Tozu,Pars Grafit Tozu,Pars Kurşun Tozu,Pars demir tozu,pars kurşun oksit,pars kurşun oksit sülyen,pars kurşun oksit mürdesenk,pars fire assay flux,pars nitrik asit,pars hidroklorik asit,pars sülfürik asit,pars hidrazin hidrat,pars kaolin,pars sepiyolit,sunsep,sundiyo,sunmag,pars zeolit,pars 67 mangan dioksit,pars85 mangan dioksit,hadjin yılan kovucu,parsvet yara tozu,pars lime sülfür,nanotozlar,yemkat.com,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars silisyum karbür,silisyum karbür,dmr74 mangan dioksit,pars magnezyum sülfat,pars magnezyum sülfat anhidrat,pars magnezyum sülfat monohidrat,pars magnezyum oksit,pars bakır sülfat,pars demir sülfat monohidrat,pars kalay sökücü,pars nikel sökücü,süren vollastonit tozu,pars volfram  tozu,pars molibden tozu,pars antimon oksit,pars potasyum hidroksit,pars potasyum silikat,kimyadeposu.com,claypacks.com,demsil silikajel,demsil kil paketi,demsil nem alıcı,nemal nem alıcı,pars sodyum metabisülfit,pars sodyum bisülfat,pars magnezyum nitrat,pars sodyum persülfat,pars kalsiyum sülfat,pars kalsiyum sülfat dihitrat,pars hayvan altlığı,pars sodyum lignosülfonat,pars maden tozları,pars metal tozları,pars yem katkıları,pars nanotozlar,pars çinko oksit,sunshield sıvı kaolen,süren titanyum tozu,pars bakır oksit,demsil silikajel,süren otocam çizik giderici,pars seryum oksit,süren ferro vanadyum tozu,pars spekülarit,süren bit-pire kovucu,süren bakır tozu,süren teknoloji,bakır tozu,
 • DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ
 • 05523307100-05325466184
 • www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net
 • www.potasyumsilikat.net,www.kursunoksit.com,www.parsman.com.tr,www.parsgrafit.com.tr
 • www.parox.com.tr,www.sepiyolit.net,

Check Also

Fenerbahçe tur şansını İstanbul’a bıraktı

Fenerbahçe, UEFA Avrupa Konferans Ligi çeyrek final ilk maçında Yunanistan'ın Olympiakos takımına deplasmanda 3-2 mağlup oldu.

[ajax_load_more loading_style="infinite fading-circles" container_type="div" post_type="post" images_loaded="true" placeholder="true" button_loading_label="Haber Yükleniyor..." scroll_distance="500px"]