Christian Atsu: “Süper Lig çok zor”

Atakaş Hatayspor’un Ganalı futbolcusu Christian Atsu, Spor Toto Süper Lig’in çok zorlu olduğunu ancak mücadelenin 90 dakikaya yayılmadığını söyledi.

Kariyerinde Portekiz, Hollanda, İngiltere ve İspanya liglerinde forma giyen 30 yaşındaki Hataysporlu oyuncu, AA muhabirine Süper Ligi değerlendirdi.

Dışarıdan baktığında Türkiye Ligi’nin bu kadar zorlu geçeceğini düşünmediğini anlatan Atsu, “Bu ligin gerçekten çok zorlu bir lig olduğunu söyleyebilirim çünkü maçlar burada çok temaslı oynanıyor. Yalnızca o yoğunluğun, o mücadele dozunun 90 dakikaya yayılmadığını düşünüyorum. Premier League’de bu yok, orada 90 dakika ayakta kalmalısınız ve mücadele etmek zorundasınız. Türkiye Ligi’nin içine girdiğim zaman çok zorlu bir lig olduğunu gördüm. Mücadelenin çok üst düzey olduğunu gördüm. Sadece burada mücadelenin 90 dakikaya yayılmadığını söyleyebilirim.” ifadelerini kullandı.

Zorlu bir kamp süreci geçirdiklerini ve kendileri için faydalı olduğunu dile getiren Atsu, teknik direktör Volkan Demirel’in takıma çok büyük katkı verdiğini belirtti.

Kendisini fiziksel açıdan toparlamaya uğraştığını vurgulayan Atsu, şöyle devam etti:

“Volkan hoca geldikten sonra özellikle takımın performansının arttığını söyleyebilirim. Fiziksel anlamda da bize gerçekten çok iyi dokunuşları oldu. Hoca da gelişiyor, bizi de geliştiriyor. Bu anlamda gerçekten bizim için çok önemli. Hoca geldikten sonra takımda şunu da görebildik. Takım daha kompakt oynamaya başladı. Birlikte oynamaya başladı. Bunun da hocanın vermiş olduğu öz güvenden kaynaklandığını düşünüyorum. Şu anda iyi bir süreç geçiriyoruz.”

“Türkiye’den daha önce teklifler aldım”

Christian Atsu, kariyerinde daha önce Türkiye’den teklifler aldığını ifade etti.

Yaptığı seçimlerinden hiç pişmanlık duymadığını aktaran Atsu, “Sadece bu seçimlerin hayatın bir parçası olduğunu düşünüyorum. Burada gerçekten oynamak istiyorum. Oynamak için geldim. Sadece iyi çalışıp takıma en iyi şekilde katkı sunmak için buradayım. O yüzden geçmişimde herhangi bir hata yaptığımı düşünmüyorum.” diye konuştu.

Atakaş Hatayspor’u seçtiği için çok mutlu olduğunu vurgulayan Atsu, “Newcastle’dan Arabistan’a gitmeden önce evet bazı teklifler oldu hatta Türkiye’ye gelmek üzereydim. Oraya gittikten sonra menajerimle konuşmamda Hatay’a gelmemin çok doğru bir karar olacağını söyledi çünkü gerçekten benim oynamaya ihtiyacım vardı. Burada da oynayabilecek kapasitem olduğunu düşünüyorum.” değerlendirmesinde bulundu.

“Volkan hoca rekabeti sağlıyor”

Christian Atsu, teknik direktör Volkan Demirel’in takımda rekabeti sağladığını belirtti. Demirel’in takımı yarışma içinde tuttuğunu anlatan Atsu, şunları kaydetti:

“Hoca herkesin bir yarışma içinde olduğunu biliyor, bunu görüyor. Ben de durumumun ne olduğunu biliyorum. Ben de bu mücadelenin içine girdiğimi ona göstermek istiyorum. Sonuçta çok çalışmam gerektiğini biliyorum. Onlara göre bir fark oluşturmak için en az onlar kadar çalışmam gerektiğini biliyorum. Hocamız yarıştırmayı seven bir hoca. Herkese bu mücadeleyi oluşturuyor. Kim hak ediyorsa ona formayı vermeye çalışıyor. O yüzden iş aslında bende bitiyor. Ben ne kadar fit ve iyi olursam, kendimi bu süreçte ne kadar iyi hazırlarsam, hocanın da bana şans vereceğini düşünüyorum.”

Ligde yakaladıkları çıkışı sürdüreceklerini ve sezonu iyi bir pozisyonda bitireceklerine inandığını ifade eden Atsu, sözlerini şöyle tamamladı:

“Hoca buraya geldikten sonra bir birliktelik oldu. Artık herkes takım için mücadele etmeye başladı. Gerçekten bunu görebiliyorsunuz. Bizlerin her zaman hedefi vardır ama şu an söyleyebileceğim tabii ki en yukarısını hedeflemek. Puan tablosunda çıkabileceğimiz en yukarıları hedefliyoruz. Sezona kötü başladık ama daha sonra iyi işler yapmaya başladık. Ben hocaya, takıma, taraftarlarımıza ve en önemlisi kendime inanıyorum. Sezonu en iyi şekilde bitireceğimize şüphem yok. Sezon bitmeden yukarılarda bir Hatayspor göreceğinizi düşünüyorum.”

Sağlık İçin Kızılötesi Karbon Isı Boyası
Canlıların, özellikle de insanların sağlıklı yaşayabilmek için kızılötesi ışınlara ihtiyaçları vardır. Ancak bir aylık bir sürede yoğun bir şekilde alınan güneş ışınlarının depolanması mümkün değildir. On iki ay boyunca alınacak terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ise sayısız fayda sağlar.

 • Hücre sisteminin yenilenme gücünü artırır,
 • Kan dolaşımını hızlandırır,
 • Kronik yorgunluğu azaltır,
 • Bağışıklık sistemini güçlendirir,
 • Astım, alerjik rinit gibi solunum yolu rahatsızlıkları olan hastalar için en sağlıklı ısıtma sistemidir,
 • Kas ağrıları, sırt ağrıları ve eklem rahatsızlıklarını azaltır,
 • Bazı kanser türlerinin gelişimini engelleme özelliğine sahiptir,
 • Şeker hastalıklarının yan etkilerini azaltır,
 • Fizyoterapi tıp merkezlerinde doğrudan kullanılır.

Tıbbi araştırmalar, uzun dalga boyundaki ışınların terapi etkisi yaptığını, hiçbir zararlı yan etkisinin olmadığını ve insan vücudu için en uygun sıcaklığı sağladığını göstermiştir. Uzun dalga boyunda, terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ile ısıtma sistemi olarak geliştirilmiş olan SRN  Kızılötesi Isı Boyası, güneşin altında ısınma hissini on iki ay sağlamaktadır. SRN Kızılötesi Isı Boyası, uygulandığı ortamı sadece ısıtmakla kalmaz; aynı zamanda bir fizyoterapi merkezine çevirerek, içinde yaşayanların sağlığına katkıda bulunur.
Uzun dalga kızılötesi, radyan ısıdır; yüzünüzde güneşin veya odun ateşinin sıcaklığını hissetmekle aynı histir. Hatta kendi vücudumuzun da yaydığı ısı türüdür. İnsanlığın bildiği en temel ısınma şeklidir. Önce objeleri ısıttığı, ısınan objelerin de ısı yayarak çevreyi sıcak tuttuğu için binlerce yıldır tercih edilmiştir.
Bugün, yüksek enerji verimliliğine sahip SRN Kızılötesi Isıtma Teknolojisi, estetik ve konforlu bir şekilde radyan ısıyı çevre dostu olarak kolayca tekrar kullanabilmemizi sağlamaktadır.
Geçtiğimiz yüzyılda insanoğlunun konforlu olması sebebiyle tercih ettiği konvansiyonel ısıtma sistemlerinin (petek, klima vb.); yakın gelecekte yerini tekrardan kızılötesi ısıtma sistemlerine bırakması kaçınılmazdır.
SRN KIZILÖTESİ KARBON ISI BOYASI HAKKINDA BAZI BİLGİLER

 • SRN Kızılötesi Isı Boyası havayı kurutmaz ve havayı değil sizi ısıtır.
 • 24 V Elektrik ile çalışan Kızılötesi Isı Boyası sistemi yenilenebilir enerji kaynaklarıyla kombine çalışabilir. (Güneş ve Rüzgar enerjisi)
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası Üstüne duvar kağıdı,sıva ve boya gibi ürünler ile uygulanabilir özelliklere sahip bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası’nın boyandığı ortamda nem ve küf olmaz.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası mekanik tesisat ve bakım gerektirmeye bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası anında ısınma ve homojen ısı dağılımı sağlar.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası sağlıklıdır, nefes hastaları (bronşit vb) için en uygun ısıtma teknolojisidir.
 • Su bazlı karbon kaplamalar ek veya ana ısıtma da mükemmel olarak kullanılabilir.
 • Pars alüminyum tozu,pars bakır tozu,Pars Çinko Tozu,Pars Grafit Tozu,Pars Kurşun Tozu,Pars demir tozu,pars kurşun oksit,pars kurşun oksit sülyen,pars kurşun oksit mürdesenk,pars fire assay flux,pars nitrik asit,pars hidroklorik asit,pars sülfürik asit,pars hidrazin hidrat,pars kaolin,pars sepiyolit,sunsep,sundiyo,sunmag,pars zeolit,pars 67 mangan dioksit,pars85 mangan dioksit,hadjin yılan kovucu,parsvet yara tozu,pars lime sülfür,nanotozlar,yemkat.com,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars silisyum karbür,silisyum karbür,dmr74 mangan dioksit,pars magnezyum sülfat,pars magnezyum sülfat anhidrat,pars magnezyum sülfat monohidrat,pars magnezyum oksit,pars bakır sülfat,pars demir sülfat monohidrat,pars kalay sökücü,pars nikel sökücü,süren vollastonit tozu,pars volfram  tozu,pars molibden tozu,pars antimon oksit,pars potasyum hidroksit,pars potasyum silikat,kimyadeposu.com,claypacks.com,demsil silikajel,demsil kil paketi,demsil nem alıcı,nemal nem alıcı,pars sodyum metabisülfit,pars sodyum bisülfat,pars magnezyum nitrat,pars sodyum persülfat,pars kalsiyum sülfat,pars kalsiyum sülfat dihitrat,pars hayvan altlığı,pars sodyum lignosülfonat,pars maden tozları,pars metal tozları,pars yem katkıları,pars nanotozlar,pars çinko oksit,sunshield sıvı kaolen,süren titanyum tozu,pars bakır oksit,demsil silikajel,süren otocam çizik giderici,pars seryum oksit,süren ferro vanadyum tozu,pars spekülarit,süren bit-pire kovucu,süren bakır tozu,süren teknoloji,bakır tozu,
 • DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ
 • 05523307100-05325466184
 • www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net
 • www.potasyumsilikat.net,www.kursunoksit.com,www.parsman.com.tr,www.parsgrafit.com.tr
 • www.parox.com.tr,www.sepiyolit.net,

Check Also

Trabzonspor Kulübü Başkanı Ertuğrul Doğan’dan taraftarlara teşekkür mesajı

Trabzonspor Kulübü Başkanı Ertuğrul Doğan, Beşiktaş ile karşılaşacakları Ziraat Türkiye Kupası final maçı için satışa sunulan biletlere kısa sürede büyük ilgi gösteren taraftarlara teşekkür etti.

[ajax_load_more loading_style="infinite fading-circles" container_type="div" post_type="post" images_loaded="true" placeholder="true" button_loading_label="Haber Yükleniyor..." scroll_distance="500px"]