Can Yılmaz Uzun: “Süper Lig’den teklifler geldi”

Galatasaray ve Beşiktaş başta olmak üzere Serie A, Premier Lig ve Bundesliga ekiplerinin peşinde olduğu Nürnberg U19 takımının forveti Can Yılmaz Uzun, Hürriyet’e özel röportaj verdi.

Nürnberg altyapısında yetişen ve Alman ekibinin çeşitli yaş kategorilerinde forma giyen transferin gözde ismi Can Yılmaz Uzun, geçtiğimiz günlerde Nürnberg Teknik Direktörü Markus Weinzierl tarafından A takım antrenmanlarına davet edildi. Nürnberg’in U17 ve U19 yaş kategorilerinde çıktığı 39 maçta 41 gol kaydeden, aynı zamanda Türkiye U18 Milli Takımımız ‘da forma giyen genç yıldız, geleceğiyle ilgili açıklamalarda bulundu.

Alman futbolundaki altyapı sistemiyle ilgili açıklamalarda bulunan Can Yılmaz Uzun, Bundesliga’da oynayan her takımın çok iyi tesis ve sahalara sahip olduğunu söyledi. Uzun, “Gördüğüm kadarıyla tesisler ve sahalar Türkiye’ye göre daha iyi durumda. Çok disiplinli bir sistem var. 1 dakika geç kaldığımızda bile para cezası var” dedi.

Nürnberg’deki antrenman metoduyla ilgili konuşan genç futbolcu, şöyle devam etti: “Burada çok disiplinli oynuyoruz. Haftada dört gün antrenman yapıyoruz ve bunların birinde kendimiz analiz yapıyoruz. Rakiplere göre her hafta ayrı bir analiz yapıyoruz. Bireysellik var ama takım oyunu oynuyoruz. Bir plan var ve oyunu plana göre uyguluyoruz.”

YEMEĞİNE VE UYKUSUNA DİKKAT EDİYOR

Nürnberg’in alt yaş kategorilerinde gösterdiği performansla dikkat çeken Uzun, başarıyı çok çalışmaya borçlu olduğunu ve sezon öncesi özellikle babasıyla beraber çok iyi çalıştığını belirtti. Yemeğine ve uykusuna dikkat ettiğini söyleyen santrafor, “Bunları yapmazsan iyi futbolcu olamazsın, o yüzden bunları uygulamaya çalışıyorum” diye konuştu.

Nürnberg Teknik Direktörü Markus Weinzierl tarafından antrenmanlara davet edilen 17 yaşındaki futbolcu, A takım kampına katılacağını ve kendini orada göstermek istediğinin altını çizdi. Hedefinin A takımda sürekli olarak oynamak olduğunu vurgulayan genç oyuncu, şunları söyledi:

“Hem forvet hem de forvet arkası pozisyonunda oynamayı çok seviyorum ve o bölgede kendimi rahat hissediyorum. A takımdaki antrenörler ve oyuncular orada oynadığım için çok mutlu oldu. Ofansif ve dripling yönümü seviyorlar. Beni çok beğeniyorlar ve sürekli motive ediyorlar. Markus Weinzierl bir röportajında çok zevk veren bir oyuncu olduğumu söylemişti. O yüzden kendimi sahada göstermek istiyorum.”

“SÜPER LİG VE AVRUPA’NIN ÜST DÜZEY TAKIMLARINDAN TEKLİFLER GELDİ”

Süper Lig başta olmak üzere İngiltere, Almanya ve İtalya’dan tekliflerin olduğunu söyleyen genç santrafor, Transfer konularıyla ilgili düşüncelerini dile getirdi.

“Bu yaz Süper Lig’in üst düzey takımlarından gelen teklifler oldu. Tekliflere sıcak bakmıyorum ve hedeflerim arasında Türkiye’de oynamak şu an için yok” diye söyleyen Uzun, Türkiye’yi Avrupa’da temsil etmek istediğini belirtti. Ayrıca Avrupa’nın üst düzey takımlarından da teklif geldiğini vurgulayan başarılı futbolcu, şunları kaydetti: “Menajerim o işlerle ilgileniyor. Uzun zamandır teklifler var. Güzel bir duygu ve bu teklifler işimi doğru yaptığımı gösteriyor. Takımımla 2024 yılına kadar sözleşmem var.”

Türkiye U18 Milli Takımımız ‘da forma giyen Can Yılmaz Uzun, zamanında milli takım tercihi konusunda Almanya’dan ısrarla teklif geldiğini fakat kabul etmediğini vurguladı. Milli takımda oynamanın kendisi için gurur verici olduğunu belirten genç futbolcu, “Geçen sene U17 Milli Takımıyla çok iyi oynamıştık ama maalesef Avrupa Şampiyonası’nda sakat oyuncularımız olduğu için iyi performans sergileyemedik. U17 Milli Takımı’nda en çok gol katkısı yapan bendim ama takımın başarısıydı bu. Kısa vadede hedefim Ümit Milli Takım’da oynamak. Almanya Milli Takımı’ndan teklif gelmişti. Israr ettiler ama ben Türk olduğum için Türkiye Milli Takımı’nda oynamak istiyordum” diye konuştu.

“A MİLLİ TAKIM’LA 2026 DÜNYA KUPASI’NDA FORMA GİYMEK İSTİYORUM”

2022 Dünya Kupası’nda ülkemizin yer almamasıyla ilgili de konuşan Can Yılmaz Uzun, “Katar’a gidememek kötü bir durum. Bütün ülke futbolu çok seviyor ve Türkiye’yi oralarda görmek istiyor” dedi. A Milli Takım’ın kötü geçen maçlarını olduğunu fakat Stefan Kuntz ve Hamit Altıntop’a güvendiğini belirten Uzun, milli takımdaki durumun şimdilerde daha iyiye gittiğine dikkat çekti. Türkiye’nin EURO 2024’e katılacağını söyleyen başarılı santrafor, milli takımla 2026 Dünya Kupası’nda forma giymek istediğini vurguladı.

“EMRE BELÖZOĞLU, NURİ ŞAHİN VE OKAN BURUK BİR GÜN AVRUPA’DA TAKIM ÇALIŞTIRABİLİR”

Süper Lig’i takip ettiğini Galatasaray ve Fenerbahçe’nin şampiyonluk yolunda daha avantajlı olduğunu söyleyen 17 yaşındaki yıldız adayı, son olarak şunları kaydetti:

“Jorge Jesus, Fenerbahçe’de çok iyi işler yapıyor. Galatasaray başlarda iyi gitmiyordu ama şimdi toparladı. Okan Buruk’la çok iyi oynuyorlar. Beşiktaş’ın önceki senelere göre performansı düşük, bana göre Fenerbahçe ve Galatasaray şampiyonlukta daha avantajlı. Avrupa’da maçta 90 dakika boyunca tempo var. Ama Süper Lig’de o tempoyla oynanmıyor. Emre Belözoğlu, Nuri Şahin ve Okan Buruk’un yollarının açık olduğunu düşünüyorum. İleride Avrupa’da takım çalıştırabilirler. Süper Lig’den Mauro İcardi ve Michy Batshuayi’yi beğeniyorum fakat idolüm Lionel Messi. Arda Güler, öyle bir seviyede olmasına rağmen çok mütevazi ve iyi bir insan. Futbolu zaten çok iyi. Milli takımda beraber oynamıştık. Onun sürekli oynamasını görmek istiyoruz ama hocasının bildiği bir şey vardır.”

Sağlık İçin Kızılötesi Karbon Isı Boyası
Canlıların, özellikle de insanların sağlıklı yaşayabilmek için kızılötesi ışınlara ihtiyaçları vardır. Ancak bir aylık bir sürede yoğun bir şekilde alınan güneş ışınlarının depolanması mümkün değildir. On iki ay boyunca alınacak terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ise sayısız fayda sağlar.

 • Hücre sisteminin yenilenme gücünü artırır,
 • Kan dolaşımını hızlandırır,
 • Kronik yorgunluğu azaltır,
 • Bağışıklık sistemini güçlendirir,
 • Astım, alerjik rinit gibi solunum yolu rahatsızlıkları olan hastalar için en sağlıklı ısıtma sistemidir,
 • Kas ağrıları, sırt ağrıları ve eklem rahatsızlıklarını azaltır,
 • Bazı kanser türlerinin gelişimini engelleme özelliğine sahiptir,
 • Şeker hastalıklarının yan etkilerini azaltır,
 • Fizyoterapi tıp merkezlerinde doğrudan kullanılır.

Tıbbi araştırmalar, uzun dalga boyundaki ışınların terapi etkisi yaptığını, hiçbir zararlı yan etkisinin olmadığını ve insan vücudu için en uygun sıcaklığı sağladığını göstermiştir. Uzun dalga boyunda, terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ile ısıtma sistemi olarak geliştirilmiş olan SRN  Kızılötesi Isı Boyası, güneşin altında ısınma hissini on iki ay sağlamaktadır. SRN Kızılötesi Isı Boyası, uygulandığı ortamı sadece ısıtmakla kalmaz; aynı zamanda bir fizyoterapi merkezine çevirerek, içinde yaşayanların sağlığına katkıda bulunur.
Uzun dalga kızılötesi, radyan ısıdır; yüzünüzde güneşin veya odun ateşinin sıcaklığını hissetmekle aynı histir. Hatta kendi vücudumuzun da yaydığı ısı türüdür. İnsanlığın bildiği en temel ısınma şeklidir. Önce objeleri ısıttığı, ısınan objelerin de ısı yayarak çevreyi sıcak tuttuğu için binlerce yıldır tercih edilmiştir.
Bugün, yüksek enerji verimliliğine sahip SRN Kızılötesi Isıtma Teknolojisi, estetik ve konforlu bir şekilde radyan ısıyı çevre dostu olarak kolayca tekrar kullanabilmemizi sağlamaktadır.
Geçtiğimiz yüzyılda insanoğlunun konforlu olması sebebiyle tercih ettiği konvansiyonel ısıtma sistemlerinin (petek, klima vb.); yakın gelecekte yerini tekrardan kızılötesi ısıtma sistemlerine bırakması kaçınılmazdır.
SRN KIZILÖTESİ KARBON ISI BOYASI HAKKINDA BAZI BİLGİLER

 • SRN Kızılötesi Isı Boyası havayı kurutmaz ve havayı değil sizi ısıtır.
 • 24 V Elektrik ile çalışan Kızılötesi Isı Boyası sistemi yenilenebilir enerji kaynaklarıyla kombine çalışabilir. (Güneş ve Rüzgar enerjisi)
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası Üstüne duvar kağıdı,sıva ve boya gibi ürünler ile uygulanabilir özelliklere sahip bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası’nın boyandığı ortamda nem ve küf olmaz.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası mekanik tesisat ve bakım gerektirmeye bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası anında ısınma ve homojen ısı dağılımı sağlar.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası sağlıklıdır, nefes hastaları (bronşit vb) için en uygun ısıtma teknolojisidir.
 • Su bazlı karbon kaplamalar ek veya ana ısıtma da mükemmel olarak kullanılabilir.
 • Pars alüminyum tozu,pars bakır tozu,Pars Çinko Tozu,Pars Grafit Tozu,Pars Kurşun Tozu,Pars demir tozu,pars kurşun oksit,pars kurşun oksit sülyen,pars kurşun oksit mürdesenk,pars fire assay flux,pars nitrik asit,pars hidroklorik asit,pars sülfürik asit,pars hidrazin hidrat,pars kaolin,pars sepiyolit,sunsep,sundiyo,sunmag,pars zeolit,pars 67 mangan dioksit,pars85 mangan dioksit,hadjin yılan kovucu,parsvet yara tozu,pars lime sülfür,nanotozlar,yemkat.com,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars silisyum karbür,silisyum karbür,dmr74 mangan dioksit,pars magnezyum sülfat,pars magnezyum sülfat anhidrat,pars magnezyum sülfat monohidrat,pars magnezyum oksit,pars bakır sülfat,pars demir sülfat monohidrat,pars kalay sökücü,pars nikel sökücü,süren vollastonit tozu,pars volfram  tozu,pars molibden tozu,pars antimon oksit,pars potasyum hidroksit,pars potasyum silikat,kimyadeposu.com,claypacks.com,demsil silikajel,demsil kil paketi,demsil nem alıcı,nemal nem alıcı,pars sodyum metabisülfit,pars sodyum bisülfat,pars magnezyum nitrat,pars sodyum persülfat,pars kalsiyum sülfat,pars kalsiyum sülfat dihitrat,pars hayvan altlığı,pars sodyum lignosülfonat,pars maden tozları,pars metal tozları,pars yem katkıları,pars nanotozlar,pars çinko oksit,sunshield sıvı kaolen,süren titanyum tozu,pars bakır oksit,demsil silikajel,süren otocam çizik giderici,pars seryum oksit,süren ferro vanadyum tozu,pars spekülarit,süren bit-pire kovucu,süren bakır tozu,süren teknoloji,bakır tozu,
 • DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ
 • 05523307100-05325466184
 • www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net
 • www.potasyumsilikat.net,www.kursunoksit.com,www.parsman.com.tr,www.parsgrafit.com.tr
 • www.parox.com.tr,www.sepiyolit.net,

Check Also

Barcelona, teknik direktör Xavi ile yollarını ayırma kararı aldı

İspanya 1. Futbol Ligi (LaLiga) kulübü Barcelona, teknik direktör Xavi Hernandez'in takımdan ayrılacağını açıkladı.

[ajax_load_more loading_style="infinite fading-circles" container_type="div" post_type="post" images_loaded="true" placeholder="true" button_loading_label="Haber Yükleniyor..." scroll_distance="500px"]