Berat Özdemir’den Hull City itirafı!

Sezon başında Trabzonspor’dan El İttifak’a transfer olan Berat Özdemir, bordo-mavili takımdan ayrılışını anlatırken Hull City’nin teklifi, geçen sezon yaşadıkları şampiyonluk ve bu seneki yarış hakkında açıklamalarda bulundu.

Gençlerbirliği’nde gösterdiği başarılı performansla 2020-2021 sezonunun devre arasında Trabzonspor’a transfer olan Berat Ayberk Özdemir, bordo mavili ekibin 38 yıl sonra gelen şampiyonluğun mimarlarından birisi oldu.

Bu yaz transfer döneminde Suudi Arabistan ekibi El İttifak’a transfer olan 24 yaşındaki orta saha oyuncusu, Spor Arena’dan Muhammet Duman’a özel açıklamalarda bulundu.

Gençlerbirliği altyapısında yetişip 59 maçta 5 gollük bir performansın ardından Trabzonspor’un yolunu tuttun. Trabzonspor haricinde o dönem seni isteyen kulüpler var mıydı? Bordo mavili ekibi tercih etmendeki faktörü açıklar mısın?

“Trabzonspor’a gitmeden önce beni isteyen kulüpler vardı. Ama benim tercihim Trabzonspor oldu. Trabzonspor’u tercih etmemdeki en büyük etkenlerden biri de Abdullah Avcı’nın orada olmasıydı. Benimle çok sağlıklı ve güzel bir iletişim kurdu.”

YILLAR SONRA GELEN ŞAMPİYONLUĞUN BAŞ MİMARLARIYIZ

Trabzonspor ile 60 maça çıktın ve başarılı performansınla adından söz ettirdin. Trabzonspor’un 38 yıl sonra gelen şampiyonluğundaki pay sahiplerinden biri olarak o dönemle ilgili duygularını alabilir miyiz?

“Gönül isterdi ki plakayı yakalayalım, 61 olsun. Benim orada bulunduğum dönemde personelinden başkanına, hocasından aşçısına kadar çok güzel bir birliktelik vardı. Herkes şampiyonluğa açtı. Takım arkadaşlarımız, hocamız ve ekibiyle birlikte yıllar sonra gelen şampiyonluğun baş mimarlarıydık. Çok çalıştık ve camia olarak kenetlendik. Şehir de şampiyonluğu çok istedi. Taraftarlarımız her maç stadyumu doldurdu ve bizi destekledi. Biz de onların istediği şampiyonluğu sonunda elde ettik.”

Trabzonspor’daki ayrılık sürecin nasıl gelişti? Abdullah Avcı, “Ayrılıklar her zaman var, böyle güzel olmasına sevindim” demişti. Karar aşamasında kendisiyle özel bir konuşma oldu mu?

“Karar aşamasında kendisiyle özel bir konuşmam olmadı. Karar tamamen benim, ailem ve menajerimle aldığım bir karardı. Ama bu kararı sunduğumda da çok saygılı ve güzel bir şekilde yaklaştı. Abdullah Avcı’ya tekrardan çok teşekkür ediyorum.”

HULL CITY BAŞTA OLMAK ÜZERE AVRUPA’NIN İKİ FARKLI ÜLKESİNDEN TEKLİFLERDE OLDU

Saudi Pro League ekiplerinden Ettifaq FC ile 30 Haziran 2025’e kadar imza atıp takımınla şu ana kadar 8 maçta forma giyip 1 gol kaydettin. O dönem Lille ve Hull City iddiaları ortaya atılmıştı. Teklif geldi mi oradan?

“Evet, Hull City’nin dışında yaz transfer döneminde Avrupa’nın iki farklı ülkesinden bana ve kulübe gelen teklifler olmuştu.”

Arabistan’da 24 saatin nasıl geçiyor? Ayrıca geçtiğimiz günlerde eski takım arkadaşın Nwakaeme ile ligde karşı karşıya geldin. Aranızda diyalog geçti mi?

“Öğle vakitleri genelde evde oluyorum. Çünkü gittiğim dönemde normalin üzerinde bir sıcaklık vardı. Futbol açısından da konsantrasyonumu dağıtacak fazla etken olmadığı için kendi gelişimime daha çok ağırlık verebiliyorum. Ekstra idmanlar yapıyorum. Vücudumu dinleyip kendimi geliştirmeye çalışıyorum. Nwakaeme ile maçtan önce 15-20 dakika konuştuk. Hatta maç içinde de konuşmaya devam ettik. Onunla birlikte oynamak ne kadar keyifliyse de onun sanatını ve işleyişini görmek, rakip olmak bir o kadar keyifliydi.”

Trabzonspor’un bu sezonki performansını ve kadro potansiyelini değerlendirir misin? Ligde kimi favori olarak görüyorsun?

“Trabzonspor, son yıllarda olduğu gibi ligin en kaliteli kadrolarından birine sahip. Tabi bu sene ilk 11 rotasyonunda birçok oyuncu değişti. Yeni bir takım oldukları için illa ki bir oturma süreci var. Ama dediğim gibi Trabzonspor her zaman kupayı hedefler. Tekrar o yarışın içinde olacaklardır. Bu sene şampiyonluk 4-5 takım arasında geçer gibi.”

A MİLLİ TAKIM’DAKİ YENİ JENERASYONLA HER TAKIMA ZORLUK ÇIKARTIRIZ

Stefan Kuntz tarafından ilk olarak 8 Ekim 2021’de A Milli Takımın aday kadrosuna davet edildin. Milli Takımın EURO 2024 elemelerindeki şansı ve ay yıldızlı forma altında gelecek hedeflerinle ilgili neler söylemek istersin?

“Orada çok güzel kamplar ve maçlar geçirdim. A Milli Takım formasını umuyorum ki tekrardan kazanabilirim. Zaten ilk hedefim daha fazla oynayabilmek ve tekrardan A Milli olabilmek. Yeni gelen çok güzel bir jenerasyon var. Umuyorum ki geçmişten daha iyi bir takım yakalayıp 2024 değil, her büyük turnuvada ay yıldızlı formamızı temsil edebiliriz. Grubumuzda da bir iki tane büyük takım var. Dediğim gibi kim gelirse gelsin yeni jenerasyonla her takıma zorluk çıkartırız. Çok diri ve genç bir takımız, EURO 2024’e katılma şansını elde edeceğimizi umuyorum.”

Fransızca ve İngilizce biliyorsun. Yunanistan’da yaşadığın dönemde Yunanca öğrendin. Şu anda Ankara Üniversitesinde eğitim görüyorsun. Kitap okumayı seven, eğitimli futbolculardansın…Dil bilmenin, zihinsel gelişimi sürdürmenin kariyerindeki olumlu yansımaları nasıl oldu? Alex de Souza genç futbolcu adaylarına kitap okumalarını önermişti, sen ne tavsiye edersin?

“Bizim yaptığımız işte iletişim olmazsa olmazımız. Saha içinde ve dışında daha iyi bir arkadaşlık ve takım olma adına takım arkadaşlarınızla iletişimi sıcakkanlılıkla sürdürebilmeniz gerekiyor. Fransızca ve İngilizce bilmemin bu iletişimde gerçekten çok faydalarını görüyorum. Mesela Bakasetas Trabzonspor’da ilk idmanına çıktığında Yunanca sohbetimiz olmuştu. O günden sonra iletişimimiz çok ilerlemişti. Onunla saha içinde çok daha uyumlu bir hale gelmiştik. Bu dillerin, kitap okumanın, özgüveni arttırmanın ve kendini geliştirmenin saha içinde ve dışında çok büyük faydaları var. Ayrıca iki sezondur kendi gelişimim adına özel bir ekiple çalışıyorum. Futbolcunun kendine yatırım yapması gerektiğini düşünüyorum.”

Sağlık İçin Kızılötesi Karbon Isı Boyası
Canlıların, özellikle de insanların sağlıklı yaşayabilmek için kızılötesi ışınlara ihtiyaçları vardır. Ancak bir aylık bir sürede yoğun bir şekilde alınan güneş ışınlarının depolanması mümkün değildir. On iki ay boyunca alınacak terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ise sayısız fayda sağlar.

 • Hücre sisteminin yenilenme gücünü artırır,
 • Kan dolaşımını hızlandırır,
 • Kronik yorgunluğu azaltır,
 • Bağışıklık sistemini güçlendirir,
 • Astım, alerjik rinit gibi solunum yolu rahatsızlıkları olan hastalar için en sağlıklı ısıtma sistemidir,
 • Kas ağrıları, sırt ağrıları ve eklem rahatsızlıklarını azaltır,
 • Bazı kanser türlerinin gelişimini engelleme özelliğine sahiptir,
 • Şeker hastalıklarının yan etkilerini azaltır,
 • Fizyoterapi tıp merkezlerinde doğrudan kullanılır.

Tıbbi araştırmalar, uzun dalga boyundaki ışınların terapi etkisi yaptığını, hiçbir zararlı yan etkisinin olmadığını ve insan vücudu için en uygun sıcaklığı sağladığını göstermiştir. Uzun dalga boyunda, terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ile ısıtma sistemi olarak geliştirilmiş olan SRN  Kızılötesi Isı Boyası, güneşin altında ısınma hissini on iki ay sağlamaktadır. SRN Kızılötesi Isı Boyası, uygulandığı ortamı sadece ısıtmakla kalmaz; aynı zamanda bir fizyoterapi merkezine çevirerek, içinde yaşayanların sağlığına katkıda bulunur.
Uzun dalga kızılötesi, radyan ısıdır; yüzünüzde güneşin veya odun ateşinin sıcaklığını hissetmekle aynı histir. Hatta kendi vücudumuzun da yaydığı ısı türüdür. İnsanlığın bildiği en temel ısınma şeklidir. Önce objeleri ısıttığı, ısınan objelerin de ısı yayarak çevreyi sıcak tuttuğu için binlerce yıldır tercih edilmiştir.
Bugün, yüksek enerji verimliliğine sahip SRN Kızılötesi Isıtma Teknolojisi, estetik ve konforlu bir şekilde radyan ısıyı çevre dostu olarak kolayca tekrar kullanabilmemizi sağlamaktadır.
Geçtiğimiz yüzyılda insanoğlunun konforlu olması sebebiyle tercih ettiği konvansiyonel ısıtma sistemlerinin (petek, klima vb.); yakın gelecekte yerini tekrardan kızılötesi ısıtma sistemlerine bırakması kaçınılmazdır.
SRN KIZILÖTESİ KARBON ISI BOYASI HAKKINDA BAZI BİLGİLER

 • SRN Kızılötesi Isı Boyası havayı kurutmaz ve havayı değil sizi ısıtır.
 • 24 V Elektrik ile çalışan Kızılötesi Isı Boyası sistemi yenilenebilir enerji kaynaklarıyla kombine çalışabilir. (Güneş ve Rüzgar enerjisi)
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası Üstüne duvar kağıdı,sıva ve boya gibi ürünler ile uygulanabilir özelliklere sahip bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası’nın boyandığı ortamda nem ve küf olmaz.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası mekanik tesisat ve bakım gerektirmeye bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası anında ısınma ve homojen ısı dağılımı sağlar.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası sağlıklıdır, nefes hastaları (bronşit vb) için en uygun ısıtma teknolojisidir.
 • Su bazlı karbon kaplamalar ek veya ana ısıtma da mükemmel olarak kullanılabilir.
 • Pars alüminyum tozu,pars bakır tozu,Pars Çinko Tozu,Pars Grafit Tozu,Pars Kurşun Tozu,Pars demir tozu,pars kurşun oksit,pars kurşun oksit sülyen,pars kurşun oksit mürdesenk,pars fire assay flux,pars nitrik asit,pars hidroklorik asit,pars sülfürik asit,pars hidrazin hidrat,pars kaolin,pars sepiyolit,sunsep,sundiyo,sunmag,pars zeolit,pars 67 mangan dioksit,pars85 mangan dioksit,hadjin yılan kovucu,parsvet yara tozu,pars lime sülfür,nanotozlar,yemkat.com,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars silisyum karbür,silisyum karbür,dmr74 mangan dioksit,pars magnezyum sülfat,pars magnezyum sülfat anhidrat,pars magnezyum sülfat monohidrat,pars magnezyum oksit,pars bakır sülfat,pars demir sülfat monohidrat,pars kalay sökücü,pars nikel sökücü,süren vollastonit tozu,pars volfram  tozu,pars molibden tozu,pars antimon oksit,pars potasyum hidroksit,pars potasyum silikat,kimyadeposu.com,claypacks.com,demsil silikajel,demsil kil paketi,demsil nem alıcı,nemal nem alıcı,pars sodyum metabisülfit,pars sodyum bisülfat,pars magnezyum nitrat,pars sodyum persülfat,pars kalsiyum sülfat,pars kalsiyum sülfat dihitrat,pars hayvan altlığı,pars sodyum lignosülfonat,pars maden tozları,pars metal tozları,pars yem katkıları,pars nanotozlar,pars çinko oksit,sunshield sıvı kaolen,süren titanyum tozu,pars bakır oksit,demsil silikajel,süren otocam çizik giderici,pars seryum oksit,süren ferro vanadyum tozu,pars spekülarit,süren bit-pire kovucu,süren bakır tozu,süren teknoloji,bakır tozu,
 • DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ
 • 05523307100-05325466184
 • www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net
 • www.potasyumsilikat.net,www.kursunoksit.com,www.parsman.com.tr,www.parsgrafit.com.tr
 • www.parox.com.tr,www.sepiyolit.net,

Check Also

Mutlu Erçevik, Cumhurbaşkanlığı Turu’nu dünyanın en iyileri arasına sokma konusunda iddialı

Mutlu Erçevik, yarış direktörlüğünü yaptığı Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu'nu dünyanın en iyi haftalık turlarından biri yapmak istediklerini söyledi.

[ajax_load_more loading_style="infinite fading-circles" container_type="div" post_type="post" images_loaded="true" placeholder="true" button_loading_label="Haber Yükleniyor..." scroll_distance="500px"]