Bayram Toysal’dan Hatayspor – Beşiktaş analizi!

Spor Toto Süper Lig’in 11. haftasında Hatayspor ile Beşiktaş karşı karşıya gelecek. Hatayspor’un eski teknik direktörü Bayram Toysal, Hatayspor – Beşiktaş ve futbol gündemine yönelik Sporx’e özel açıklamalar yaptı. Emrah Karalinç’in sorularını yanıtlayan Toysal, dikkati çeken ifadeler kullandı. İşte Toysal’ın açıklamaları…

“KAYIP HALİNDE ISMAEL İLE YOLLAR AYRILABİLİR”

Öncelikle Hatayspor – Beşiktaş maçı öncesi iki takımı değerlendiren Toysal, “Hatayspor sıkıntılı başladı. Hoca değişikliği yapıldı. 2 hafta pozitif bir hava oldu. Karagümrük maçında aldıkları mağlubiyet takımı sıkıntıya soktu. Hatayspor iyi mi gidecek, ümitsizlik mi olacak? Arada kaldı. Beşiktaş gibi güçlü bir takım ile oynayacaklar. Valerien Ismael’in tartışıldığı bir süreç var. Beşiktaş’ta işler tozpembe değil. Beşiktaş açısından her şeyin sütliman olacağı, Hatay açısından da bütünlüğü sağlayabilecek bir maç olabilir. Hatayspor kaybederse kimse ‘Neden kaybettiniz?’ diye çok fazla sormayacak. Kayıp olursa Valerien Ismael’in görevine son verilebilir. Sahada ciddi anlamda isteyen, arzulayan takım galip gelir diye düşünüyorum” ifadesini kullandı.

ÇEBİ’NİN AÇIKLAMALARINI NASIL YORUMLADI?

Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi’nin Fransız çalıştırıcıya verdiği destek hakkında Hatayspor’un eski teknik patronu, “Başkanların söylemleri güven duygusu aşılamak adınadır. Türkiye’de taraftarlar kitlesi, yönetimi etkileyebilmek adına önemli rol oynuyor. Beşiktaş’ta başkanın Ismael’in arkasında oldukları yönünde açıklama yapması, birlik ve bütünlük adına bir açıklamadır. Hoca değişikliği istemedikleri için açıklama yapma gereği hissetmişlerdir. Ama yönetim bence kendi arasında da çelişiyordur. Beşiktaş büyük bir camia. Değişimler çok kolay olmaz. Başkanın söylemleriyle yaptıklarının eşdeğer olmayacağını görebiliriz” ifadesini kullandı.

“HATAYSPOR ADINA ÖZGÜVEN YÜKSELTME MAÇI”

Hatayspor’daki değişime dikkati çeken Toysal, “Hatayspor adı duyulmamış, popülerliği olmayan oyuncuları aldı önceki dönemlerde. Diouf ve Boupendza gibi oyuncular buna örnektir. Performans anlamında dip yapmış oyuncular futbola kazandırıldı. Bu önemliydi. Hatayspor’un mali açıdan bir yükümlülüğü var. Ayağını yorganına göre uzatmak zorunda. Hem Süper Lig’de oynayabilecek hem de TFF 1. Lig düzeyinde oyuncular da kadroya alındı. Mücadele gücü yüksek bir takım oluşturmak istediler. Transferler bence istenilen seviyede değil. Volkan Demirel’in göreve gelmesi, galibiyet almaları özgüven açısından iyi oldu. Bu özgüveni yukarıya çıkaracak maç Beşiktaş maçıdır. Kazanırlarsa olumlu şeyler konuşulacak. Ama önümüzde transfer süreci de var. Dünya Kupası döneminde takımlar eksiklerini iyi şekilde giderebilir” dedi.

“TRABZON’DA SİSTEMİN AKICILIĞI BOZULDU”

Trabzonspor’un bu sezon ile geçen sezonki farkının sorulması üzerine ise Toysal şu ifadeleri kullandı:

“Abdullah Avcı’nın yerinde bir açıklaması vardı. Avcı bu sıkıntıların olacağını bile bile bu transferleri yaptıklarını ifade etti. Trabzonspor’da maliyeti yüksek oyuncuları hatırlattı. Daha genç, dinamik, Trabzonspor’u hedefe götürebilecek bir kadro yapılanmasıyla lige başlaması önemli. Sezon başında oyuncuların yüzde 80’i takıma adapte olabilseydi sıkıntı yaşamazlardı. Sistemin akıcılığı biraz bozuldu. Avcı’nın planlaması kötü değil ama sabırlı bir şekilde beklemeleri gerekiyor. Avcı neler yapacağını iyi bilen bir teknik adam. Trabzonspor toparlayacaktır ve favorilerden biri olacaktır. Geçen seneki sistem de 1 senede kurulmadı. Zaman içinde oturacaktır. Bu sene oyun anlamında Trabzonspor’daki gerileme transfer politikasında ‘geç kalınmışlık’ olarak tanımlanabilir.”

“FENERBAHÇE ÇOK RAHAT ŞAMPİYON OLABİLİR”

Öte yandan Toysal, Fenerbahçe’nin bu sezon şampiyonluğun en büyük favorisi olduğunu anlattı. Toysal, “Fenerbahçe’nin yakın zamanda 2 maçını canlı izledim stadyumda. İnanılmaz kreatif oyunculara sahip Fenerbahçe. Arda Güler’in şu anda oynamama sebebi tamamen fizik gücüyle alakalı. Jorge Jesus da Arda Güler’in yetenekli bir oyuncu olduğunu biliyor. Top rakipteyken muhteşem bir baskı, pres uyguluyorlar. Oyuncu değişikliklerine rağmen rakibi hataya zorlamaya devam edebiliyorlar. Son maçta çok pozisyon olmasa da iki takım da sistematik şekilde oynadı. Başakşehir de sistem takımı. Fenerbahçe iç sahada taraftarın da iştahıyla 3 puanı kazandı. Fenerbahçe aynı kaliteyi devam ettirirse sezon sonunda çok rahat şampiyon olabileceklerini düşünüyorum” dedi.

“SEFEROVIC DEVRE ARASI AYRILACAK”

Galatasaray’daki temel sıkıntılara değinen Toysal, sarı-kırmızılılarla ilgili olarak, “Okan Buruk, Başakşehir’de şampiyon oldu. Hanesine artı yazıldı. Galatasaray büyük camia. Ama futbol oynamak farklı, teknik adamlık farklı. Teknik adam olarak kendini kabul ettirmek kolay değil. Her tarafa hakim olmak ve güven vermek gerekiyor. Abdullah Avcı için söylediklerim Okan Buruk için de geçerli. Galatasaray kabuk değiştirdi. Forvet hattında iyi oyuncular var ama sıkıntılı isimler var. Okan Buruk bu açıdan zorlanıyor. Tercihini Okan Buruk yapacak. Seferovic’in büyük rahatsızlık duyduğunu biliyorum. Devre arasında ayrılacağını düşünüyorum. Okan Buruk’un işi çok kolay değil. Yunus, Kerem gibi oyuncuların performansı da ortada. Bireysel olarak katkı verebilirler ama takım halinde iş başkadır. Asist katkıları yok. Bu da forvet hattını etkiliyor. Skor üretmekte zorlanıyorlar. Kolektif oyun olmazsa Okan Buruk da tartışılmaya devam edecektir” diye konuştu.

BAYRAM TOYSAL’IN KARİYER PLANLAMASI

Bayram Toysal son olarak kendi kariyer planlamasıyla ilgili, “Alagöz Holding Iğdır FK ile penaltılarda finalde elendik. Şampiyonluk şansımızı kaçırdık. Yeni sezon yapılanması yaptık, 20’ye yakın oyuncu aldık. Uyum süreci vardı. Takım oyunu çok önemli. 6-7 haftalık süre zarfında oyun olarak istediğimizi veremedik. Bu sene keyifli başlayamadık. Görev yapmak önemli. Başkanın ve takımın benim üzerinden yıpranmasına gönlüm el vermedi. Bırakmam gerektiğini söyledim. Başarılarıyla gurur duyacağım. Hedefi olan, kendimizi iyi ifade edebilecek kulüplerde çalışmayı istiyorum. Bunun için imkanlar ve süre önemli. İyi bir kulüpte tekrar görev alacağıma inanıyorum” diyerek sözlerini tamamladı.

Sağlık İçin Kızılötesi Karbon Isı Boyası
Canlıların, özellikle de insanların sağlıklı yaşayabilmek için kızılötesi ışınlara ihtiyaçları vardır. Ancak bir aylık bir sürede yoğun bir şekilde alınan güneş ışınlarının depolanması mümkün değildir. On iki ay boyunca alınacak terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ise sayısız fayda sağlar.

 • Hücre sisteminin yenilenme gücünü artırır,
 • Kan dolaşımını hızlandırır,
 • Kronik yorgunluğu azaltır,
 • Bağışıklık sistemini güçlendirir,
 • Astım, alerjik rinit gibi solunum yolu rahatsızlıkları olan hastalar için en sağlıklı ısıtma sistemidir,
 • Kas ağrıları, sırt ağrıları ve eklem rahatsızlıklarını azaltır,
 • Bazı kanser türlerinin gelişimini engelleme özelliğine sahiptir,
 • Şeker hastalıklarının yan etkilerini azaltır,
 • Fizyoterapi tıp merkezlerinde doğrudan kullanılır.

Tıbbi araştırmalar, uzun dalga boyundaki ışınların terapi etkisi yaptığını, hiçbir zararlı yan etkisinin olmadığını ve insan vücudu için en uygun sıcaklığı sağladığını göstermiştir. Uzun dalga boyunda, terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ile ısıtma sistemi olarak geliştirilmiş olan SRN  Kızılötesi Isı Boyası, güneşin altında ısınma hissini on iki ay sağlamaktadır. SRN Kızılötesi Isı Boyası, uygulandığı ortamı sadece ısıtmakla kalmaz; aynı zamanda bir fizyoterapi merkezine çevirerek, içinde yaşayanların sağlığına katkıda bulunur.
Uzun dalga kızılötesi, radyan ısıdır; yüzünüzde güneşin veya odun ateşinin sıcaklığını hissetmekle aynı histir. Hatta kendi vücudumuzun da yaydığı ısı türüdür. İnsanlığın bildiği en temel ısınma şeklidir. Önce objeleri ısıttığı, ısınan objelerin de ısı yayarak çevreyi sıcak tuttuğu için binlerce yıldır tercih edilmiştir.
Bugün, yüksek enerji verimliliğine sahip SRN Kızılötesi Isıtma Teknolojisi, estetik ve konforlu bir şekilde radyan ısıyı çevre dostu olarak kolayca tekrar kullanabilmemizi sağlamaktadır.
Geçtiğimiz yüzyılda insanoğlunun konforlu olması sebebiyle tercih ettiği konvansiyonel ısıtma sistemlerinin (petek, klima vb.); yakın gelecekte yerini tekrardan kızılötesi ısıtma sistemlerine bırakması kaçınılmazdır.
SRN KIZILÖTESİ KARBON ISI BOYASI HAKKINDA BAZI BİLGİLER

 • SRN Kızılötesi Isı Boyası havayı kurutmaz ve havayı değil sizi ısıtır.
 • 24 V Elektrik ile çalışan Kızılötesi Isı Boyası sistemi yenilenebilir enerji kaynaklarıyla kombine çalışabilir. (Güneş ve Rüzgar enerjisi)
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası Üstüne duvar kağıdı,sıva ve boya gibi ürünler ile uygulanabilir özelliklere sahip bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası’nın boyandığı ortamda nem ve küf olmaz.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası mekanik tesisat ve bakım gerektirmeye bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası anında ısınma ve homojen ısı dağılımı sağlar.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası sağlıklıdır, nefes hastaları (bronşit vb) için en uygun ısıtma teknolojisidir.
 • Su bazlı karbon kaplamalar ek veya ana ısıtma da mükemmel olarak kullanılabilir.
 • Pars alüminyum tozu,pars bakır tozu,Pars Çinko Tozu,Pars Grafit Tozu,Pars Kurşun Tozu,Pars demir tozu,pars kurşun oksit,pars kurşun oksit sülyen,pars kurşun oksit mürdesenk,pars fire assay flux,pars nitrik asit,pars hidroklorik asit,pars sülfürik asit,pars hidrazin hidrat,pars kaolin,pars sepiyolit,sunsep,sundiyo,sunmag,pars zeolit,pars 67 mangan dioksit,pars85 mangan dioksit,hadjin yılan kovucu,parsvet yara tozu,pars lime sülfür,nanotozlar,yemkat.com,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars silisyum karbür,silisyum karbür,dmr74 mangan dioksit,pars magnezyum sülfat,pars magnezyum sülfat anhidrat,pars magnezyum sülfat monohidrat,pars magnezyum oksit,pars bakır sülfat,pars demir sülfat monohidrat,pars kalay sökücü,pars nikel sökücü,süren vollastonit tozu,pars volfram  tozu,pars molibden tozu,pars antimon oksit,pars potasyum hidroksit,pars potasyum silikat,kimyadeposu.com,claypacks.com,demsil silikajel,demsil kil paketi,demsil nem alıcı,nemal nem alıcı,pars sodyum metabisülfit,pars sodyum bisülfat,pars magnezyum nitrat,pars sodyum persülfat,pars kalsiyum sülfat,pars kalsiyum sülfat dihitrat,pars hayvan altlığı,pars sodyum lignosülfonat,pars maden tozları,pars metal tozları,pars yem katkıları,pars nanotozlar,pars çinko oksit,sunshield sıvı kaolen,süren titanyum tozu,pars bakır oksit,demsil silikajel,süren otocam çizik giderici,pars seryum oksit,süren ferro vanadyum tozu,pars spekülarit,süren bit-pire kovucu,süren bakır tozu,süren teknoloji,bakır tozu,
 • DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ
 • 05523307100-05325466184
 • www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net
 • www.potasyumsilikat.net,www.kursunoksit.com,www.parsman.com.tr,www.parsgrafit.com.tr
 • www.parox.com.tr,www.sepiyolit.net,

Check Also

Mavericks, NBA final serisinde durumu 3-1’e getirdi

Amerikan Basketbol Ligi (NBA) finalinde Boston Celtics'i 122-84 yenen Dallas Mavericks, seriyi 3-1'e getirdi.

[ajax_load_more loading_style="infinite fading-circles" container_type="div" post_type="post" images_loaded="true" placeholder="true" button_loading_label="Haber Yükleniyor..." scroll_distance="500px"]