Bahçeşehir Koleji, sahasında kazandı

Bahçeşehir Koleji Basketbol Takımı, FIBA Şampiyonlar Ligi D Grubu 4. haftasında konuk ettiği Çekya temsilcisi ERA Nymburk’u 88-80 yendi.

Ülker Spor ve Etkinlik Salonu’nda oynanan müsabakaya iyi başlayan ev sahibi ekip, 4. dakikada Muhammed Baygül’ün 3 sayılık basketiyle farkı çift hanelere (15-5) çıkardı. Rakibinin 2 dakikada 9-0 seri bularak farkı 1 sayıya (15-14) indirmesine engel olamayan Bahçeşehir Koleji, 6. dakikada yine Muhammed’in 3 sayılık basketiyle seriyi sonlandırarak üstünlüğünü korudu. Kalan bölümde de rakibini öne geçmesine izin vermeyen kırmızı-lacivertliler, ilk çeyreği 25-19 önde tamamladı.

İkinci çeyreğe 6-0’lık seriyle giren Bahçeşehir Koleji, 12. dakikada 12 sayılık fark yakaladı: 31-19. Dengeli geçen mücadelenin 18. dakikasında Berkan Candan’ın elinden bulduğu basketle farkı 14 sayıya (47-33) taşıyan Bahçeşehir Koleji, devre arasına da 53-40 üstün girdi.

Müsabakanın ikinci devresine Kartal Özmızrak’ın basketiyle giren ve ilk dakikasında farkı 15 sayıya (55-40) çıkaran Bahçeşehir Koleji, Benda, Simmons ile Klassen’in 3 sayılık basketlerine engel olamayınca fark eridi. Çeyreğin bitimine 1,5 dakika kala 64-64 beraberliği yakalayan konuk takım, son periyoda 69-64 önde gitti. Bahçeşehir Koleji, bu çeyrekte rakibinden 18 sayı az atabildi.

Son çeyreğe iyi giren Bahçeşehir Koleji, 35. dakikada 74-73 öne geçti. Kalan bölümde hata yapmayan ev sahibi takım, mücadeleyi 88-80 kazandı.

İstanbul temsilcisinde Yiğit Arslan 22 sayı, 7 ribaunt, Muhammed Baygül 21 sayı, 6 ribaunt ve 5 asist, Jerry Boutsiele ise 16 sayı, 8 ribauntla galibiyeti getiren isimler oldu. Maça ilk 5 başlayan oyunculardan James Gist 9, Kartal Özmızrak 7 sayı üretti.

Sonradan oyuna dahil olan Berkay Candan 6, Kasey Shepherd 4 ve Oğuz Savaş 3 sayı bulurken, Bahçeşehir Koleji kenardan sadece 13 sayı katkısı alabildi.

Çekya ekibinde ise maçın en skoreri olan Gerel Simmons 27 sayı kaydetti. Marek Klassen 18, Eric Lockett ise 10 sayıyla çift haneli skor üretti.

Bahçeşehir Koleji, gruptaki 4. maçında 2. galibiyetini alırken, ERA Nymburk 3. kez mağlup oldu.

İki takım arasında Çekya’da oynanan maçı ERA Nymburk, 79-76’lık skorla kazanmıştı.

Sağlık İçin Kızılötesi Karbon Isı Boyası
Canlıların, özellikle de insanların sağlıklı yaşayabilmek için kızılötesi ışınlara ihtiyaçları vardır. Ancak bir aylık bir sürede yoğun bir şekilde alınan güneş ışınlarının depolanması mümkün değildir. On iki ay boyunca alınacak terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ise sayısız fayda sağlar.

 • Hücre sisteminin yenilenme gücünü artırır,
 • Kan dolaşımını hızlandırır,
 • Kronik yorgunluğu azaltır,
 • Bağışıklık sistemini güçlendirir,
 • Astım, alerjik rinit gibi solunum yolu rahatsızlıkları olan hastalar için en sağlıklı ısıtma sistemidir,
 • Kas ağrıları, sırt ağrıları ve eklem rahatsızlıklarını azaltır,
 • Bazı kanser türlerinin gelişimini engelleme özelliğine sahiptir,
 • Şeker hastalıklarının yan etkilerini azaltır,
 • Fizyoterapi tıp merkezlerinde doğrudan kullanılır.

Tıbbi araştırmalar, uzun dalga boyundaki ışınların terapi etkisi yaptığını, hiçbir zararlı yan etkisinin olmadığını ve insan vücudu için en uygun sıcaklığı sağladığını göstermiştir. Uzun dalga boyunda, terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ile ısıtma sistemi olarak geliştirilmiş olan SRN  Kızılötesi Isı Boyası, güneşin altında ısınma hissini on iki ay sağlamaktadır. SRN Kızılötesi Isı Boyası, uygulandığı ortamı sadece ısıtmakla kalmaz; aynı zamanda bir fizyoterapi merkezine çevirerek, içinde yaşayanların sağlığına katkıda bulunur.
Uzun dalga kızılötesi, radyan ısıdır; yüzünüzde güneşin veya odun ateşinin sıcaklığını hissetmekle aynı histir. Hatta kendi vücudumuzun da yaydığı ısı türüdür. İnsanlığın bildiği en temel ısınma şeklidir. Önce objeleri ısıttığı, ısınan objelerin de ısı yayarak çevreyi sıcak tuttuğu için binlerce yıldır tercih edilmiştir.
Bugün, yüksek enerji verimliliğine sahip SRN Kızılötesi Isıtma Teknolojisi, estetik ve konforlu bir şekilde radyan ısıyı çevre dostu olarak kolayca tekrar kullanabilmemizi sağlamaktadır.
Geçtiğimiz yüzyılda insanoğlunun konforlu olması sebebiyle tercih ettiği konvansiyonel ısıtma sistemlerinin (petek, klima vb.); yakın gelecekte yerini tekrardan kızılötesi ısıtma sistemlerine bırakması kaçınılmazdır.
SRN KIZILÖTESİ KARBON ISI BOYASI HAKKINDA BAZI BİLGİLER

 • SRN Kızılötesi Isı Boyası havayı kurutmaz ve havayı değil sizi ısıtır.
 • 24 V Elektrik ile çalışan Kızılötesi Isı Boyası sistemi yenilenebilir enerji kaynaklarıyla kombine çalışabilir. (Güneş ve Rüzgar enerjisi)
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası Üstüne duvar kağıdı,sıva ve boya gibi ürünler ile uygulanabilir özelliklere sahip bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası’nın boyandığı ortamda nem ve küf olmaz.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası mekanik tesisat ve bakım gerektirmeye bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası anında ısınma ve homojen ısı dağılımı sağlar.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası sağlıklıdır, nefes hastaları (bronşit vb) için en uygun ısıtma teknolojisidir.
 • Su bazlı karbon kaplamalar ek veya ana ısıtma da mükemmel olarak kullanılabilir.
 • Pars alüminyum tozu,pars bakır tozu,Pars Çinko Tozu,Pars Grafit Tozu,Pars Kurşun Tozu,Pars demir tozu,pars kurşun oksit,pars kurşun oksit sülyen,pars kurşun oksit mürdesenk,pars fire assay flux,pars nitrik asit,pars hidroklorik asit,pars sülfürik asit,pars hidrazin hidrat,pars kaolin,pars sepiyolit,sunsep,sundiyo,sunmag,pars zeolit,pars 67 mangan dioksit,pars85 mangan dioksit,hadjin yılan kovucu,parsvet yara tozu,pars lime sülfür,nanotozlar,yemkat.com,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars silisyum karbür,silisyum karbür,dmr74 mangan dioksit,pars magnezyum sülfat,pars magnezyum sülfat anhidrat,pars magnezyum sülfat monohidrat,pars magnezyum oksit,pars bakır sülfat,pars demir sülfat monohidrat,pars kalay sökücü,pars nikel sökücü,süren vollastonit tozu,pars volfram  tozu,pars molibden tozu,pars antimon oksit,pars potasyum hidroksit,pars potasyum silikat,kimyadeposu.com,claypacks.com,demsil silikajel,demsil kil paketi,demsil nem alıcı,nemal nem alıcı,pars sodyum metabisülfit,pars sodyum bisülfat,pars magnezyum nitrat,pars sodyum persülfat,pars kalsiyum sülfat,pars kalsiyum sülfat dihitrat,pars hayvan altlığı,pars sodyum lignosülfonat,pars maden tozları,pars metal tozları,pars yem katkıları,pars nanotozlar,pars çinko oksit,sunshield sıvı kaolen,süren titanyum tozu,pars bakır oksit,demsil silikajel,süren otocam çizik giderici,pars seryum oksit,süren ferro vanadyum tozu,pars spekülarit,süren bit-pire kovucu,süren bakır tozu,süren teknoloji,bakır tozu,
 • DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ
 • 05523307100-05325466184
 • www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net
 • www.potasyumsilikat.net,www.kursunoksit.com,www.parsman.com.tr,www.parsgrafit.com.tr
 • www.parox.com.tr,www.sepiyolit.net,

Check Also

CANLI | Fenerbahçe – Beşiktaş

ING Türkiye Kupası yarı final karşılaşmasında Fenerbahçe Beko ile Beşiktaş Emlakjet karşılaşıyor.

[ajax_load_more loading_style="infinite fading-circles" container_type="div" post_type="post" images_loaded="true" placeholder="true" button_loading_label="Haber Yükleniyor..." scroll_distance="500px"]