Azerbaycan milli judoculara ‘deplasman’ değil

ANKARA (AA) – Milli judocular, Azerbaycan’ın başkenti Bakü’de katılacakları grand slam turnuvasında Türkiye’de tatamiye çıkacak gibi rahat olduklarını söylediler.

Milli judocular Hasret Bozkurt, Ayten Mediha Yeksan, Mustafa Koç, Münir Ertuğ ile Judo milli takım antrenörlerinden İzzetin Tunç, yarın başlayacak 23 Yaş Altı Avrupa Şampiyonası ve 4-6 Kasım’da düzenlenecek Azerbaycan Grand Slam Turnuvası’na ilişkin AA muhabirine değerlendirmelerde bulundu.

Üniversite eğitimine de devam 21 yaşındaki Hasret Bozkurt, “Yarın Bosna Hersek’te başlayacak 23 Yaş Altı Avrupa Şampiyonası’nda alacağım madalyanın ardından Bakü’de birincilik kürsüsünü hedefliyorum.” dedi.

Hasret, Azerbaycan’da kendilerini “ev sahibi” saydıklarını belirterek, “Bakü’de İstiklal Marşı’mızı okutmak istiyoruz. Azerbaycan’da kendi ülkemizde yarışıyor gibi oluyoruz. Daha sonra 2023 Dünya Şampiyonası’nda madalya kazanıp, olimpiyatlara gitmeyi garantilemek istiyorum. Sonrasında ise her sporcunun hayalinde olduğu gibi olimpiyatta madalya almayı hedefliyorum.” diye konuştu.

Genç milli judocu Ayten Mediha Yeksan da 4-6 Kasım’da yapılacak Azerbaycan Grand Slam Turnuvası’ndan madalyalarla dönmeyi hedeflediklerini söyledi.

Japon antrenör Kohei Oishi nezaretinde hazırlandıklarını aktaran Ayten, “Günde 3 antrenman yaptık. Müsabakalara yaklaştığımız dönemlerde daha kısa süreli daha yoğun antrenmanlar yapmaya başladık. Önce Bosna Hersek’te sonra da Azerbaycan’da hedefim şampiyonluk. Ülkemizi en iyi şekilde temsil etmeye çalışacağım.” ifadelerini kullandı.

Ayten, 2024 Paris Olimpiyatları’na dair de “Her sporcunun hayali olimpiyatlara katılıp madalya kazanmaktır. Bakü Grand Slam’da olimpiyatlara puan kazandıran bir müsabaka inşallah umduğum gibi geçer. En büyük hedefim olimpiyatlarda madalya kazanmak, bunun için de elimden gelen her şeyi yapıyorum.” şeklinde konuştu.

Milli judocu Mustafa Koç ise 5 yaşında başladığı judoyu yaklaşık 17 yıldır yaptığını belirterek, “Bosna Hersek’teki turnuva da bizim için önemli çünkü Bakü için de hazırlık turnuvası, aynı zamanda kendi yaş kategorimdeki son turnuvam. İnşallah altın madalya ile döneceğiz.” dedi.

Bakü’deki grand slamı Türkiye’deki müsabakalar gibi gördüklerini dile getiren Mustafa, “Büyük bir turnuva atmosferi çok daha farklı, Bakü olduğu için biraz daha hoş. Olimpiyatlar ise bizim çocukluk hayalimiz. ” ifadelerini kullandı.

Genç judocu Münir de takım ve ferdi olarak şampiyonluk yaşamak istediğini dile getirdi.

A takımda 2 yıldır yer aldığını anlatan Münir, takım olarak hem Bosna Hersek’e hem de Azerbaycan’a çok güzel şekilde hazırlandıklarını ifade etti.

Olimpiyatlar için kendini hazır hissettiğini vurgulayan Münir, “Hocalarım da beni değerlendirirse inşallah Bakü’de ve ardından gelecek turnuvalarda başarılı olacağıma inanıyorum.” ifadelerini kullandı.

Hedef 2024 Paris’te madalya

Judo Milli Takımı antrenörlerinden İzzetin Tunç, 2024 Paris Olimpiyatları için çalıştıklarını belirterek, hedeflerinin olimpiyat madalyası olduğunu söyledi.

Çalışmaların yoğun tempoda geçtiğini ifade eden Tunç, şu değerlendirmeyi yaptı:

“Geçen hafta takımımız Abu Dabi Grand Slam’a katıldı. Şimdi Bosna Hersek’te 23 Yaş Altı Avrupa Şampiyonası var, oraya 6 kadın, 7 erkek sporcumuzla katılacağız. Daha sonra Azerbaycan’da Grand Slam turnuvamız var. 2024 Paris Olimpiyatları’nda artık madalya almak istiyoruz.”

Muhabir: Fatih Çakmak

Sağlık İçin Kızılötesi Karbon Isı Boyası
Canlıların, özellikle de insanların sağlıklı yaşayabilmek için kızılötesi ışınlara ihtiyaçları vardır. Ancak bir aylık bir sürede yoğun bir şekilde alınan güneş ışınlarının depolanması mümkün değildir. On iki ay boyunca alınacak terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ise sayısız fayda sağlar.

 • Hücre sisteminin yenilenme gücünü artırır,
 • Kan dolaşımını hızlandırır,
 • Kronik yorgunluğu azaltır,
 • Bağışıklık sistemini güçlendirir,
 • Astım, alerjik rinit gibi solunum yolu rahatsızlıkları olan hastalar için en sağlıklı ısıtma sistemidir,
 • Kas ağrıları, sırt ağrıları ve eklem rahatsızlıklarını azaltır,
 • Bazı kanser türlerinin gelişimini engelleme özelliğine sahiptir,
 • Şeker hastalıklarının yan etkilerini azaltır,
 • Fizyoterapi tıp merkezlerinde doğrudan kullanılır.

Tıbbi araştırmalar, uzun dalga boyundaki ışınların terapi etkisi yaptığını, hiçbir zararlı yan etkisinin olmadığını ve insan vücudu için en uygun sıcaklığı sağladığını göstermiştir. Uzun dalga boyunda, terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ile ısıtma sistemi olarak geliştirilmiş olan SRN  Kızılötesi Isı Boyası, güneşin altında ısınma hissini on iki ay sağlamaktadır. SRN Kızılötesi Isı Boyası, uygulandığı ortamı sadece ısıtmakla kalmaz; aynı zamanda bir fizyoterapi merkezine çevirerek, içinde yaşayanların sağlığına katkıda bulunur.
Uzun dalga kızılötesi, radyan ısıdır; yüzünüzde güneşin veya odun ateşinin sıcaklığını hissetmekle aynı histir. Hatta kendi vücudumuzun da yaydığı ısı türüdür. İnsanlığın bildiği en temel ısınma şeklidir. Önce objeleri ısıttığı, ısınan objelerin de ısı yayarak çevreyi sıcak tuttuğu için binlerce yıldır tercih edilmiştir.
Bugün, yüksek enerji verimliliğine sahip SRN Kızılötesi Isıtma Teknolojisi, estetik ve konforlu bir şekilde radyan ısıyı çevre dostu olarak kolayca tekrar kullanabilmemizi sağlamaktadır.
Geçtiğimiz yüzyılda insanoğlunun konforlu olması sebebiyle tercih ettiği konvansiyonel ısıtma sistemlerinin (petek, klima vb.); yakın gelecekte yerini tekrardan kızılötesi ısıtma sistemlerine bırakması kaçınılmazdır.
SRN KIZILÖTESİ KARBON ISI BOYASI HAKKINDA BAZI BİLGİLER

 • SRN Kızılötesi Isı Boyası havayı kurutmaz ve havayı değil sizi ısıtır.
 • 24 V Elektrik ile çalışan Kızılötesi Isı Boyası sistemi yenilenebilir enerji kaynaklarıyla kombine çalışabilir. (Güneş ve Rüzgar enerjisi)
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası Üstüne duvar kağıdı,sıva ve boya gibi ürünler ile uygulanabilir özelliklere sahip bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası’nın boyandığı ortamda nem ve küf olmaz.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası mekanik tesisat ve bakım gerektirmeye bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası anında ısınma ve homojen ısı dağılımı sağlar.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası sağlıklıdır, nefes hastaları (bronşit vb) için en uygun ısıtma teknolojisidir.
 • Su bazlı karbon kaplamalar ek veya ana ısıtma da mükemmel olarak kullanılabilir.
 • Pars alüminyum tozu,pars bakır tozu,Pars Çinko Tozu,Pars Grafit Tozu,Pars Kurşun Tozu,Pars demir tozu,pars kurşun oksit,pars kurşun oksit sülyen,pars kurşun oksit mürdesenk,pars fire assay flux,pars nitrik asit,pars hidroklorik asit,pars sülfürik asit,pars hidrazin hidrat,pars kaolin,pars sepiyolit,sunsep,sundiyo,sunmag,pars zeolit,pars 67 mangan dioksit,pars85 mangan dioksit,hadjin yılan kovucu,parsvet yara tozu,pars lime sülfür,nanotozlar,yemkat.com,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars silisyum karbür,silisyum karbür,dmr74 mangan dioksit,pars magnezyum sülfat,pars magnezyum sülfat anhidrat,pars magnezyum sülfat monohidrat,pars magnezyum oksit,pars bakır sülfat,pars demir sülfat monohidrat,pars kalay sökücü,pars nikel sökücü,süren vollastonit tozu,pars volfram  tozu,pars molibden tozu,pars antimon oksit,pars potasyum hidroksit,pars potasyum silikat,kimyadeposu.com,claypacks.com,demsil silikajel,demsil kil paketi,demsil nem alıcı,nemal nem alıcı,pars sodyum metabisülfit,pars sodyum bisülfat,pars magnezyum nitrat,pars sodyum persülfat,pars kalsiyum sülfat,pars kalsiyum sülfat dihitrat,pars hayvan altlığı,pars sodyum lignosülfonat,pars maden tozları,pars metal tozları,pars yem katkıları,pars nanotozlar,pars çinko oksit,sunshield sıvı kaolen,süren titanyum tozu,pars bakır oksit,demsil silikajel,süren otocam çizik giderici,pars seryum oksit,süren ferro vanadyum tozu,pars spekülarit,süren bit-pire kovucu,süren bakır tozu,süren teknoloji,bakır tozu,
 • DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ
 • 05523307100-05325466184
 • www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net
 • www.potasyumsilikat.net,www.kursunoksit.com,www.parsman.com.tr,www.parsgrafit.com.tr
 • www.parox.com.tr,www.sepiyolit.net,

Check Also

Trabzonspor Kulübü Başkanı Ertuğrul Doğan’dan taraftarlara teşekkür mesajı

Trabzonspor Kulübü Başkanı Ertuğrul Doğan, Beşiktaş ile karşılaşacakları Ziraat Türkiye Kupası final maçı için satışa sunulan biletlere kısa sürede büyük ilgi gösteren taraftarlara teşekkür etti.

[ajax_load_more loading_style="infinite fading-circles" container_type="div" post_type="post" images_loaded="true" placeholder="true" button_loading_label="Haber Yükleniyor..." scroll_distance="500px"]