Avrupa satrancı Türkiye’de “hamle” yapacak

ANKARA (AA) – Şampiyonanın yarın Antalya’da başlayacağını ve 15 Kasım Salı gününe kadar devam edeceğini dile getiren Tulay, organizasyonun Avrupa’da 2022 yılının en büyük uluslararası satranç turnuvalarından biri olarak kabul edildiğine dikkati çekti.

Turnuvada, 46 ülkeden 1000’in üzerinde başarılı sporcunun hamle yapacağı, Türkiye’nin 196, Rusya’nın 77, Polonya’nın 49, Azerbaycan’ın 40, Fransa’nın 37, Ukrayna’nın 34, Belçika’nın 33, Romanya ve Ermenistan’ın ise 31 sporcuyla katılacağını aktaran Tulay, organizasyonda 2 bini aşkın kişinin ağırlanacağı, 5 bin metrekarelik turnuva salonları ve bekleme alanlarının hazırlandığı bilgilerini verdi.

“Uluslararası organizasyonların ve şampiyonaların adresi olduk”

Türkiye’nin son 10 yılda dünya ve Avrupa’da 14 büyük şampiyona ve çok sayıda turnuvaya ev sahipliği yaptığını dile getiren Tulay, “Otoritelerin, başarı ve kalite dendiğinde ilk aklına Türkiye ve Türk satrancı gelmesi bize onur veriyor. Uluslararası organizasyonların ve şampiyonaların adresi olduk.” dedi.

Antalya’da yarın başlayacak organizasyonda geleceğin usta sporcularını, dünyanın önemli satranç otoritelerini ağırlayacaklarını ifade eden Gülkız Tulay, “Avrupa’nın en iyilerinin yarışacağı bu büyük şampiyonayı ülkemizde düzenlemekten mutluyuz. Avrupa satrancının kalbi Türkiye’de atacak.” değerlendirmesinde bulundu.

“Doğru hamlelerle ilerliyoruz”

Organizasyonları sportif, ülkenin tanıtımı, düzenlenen şehrin ekonomisine katkı sağlaması açısından çok önemsediklerini vurgulayan Tulay, şöyle devam etti:

“Şampiyonaya birçok yıldız sporcu katılıyor. Olimpiyat şampiyonu olan milli takımımız ve Dünya Yaş Grupları Şampiyonası’nda gümüş madalya alan sporcumuz Senem Gül Başsarı dahil çok sayıda başarılı sporcumuz yarışacak. Kıyasıya bir rekabetin yaşanacağı bu heyecanlı turnuvada, dünyada satrancın önde gelen isimlerini de misafir edeceğiz. Şampiyonayı hem büyük bir sportif başarı hem de kusursuz bir organizasyonla tamamlayacağımıza inanıyorum.”

Gençlik ve Spor Bakanlığı ve federasyonun ana sponsoru Türkiye İş Bankası’nın desteğiyle son yıllarda Türk satrancının Türkiye’ye pek çok ilk yaşatıldığını dile getiren Gülkız Tulay, “Dünya, Avrupa ve uluslararası turnuvalardan toplamda 603 madalya ile döndük. Lisanslı sporcu sayımızla dünya sıralamasında en üstlerdeyiz. Yeni başarılar bizi bekliyor. Gençlerimize inanıyoruz, güveniyoruz. Geleceğin daha güzel olması için doğru hamlelerle ilerliyoruz.” şeklinde sözlerini tamamladı.

Muhabir: Musa Samur

Sağlık İçin Kızılötesi Karbon Isı Boyası
Canlıların, özellikle de insanların sağlıklı yaşayabilmek için kızılötesi ışınlara ihtiyaçları vardır. Ancak bir aylık bir sürede yoğun bir şekilde alınan güneş ışınlarının depolanması mümkün değildir. On iki ay boyunca alınacak terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ise sayısız fayda sağlar.

 • Hücre sisteminin yenilenme gücünü artırır,
 • Kan dolaşımını hızlandırır,
 • Kronik yorgunluğu azaltır,
 • Bağışıklık sistemini güçlendirir,
 • Astım, alerjik rinit gibi solunum yolu rahatsızlıkları olan hastalar için en sağlıklı ısıtma sistemidir,
 • Kas ağrıları, sırt ağrıları ve eklem rahatsızlıklarını azaltır,
 • Bazı kanser türlerinin gelişimini engelleme özelliğine sahiptir,
 • Şeker hastalıklarının yan etkilerini azaltır,
 • Fizyoterapi tıp merkezlerinde doğrudan kullanılır.

Tıbbi araştırmalar, uzun dalga boyundaki ışınların terapi etkisi yaptığını, hiçbir zararlı yan etkisinin olmadığını ve insan vücudu için en uygun sıcaklığı sağladığını göstermiştir. Uzun dalga boyunda, terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ile ısıtma sistemi olarak geliştirilmiş olan SRN  Kızılötesi Isı Boyası, güneşin altında ısınma hissini on iki ay sağlamaktadır. SRN Kızılötesi Isı Boyası, uygulandığı ortamı sadece ısıtmakla kalmaz; aynı zamanda bir fizyoterapi merkezine çevirerek, içinde yaşayanların sağlığına katkıda bulunur.
Uzun dalga kızılötesi, radyan ısıdır; yüzünüzde güneşin veya odun ateşinin sıcaklığını hissetmekle aynı histir. Hatta kendi vücudumuzun da yaydığı ısı türüdür. İnsanlığın bildiği en temel ısınma şeklidir. Önce objeleri ısıttığı, ısınan objelerin de ısı yayarak çevreyi sıcak tuttuğu için binlerce yıldır tercih edilmiştir.
Bugün, yüksek enerji verimliliğine sahip SRN Kızılötesi Isıtma Teknolojisi, estetik ve konforlu bir şekilde radyan ısıyı çevre dostu olarak kolayca tekrar kullanabilmemizi sağlamaktadır.
Geçtiğimiz yüzyılda insanoğlunun konforlu olması sebebiyle tercih ettiği konvansiyonel ısıtma sistemlerinin (petek, klima vb.); yakın gelecekte yerini tekrardan kızılötesi ısıtma sistemlerine bırakması kaçınılmazdır.
SRN KIZILÖTESİ KARBON ISI BOYASI HAKKINDA BAZI BİLGİLER

 • SRN Kızılötesi Isı Boyası havayı kurutmaz ve havayı değil sizi ısıtır.
 • 24 V Elektrik ile çalışan Kızılötesi Isı Boyası sistemi yenilenebilir enerji kaynaklarıyla kombine çalışabilir. (Güneş ve Rüzgar enerjisi)
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası Üstüne duvar kağıdı,sıva ve boya gibi ürünler ile uygulanabilir özelliklere sahip bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası’nın boyandığı ortamda nem ve küf olmaz.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası mekanik tesisat ve bakım gerektirmeye bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası anında ısınma ve homojen ısı dağılımı sağlar.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası sağlıklıdır, nefes hastaları (bronşit vb) için en uygun ısıtma teknolojisidir.
 • Su bazlı karbon kaplamalar ek veya ana ısıtma da mükemmel olarak kullanılabilir.
 • Pars alüminyum tozu,pars bakır tozu,Pars Çinko Tozu,Pars Grafit Tozu,Pars Kurşun Tozu,Pars demir tozu,pars kurşun oksit,pars kurşun oksit sülyen,pars kurşun oksit mürdesenk,pars fire assay flux,pars nitrik asit,pars hidroklorik asit,pars sülfürik asit,pars hidrazin hidrat,pars kaolin,pars sepiyolit,sunsep,sundiyo,sunmag,pars zeolit,pars 67 mangan dioksit,pars85 mangan dioksit,hadjin yılan kovucu,parsvet yara tozu,pars lime sülfür,nanotozlar,yemkat.com,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars silisyum karbür,silisyum karbür,dmr74 mangan dioksit,pars magnezyum sülfat,pars magnezyum sülfat anhidrat,pars magnezyum sülfat monohidrat,pars magnezyum oksit,pars bakır sülfat,pars demir sülfat monohidrat,pars kalay sökücü,pars nikel sökücü,süren vollastonit tozu,pars volfram  tozu,pars molibden tozu,pars antimon oksit,pars potasyum hidroksit,pars potasyum silikat,kimyadeposu.com,claypacks.com,demsil silikajel,demsil kil paketi,demsil nem alıcı,nemal nem alıcı,pars sodyum metabisülfit,pars sodyum bisülfat,pars magnezyum nitrat,pars sodyum persülfat,pars kalsiyum sülfat,pars kalsiyum sülfat dihitrat,pars hayvan altlığı,pars sodyum lignosülfonat,pars maden tozları,pars metal tozları,pars yem katkıları,pars nanotozlar,pars çinko oksit,sunshield sıvı kaolen,süren titanyum tozu,pars bakır oksit,demsil silikajel,süren otocam çizik giderici,pars seryum oksit,süren ferro vanadyum tozu,pars spekülarit,süren bit-pire kovucu,süren bakır tozu,süren teknoloji,bakır tozu,
 • DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ
 • 05523307100-05325466184
 • www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net
 • www.potasyumsilikat.net,www.kursunoksit.com,www.parsman.com.tr,www.parsgrafit.com.tr
 • www.parox.com.tr,www.sepiyolit.net,

Check Also

Fenerbahçe tur şansını İstanbul’a bıraktı

Fenerbahçe, UEFA Avrupa Konferans Ligi çeyrek final ilk maçında Yunanistan'ın Olympiakos takımına deplasmanda 3-2 mağlup oldu.

[ajax_load_more loading_style="infinite fading-circles" container_type="div" post_type="post" images_loaded="true" placeholder="true" button_loading_label="Haber Yükleniyor..." scroll_distance="500px"]