Avrupa şampiyonu Rabia’nın gözü dünya şampiyonluğunda

ŞANLIURFA (AA) – Şanlıurfa’da 7 yıl önce bir arkadaşından etkilenerek kuraş ve judo sporuna merak duyan Şanlıurfa Büyükşehir Belediye sporcusu Rabia Demir, hocaları nezaretinde yaptığı çalışmaların ardından katıldığı Türkiye şampiyonalarında 20 madalya kazanmayı başardı.

Hedefini Avrupa ve dünya şampiyonluğu olarak belirleyen Demir, geçtiğimiz hafta Yunanistan’ın Kozani kentinde düzenlenen şampiyonada Avrupa Kuraş Şampiyonası’nda ümitler kategorisinde altın madalya aldı.

“İstiklal Marşı’nı okutmak ayrı bir gurur”

Rabia Demir, AA muhabirine, yaptığı çalışmaların karşılığını aldıkça, başarılı oldukça daha da çok çalışma isteğinin geldiğini anlattı.

Ailesinin ve hocalarının desteğinin başarısında önemli olduğunu aktaran Demir, şöyle konuştu:

“İstiklal Marşı’nı okutmak ayrı bir gurur, insan çok mutlu oluyor. Şampiyonaya çok sıkı bir şekilde hazırlandım. Şampiyonaya giderken herkes çalışmalarının karşılığını almak ister. Ben kendimi bu şampiyonaya mental olarak da hazırlamıştım ve şampiyon olacağıma inanmıştım. Gittim ve Avrupa şampiyonu olarak İstiklal Marşı’nı okuttum, madalyayı almak çok ayrı bir duygu. Şimdi ara vermeden 3 ay sonra düzenlenecek Ümitler Türkiye Şampiyonası’nda başarılı olmak ve sonrasında Avrupa ve dünya şampiyonalarında bayrağımızı dalgalandırmak istiyorum. İnşallah çalışıp emeklerimin karşılığını alacağım. Benim gibi tüm kızlar bu sporu yapabilir çünkü belediyemizin bu konuda birçok imkanı var. Kendilerine inansınlar ve dışarıdan gelecek eleştirilere bakmasınlar. Şampiyon olunca çok mutlu oldum, bu mutluluğu yaşayınca insan daha çok çalışmak ve daha iyisi olsun istiyor.”

Demir, şampiyonada desteklerini esirgemeyen Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül ile tüm ilgililere, her zaman yanında olan babası, ailesi ve antrenörüne de teşekkür etti.

“Rabia yetenekli ve kabiliyetli bir sporcu”

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Judo ve Kuraş Antrenörü Ahmet Şeyhanlı ise belediye bünyesinde 100 kız, 200 de erkek sporcularının olduğunu söyledi.

Türkiye’yi uluslararası müsabakalarda en iyi şekilde temsil edebilmek için mücadele ettiklerini dile getiren Şeyhanlı, şunları kaydetti:

“Rabia, 10 aydır sıkı bir şekilde bu şampiyonaya hazırlandı. Çok çalıştık ve kızımız Avrupa şampiyonu oldu. Rabia yetenekli ve kabiliyetli bir sporcumuz. Önümüzde Ümitler Türkiye Şampiyonası var hedefimiz burada başarılı olmak. Yaşı daha genç inşallah hedeflerine ulaşacak diye ümit ediyoruz. Sporcunun çalışmalarının dışında başarılı olmayı istemesi lazım. Kızımız da bu şampiyonluğu istedi ve başarılı oldu. Rabia Avrupa şampiyonu olduğu an duygularımız üst seviyelere çıktı, İstiklal Marşı’nın okutulması ve bayrağın dalgalandırılması tabii çok güzel bir duygu.”

Muhabir: Müslüm Etgü

Sağlık İçin Kızılötesi Karbon Isı Boyası
Canlıların, özellikle de insanların sağlıklı yaşayabilmek için kızılötesi ışınlara ihtiyaçları vardır. Ancak bir aylık bir sürede yoğun bir şekilde alınan güneş ışınlarının depolanması mümkün değildir. On iki ay boyunca alınacak terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ise sayısız fayda sağlar.

 • Hücre sisteminin yenilenme gücünü artırır,
 • Kan dolaşımını hızlandırır,
 • Kronik yorgunluğu azaltır,
 • Bağışıklık sistemini güçlendirir,
 • Astım, alerjik rinit gibi solunum yolu rahatsızlıkları olan hastalar için en sağlıklı ısıtma sistemidir,
 • Kas ağrıları, sırt ağrıları ve eklem rahatsızlıklarını azaltır,
 • Bazı kanser türlerinin gelişimini engelleme özelliğine sahiptir,
 • Şeker hastalıklarının yan etkilerini azaltır,
 • Fizyoterapi tıp merkezlerinde doğrudan kullanılır.

Tıbbi araştırmalar, uzun dalga boyundaki ışınların terapi etkisi yaptığını, hiçbir zararlı yan etkisinin olmadığını ve insan vücudu için en uygun sıcaklığı sağladığını göstermiştir. Uzun dalga boyunda, terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ile ısıtma sistemi olarak geliştirilmiş olan SRN  Kızılötesi Isı Boyası, güneşin altında ısınma hissini on iki ay sağlamaktadır. SRN Kızılötesi Isı Boyası, uygulandığı ortamı sadece ısıtmakla kalmaz; aynı zamanda bir fizyoterapi merkezine çevirerek, içinde yaşayanların sağlığına katkıda bulunur.
Uzun dalga kızılötesi, radyan ısıdır; yüzünüzde güneşin veya odun ateşinin sıcaklığını hissetmekle aynı histir. Hatta kendi vücudumuzun da yaydığı ısı türüdür. İnsanlığın bildiği en temel ısınma şeklidir. Önce objeleri ısıttığı, ısınan objelerin de ısı yayarak çevreyi sıcak tuttuğu için binlerce yıldır tercih edilmiştir.
Bugün, yüksek enerji verimliliğine sahip SRN Kızılötesi Isıtma Teknolojisi, estetik ve konforlu bir şekilde radyan ısıyı çevre dostu olarak kolayca tekrar kullanabilmemizi sağlamaktadır.
Geçtiğimiz yüzyılda insanoğlunun konforlu olması sebebiyle tercih ettiği konvansiyonel ısıtma sistemlerinin (petek, klima vb.); yakın gelecekte yerini tekrardan kızılötesi ısıtma sistemlerine bırakması kaçınılmazdır.
SRN KIZILÖTESİ KARBON ISI BOYASI HAKKINDA BAZI BİLGİLER

 • SRN Kızılötesi Isı Boyası havayı kurutmaz ve havayı değil sizi ısıtır.
 • 24 V Elektrik ile çalışan Kızılötesi Isı Boyası sistemi yenilenebilir enerji kaynaklarıyla kombine çalışabilir. (Güneş ve Rüzgar enerjisi)
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası Üstüne duvar kağıdı,sıva ve boya gibi ürünler ile uygulanabilir özelliklere sahip bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası’nın boyandığı ortamda nem ve küf olmaz.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası mekanik tesisat ve bakım gerektirmeye bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası anında ısınma ve homojen ısı dağılımı sağlar.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası sağlıklıdır, nefes hastaları (bronşit vb) için en uygun ısıtma teknolojisidir.
 • Su bazlı karbon kaplamalar ek veya ana ısıtma da mükemmel olarak kullanılabilir.
 • Pars alüminyum tozu,pars bakır tozu,Pars Çinko Tozu,Pars Grafit Tozu,Pars Kurşun Tozu,Pars demir tozu,pars kurşun oksit,pars kurşun oksit sülyen,pars kurşun oksit mürdesenk,pars fire assay flux,pars nitrik asit,pars hidroklorik asit,pars sülfürik asit,pars hidrazin hidrat,pars kaolin,pars sepiyolit,sunsep,sundiyo,sunmag,pars zeolit,pars 67 mangan dioksit,pars85 mangan dioksit,hadjin yılan kovucu,parsvet yara tozu,pars lime sülfür,nanotozlar,yemkat.com,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars silisyum karbür,silisyum karbür,dmr74 mangan dioksit,pars magnezyum sülfat,pars magnezyum sülfat anhidrat,pars magnezyum sülfat monohidrat,pars magnezyum oksit,pars bakır sülfat,pars demir sülfat monohidrat,pars kalay sökücü,pars nikel sökücü,süren vollastonit tozu,pars volfram  tozu,pars molibden tozu,pars antimon oksit,pars potasyum hidroksit,pars potasyum silikat,kimyadeposu.com,claypacks.com,demsil silikajel,demsil kil paketi,demsil nem alıcı,nemal nem alıcı,pars sodyum metabisülfit,pars sodyum bisülfat,pars magnezyum nitrat,pars sodyum persülfat,pars kalsiyum sülfat,pars kalsiyum sülfat dihitrat,pars hayvan altlığı,pars sodyum lignosülfonat,pars maden tozları,pars metal tozları,pars yem katkıları,pars nanotozlar,pars çinko oksit,sunshield sıvı kaolen,süren titanyum tozu,pars bakır oksit,demsil silikajel,süren otocam çizik giderici,pars seryum oksit,süren ferro vanadyum tozu,pars spekülarit,süren bit-pire kovucu,süren bakır tozu,süren teknoloji,bakır tozu,
 • DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ
 • 05523307100-05325466184
 • www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net
 • www.potasyumsilikat.net,www.kursunoksit.com,www.parsman.com.tr,www.parsgrafit.com.tr
 • www.parox.com.tr,www.sepiyolit.net,

Check Also

Milli boksör Buse Naz Çakıroğlu, Tokyo’da kaçırdığı altını Paris’te kazanmak istiyor

Kovid-19 salgını nedeniyle ertelenerek 2021'de gerçekleştirilen Tokyo 2020 Olimpiyatları'nda 51 kiloda ikinci olan milli boksör Buse Naz Çakıroğlu, kaçırdığı altın madalyayı Paris'te kazanmayı amaçlıyor.

[ajax_load_more loading_style="infinite fading-circles" container_type="div" post_type="post" images_loaded="true" placeholder="true" button_loading_label="Haber Yükleniyor..." scroll_distance="500px"]