Antrenmanlarını izleyerek başladığı kick boksta Avrupa şampiyonluğuna yükseldi

VAN (AA) – Sporculuk kariyerine jimnastikle başlayan, 5 yıl önce de kuzeninin antrenmanlarını izlerken kick boksa ilgi duyan Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Antrenörlük Bölümü 2. sınıf öğrencisi Ersayar, antrenörlerinin verdiği çalışma programını aksatmadan uygulayarak kendini geliştirdi.

Türkiye şampiyonalarında da önemli dereceler elde eden 20 yaşındaki Ersayar, milli takım bünyesinde 15-24 Ekim 2021’de İtalya’da gerçekleştirilen Büyükler Dünya Kick Boks Şampiyonası’nda üçüncü, Konya’da 9-18 Ağustos’ta düzenlenen 5. İslami Dayanışma Oyunları’nda da birinci oldu.

Dünya Kick Boks Organizasyonları Birliğinin (WAKO) 13-19 Kasım’da Antalya’da düzenlediği Büyükler ve Masterlar Avrupa Kick Boks Şampiyonası’nda 51 kiloda altın madalya kazanan genç sporcu, kariyerine yeni başarılar eklemek için ara vermeden çalışmalara başladı.

Antrenörlerinin belirlediği program dahilinde her gün antrenman yapan Ersayar, 2024 Paris Olimpiyatları ile dünya şampiyonasından da madalyayla dönerek başarılarını taçlandırmayı hedefliyor.

“Bayrağımızın dalgalanması büyük bir gurur”

Ersayar, AA muhabirine, antrenörlerinin dediğini yapıp azimle çalışarak büyük başarılar elde etmenin mutluluğunu yaşadığını söyledi.

Ülkeye yeni madalyalar kazandırmak için çalışmalarını aksatmadığını belirten Ersayar, şunları kaydetti:

“Kick boksta şu ana kadar 5 kez Türkiye şampiyonu oldum. Uluslararası şampiyonalarda da iki kez birinci, bir kez de üçüncü oldum. Yeni hedefim dünya şampiyonluğu ile 2024 Olimpiyatları. Bu başarıları elde etmek çok büyük mutluluk. Kürsüye çıktığınızda tarifi olmayan duygular yaşıyorsunuz. Onca ülke arasında İstiklal Marşı’mız okunuyor, bayrağımız dalgalanıyor. Bu büyük bir gurur. Bu yoldaki en büyük destekçim ailem. Her bakımdan çok desteklerini görüyorum. Her zaman arkamda durdular. Haklarını ödeyemem. Her gencin bir spor dalıyla ilgilenmesi gerekiyor.”

Başarıya giden yoldaki en önemli unsurun disiplin olduğunu vurgulayan Ersayar, bugüne gelmesine katkı sunan antrenörlerine de teşekkür etti.

Baba Ersayar: “Oğlumla gurur duyuyorum”

Baba Şerafettin Ersayar ise Bedirhan’ın küçüklüğünden bu yana spora ilgi duyduğunu ifade ederek, “Spora jimnastikle başladı, sonra yüzme, tekvandoya katıldı. Son olarak kick boksa gönül verdi. Bu alanda birçok başarı elde etti. Oğlumun ahlakı ve başarısıyla gurur duyuyorum. Allah’ın izniyle dünya şampiyonu da olacak. Bizi tekrar gururlandıracağına, bayrağımızı dalgalandıracağına, İstiklal Marşı’mızı okutacağına inanıyorum. Bedirhan’ı sonuna kadar destekleyeceğim.” dedi.

Antrenör Aydın: “Destek bekliyoruz”

Antrenör Barış Aydın da Bedirhan’ın genç yaşına rağmen ulusal ve uluslararası düzeyde önemli başarılara imza attığını aktardı.

Van’da çok yetenekli sporcuların bulunduğunu dile getiren Aydın, “Sporcuları çok zor yetiştiriyorsunuz. Çok kısıtlı imkanlarla çalışmalarını sürdürüyorlar. Kimi zaman hem çalışıp hem okumak zorunda kalıyorlar. Bu durumlardan buralara gelmek büyük bir başarı. Bu sporcularımızın elinden tutulmasını istiyoruz. Maçlara gittiğimizde sponsor bulmakta zorlanıyoruz. İmkan verilirse birçok sporcu yetişir, ülkemizi en güzel şekilde temsil eder. Sporcularımızın başarısıyla gurur duyuyoruz. Bunlardan biri de Bedirhan. Kısa sürede büyük başarılar elde etti. Bundan sonra da başarılarına yenilerini ekleyeceğine inanıyoruz.” ifadelerini kullandı.

Muhabir: Emre Ilıkan

Sağlık İçin Kızılötesi Karbon Isı Boyası
Canlıların, özellikle de insanların sağlıklı yaşayabilmek için kızılötesi ışınlara ihtiyaçları vardır. Ancak bir aylık bir sürede yoğun bir şekilde alınan güneş ışınlarının depolanması mümkün değildir. On iki ay boyunca alınacak terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ise sayısız fayda sağlar.

 • Hücre sisteminin yenilenme gücünü artırır,
 • Kan dolaşımını hızlandırır,
 • Kronik yorgunluğu azaltır,
 • Bağışıklık sistemini güçlendirir,
 • Astım, alerjik rinit gibi solunum yolu rahatsızlıkları olan hastalar için en sağlıklı ısıtma sistemidir,
 • Kas ağrıları, sırt ağrıları ve eklem rahatsızlıklarını azaltır,
 • Bazı kanser türlerinin gelişimini engelleme özelliğine sahiptir,
 • Şeker hastalıklarının yan etkilerini azaltır,
 • Fizyoterapi tıp merkezlerinde doğrudan kullanılır.

Tıbbi araştırmalar, uzun dalga boyundaki ışınların terapi etkisi yaptığını, hiçbir zararlı yan etkisinin olmadığını ve insan vücudu için en uygun sıcaklığı sağladığını göstermiştir. Uzun dalga boyunda, terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ile ısıtma sistemi olarak geliştirilmiş olan SRN  Kızılötesi Isı Boyası, güneşin altında ısınma hissini on iki ay sağlamaktadır. SRN Kızılötesi Isı Boyası, uygulandığı ortamı sadece ısıtmakla kalmaz; aynı zamanda bir fizyoterapi merkezine çevirerek, içinde yaşayanların sağlığına katkıda bulunur.
Uzun dalga kızılötesi, radyan ısıdır; yüzünüzde güneşin veya odun ateşinin sıcaklığını hissetmekle aynı histir. Hatta kendi vücudumuzun da yaydığı ısı türüdür. İnsanlığın bildiği en temel ısınma şeklidir. Önce objeleri ısıttığı, ısınan objelerin de ısı yayarak çevreyi sıcak tuttuğu için binlerce yıldır tercih edilmiştir.
Bugün, yüksek enerji verimliliğine sahip SRN Kızılötesi Isıtma Teknolojisi, estetik ve konforlu bir şekilde radyan ısıyı çevre dostu olarak kolayca tekrar kullanabilmemizi sağlamaktadır.
Geçtiğimiz yüzyılda insanoğlunun konforlu olması sebebiyle tercih ettiği konvansiyonel ısıtma sistemlerinin (petek, klima vb.); yakın gelecekte yerini tekrardan kızılötesi ısıtma sistemlerine bırakması kaçınılmazdır.
SRN KIZILÖTESİ KARBON ISI BOYASI HAKKINDA BAZI BİLGİLER

 • SRN Kızılötesi Isı Boyası havayı kurutmaz ve havayı değil sizi ısıtır.
 • 24 V Elektrik ile çalışan Kızılötesi Isı Boyası sistemi yenilenebilir enerji kaynaklarıyla kombine çalışabilir. (Güneş ve Rüzgar enerjisi)
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası Üstüne duvar kağıdı,sıva ve boya gibi ürünler ile uygulanabilir özelliklere sahip bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası’nın boyandığı ortamda nem ve küf olmaz.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası mekanik tesisat ve bakım gerektirmeye bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası anında ısınma ve homojen ısı dağılımı sağlar.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası sağlıklıdır, nefes hastaları (bronşit vb) için en uygun ısıtma teknolojisidir.
 • Su bazlı karbon kaplamalar ek veya ana ısıtma da mükemmel olarak kullanılabilir.
 • Pars alüminyum tozu,pars bakır tozu,Pars Çinko Tozu,Pars Grafit Tozu,Pars Kurşun Tozu,Pars demir tozu,pars kurşun oksit,pars kurşun oksit sülyen,pars kurşun oksit mürdesenk,pars fire assay flux,pars nitrik asit,pars hidroklorik asit,pars sülfürik asit,pars hidrazin hidrat,pars kaolin,pars sepiyolit,sunsep,sundiyo,sunmag,pars zeolit,pars 67 mangan dioksit,pars85 mangan dioksit,hadjin yılan kovucu,parsvet yara tozu,pars lime sülfür,nanotozlar,yemkat.com,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars silisyum karbür,silisyum karbür,dmr74 mangan dioksit,pars magnezyum sülfat,pars magnezyum sülfat anhidrat,pars magnezyum sülfat monohidrat,pars magnezyum oksit,pars bakır sülfat,pars demir sülfat monohidrat,pars kalay sökücü,pars nikel sökücü,süren vollastonit tozu,pars volfram  tozu,pars molibden tozu,pars antimon oksit,pars potasyum hidroksit,pars potasyum silikat,kimyadeposu.com,claypacks.com,demsil silikajel,demsil kil paketi,demsil nem alıcı,nemal nem alıcı,pars sodyum metabisülfit,pars sodyum bisülfat,pars magnezyum nitrat,pars sodyum persülfat,pars kalsiyum sülfat,pars kalsiyum sülfat dihitrat,pars hayvan altlığı,pars sodyum lignosülfonat,pars maden tozları,pars metal tozları,pars yem katkıları,pars nanotozlar,pars çinko oksit,sunshield sıvı kaolen,süren titanyum tozu,pars bakır oksit,demsil silikajel,süren otocam çizik giderici,pars seryum oksit,süren ferro vanadyum tozu,pars spekülarit,süren bit-pire kovucu,süren bakır tozu,süren teknoloji,bakır tozu,
 • DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ
 • 05523307100-05325466184
 • www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net
 • www.potasyumsilikat.net,www.kursunoksit.com,www.parsman.com.tr,www.parsgrafit.com.tr
 • www.parox.com.tr,www.sepiyolit.net,

Check Also

Eski İngiliz futbolcu Kevin Campbell, hayatını kaybetti

İngiltere Premier Lig ekipleri Arsenal ve Everton'da forma giyen eski İngiliz futbolcu Kevin Campbell, 54 yaşında hayatını kaybetti.

[ajax_load_more loading_style="infinite fading-circles" container_type="div" post_type="post" images_loaded="true" placeholder="true" button_loading_label="Haber Yükleniyor..." scroll_distance="500px"]