Ampute milli kaleci Erdi Arslan: “Bizde hedefler bitmez”

 İstanbul’da 30 Eylül-9 Ekim tarihleri arasında düzenlenen 2022 Ampute Futbol Dünya Kupası’nda finalde Angola’yı 4-1 yenerek tarihinde ilk kez dünya şampiyonu olan Türkiye’nin başarılı kalecisi Erdi Arslan, “Bizim hedeflerimiz ve hayallerimiz bitmez” dedi.

Ay-Yıldızlı ekipte yer alan tek İzmirli futbolcu olan kaleci Erdi, “Disiplin, özveri ve çalışma ile başarıya ulaştık. Hocamız Osman Çakmak bu 3 şeye çok önem veriyor. Biz de hocalarımızın direktifleri doğrultusunda çalışmalarımızı yaptık. Turnuvadan önce son 4 ay kamptaydık. Kamp süreci çok zorlu geçti bizim için. Osman hocamız hep, ‘Cefanın sonunda sefa vardır’ derdi. İyi ki O’nu dinlemişiz. Dediklerini yapmaya çalıştık ve emeklerimiz çok şükür kupayla taçlandı” diye konuştu.

Ampute Futbol A Milli Takımı aday kadrosuna ilk kez 6 yıl önce dahil edildiğini, daha önce 2018’de Meksika’da Dünya Kupası’na katıldığını söyleyen 33 yaşındaki milli kaleci, “Önümüzde 2024 Avrupa Şampiyonası, 2026 Dünya Kupası var. Tekrar milli takımda görev almak istiyorum. Bunun için çalışmaya devam edeceğim” diye konuştu. Final maçını Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da izlemesiyle büyük bir heyecan yaşadıklarını aktaran Erdi, Türk halkının her şeyin en iyisine layık olduğunu ifade ederek, “Bizim bir hedefimiz var. Hayallerimiz var. Yarışmanın olduğu her yerde Türk bayrağını dalgalandırmak, milli marşımızı okutmak istiyoruz. Daha önce yaptık, bundan sonra da yapacağız. Bizi desteklemeye devam etsinler” şeklinde konuştu.

“FUTBOLCU OLMAK ÇOCUKLUK HAYALİMDİ”

Doğuştan sağ kolu dirsek altından olmayan Erdi Arslan, her çocuk gibi futbolcu olma hayali kurduğunu söyledi. Futbola Altay Futbol Okulu’nda başladığını belirten Erdi Arslan, “Her Türk çocuğunun olduğu gibi futbolcu olma hayalim vardı. Bir gün hocam geldi, ‘Engelinden dolayı profesyonel olamazsın’ dedi. Bu beni biraz futboldan soğuttu ama Allah çok büyük ki ampute futbolla tanıştım. Bu sayede futbola yeniden başladım. İzmir’deki tek kulüp olan İzmir Büyükşehir Belediyespor’da 8 yıldan beri oynuyorum. Aynı zamanda Dokuz Eylül Üniversitesi (DEÜ) Engelliler Birimi’nde çalışıyorum. İş hayatı, spor ve evlilik bir arada zor gidiyor. Eşim ve ailem bana çok destek oluyor. Çalışma hayatımda da DEÜ Rektörü Prof. Dr. Nükhet Hotar her an yanımda, beni hep destekliyor” diye konuştu.

“ENGELLİ ARKADAŞLARIMIZ EVDE OTURMASIN”

Engelli bireylerin kendilerini güvenmeleri ve çalışmaları halinde başarılı olabileceklerini anlatan Ampute Futbol Milli Takımı Kalecisi Erdi Arslan, “Sadece bir adım atsınlar. Evde duran birçok engelli arkadaşımız, kardeşimiz de var. Ben sadece onların kendilerine güvenmelerini ve çalışmalarını istiyorum. Hedefleri doğrultusunda gitsinler. Ben de ilk başta futbolcu olmak istiyordum. Hayalimi bir ara gerçekleştiremedim ama Allah bana başka bir kapı açtı. İnşallah onlara da açar ve spora yönlenirler” dedi.

Sağlık İçin Kızılötesi Karbon Isı Boyası
Canlıların, özellikle de insanların sağlıklı yaşayabilmek için kızılötesi ışınlara ihtiyaçları vardır. Ancak bir aylık bir sürede yoğun bir şekilde alınan güneş ışınlarının depolanması mümkün değildir. On iki ay boyunca alınacak terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ise sayısız fayda sağlar.

 • Hücre sisteminin yenilenme gücünü artırır,
 • Kan dolaşımını hızlandırır,
 • Kronik yorgunluğu azaltır,
 • Bağışıklık sistemini güçlendirir,
 • Astım, alerjik rinit gibi solunum yolu rahatsızlıkları olan hastalar için en sağlıklı ısıtma sistemidir,
 • Kas ağrıları, sırt ağrıları ve eklem rahatsızlıklarını azaltır,
 • Bazı kanser türlerinin gelişimini engelleme özelliğine sahiptir,
 • Şeker hastalıklarının yan etkilerini azaltır,
 • Fizyoterapi tıp merkezlerinde doğrudan kullanılır.

Tıbbi araştırmalar, uzun dalga boyundaki ışınların terapi etkisi yaptığını, hiçbir zararlı yan etkisinin olmadığını ve insan vücudu için en uygun sıcaklığı sağladığını göstermiştir. Uzun dalga boyunda, terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ile ısıtma sistemi olarak geliştirilmiş olan SRN  Kızılötesi Isı Boyası, güneşin altında ısınma hissini on iki ay sağlamaktadır. SRN Kızılötesi Isı Boyası, uygulandığı ortamı sadece ısıtmakla kalmaz; aynı zamanda bir fizyoterapi merkezine çevirerek, içinde yaşayanların sağlığına katkıda bulunur.
Uzun dalga kızılötesi, radyan ısıdır; yüzünüzde güneşin veya odun ateşinin sıcaklığını hissetmekle aynı histir. Hatta kendi vücudumuzun da yaydığı ısı türüdür. İnsanlığın bildiği en temel ısınma şeklidir. Önce objeleri ısıttığı, ısınan objelerin de ısı yayarak çevreyi sıcak tuttuğu için binlerce yıldır tercih edilmiştir.
Bugün, yüksek enerji verimliliğine sahip SRN Kızılötesi Isıtma Teknolojisi, estetik ve konforlu bir şekilde radyan ısıyı çevre dostu olarak kolayca tekrar kullanabilmemizi sağlamaktadır.
Geçtiğimiz yüzyılda insanoğlunun konforlu olması sebebiyle tercih ettiği konvansiyonel ısıtma sistemlerinin (petek, klima vb.); yakın gelecekte yerini tekrardan kızılötesi ısıtma sistemlerine bırakması kaçınılmazdır.
SRN KIZILÖTESİ KARBON ISI BOYASI HAKKINDA BAZI BİLGİLER

 • SRN Kızılötesi Isı Boyası havayı kurutmaz ve havayı değil sizi ısıtır.
 • 24 V Elektrik ile çalışan Kızılötesi Isı Boyası sistemi yenilenebilir enerji kaynaklarıyla kombine çalışabilir. (Güneş ve Rüzgar enerjisi)
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası Üstüne duvar kağıdı,sıva ve boya gibi ürünler ile uygulanabilir özelliklere sahip bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası’nın boyandığı ortamda nem ve küf olmaz.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası mekanik tesisat ve bakım gerektirmeye bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası anında ısınma ve homojen ısı dağılımı sağlar.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası sağlıklıdır, nefes hastaları (bronşit vb) için en uygun ısıtma teknolojisidir.
 • Su bazlı karbon kaplamalar ek veya ana ısıtma da mükemmel olarak kullanılabilir.
 • Pars alüminyum tozu,pars bakır tozu,Pars Çinko Tozu,Pars Grafit Tozu,Pars Kurşun Tozu,Pars demir tozu,pars kurşun oksit,pars kurşun oksit sülyen,pars kurşun oksit mürdesenk,pars fire assay flux,pars nitrik asit,pars hidroklorik asit,pars sülfürik asit,pars hidrazin hidrat,pars kaolin,pars sepiyolit,sunsep,sundiyo,sunmag,pars zeolit,pars 67 mangan dioksit,pars85 mangan dioksit,hadjin yılan kovucu,parsvet yara tozu,pars lime sülfür,nanotozlar,yemkat.com,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars silisyum karbür,silisyum karbür,dmr74 mangan dioksit,pars magnezyum sülfat,pars magnezyum sülfat anhidrat,pars magnezyum sülfat monohidrat,pars magnezyum oksit,pars bakır sülfat,pars demir sülfat monohidrat,pars kalay sökücü,pars nikel sökücü,süren vollastonit tozu,pars volfram  tozu,pars molibden tozu,pars antimon oksit,pars potasyum hidroksit,pars potasyum silikat,kimyadeposu.com,claypacks.com,demsil silikajel,demsil kil paketi,demsil nem alıcı,nemal nem alıcı,pars sodyum metabisülfit,pars sodyum bisülfat,pars magnezyum nitrat,pars sodyum persülfat,pars kalsiyum sülfat,pars kalsiyum sülfat dihitrat,pars hayvan altlığı,pars sodyum lignosülfonat,pars maden tozları,pars metal tozları,pars yem katkıları,pars nanotozlar,pars çinko oksit,sunshield sıvı kaolen,süren titanyum tozu,pars bakır oksit,demsil silikajel,süren otocam çizik giderici,pars seryum oksit,süren ferro vanadyum tozu,pars spekülarit,süren bit-pire kovucu,süren bakır tozu,süren teknoloji,bakır tozu,
 • DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ
 • 05523307100-05325466184
 • www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net
 • www.potasyumsilikat.net,www.kursunoksit.com,www.parsman.com.tr,www.parsgrafit.com.tr
 • www.parox.com.tr,www.sepiyolit.net,

Check Also

Servet Yardımcı, Türkiye Futbol Federasyonu Başkanlığı’na adaylığını açıkladı

Türkiye Futbol Federasyonunun (TFF) eski başkanlarından UEFA İcra Kurulu Üyesi Servet Yardımcı, TFF Başkanlığı için aday olduğunu açıkladı.

[ajax_load_more loading_style="infinite fading-circles" container_type="div" post_type="post" images_loaded="true" placeholder="true" button_loading_label="Haber Yükleniyor..." scroll_distance="500px"]