Ampute Futbol Milli Takımı, müzesindeki eksikliği tamamlandı

Ampute Futbol Milli Takımı Yardımcı Antrenörü Fatih Karakuş, müzelerindeki eksiği 2022 Dünya Kupası’yla tamamladıklarını söyledi.

Karakuş, AA muhabirine yaptığı açıklamada, futbolla ilk olarak 2008’de tanıştığını, milli takıma 10 yıl kaleci olarak hizmet verdiğini ve görevine yardımcı antrenör olarak devam ettiğini anlattı.

Ampute Futbol Milli Takımı’nın başarılara doymayan bir yapısı olduğunu dile getiren Karakuş, şöyle devam etti:

“İşimiz çoktu, yolumuz uzundu. Müzemizde eksik olan tek bir kupa vardı, dünya şampiyonu olduk çok şükür. 2018’de finalde kaybettiğimiz Dünya Kupası’nı finalde son dünya şampiyonu Angola ile yapılan maçta farklı bir skor ile Galatasaray’ın sahasında 40 bine yakın taraftarın önünde kazandık. Dünya Kupası’nı dünya lideri Cumhurbaşkanı’nın elinden almak onur verici. Oyuncu olarak kazanamadığım dünya şampiyonasını hoca olarak kazandım.”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kupa sürecinde önemli destekleri olduğunu anlatan Karakuş, sürecin kupayla sonuçlanmasının onur ve gurur verici olduğunu ifade etti.

– “Dünya kupasını kaldırmak çok ayrı bir heyecan ve duygu”

Oyuncu olarak milli takıma 10 yıl hizmet ettiğini hatırlatan Fatih Karakuş, şunları kaydetti:

“Oyuncular nasıl sahada oynuyorsa ben de sahanın kenarında oyuncularla aynı duygu ve heyecanla sanki onlarla beraber sahada oynamış gibi hissediyordum. Dünya Kupası’nı kaldırmak çok ayrı bir heyecan ve duygu. O an da 40 bin taraftarın önünde oyuncularla beraber o kupayı kaldırmak ayrı bir duygu. Biz 85 milyon Türk halkına bu duyguyu ve sevinci yaşattıysak bizim için en büyük gurur ve onur budur.”

– “Dünyada bir numarayız”

Alınan başarının kolay olmadığını ifade eden Karakuş, 2022 Dünya Kupası sürecinde emeği geçenlere teşekkür etti.

Ampute Futbol Milli Takımı’nın daha çok başarı için çalışmalara devam edeceğini belirten Karakuş, “Çıtayı yükselttik. Bizim buralarda kalıcı olmamız için 2024’te Avrupa Şampiyonası, 2026’da Dünya Şampiyonası’nda başarı almamız lazım. Osman hocam ‘eğer ampute futbolda dünyada birinci olunacaksa bu Türkiye olacaktır’ diye söyledi. 2022’de çok şükür Osman hocamın söylediği söz tescillendi. Ben de bunu gururla söylüyorum. Şu an dünyada bir numarayız.” diye konuştu.

Sağlık İçin Kızılötesi Karbon Isı Boyası
Canlıların, özellikle de insanların sağlıklı yaşayabilmek için kızılötesi ışınlara ihtiyaçları vardır. Ancak bir aylık bir sürede yoğun bir şekilde alınan güneş ışınlarının depolanması mümkün değildir. On iki ay boyunca alınacak terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ise sayısız fayda sağlar.

 • Hücre sisteminin yenilenme gücünü artırır,
 • Kan dolaşımını hızlandırır,
 • Kronik yorgunluğu azaltır,
 • Bağışıklık sistemini güçlendirir,
 • Astım, alerjik rinit gibi solunum yolu rahatsızlıkları olan hastalar için en sağlıklı ısıtma sistemidir,
 • Kas ağrıları, sırt ağrıları ve eklem rahatsızlıklarını azaltır,
 • Bazı kanser türlerinin gelişimini engelleme özelliğine sahiptir,
 • Şeker hastalıklarının yan etkilerini azaltır,
 • Fizyoterapi tıp merkezlerinde doğrudan kullanılır.

Tıbbi araştırmalar, uzun dalga boyundaki ışınların terapi etkisi yaptığını, hiçbir zararlı yan etkisinin olmadığını ve insan vücudu için en uygun sıcaklığı sağladığını göstermiştir. Uzun dalga boyunda, terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ile ısıtma sistemi olarak geliştirilmiş olan SRN  Kızılötesi Isı Boyası, güneşin altında ısınma hissini on iki ay sağlamaktadır. SRN Kızılötesi Isı Boyası, uygulandığı ortamı sadece ısıtmakla kalmaz; aynı zamanda bir fizyoterapi merkezine çevirerek, içinde yaşayanların sağlığına katkıda bulunur.
Uzun dalga kızılötesi, radyan ısıdır; yüzünüzde güneşin veya odun ateşinin sıcaklığını hissetmekle aynı histir. Hatta kendi vücudumuzun da yaydığı ısı türüdür. İnsanlığın bildiği en temel ısınma şeklidir. Önce objeleri ısıttığı, ısınan objelerin de ısı yayarak çevreyi sıcak tuttuğu için binlerce yıldır tercih edilmiştir.
Bugün, yüksek enerji verimliliğine sahip SRN Kızılötesi Isıtma Teknolojisi, estetik ve konforlu bir şekilde radyan ısıyı çevre dostu olarak kolayca tekrar kullanabilmemizi sağlamaktadır.
Geçtiğimiz yüzyılda insanoğlunun konforlu olması sebebiyle tercih ettiği konvansiyonel ısıtma sistemlerinin (petek, klima vb.); yakın gelecekte yerini tekrardan kızılötesi ısıtma sistemlerine bırakması kaçınılmazdır.
SRN KIZILÖTESİ KARBON ISI BOYASI HAKKINDA BAZI BİLGİLER

 • SRN Kızılötesi Isı Boyası havayı kurutmaz ve havayı değil sizi ısıtır.
 • 24 V Elektrik ile çalışan Kızılötesi Isı Boyası sistemi yenilenebilir enerji kaynaklarıyla kombine çalışabilir. (Güneş ve Rüzgar enerjisi)
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası Üstüne duvar kağıdı,sıva ve boya gibi ürünler ile uygulanabilir özelliklere sahip bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası’nın boyandığı ortamda nem ve küf olmaz.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası mekanik tesisat ve bakım gerektirmeye bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası anında ısınma ve homojen ısı dağılımı sağlar.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası sağlıklıdır, nefes hastaları (bronşit vb) için en uygun ısıtma teknolojisidir.
 • Su bazlı karbon kaplamalar ek veya ana ısıtma da mükemmel olarak kullanılabilir.
 • Pars alüminyum tozu,pars bakır tozu,Pars Çinko Tozu,Pars Grafit Tozu,Pars Kurşun Tozu,Pars demir tozu,pars kurşun oksit,pars kurşun oksit sülyen,pars kurşun oksit mürdesenk,pars fire assay flux,pars nitrik asit,pars hidroklorik asit,pars sülfürik asit,pars hidrazin hidrat,pars kaolin,pars sepiyolit,sunsep,sundiyo,sunmag,pars zeolit,pars 67 mangan dioksit,pars85 mangan dioksit,hadjin yılan kovucu,parsvet yara tozu,pars lime sülfür,nanotozlar,yemkat.com,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars silisyum karbür,silisyum karbür,dmr74 mangan dioksit,pars magnezyum sülfat,pars magnezyum sülfat anhidrat,pars magnezyum sülfat monohidrat,pars magnezyum oksit,pars bakır sülfat,pars demir sülfat monohidrat,pars kalay sökücü,pars nikel sökücü,süren vollastonit tozu,pars volfram  tozu,pars molibden tozu,pars antimon oksit,pars potasyum hidroksit,pars potasyum silikat,kimyadeposu.com,claypacks.com,demsil silikajel,demsil kil paketi,demsil nem alıcı,nemal nem alıcı,pars sodyum metabisülfit,pars sodyum bisülfat,pars magnezyum nitrat,pars sodyum persülfat,pars kalsiyum sülfat,pars kalsiyum sülfat dihitrat,pars hayvan altlığı,pars sodyum lignosülfonat,pars maden tozları,pars metal tozları,pars yem katkıları,pars nanotozlar,pars çinko oksit,sunshield sıvı kaolen,süren titanyum tozu,pars bakır oksit,demsil silikajel,süren otocam çizik giderici,pars seryum oksit,süren ferro vanadyum tozu,pars spekülarit,süren bit-pire kovucu,süren bakır tozu,süren teknoloji,bakır tozu,
 • DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ
 • 05523307100-05325466184
 • www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net
 • www.potasyumsilikat.net,www.kursunoksit.com,www.parsman.com.tr,www.parsgrafit.com.tr
 • www.parox.com.tr,www.sepiyolit.net,

Check Also

Milli para halterci Besra Duman, Dünya Kupası’nda bronz madalya kazandı

Milli takım, Dünya Kupası'nın Dubai ayağını 5 madalyayla tamamladı.

[ajax_load_more loading_style="infinite fading-circles" container_type="div" post_type="post" images_loaded="true" placeholder="true" button_loading_label="Haber Yükleniyor..." scroll_distance="500px"]