Amatör ligin “gol kralı” Ugandalı forvet, performansıyla göz dolduruyor

Afyonkarahisar’da amatör lig takımlarından Beyyazı Belediyespor’da top koşturan 25 yaşındaki Ugandalı Nasser Osama, attığı gollerle hem takımının hem de taraftarın gönlünde taht kurdu.

Osama, beş yıl önce Afyon Kocatepe Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Maden Mühendisliği Bölümü’nü kazanarak Afyonkarahisar’a geldi.

Üniversite son sınıf öğrencisi Osama, futbola ilgisi olunca Afyonkarahisar’da amatör ligde top koşturmaya başladı.

Attığı gollerle dikkatleri üzerine çeken Osama, maç başı ücretlerle önceki yıllarda sırasıyla Seydiler Belediyespor, Kumartaşspor ve Kayıhanspor’un formasını terletti.

Geçen yıl Beyyazı Belediyespor’a transfer olan 1,90 metre boyundaki Osama, bu sezon Afyonkarahisar’da 1. Amatör Lig C Grubu’nda attığı 15 golle gol kralı oldu, takımı namağlup olarak play-off grubuna yükseldi.

– “Takım ve taraftar için elimden geldiği kadar ter döküyorum”

Afyonkarahisar’da ilgi odağı olan Osama, AA muhabirine, Uganda’da öğrencilik yıllarında farklı turnuvalarda futbol oynadığını söyledi.

Afyonkarahisar’da 4 yıldır amatör liglerde futbol oynadığını dile getiren Osama, “İlk iki yıl süper amatör ligde oynadım ancak sonradan gelen yabancı kuralı gereği 1. amatör lige düştüm, iki yıldır da bu ligde forma giyiyorum. Forvet oyuncusuyum, bu yıl da formasını giydiğim Beyyazı Belediyespor’da 15 kez fileleri havalandırdım. Taraftarların ilgisinden de çok memnunum. Saha da bana ‘iyi oyna’, ‘gol at’, ‘bizi iyi temsil et’ diye bağırıyorlar. Takım ve taraftar için elimden geldiği kadar ter döküyorum.” ifadelerini kullandı.

Hedefinin takımını bir üst lige çıkarmak olduğunu aktaran Osama, “Takımdaki futbolcu arkadaşlarımla aram çok iyi. Saha içinde güzel anlaşıyoruz. Saha dışında güzel iletişimimiz var, muhabbet ediyoruz. Biz her zaman sahada başarılı ve galip olmak istiyoruz.” diye konuştu.

– “Takımımıza çok büyük desteği var”

Nasser Osama’nın takım arkadaşı Süleyman Yıldırar, Osama’nın siyahi olması dolayısıyla karşılaşmalarda herkesin dikkatini çektiğini vurguladı.

Afyonkarahisar’da amatör liglerdeki en iyi forvetin Osama olduğunu savunan Süleyman, “Boyu uzun, sahada da çok hızlı koşuyor. Rakip takımdan 2-3 oyuncu Nasser’i tutuyor, oynatmamaya çalışıyor. Karşılaşmada hemen hemen bütün yüksek topları alıyor. Top hakimiyeti de çok yüksek. Nasser ile takımda da aramız çok iyi. Antrenmanlarda şakalaşıyoruz. Neşeli biri.” değerlendirmesinde bulundu.

Beyyazı Belediyespor Kulübü Başkanı Ali Can Demirel ise geçen yıl transfer ettikleri Nasser Osama’nın performansından memnun olduklarını dile getirdi.

Osama’nın sürekli kendisini geliştirdiğini anlatan Demirel, şunları kaydetti:

“Nasser’in Türkçesi de çok güzel, takımdaki diğer oyuncularla kaynaştı. Onunla güzel bir sezon geçirdik. Takımımıza çok büyük desteği var. Onun hedefi daha büyük liglerde futbol oynamak. Biz de şu an play-offtayız. İnşallah, Nasser’in sayesinde bu yıl süper amatör lige çıkacağız. Önümüzdeki sezon da yine onunla yolumuza devam etmek istiyoruz. Futbola çok maddi yönden bakmıyor.”

Sağlık İçin Kızılötesi Karbon Isı Boyası
Canlıların, özellikle de insanların sağlıklı yaşayabilmek için kızılötesi ışınlara ihtiyaçları vardır. Ancak bir aylık bir sürede yoğun bir şekilde alınan güneş ışınlarının depolanması mümkün değildir. On iki ay boyunca alınacak terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ise sayısız fayda sağlar.

 • Hücre sisteminin yenilenme gücünü artırır,
 • Kan dolaşımını hızlandırır,
 • Kronik yorgunluğu azaltır,
 • Bağışıklık sistemini güçlendirir,
 • Astım, alerjik rinit gibi solunum yolu rahatsızlıkları olan hastalar için en sağlıklı ısıtma sistemidir,
 • Kas ağrıları, sırt ağrıları ve eklem rahatsızlıklarını azaltır,
 • Bazı kanser türlerinin gelişimini engelleme özelliğine sahiptir,
 • Şeker hastalıklarının yan etkilerini azaltır,
 • Fizyoterapi tıp merkezlerinde doğrudan kullanılır.

Tıbbi araştırmalar, uzun dalga boyundaki ışınların terapi etkisi yaptığını, hiçbir zararlı yan etkisinin olmadığını ve insan vücudu için en uygun sıcaklığı sağladığını göstermiştir. Uzun dalga boyunda, terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ile ısıtma sistemi olarak geliştirilmiş olan SRN  Kızılötesi Isı Boyası, güneşin altında ısınma hissini on iki ay sağlamaktadır. SRN Kızılötesi Isı Boyası, uygulandığı ortamı sadece ısıtmakla kalmaz; aynı zamanda bir fizyoterapi merkezine çevirerek, içinde yaşayanların sağlığına katkıda bulunur.
Uzun dalga kızılötesi, radyan ısıdır; yüzünüzde güneşin veya odun ateşinin sıcaklığını hissetmekle aynı histir. Hatta kendi vücudumuzun da yaydığı ısı türüdür. İnsanlığın bildiği en temel ısınma şeklidir. Önce objeleri ısıttığı, ısınan objelerin de ısı yayarak çevreyi sıcak tuttuğu için binlerce yıldır tercih edilmiştir.
Bugün, yüksek enerji verimliliğine sahip SRN Kızılötesi Isıtma Teknolojisi, estetik ve konforlu bir şekilde radyan ısıyı çevre dostu olarak kolayca tekrar kullanabilmemizi sağlamaktadır.
Geçtiğimiz yüzyılda insanoğlunun konforlu olması sebebiyle tercih ettiği konvansiyonel ısıtma sistemlerinin (petek, klima vb.); yakın gelecekte yerini tekrardan kızılötesi ısıtma sistemlerine bırakması kaçınılmazdır.
SRN KIZILÖTESİ KARBON ISI BOYASI HAKKINDA BAZI BİLGİLER

 • SRN Kızılötesi Isı Boyası havayı kurutmaz ve havayı değil sizi ısıtır.
 • 24 V Elektrik ile çalışan Kızılötesi Isı Boyası sistemi yenilenebilir enerji kaynaklarıyla kombine çalışabilir. (Güneş ve Rüzgar enerjisi)
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası Üstüne duvar kağıdı,sıva ve boya gibi ürünler ile uygulanabilir özelliklere sahip bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası’nın boyandığı ortamda nem ve küf olmaz.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası mekanik tesisat ve bakım gerektirmeye bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası anında ısınma ve homojen ısı dağılımı sağlar.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası sağlıklıdır, nefes hastaları (bronşit vb) için en uygun ısıtma teknolojisidir.
 • Su bazlı karbon kaplamalar ek veya ana ısıtma da mükemmel olarak kullanılabilir.
 • Pars alüminyum tozu,pars bakır tozu,Pars Çinko Tozu,Pars Grafit Tozu,Pars Kurşun Tozu,Pars demir tozu,pars kurşun oksit,pars kurşun oksit sülyen,pars kurşun oksit mürdesenk,pars fire assay flux,pars nitrik asit,pars hidroklorik asit,pars sülfürik asit,pars hidrazin hidrat,pars kaolin,pars sepiyolit,sunsep,sundiyo,sunmag,pars zeolit,pars 67 mangan dioksit,pars85 mangan dioksit,hadjin yılan kovucu,parsvet yara tozu,pars lime sülfür,nanotozlar,yemkat.com,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars silisyum karbür,silisyum karbür,dmr74 mangan dioksit,pars magnezyum sülfat,pars magnezyum sülfat anhidrat,pars magnezyum sülfat monohidrat,pars magnezyum oksit,pars bakır sülfat,pars demir sülfat monohidrat,pars kalay sökücü,pars nikel sökücü,süren vollastonit tozu,pars volfram  tozu,pars molibden tozu,pars antimon oksit,pars potasyum hidroksit,pars potasyum silikat,kimyadeposu.com,claypacks.com,demsil silikajel,demsil kil paketi,demsil nem alıcı,nemal nem alıcı,pars sodyum metabisülfit,pars sodyum bisülfat,pars magnezyum nitrat,pars sodyum persülfat,pars kalsiyum sülfat,pars kalsiyum sülfat dihitrat,pars hayvan altlığı,pars sodyum lignosülfonat,pars maden tozları,pars metal tozları,pars yem katkıları,pars nanotozlar,pars çinko oksit,sunshield sıvı kaolen,süren titanyum tozu,pars bakır oksit,demsil silikajel,süren otocam çizik giderici,pars seryum oksit,süren ferro vanadyum tozu,pars spekülarit,süren bit-pire kovucu,süren bakır tozu,süren teknoloji,bakır tozu,
 • DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ
 • 05523307100-05325466184
 • www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net
 • www.potasyumsilikat.net,www.kursunoksit.com,www.parsman.com.tr,www.parsgrafit.com.tr
 • www.parox.com.tr,www.sepiyolit.net,

Check Also

2024 Kupa Amerika’da şampiyon Arjantin oldu

Arjantin, normal süresi 0-0 tamamlanan 2024 Kupa Amerika (Copa America) finalinde Kolombiya'yı uzatma bölümünde 1-0 mağlup ederek şampiyonluğa ulaştı.

[ajax_load_more loading_style="infinite fading-circles" container_type="div" post_type="post" images_loaded="true" placeholder="true" button_loading_label="Haber Yükleniyor..." scroll_distance="500px"]