Adana Ayyıldız Engelliler Spor Kulübü Paravolley Takımı, zirve hedefiyle lige hazırlanıyor

ADANA (AA) – Bilek güreşi ve yüzme branşlarında da faaliyet gösteren kulübün bünyesinde 2016 yılında kurulan oturarak voleybol takımı, mücadele ettiği 2016-2017 ilk sezonunda 2. Lig’e, 2017-2018’de 1. Lig’e, son olarak 2018-2019’da da Süper Lig’e çıktı. Adana Ayyıldız Engelliler Spor Kulübü, 2019’dan bu yana mücadele ettiği Süper Lig’i geçen sezon üçüncü tamamladı.

Kadrosunda 5’i milli olmak üzere toplam 22 lisanslı oyuncuya sahip Adana Ayyıldız Engelliler Spor Kulübü, ocak ayında başlayacak ve 12 takımın mücadele edeceği yeni sezonda şampiyonluk hedefiyle çalışmalarını sürdürüyor. Başkanı, antrenörü de engelli olan takımda para voleybolcular, haftada bir gün vücut alıştırmaları, iki gün de topla antrenman olmak üzere 3 gün çalışarak lige hazırlanıyor.

Kulüp Başkanı Savaş Aygün, AA muhabirine, Oturarak Voleybol Süper Ligi’nin 15 Ocak 2023’te başlayacağını söyledi.

Geçen sezon ligi üçüncü tamamlamadıklarını anlatan Aygün, “Bu sene şampiyon olmayı hedefliyoruz. Haftada 2 gün topla, bir gün de vücut çalışması yapıyoruz. İnşallah bu sene şampiyon olacağız. Elimizde yeterli gücümüz ve desteğimiz var. Allah izin verirse şampiyonluğu hedeflemiş durumdayız.” diye konuştu.

Aygün, takımda yöneticiler dahil herkesin engelli olmasının birbirlerini daha iyi anlama adına çalışmalarını kolaylaştırdığını belirtti.

“Şampiyon olacağımıza canı gönülden inanıyoruz”

Antrenör Mustafa Alyaz da spora oturarak voleybolla başladığını, kendisini geliştirerek antrenörlüğe kadar yükseldiğini anlattı.

Oturarak voleybolun, bedensel engellileri daha hareketli hale getirdiğini belirten Alyaz, “Sporcu arkadaşlarımızla hep beraber çalışıyoruz. Takım arkadaşlarım, yönetim ve teknik heyet olarak şampiyon olacağımıza canı gönülden inanıyoruz. O güç ve kudretin bizde olduğunu biliyoruz.” dedi.

Milli sporcu 37 yaşındaki Gökhan Gök de Türkiye’de bu sporu ilk yapan kişilerden olduğunu, 2015 yılından bu yana milli formayı giydiğini dile getirdi.

Bu yıl şampiyonluk hedefiyle çalışmalarını sürdürdüklerini aktaran Gökhan, “Biz sahaya oturunca engelimizi unutuyoruz. Engelimizi bu şekilde aşıyoruz. Aslında engelimizin bize kazandırdığı faydalardan biri spor diyebilirim. Engelli arkadaşlarım dört duvar arasına kapanmasınlar çıksınlar, hayata katılsınlar.” ifadesini kullandı.

“Milli takım kampına çağrıldım”

41 yaşındaki Fatma Kıdıl ise daha önce tekerlekli sandalye tenis sporu yaptığını söyledi. Bu spora arkadaşının tavsiyesiyle başladığını anlatan Fatma, şunları kaydetti:

“Yaptığım spor bireysel spordu. Bir de takım sporu denemek istedim. Tavsiye üzerine nisan ayında başladım. Bu sporu çok sevdim. Milli takım kampına çağrıldım, orada da Avrupa Şampiyonasına hazırlanıyoruz. Oturarak voleybolda ilk sezonum ve bu ilk sezonumda şampiyon olmak istiyorum. Takım olarak güzel bir şekilde çalışıyoruz.”

Muhabir: Bekir Ömer Fansa

Sağlık İçin Kızılötesi Karbon Isı Boyası
Canlıların, özellikle de insanların sağlıklı yaşayabilmek için kızılötesi ışınlara ihtiyaçları vardır. Ancak bir aylık bir sürede yoğun bir şekilde alınan güneş ışınlarının depolanması mümkün değildir. On iki ay boyunca alınacak terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ise sayısız fayda sağlar.

 • Hücre sisteminin yenilenme gücünü artırır,
 • Kan dolaşımını hızlandırır,
 • Kronik yorgunluğu azaltır,
 • Bağışıklık sistemini güçlendirir,
 • Astım, alerjik rinit gibi solunum yolu rahatsızlıkları olan hastalar için en sağlıklı ısıtma sistemidir,
 • Kas ağrıları, sırt ağrıları ve eklem rahatsızlıklarını azaltır,
 • Bazı kanser türlerinin gelişimini engelleme özelliğine sahiptir,
 • Şeker hastalıklarının yan etkilerini azaltır,
 • Fizyoterapi tıp merkezlerinde doğrudan kullanılır.

Tıbbi araştırmalar, uzun dalga boyundaki ışınların terapi etkisi yaptığını, hiçbir zararlı yan etkisinin olmadığını ve insan vücudu için en uygun sıcaklığı sağladığını göstermiştir. Uzun dalga boyunda, terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ile ısıtma sistemi olarak geliştirilmiş olan SRN  Kızılötesi Isı Boyası, güneşin altında ısınma hissini on iki ay sağlamaktadır. SRN Kızılötesi Isı Boyası, uygulandığı ortamı sadece ısıtmakla kalmaz; aynı zamanda bir fizyoterapi merkezine çevirerek, içinde yaşayanların sağlığına katkıda bulunur.
Uzun dalga kızılötesi, radyan ısıdır; yüzünüzde güneşin veya odun ateşinin sıcaklığını hissetmekle aynı histir. Hatta kendi vücudumuzun da yaydığı ısı türüdür. İnsanlığın bildiği en temel ısınma şeklidir. Önce objeleri ısıttığı, ısınan objelerin de ısı yayarak çevreyi sıcak tuttuğu için binlerce yıldır tercih edilmiştir.
Bugün, yüksek enerji verimliliğine sahip SRN Kızılötesi Isıtma Teknolojisi, estetik ve konforlu bir şekilde radyan ısıyı çevre dostu olarak kolayca tekrar kullanabilmemizi sağlamaktadır.
Geçtiğimiz yüzyılda insanoğlunun konforlu olması sebebiyle tercih ettiği konvansiyonel ısıtma sistemlerinin (petek, klima vb.); yakın gelecekte yerini tekrardan kızılötesi ısıtma sistemlerine bırakması kaçınılmazdır.
SRN KIZILÖTESİ KARBON ISI BOYASI HAKKINDA BAZI BİLGİLER

 • SRN Kızılötesi Isı Boyası havayı kurutmaz ve havayı değil sizi ısıtır.
 • 24 V Elektrik ile çalışan Kızılötesi Isı Boyası sistemi yenilenebilir enerji kaynaklarıyla kombine çalışabilir. (Güneş ve Rüzgar enerjisi)
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası Üstüne duvar kağıdı,sıva ve boya gibi ürünler ile uygulanabilir özelliklere sahip bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası’nın boyandığı ortamda nem ve küf olmaz.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası mekanik tesisat ve bakım gerektirmeye bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası anında ısınma ve homojen ısı dağılımı sağlar.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası sağlıklıdır, nefes hastaları (bronşit vb) için en uygun ısıtma teknolojisidir.
 • Su bazlı karbon kaplamalar ek veya ana ısıtma da mükemmel olarak kullanılabilir.
 • Pars alüminyum tozu,pars bakır tozu,Pars Çinko Tozu,Pars Grafit Tozu,Pars Kurşun Tozu,Pars demir tozu,pars kurşun oksit,pars kurşun oksit sülyen,pars kurşun oksit mürdesenk,pars fire assay flux,pars nitrik asit,pars hidroklorik asit,pars sülfürik asit,pars hidrazin hidrat,pars kaolin,pars sepiyolit,sunsep,sundiyo,sunmag,pars zeolit,pars 67 mangan dioksit,pars85 mangan dioksit,hadjin yılan kovucu,parsvet yara tozu,pars lime sülfür,nanotozlar,yemkat.com,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars silisyum karbür,silisyum karbür,dmr74 mangan dioksit,pars magnezyum sülfat,pars magnezyum sülfat anhidrat,pars magnezyum sülfat monohidrat,pars magnezyum oksit,pars bakır sülfat,pars demir sülfat monohidrat,pars kalay sökücü,pars nikel sökücü,süren vollastonit tozu,pars volfram  tozu,pars molibden tozu,pars antimon oksit,pars potasyum hidroksit,pars potasyum silikat,kimyadeposu.com,claypacks.com,demsil silikajel,demsil kil paketi,demsil nem alıcı,nemal nem alıcı,pars sodyum metabisülfit,pars sodyum bisülfat,pars magnezyum nitrat,pars sodyum persülfat,pars kalsiyum sülfat,pars kalsiyum sülfat dihitrat,pars hayvan altlığı,pars sodyum lignosülfonat,pars maden tozları,pars metal tozları,pars yem katkıları,pars nanotozlar,pars çinko oksit,sunshield sıvı kaolen,süren titanyum tozu,pars bakır oksit,demsil silikajel,süren otocam çizik giderici,pars seryum oksit,süren ferro vanadyum tozu,pars spekülarit,süren bit-pire kovucu,süren bakır tozu,süren teknoloji,bakır tozu,
 • DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ
 • 05523307100-05325466184
 • www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net
 • www.potasyumsilikat.net,www.kursunoksit.com,www.parsman.com.tr,www.parsgrafit.com.tr
 • www.parox.com.tr,www.sepiyolit.net,

Check Also

PFDK’den Ali Koç’a 90 gün hak mahrumiyeti cezası

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu (PFDK), Fenerbahçe Kulübü Başkanı Ali Koç'a 90 gün hak mahrumiyeti cezası verdi.

[ajax_load_more loading_style="infinite fading-circles" container_type="div" post_type="post" images_loaded="true" placeholder="true" button_loading_label="Haber Yükleniyor..." scroll_distance="500px"]