Abdullah Avcı: “Süper Lig’in en iyilerindeniz”

Trabzonspor Teknik Direktörü Abdullah Avcı, bordo-mavili takımda çalışmaların yeniden başlamasının ardından basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

“İYİ MİYİZ? ARADAYIZ! KÖTÜ MÜYÜZ?”

Şanssızlıklar yaşadıklarını vurgulayan Abdullah Avcı “22 maçlık resmi süreç için söyleyeyim; özellikle 8-9. ayda oyuncu değişimleriyle beraber planlamada olan oyuncular oldu, olmayan oyuncular oldu. İlk 11’in 7-8’i yeni gelen oyunculardan oldu. İlk 11’in 3 net oyuncusu sakatlandı. Bruno’nun aşil tendonu koptu, Edin’in kolu kırıldı, Dorukhan’ın çaprazı koptu. Oyuncuları mevkisel olarak farklı bölgelerde kullandık. Ömür’ü kenar kullanmak zorunda kaldık. Performansını aşağı çekmek zorunda kaldık. 8-10 olarak çok daha iyi oyuncu. Trezeguet solda etkili ama orada başkasını kullanıp onu sağa çekti. Ona rağmen birçok iyi oyunlar da oynadık, arada kalan oyunlar da oynadık. Bazen sonuç aldık, bazen alamadık. İyi miyiz, aradayız. Kötü müyüz, değiliz. Arada gidiyoruz. Bir takım çalışmalar yapıyoruz. Hem oyunu, hem oyuncuyu, hem verileri inceliyoruz. Veriler ile gözlemler uyuşunca pek çok şeyi aydınlatıyorsun.” dedi.

“HER KULAVARDA TRABZONSPOR VAR”

Sezonun kalan bölümüne hazırlanacaklarını söyleyen Abdullah Avcı “Şampiyonluktan sonra değişim yaşandıktan sonra Trabzonspor her kulvarda var. Ligde devam ediyor. Konferans Ligi’nde önemli hedefleri var, koşacak. Kupada olacağız. Değişimin üzerinde çok çalışarak bu arayı hem oyuncu, hem oyuncu üzerinden çalışarak, sahada pratikler yaparak, 22 maçın swot analizini yaparak hazırlıklara devam edeceğiz.” ifadelerini kullandı.

“KAMPTA ÜÇ HAZIRLIK MAÇI”

Hazırlık maçları ile ilgili bilgi veren bordo-mavili teknik direktör “Kampta 3 tane hazırlık maçımız olacak. Sakatlıktan çıkanlar var. Onların sürelerini planlayacağız. Kamp sürecini taktiksel ve pratikler yaparak geçireceğiz. Umarım sakatsız, herkesin daha sağlıklı olduğu bir başlangıç olur.” açıklamasını yaptı.

“BASKIDA DÖRDÜNCÜYÜZ”

Abdullah Avcı ayrıca “Üstüne basa basa söylüyorum. Bu oyun, bir bütün. Baskı yapıp topu alınca geri vermezsin. Savunmayı, baskıyı, hücumu yapacaksın, topa sahip olacaksın. Savunma, hücum yapmayacağız, sadece duran top mu çalışacağız yani. Biz neleri daha iyi yapabilirizi çalışıyorsun. Agresif oyun ne demek? Kaç tane baskı çeşidi var? Bu ligde rakip sahada baskı konusunda 4’üncü sıradayız. Bu iyi bir şey. İki üçe nasıl çıkarız buna bakacağız.” dedi.

“BU HİÇ SAĞLIKLI DEĞİL”

Bordo-mavili takımın oyunuyla ilgili konuşan Abdullah Avcı “Maç başına kalemizde 10.9 şut görürken, en az şut gören 4. takımız. Geçen sene şampiyon olan takım 13.8 şuta izin vermiş. Daha fazla. 6’ıncı sıradayız. Uğurcan ve savunma seni ayakta tutmuş. Bu sene daha iyisin aslında. Bu sene kalemize gelen şutların yüzde 71’i merkezden. Bunu nasıl açıklarsın? 8’ler merkezi kapatmamış, kenar oyuncuları merkezi kapatmamış. Bunlar üzerinden çalışmalar yapıp daha aza indireceğiz. Rakibi en fazla uzun pasa zorlayan takımız. Baskıyı çok güzel yaptığımız maçlar var. Baskıyla topu aldıktan sonra çabuk kaybediyorsan… Biz çok pas yapıyormuşuz ya biz, öyle lay lay lay lay. Birinci bölgeyi en az kullanan takımız. Bu hiç sağlıklı değil. En fazla orta yapan takıma döndük. Akan oyunda 80 taneden 1 tanesi gol oluyor. Orta yapmıyorsun, bilmem ne… Dünya Kupası seyrediyorsunuz, ne görüyorsunuz? Savunma ve hücumlar hep bir bütün. Bir tanesi yapmadığın zaman olmuyor. Kimler, kimleri cezalandırıyor. Bu oyun bir bütün ve detayları var. Biz de doğruları yapmaya çalışıyoruz. Yediğimiz toplam 29 golün 13’ünü set hücumlarından yedik. 11 kişi topun arkasındaymışız. Bunu çözmeye çalışacağız. Maç başına 15.6 şut denemişiz. Ligde en fazla şut deneyen ikinci takımız. Neyimiz eksik? Koşu yapan oyuncu sayımız eksik. Oyuncu profilinden kaynaklanıyor. Kenar oyuncuları böyle olunca orta sahalarla oynadık ve eksik kaldı. En fazla uzun pas kullanan takımız. Futbol bunu kaldırmaz. Biz bunu geçen sene en az yapan takımdık, bu sene en çok. Bugün dünya futbolunda top ayağına en çok değen iki tane oyuncu söyleyin, biri stoper biri kaleci. Bunu oynamayacak mı stoper, yanındaki stopere. İleri vurduğunda ne olacak? Ligin en az hava topu kazanan takımıyız. Bunlar bizim eksiklerimiz, daha çok çalışacağız ve daha iyi olmaya çalışacağız. Bu bir tespit, eksiklerinle ilgili. Ligde duran toptan sadece 1 gol yedik, o da frikikten. Hava topu kazanma oranımız yüzde 45. Vurduğumuz topu kazanamıyoruz. Geçen sene yüzde 57’den düşmüş. Sen sahipsiz topu alamıyorsan vurmanın anlamı yok, pas opsiyonlarını kullanacaksın. Maç başına 6 anahtar pas ile son sıradayız. Final paslarımızın hepsi kötü. Öyle görüntüler var ki… Baka var, Visca var, Marek var. Pası doğru atsan 2-0 olacak.” dedi.

Sağlık İçin Kızılötesi Karbon Isı Boyası
Canlıların, özellikle de insanların sağlıklı yaşayabilmek için kızılötesi ışınlara ihtiyaçları vardır. Ancak bir aylık bir sürede yoğun bir şekilde alınan güneş ışınlarının depolanması mümkün değildir. On iki ay boyunca alınacak terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ise sayısız fayda sağlar.

 • Hücre sisteminin yenilenme gücünü artırır,
 • Kan dolaşımını hızlandırır,
 • Kronik yorgunluğu azaltır,
 • Bağışıklık sistemini güçlendirir,
 • Astım, alerjik rinit gibi solunum yolu rahatsızlıkları olan hastalar için en sağlıklı ısıtma sistemidir,
 • Kas ağrıları, sırt ağrıları ve eklem rahatsızlıklarını azaltır,
 • Bazı kanser türlerinin gelişimini engelleme özelliğine sahiptir,
 • Şeker hastalıklarının yan etkilerini azaltır,
 • Fizyoterapi tıp merkezlerinde doğrudan kullanılır.

Tıbbi araştırmalar, uzun dalga boyundaki ışınların terapi etkisi yaptığını, hiçbir zararlı yan etkisinin olmadığını ve insan vücudu için en uygun sıcaklığı sağladığını göstermiştir. Uzun dalga boyunda, terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ile ısıtma sistemi olarak geliştirilmiş olan SRN  Kızılötesi Isı Boyası, güneşin altında ısınma hissini on iki ay sağlamaktadır. SRN Kızılötesi Isı Boyası, uygulandığı ortamı sadece ısıtmakla kalmaz; aynı zamanda bir fizyoterapi merkezine çevirerek, içinde yaşayanların sağlığına katkıda bulunur.
Uzun dalga kızılötesi, radyan ısıdır; yüzünüzde güneşin veya odun ateşinin sıcaklığını hissetmekle aynı histir. Hatta kendi vücudumuzun da yaydığı ısı türüdür. İnsanlığın bildiği en temel ısınma şeklidir. Önce objeleri ısıttığı, ısınan objelerin de ısı yayarak çevreyi sıcak tuttuğu için binlerce yıldır tercih edilmiştir.
Bugün, yüksek enerji verimliliğine sahip SRN Kızılötesi Isıtma Teknolojisi, estetik ve konforlu bir şekilde radyan ısıyı çevre dostu olarak kolayca tekrar kullanabilmemizi sağlamaktadır.
Geçtiğimiz yüzyılda insanoğlunun konforlu olması sebebiyle tercih ettiği konvansiyonel ısıtma sistemlerinin (petek, klima vb.); yakın gelecekte yerini tekrardan kızılötesi ısıtma sistemlerine bırakması kaçınılmazdır.
SRN KIZILÖTESİ KARBON ISI BOYASI HAKKINDA BAZI BİLGİLER

 • SRN Kızılötesi Isı Boyası havayı kurutmaz ve havayı değil sizi ısıtır.
 • 24 V Elektrik ile çalışan Kızılötesi Isı Boyası sistemi yenilenebilir enerji kaynaklarıyla kombine çalışabilir. (Güneş ve Rüzgar enerjisi)
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası Üstüne duvar kağıdı,sıva ve boya gibi ürünler ile uygulanabilir özelliklere sahip bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası’nın boyandığı ortamda nem ve küf olmaz.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası mekanik tesisat ve bakım gerektirmeye bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası anında ısınma ve homojen ısı dağılımı sağlar.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası sağlıklıdır, nefes hastaları (bronşit vb) için en uygun ısıtma teknolojisidir.
 • Su bazlı karbon kaplamalar ek veya ana ısıtma da mükemmel olarak kullanılabilir.
 • Pars alüminyum tozu,pars bakır tozu,Pars Çinko Tozu,Pars Grafit Tozu,Pars Kurşun Tozu,Pars demir tozu,pars kurşun oksit,pars kurşun oksit sülyen,pars kurşun oksit mürdesenk,pars fire assay flux,pars nitrik asit,pars hidroklorik asit,pars sülfürik asit,pars hidrazin hidrat,pars kaolin,pars sepiyolit,sunsep,sundiyo,sunmag,pars zeolit,pars 67 mangan dioksit,pars85 mangan dioksit,hadjin yılan kovucu,parsvet yara tozu,pars lime sülfür,nanotozlar,yemkat.com,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars silisyum karbür,silisyum karbür,dmr74 mangan dioksit,pars magnezyum sülfat,pars magnezyum sülfat anhidrat,pars magnezyum sülfat monohidrat,pars magnezyum oksit,pars bakır sülfat,pars demir sülfat monohidrat,pars kalay sökücü,pars nikel sökücü,süren vollastonit tozu,pars volfram  tozu,pars molibden tozu,pars antimon oksit,pars potasyum hidroksit,pars potasyum silikat,kimyadeposu.com,claypacks.com,demsil silikajel,demsil kil paketi,demsil nem alıcı,nemal nem alıcı,pars sodyum metabisülfit,pars sodyum bisülfat,pars magnezyum nitrat,pars sodyum persülfat,pars kalsiyum sülfat,pars kalsiyum sülfat dihitrat,pars hayvan altlığı,pars sodyum lignosülfonat,pars maden tozları,pars metal tozları,pars yem katkıları,pars nanotozlar,pars çinko oksit,sunshield sıvı kaolen,süren titanyum tozu,pars bakır oksit,demsil silikajel,süren otocam çizik giderici,pars seryum oksit,süren ferro vanadyum tozu,pars spekülarit,süren bit-pire kovucu,süren bakır tozu,süren teknoloji,bakır tozu,
 • DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ
 • 05523307100-05325466184
 • www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net
 • www.potasyumsilikat.net,www.kursunoksit.com,www.parsman.com.tr,www.parsgrafit.com.tr
 • www.parox.com.tr,www.sepiyolit.net,

Check Also

Türkiye, badmintonda tek sporcu ile olimpiyatta yer alacak

2024 Paris Olimpiyat Oyunları'nda badminton branşında Türkiye'yi bir sporcu temsil edecek.

[ajax_load_more loading_style="infinite fading-circles" container_type="div" post_type="post" images_loaded="true" placeholder="true" button_loading_label="Haber Yükleniyor..." scroll_distance="500px"]