Abdullah Avcı: “Süper Lig’in en iyilerindeniz”

Trabzonspor Teknik Direktörü Abdullah Avcı, bordo-mavili takımda çalışmaların yeniden başlamasının ardından basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

“İYİ MİYİZ? ARADAYIZ! KÖTÜ MÜYÜZ?”

Şanssızlıklar yaşadıklarını vurgulayan Abdullah Avcı “22 maçlık resmi süreç için söyleyeyim; özellikle 8-9. ayda oyuncu değişimleriyle beraber planlamada olan oyuncular oldu, olmayan oyuncular oldu. İlk 11’in 7-8’i yeni gelen oyunculardan oldu. İlk 11’in 3 net oyuncusu sakatlandı. Bruno’nun aşil tendonu koptu, Edin’in kolu kırıldı, Dorukhan’ın çaprazı koptu. Oyuncuları mevkisel olarak farklı bölgelerde kullandık. Ömür’ü kenar kullanmak zorunda kaldık. Performansını aşağı çekmek zorunda kaldık. 8-10 olarak çok daha iyi oyuncu. Trezeguet solda etkili ama orada başkasını kullanıp onu sağa çekti. Ona rağmen birçok iyi oyunlar da oynadık, arada kalan oyunlar da oynadık. Bazen sonuç aldık, bazen alamadık. İyi miyiz, aradayız. Kötü müyüz, değiliz. Arada gidiyoruz. Bir takım çalışmalar yapıyoruz. Hem oyunu, hem oyuncuyu, hem verileri inceliyoruz. Veriler ile gözlemler uyuşunca pek çok şeyi aydınlatıyorsun.” dedi.

“HER KULAVARDA TRABZONSPOR VAR”

Sezonun kalan bölümüne hazırlanacaklarını söyleyen Abdullah Avcı “Şampiyonluktan sonra değişim yaşandıktan sonra Trabzonspor her kulvarda var. Ligde devam ediyor. Konferans Ligi’nde önemli hedefleri var, koşacak. Kupada olacağız. Değişimin üzerinde çok çalışarak bu arayı hem oyuncu, hem oyuncu üzerinden çalışarak, sahada pratikler yaparak, 22 maçın swot analizini yaparak hazırlıklara devam edeceğiz.” ifadelerini kullandı.

“KAMPTA ÜÇ HAZIRLIK MAÇI”

Hazırlık maçları ile ilgili bilgi veren bordo-mavili teknik direktör “Kampta 3 tane hazırlık maçımız olacak. Sakatlıktan çıkanlar var. Onların sürelerini planlayacağız. Kamp sürecini taktiksel ve pratikler yaparak geçireceğiz. Umarım sakatsız, herkesin daha sağlıklı olduğu bir başlangıç olur.” açıklamasını yaptı.

“BASKIDA DÖRDÜNCÜYÜZ”

Abdullah Avcı ayrıca “Üstüne basa basa söylüyorum. Bu oyun, bir bütün. Baskı yapıp topu alınca geri vermezsin. Savunmayı, baskıyı, hücumu yapacaksın, topa sahip olacaksın. Savunma, hücum yapmayacağız, sadece duran top mu çalışacağız yani. Biz neleri daha iyi yapabilirizi çalışıyorsun. Agresif oyun ne demek? Kaç tane baskı çeşidi var? Bu ligde rakip sahada baskı konusunda 4’üncü sıradayız. Bu iyi bir şey. İki üçe nasıl çıkarız buna bakacağız.” dedi.

“BU HİÇ SAĞLIKLI DEĞİL”

Bordo-mavili takımın oyunuyla ilgili konuşan Abdullah Avcı “Maç başına kalemizde 10.9 şut görürken, en az şut gören 4. takımız. Geçen sene şampiyon olan takım 13.8 şuta izin vermiş. Daha fazla. 6’ıncı sıradayız. Uğurcan ve savunma seni ayakta tutmuş. Bu sene daha iyisin aslında. Bu sene kalemize gelen şutların yüzde 71’i merkezden. Bunu nasıl açıklarsın? 8’ler merkezi kapatmamış, kenar oyuncuları merkezi kapatmamış. Bunlar üzerinden çalışmalar yapıp daha aza indireceğiz. Rakibi en fazla uzun pasa zorlayan takımız. Baskıyı çok güzel yaptığımız maçlar var. Baskıyla topu aldıktan sonra çabuk kaybediyorsan… Biz çok pas yapıyormuşuz ya biz, öyle lay lay lay lay. Birinci bölgeyi en az kullanan takımız. Bu hiç sağlıklı değil. En fazla orta yapan takıma döndük. Akan oyunda 80 taneden 1 tanesi gol oluyor. Orta yapmıyorsun, bilmem ne… Dünya Kupası seyrediyorsunuz, ne görüyorsunuz? Savunma ve hücumlar hep bir bütün. Bir tanesi yapmadığın zaman olmuyor. Kimler, kimleri cezalandırıyor. Bu oyun bir bütün ve detayları var. Biz de doğruları yapmaya çalışıyoruz. Yediğimiz toplam 29 golün 13’ünü set hücumlarından yedik. 11 kişi topun arkasındaymışız. Bunu çözmeye çalışacağız. Maç başına 15.6 şut denemişiz. Ligde en fazla şut deneyen ikinci takımız. Neyimiz eksik? Koşu yapan oyuncu sayımız eksik. Oyuncu profilinden kaynaklanıyor. Kenar oyuncuları böyle olunca orta sahalarla oynadık ve eksik kaldı. En fazla uzun pas kullanan takımız. Futbol bunu kaldırmaz. Biz bunu geçen sene en az yapan takımdık, bu sene en çok. Bugün dünya futbolunda top ayağına en çok değen iki tane oyuncu söyleyin, biri stoper biri kaleci. Bunu oynamayacak mı stoper, yanındaki stopere. İleri vurduğunda ne olacak? Ligin en az hava topu kazanan takımıyız. Bunlar bizim eksiklerimiz, daha çok çalışacağız ve daha iyi olmaya çalışacağız. Bu bir tespit, eksiklerinle ilgili. Ligde duran toptan sadece 1 gol yedik, o da frikikten. Hava topu kazanma oranımız yüzde 45. Vurduğumuz topu kazanamıyoruz. Geçen sene yüzde 57’den düşmüş. Sen sahipsiz topu alamıyorsan vurmanın anlamı yok, pas opsiyonlarını kullanacaksın. Maç başına 6 anahtar pas ile son sıradayız. Final paslarımızın hepsi kötü. Öyle görüntüler var ki… Baka var, Visca var, Marek var. Pası doğru atsan 2-0 olacak.” dedi.

Pars Kalsiyum Sülfatın Faydaları Nelerdir?

1-) Topraklardaki yarılma çatlamaları engeller.
2-) Bitki Besin elementlerinin alımını hızlandırır.
3-) Bünyesinde bulunan kükürt sayesinde verim artışı sağlar.
4-) Tuzlu topraklarda iyon değişimi sağlayarak tuzu topraktan uzaklaştırır.
5-) Ürün kalitesini arttırır.
6-) Ürünlerde raf ömrünü uzatır.
7-) Fenni gübrelerin yarayışlılığını arttırır.
8-) Mahsullerde minimum yüzde yirmi civarın da verim artışı sağlar.
9-) Toprakları kabartır su tutma kapasitesini önemli ölçüde arttırır.
10-) Toprak işlemede sağladığı kolaylıktan ötürü, tarım makinelerinizin yakıt tasarrufunda büyük rol alır.
11-) Topraktaki fazla rutubetin bertaraf edilmesi sonucunda çok önemli mantari hastalıkların azaltılmasında etkin rol oynar.
12-) İçeriğindeki kükürt sayesinde bitkilerin hastalık ve zirai zararlılarına karşı direncini arttırır.
13-) %29 Kalsiyum Oksit (CaO), %42 Kükürt Trioksit (SO3) içerir.
14-) Yüzeye uygulanan kalsiyum sülfat , toprağa iner ve kök büyümesinin artmasına neden olur.
15-) Tuzlu ve sodyumlu (alkali, çorak) toprakların ıslahına yardımcı olur.
16-) Kalsiyum sülfat başlıca avantajlarından biri, özellikle toprak altlarında bulunan toprak asiditesine eşlik eden alüminyum toksisitesini azaltma yeteneğidir.

DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ

05523307100-05325466184

www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net,www.kostik.net,www.copper2000.com,www.sepiyolit.net,www.magnezyumoksit.com,www.potasyumsilikat.net,

www.nanomikron.com,www.netyerim.net

Tarım Kimyasalları,Yem katkıları Mineralleri,zeolit,sepiyolit,diyatomit,kaolin,sunshield gölge tozu,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars sıvı kükürt,parvet hayvan yara tozu,,çinko metal tozu,demir tozu,manganez dioksit,mangan dioksit,mangan tozu,mikronize mangan,hayvan altlığı,hadjin yılan kovucu,pars lime sülfür, nano tozlar,metal tozları,maden tozları,nano partiküller,dmrsüren,dmrsüren kimya,kimyadeposu.com,çinko sülfat,bakır sülfat,mangan sülfat,magnezyum oksit,magnezyum sülfat,demir sülfat,kalsiyum oksit,kalsiyum hidroksit,potasyum silikat,potasyum hidroksit,hekzatetramin,sodyum lignosülfonat,potasyum lignosülfonat,grafit tozu,mikronize grafit,kimyadeposu.com,potasyum klorat,payet kostik,bakır tozu,alüminyum tozu,grafit,bakır sülfat,demir sülfat,magnezyum sülfat,mangan sülfat,kalsiyum sülfat,kalsiyum oksit,farma kaolen,naturel kaolen,sırlık kalsit

Check Also

Trabzonspor’da Adrian Sut harekatı!

Trabzonspor, ocak ayı için transfer çalışmalarına hız verdi. Bordo-mavili ekip, boş olan 98 ve daha küçük yaştaki yabancı oyuncu kontenjanını ara transfer döneminde kullanmak istiyor. Bu kapsamda Karadeniz ekibinde gündeme gelen Steaua Bükreş'in 23 yaşındaki Rumen orta saha oyuncusu Adrian Sut için çalışmalar devam ediyor. İşte haberin detayları...

[ajax_load_more loading_style="infinite fading-circles" container_type="div" post_type="post" images_loaded="true" placeholder="true" button_loading_label="Haber Yükleniyor..." scroll_distance="500px"]