84 yaşındaki antrenör 59 yıllık takımıyla bir ilki yaşamak istiyor

Ordu 1. Amatör Küme takımlarından Esnafspor’un 59 yıldır aralıksız antrenörlüğünü yapan Aziz Tokat, bu sezon bir ilki başararak Bölgesel Amatör Futbol Ligine (BAL) yükselmeyi hedefliyor.

Kent esnafı tarafından 1963 yılında kurulan Esnafspor’da 24 yaşından bu yana antrenörlük yapan 84 yaşındaki Aziz Tokat, ilk günkü heyecanla gençlere futbolun inceliklerini öğretiyor.

İlerlemiş yaşına rağmen futboldan kopmayan tecrübeli antrenör, sezon başında 1 yıl sözleşmesini uzattığı takımıyla yeni başarılar kazanmak istiyor.

B lisanslı antrenör Tokat’ın bu sezonki hedefi, ligde oynanan 7 maç sonunda 19 puan toplayan ve namağlup lider olan takımını sezon sonunda bir üst lige taşımak.

Aziz Tokat, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Esnafspor’un bugüne kadar bazı sezonlarda 2. Amatör Küme’de, bazı sezonlar ise 1. Amatör Küme’de mücadele verdiğini belirterek, bu takımdan Türk futboluna çok sayıda futbolcu ve kaleci yetiştirdiğini söyledi.

Sezon başında takımıyla bir yıl daha mukavele imzaladığını ifade eden Tokat, yaşının ilerlemesine rağmen yeşil sahalardan vazgeçmediğini, gücünün yettiği kadar da bu görevini sürdürmeyi istediğini dile getirdi.

Tokat, içindeki spor aşkının ilk günkü gibi olduğunu vurgulayarak, “Genç futbolcularla bir arada olmak, onlara bir şeyler kazandırmak beni mutlu ediyor. Benim hiçbir beklentim yok. Ordu futboluna ve Türk futboluna bir sporcu yetiştirebilirsem ne mutlu bana.” dedi.

Futbolcularına adeta torun sevgisiyle yaklaştığını kaydeden Tokat, “Ben onları futbolcum gibi görmüyorum. Hepsini birer torunum olarak görüyorum. Ben yeri geliyor, kendi maaşımdan futbolcularıma ödeme yapıyorum. Bizlere sahip çıkan esnafa da ayrıca teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

Bu sezon hedeflerine ilişkin de Tokat, şunları söyledi:

“Ligde şimdiye kadar çok iyi performans gösteriyoruz. Oynadığımız 7 karşılaşmadan 6 galibiyet ve 1 beraberlikle ile ayrıldık. Topladığımız 19 puanla ligde lider konumundayız. Futbolcularıma bu konuda çok güveniyorum. Tarihimizde ilk defa bir üst lige çıkmak istiyoruz. Maddi imkanlarımız iyi olursa daha güzel yerlere geleceğimize eminim.”

Tokat, Türkiye’de beğendiği teknik direktörleri Fatih Terim, Şenol Güneş ve Emre Belözoğlu olarak sıraladı.

Futbolcuların hocalarına inancı tam

Takım kaptanı Ahmet Furkan Güney ise hocalarına saygılarının sonsuz olduğunu vurgulayarak, “Hiçbir maçımızda ve idmanlarımızda bizi yalnız bırakmadı. Hocamız hastalığımızda ve sağlığımızda hep yanımızda oldu. Biz ondan çok şey öğreniyoruz.” dedi.

Bu sezon bir üst ligi hedeflediklerini dile getiren Güney, “Hedefimiz önce play-off oynamak. Oradan da Allah izin verirse Bölgesel Amatör Ligine yükselmek. Bunun için de hocamıza ve takım arkadaşlarıma güveniyorum.” ifadelerini kullandı.

Futbolculardan Özen Yağız Doğru da hocalarının ilerlemiş yaşına rağmen kendilerini yalnız bırakmadığını belirterek, “Kendisi bize her konuda destek oluyor. Elinden gelen her şeyi yapmaya çalışıyor. Hedefimiz amatörde şampiyon olmak. Daha sonra ise bir üst lige adımızı yazdırmak.” diye konuştu.

Yusuf Kaan Günday, “Hocamız takımda bize adeta bir baba şefkati ile yaklaşıyor. Kendisinden çok memnunuz. Hedefimiz bu sezon önce şampiyonluk daha sonra play-off’tan BAL’a çıkmak. İnşallah bunu başarabiliriz.” şeklinde görüşlerini dile getirdi.

Emircan Pektaş, hocalarının tecrübelerini kendilerine aktardığını ifade ederek, “Bu şekilde bizlere güven de veriyor. Kendisi genç hoca değil. Şimdiye kadar birçok şeyi yaşamış ve görmüş. Bizler de futbolcuları olarak onun tecrübelerini kendimize uyarlıyoruz.” şeklinde konuştu.

Sağlık İçin Kızılötesi Karbon Isı Boyası
Canlıların, özellikle de insanların sağlıklı yaşayabilmek için kızılötesi ışınlara ihtiyaçları vardır. Ancak bir aylık bir sürede yoğun bir şekilde alınan güneş ışınlarının depolanması mümkün değildir. On iki ay boyunca alınacak terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ise sayısız fayda sağlar.

 • Hücre sisteminin yenilenme gücünü artırır,
 • Kan dolaşımını hızlandırır,
 • Kronik yorgunluğu azaltır,
 • Bağışıklık sistemini güçlendirir,
 • Astım, alerjik rinit gibi solunum yolu rahatsızlıkları olan hastalar için en sağlıklı ısıtma sistemidir,
 • Kas ağrıları, sırt ağrıları ve eklem rahatsızlıklarını azaltır,
 • Bazı kanser türlerinin gelişimini engelleme özelliğine sahiptir,
 • Şeker hastalıklarının yan etkilerini azaltır,
 • Fizyoterapi tıp merkezlerinde doğrudan kullanılır.

Tıbbi araştırmalar, uzun dalga boyundaki ışınların terapi etkisi yaptığını, hiçbir zararlı yan etkisinin olmadığını ve insan vücudu için en uygun sıcaklığı sağladığını göstermiştir. Uzun dalga boyunda, terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ile ısıtma sistemi olarak geliştirilmiş olan SRN  Kızılötesi Isı Boyası, güneşin altında ısınma hissini on iki ay sağlamaktadır. SRN Kızılötesi Isı Boyası, uygulandığı ortamı sadece ısıtmakla kalmaz; aynı zamanda bir fizyoterapi merkezine çevirerek, içinde yaşayanların sağlığına katkıda bulunur.
Uzun dalga kızılötesi, radyan ısıdır; yüzünüzde güneşin veya odun ateşinin sıcaklığını hissetmekle aynı histir. Hatta kendi vücudumuzun da yaydığı ısı türüdür. İnsanlığın bildiği en temel ısınma şeklidir. Önce objeleri ısıttığı, ısınan objelerin de ısı yayarak çevreyi sıcak tuttuğu için binlerce yıldır tercih edilmiştir.
Bugün, yüksek enerji verimliliğine sahip SRN Kızılötesi Isıtma Teknolojisi, estetik ve konforlu bir şekilde radyan ısıyı çevre dostu olarak kolayca tekrar kullanabilmemizi sağlamaktadır.
Geçtiğimiz yüzyılda insanoğlunun konforlu olması sebebiyle tercih ettiği konvansiyonel ısıtma sistemlerinin (petek, klima vb.); yakın gelecekte yerini tekrardan kızılötesi ısıtma sistemlerine bırakması kaçınılmazdır.
SRN KIZILÖTESİ KARBON ISI BOYASI HAKKINDA BAZI BİLGİLER

 • SRN Kızılötesi Isı Boyası havayı kurutmaz ve havayı değil sizi ısıtır.
 • 24 V Elektrik ile çalışan Kızılötesi Isı Boyası sistemi yenilenebilir enerji kaynaklarıyla kombine çalışabilir. (Güneş ve Rüzgar enerjisi)
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası Üstüne duvar kağıdı,sıva ve boya gibi ürünler ile uygulanabilir özelliklere sahip bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası’nın boyandığı ortamda nem ve küf olmaz.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası mekanik tesisat ve bakım gerektirmeye bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası anında ısınma ve homojen ısı dağılımı sağlar.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası sağlıklıdır, nefes hastaları (bronşit vb) için en uygun ısıtma teknolojisidir.
 • Su bazlı karbon kaplamalar ek veya ana ısıtma da mükemmel olarak kullanılabilir.
 • Pars alüminyum tozu,pars bakır tozu,Pars Çinko Tozu,Pars Grafit Tozu,Pars Kurşun Tozu,Pars demir tozu,pars kurşun oksit,pars kurşun oksit sülyen,pars kurşun oksit mürdesenk,pars fire assay flux,pars nitrik asit,pars hidroklorik asit,pars sülfürik asit,pars hidrazin hidrat,pars kaolin,pars sepiyolit,sunsep,sundiyo,sunmag,pars zeolit,pars 67 mangan dioksit,pars85 mangan dioksit,hadjin yılan kovucu,parsvet yara tozu,pars lime sülfür,nanotozlar,yemkat.com,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars silisyum karbür,silisyum karbür,dmr74 mangan dioksit,pars magnezyum sülfat,pars magnezyum sülfat anhidrat,pars magnezyum sülfat monohidrat,pars magnezyum oksit,pars bakır sülfat,pars demir sülfat monohidrat,pars kalay sökücü,pars nikel sökücü,süren vollastonit tozu,pars volfram  tozu,pars molibden tozu,pars antimon oksit,pars potasyum hidroksit,pars potasyum silikat,kimyadeposu.com,claypacks.com,demsil silikajel,demsil kil paketi,demsil nem alıcı,nemal nem alıcı,pars sodyum metabisülfit,pars sodyum bisülfat,pars magnezyum nitrat,pars sodyum persülfat,pars kalsiyum sülfat,pars kalsiyum sülfat dihitrat,pars hayvan altlığı,pars sodyum lignosülfonat,pars maden tozları,pars metal tozları,pars yem katkıları,pars nanotozlar,pars çinko oksit,sunshield sıvı kaolen,süren titanyum tozu,pars bakır oksit,demsil silikajel,süren otocam çizik giderici,pars seryum oksit,süren ferro vanadyum tozu,pars spekülarit,süren bit-pire kovucu,süren bakır tozu,süren teknoloji,bakır tozu,
 • DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ
 • 05523307100-05325466184
 • www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net
 • www.potasyumsilikat.net,www.kursunoksit.com,www.parsman.com.tr,www.parsgrafit.com.tr
 • www.parox.com.tr,www.sepiyolit.net,

Check Also

Türkiye, badmintonda tek sporcu ile olimpiyatta yer alacak

2024 Paris Olimpiyat Oyunları'nda badminton branşında Türkiye'yi bir sporcu temsil edecek.

[ajax_load_more loading_style="infinite fading-circles" container_type="div" post_type="post" images_loaded="true" placeholder="true" button_loading_label="Haber Yükleniyor..." scroll_distance="500px"]