11 yaşında ablalarıyla mücadele ediyor

Van’da Büyükşehir Belediyesinin açtığı yaz spor okullarında yeteneği keşfedilerek Türkiye Voleybol Federasyonu (TVF) Kadınlar 2. Ligi’nde mücadele eden voleybol takımı bünyesine alınan Hiranur Güngör, ligdeki en genç sporcu oldu.

İpekyolu ilçesinde yaşayan ve voleybola ilgi duyan 11 yaşındaki Hiranur Güngör, büyükşehir belediyesinin yaz spor okulları kapsamında açtığı kursa katıldı. Eğitimler sırasında ortaya koyduğu performans ve yeteneğiyle antrenörlerin ilgisini çekmeyi başaran Güngör, Van Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü bünyesindeki kadın voleybol takımı kadrosuna alındı.

Lisansının da çıkarılmasıyla ligdeki en genç sporcu olan Güngör, akranları okul maçlarında yıldızlar grubunda oynarken, TVF Kadınlar 2. Lig’de takımın başarısı için mücadele etmeye başladı.

Kendisinden yaşça büyük sporcularla antrenman yapan, maçlarda kısa süreli görev alan Güngör, örnek aldığı “Filenin Sultanları” gibi milli takım forması giymeyi hedefliyor.

Antrenörleri de yeteneğiyle iyi bir noktaya geleceğine inandıkları Güngör’e maçlarda zaman zaman libero olarak görev vererek tecrübe kazanmasını sağlıyor.

– “Simge abla gibi olmak istiyorum”

Voleybola ilgisinin küçük yaşta başladığını belirten Güngör, AA muhabirine, bir yıldan bu yana Van Büyükşehir Belediyespor bünyesinde yer aldığını söyledi.

Takımın başarılı olması için hep birlikte çaba gösterdiklerini belirten Güngör, şunları söyledi:

“Buradaki ablalarım benden yaşça büyük olsa da onların yanında mücadele etmek benim için bir şans. Hocalarıma, yönetimimize bana güvendikleri ve fırsat verdikleri için teşekkür ediyorum. Voleybolu çok seviyorum ve bırakmayı düşünmüyorum. Gidebileceğim en iyi noktaya gitmek istiyorum. Hayalim bir gün milli takım formasını giymek. Simge abla gibi olmak istiyorum. İnşallah çok çalışarak bu hedeflerime ulaşacağım.”

– “Çok yetenekli bir sporcu”

Van Büyükşehir Belediyespor Kadın Voleybol Takımı Antrenörü Emrah Eker ise Hiranur’un yaşıtlarından daha atik ve yetenekli olduğunu ifade etti.

Fiziksel gelişimini tamamladıktan sonra sporcunun çok iyi noktalarda olacağına inandıklarını dile getiren Eker, şunları söyledi:

“Altyapılarla beraber 200’e yakın sporcumuz bulunuyor. Yaklaşık 5 yıldır 1. Lig’e çıkma yolunda play-off oynuyoruz. Yıldızlar, gençler ve minikler kategorilerinde faaliyet gösteriyoruz. Hiranur, yaz okullarında bize gelen yeteneklerden biri. Onu keşfederek takıma kazandırdık. Ligdeki en genç sporcu. Ablalarıyla beraber antrenman yapıyor ve bu antrenmanlarda kendini göstererek zaman zaman maçlarda da süre alıyor. Hiranur’u iki yıl içinde büyük bir kulüpte göreceğiz. Kulübümüzün asıl amacı altyapıdan kızlarımızı yetiştirip takımlara kazandırmak. Biz de o doğrultuda çalışıyoruz. Hiranur, gelişim aşamasında. Fiziki olarak daha çok gelişecek ve takım arkadaşlarına yetişecek.

 

 

Sağlık İçin Kızılötesi Karbon Isı Boyası
Canlıların, özellikle de insanların sağlıklı yaşayabilmek için kızılötesi ışınlara ihtiyaçları vardır. Ancak bir aylık bir sürede yoğun bir şekilde alınan güneş ışınlarının depolanması mümkün değildir. On iki ay boyunca alınacak terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ise sayısız fayda sağlar.

 • Hücre sisteminin yenilenme gücünü artırır,
 • Kan dolaşımını hızlandırır,
 • Kronik yorgunluğu azaltır,
 • Bağışıklık sistemini güçlendirir,
 • Astım, alerjik rinit gibi solunum yolu rahatsızlıkları olan hastalar için en sağlıklı ısıtma sistemidir,
 • Kas ağrıları, sırt ağrıları ve eklem rahatsızlıklarını azaltır,
 • Bazı kanser türlerinin gelişimini engelleme özelliğine sahiptir,
 • Şeker hastalıklarının yan etkilerini azaltır,
 • Fizyoterapi tıp merkezlerinde doğrudan kullanılır.

Tıbbi araştırmalar, uzun dalga boyundaki ışınların terapi etkisi yaptığını, hiçbir zararlı yan etkisinin olmadığını ve insan vücudu için en uygun sıcaklığı sağladığını göstermiştir. Uzun dalga boyunda, terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ile ısıtma sistemi olarak geliştirilmiş olan SRN  Kızılötesi Isı Boyası, güneşin altında ısınma hissini on iki ay sağlamaktadır. SRN Kızılötesi Isı Boyası, uygulandığı ortamı sadece ısıtmakla kalmaz; aynı zamanda bir fizyoterapi merkezine çevirerek, içinde yaşayanların sağlığına katkıda bulunur.
Uzun dalga kızılötesi, radyan ısıdır; yüzünüzde güneşin veya odun ateşinin sıcaklığını hissetmekle aynı histir. Hatta kendi vücudumuzun da yaydığı ısı türüdür. İnsanlığın bildiği en temel ısınma şeklidir. Önce objeleri ısıttığı, ısınan objelerin de ısı yayarak çevreyi sıcak tuttuğu için binlerce yıldır tercih edilmiştir.
Bugün, yüksek enerji verimliliğine sahip SRN Kızılötesi Isıtma Teknolojisi, estetik ve konforlu bir şekilde radyan ısıyı çevre dostu olarak kolayca tekrar kullanabilmemizi sağlamaktadır.
Geçtiğimiz yüzyılda insanoğlunun konforlu olması sebebiyle tercih ettiği konvansiyonel ısıtma sistemlerinin (petek, klima vb.); yakın gelecekte yerini tekrardan kızılötesi ısıtma sistemlerine bırakması kaçınılmazdır.
SRN KIZILÖTESİ KARBON ISI BOYASI HAKKINDA BAZI BİLGİLER

 • SRN Kızılötesi Isı Boyası havayı kurutmaz ve havayı değil sizi ısıtır.
 • 24 V Elektrik ile çalışan Kızılötesi Isı Boyası sistemi yenilenebilir enerji kaynaklarıyla kombine çalışabilir. (Güneş ve Rüzgar enerjisi)
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası Üstüne duvar kağıdı,sıva ve boya gibi ürünler ile uygulanabilir özelliklere sahip bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası’nın boyandığı ortamda nem ve küf olmaz.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası mekanik tesisat ve bakım gerektirmeye bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası anında ısınma ve homojen ısı dağılımı sağlar.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası sağlıklıdır, nefes hastaları (bronşit vb) için en uygun ısıtma teknolojisidir.
 • Su bazlı karbon kaplamalar ek veya ana ısıtma da mükemmel olarak kullanılabilir.
 • Pars alüminyum tozu,pars bakır tozu,Pars Çinko Tozu,Pars Grafit Tozu,Pars Kurşun Tozu,Pars demir tozu,pars kurşun oksit,pars kurşun oksit sülyen,pars kurşun oksit mürdesenk,pars fire assay flux,pars nitrik asit,pars hidroklorik asit,pars sülfürik asit,pars hidrazin hidrat,pars kaolin,pars sepiyolit,sunsep,sundiyo,sunmag,pars zeolit,pars 67 mangan dioksit,pars85 mangan dioksit,hadjin yılan kovucu,parsvet yara tozu,pars lime sülfür,nanotozlar,yemkat.com,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars silisyum karbür,silisyum karbür,dmr74 mangan dioksit,pars magnezyum sülfat,pars magnezyum sülfat anhidrat,pars magnezyum sülfat monohidrat,pars magnezyum oksit,pars bakır sülfat,pars demir sülfat monohidrat,pars kalay sökücü,pars nikel sökücü,süren vollastonit tozu,pars volfram  tozu,pars molibden tozu,pars antimon oksit,pars potasyum hidroksit,pars potasyum silikat,kimyadeposu.com,claypacks.com,demsil silikajel,demsil kil paketi,demsil nem alıcı,nemal nem alıcı,pars sodyum metabisülfit,pars sodyum bisülfat,pars magnezyum nitrat,pars sodyum persülfat,pars kalsiyum sülfat,pars kalsiyum sülfat dihitrat,pars hayvan altlığı,pars sodyum lignosülfonat,pars maden tozları,pars metal tozları,pars yem katkıları,pars nanotozlar,pars çinko oksit,sunshield sıvı kaolen,süren titanyum tozu,pars bakır oksit,demsil silikajel,süren otocam çizik giderici,pars seryum oksit,süren ferro vanadyum tozu,pars spekülarit,süren bit-pire kovucu,süren bakır tozu,süren teknoloji,bakır tozu,
 • DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ
 • 05523307100-05325466184
 • www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net
 • www.potasyumsilikat.net,www.kursunoksit.com,www.parsman.com.tr,www.parsgrafit.com.tr
 • www.parox.com.tr,www.sepiyolit.net,

Check Also

VakıfBank deplasmanda set vermedi

Voleybolda Vodafone Sultanlar Ligi karşılaşmasında VakıfBank, konuk olduğu PTT'yi 3-0 mağlup etti.

[ajax_load_more loading_style="infinite fading-circles" container_type="div" post_type="post" images_loaded="true" placeholder="true" button_loading_label="Haber Yükleniyor..." scroll_distance="500px"]