Tunuslu eski yıldız; “Fransa’yı şaşırtabiliriz”

Tunus’un eski yıldız futbolcularından Ali el-Kaabi, ülkesinin Katar’da düzenlenen 2022 FIFA Dünya Kupası’nda sürpriz yapabileceğini söyledi.

Kaabi, 44 yıl önce Tunus’un Dünya Kupası’nda ilk golünü atan isim olarak tarihe geçti. Arjantin’de 1978’de düzenlenen turnuvada Meksika karşısında 3-1 galip ayrılan Tunus’un ilk golü Kaabi’den gelmişti.

Efsane futbolcu, Tunus Milli Takımı’nın Katar’daki başarı şansını AA muhabirine değerlendirdi.

Tunus’un elemelerde iyi bir sınav verdiğini belirten Kaabi, Dünya Kupası’nda da bu ivmenin devam edebileceğini düşünüyor.

“Tunus halkının istediği başarıyı elde edeceğimize inanıyorum”

Kaabi, “Futbolda hazır olma, odaklanma ve rakibi okumak çok önemli. Bunları yerine getiren takım başarılı olur. Milli Takım bazı eksikliklerine rağmen büyük deneyim kazandı. Milli Takım’ın grubundaki rakiplerine baktığımız zaman, Tunus halkının istediği başarıyı elde edeceğimize inanıyorum.” dedi.

İran’la geçen hafta oynanan hazırlık maçını Tunus’un 2-0 kazandığını aktaran Kaabi, “Suudi Arabistan’da son kamp çalışmalarını takip etme fırsatı bulduğum Teknik Direktör Celal el-Kadri liderliğindeki Milli Takım kadrosunun iyi seçilmiş olduğunu düşünüyorum.” diye konuştu.

İlk hedef ikinci tura çıkmak

Tunus, 2022 FIFA Dünya Kupası’nda D Grubu’nda Danimarka, Fransa ve Avusturalya ile mücadele edecek.

İlk hedefin ikinci tura çıkmak olduğunu ve bunun için ilk maçın çok önemli olduğunu vurgulayan 69 yaşındaki Kaabi, “İlk maçımızı Danimarka ile oynayacağız. İlk maç genellikle geri kalan maçların anahtarıdır. Bu yüzden fiziksel ve taktiksel olarak iyi olan Danimarka’dan önce oyuna odaklanmamız gerekiyor. İkinci maçı ise Avustralya ile oynayacağız; fiziksel olarak güçlü olmasının yanında agresif futboluyla öne çıkan bir takım. Milli futbolcularımızın bu maça da iyi hazırlanması gerekiyor.” ifadelerini kullandı.

“Tunus, eski dünya şampiyonu Fransa’yı şaşırtabilir”

Gruptaki diğer rakipleri Fransa’nın başının sakatlıklarla dertte olduğunu hatırlatan Kaabi, şunları söyledi:

“Fransa Milli Takımı, Pogba, Kante ve Nkunku gibi oyuncularını sakatlıklarından dolayı değiştirmek zorunda kaldı. Bu değişikliklerin ardından Tunus, eski dünya şampiyonu Fransa’yı şaşırtarak onları utandırabilir.”

Eski yıldız futbolcu, daha önce katıldığı Dünya Kupası finallerinde grup aşamasını hiç geçemeyen Tunus’un bu kez sürpriz yapabileceğini söyledi.

Dünya Kupası’na Arap coğrafyasından katılan takımları da değerlendiren Kaabi, “Suudi Arabistan ile Katar, Dünya Kupası’na yıllardır hazırlanıyor, bu yüzden iyi sonuçlar elde edebilirler. Güçlü bir futbol ligine sahip Fas, Avrupa’da oynayan birçok futbolcuya sahip; bu yüzden Dünya Kupası’nda başarılı takımlar arasında yer alacağını düşünüyorum.” dedi.

Tunus Dünya Kupası’na daha önce 5 kez katıldı

“Kartaca Kartalları” lakabıyla anılan Tunus Milli Futbol Takımı, ilk uluslararası maçını 1957’de komşusu Libya ile yaptı. Başkent Tunus’ta oynanan maçtan Kartaca Kartalları, 4-2 galip ayrıldı.

1960’ta FIFA ve Afrika Futbol Konfederasyonuna (CAF) katılan Tunus, Afrika Uluslar Kupası’na en çok katılan takım olarak ön plana çıktı.

Dünya Kupası’na daha önce 1978, 1998, 2002, 2006 ve 2018’de olmak üzere 5 kez katılma şansı yakalayan Tunus Milli Futbol Takımı, her defasında ilk turda elendi.

Katar’daki 2022 FIFA Dünya Kupası’nda Danimarka, Fransa ve Avusturalya’nın yer aldığı D Grubu’nda mücadele verecek olan Tunus, ilk olarak 22 Kasım Salı günü Danimarka ile karşı karşıya gelecek.

Bu, Tunus ile Danimarka’nın futbol tarihlerindeki ikinci maç olacak. İki takım arasında Mayıs 2002’de oynanan hazırlık maçı Danimarka’nın 2-1 üstünlüğüyle sonuçlanmıştı.

Sağlık İçin Kızılötesi Karbon Isı Boyası
Canlıların, özellikle de insanların sağlıklı yaşayabilmek için kızılötesi ışınlara ihtiyaçları vardır. Ancak bir aylık bir sürede yoğun bir şekilde alınan güneş ışınlarının depolanması mümkün değildir. On iki ay boyunca alınacak terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ise sayısız fayda sağlar.

 • Hücre sisteminin yenilenme gücünü artırır,
 • Kan dolaşımını hızlandırır,
 • Kronik yorgunluğu azaltır,
 • Bağışıklık sistemini güçlendirir,
 • Astım, alerjik rinit gibi solunum yolu rahatsızlıkları olan hastalar için en sağlıklı ısıtma sistemidir,
 • Kas ağrıları, sırt ağrıları ve eklem rahatsızlıklarını azaltır,
 • Bazı kanser türlerinin gelişimini engelleme özelliğine sahiptir,
 • Şeker hastalıklarının yan etkilerini azaltır,
 • Fizyoterapi tıp merkezlerinde doğrudan kullanılır.

Tıbbi araştırmalar, uzun dalga boyundaki ışınların terapi etkisi yaptığını, hiçbir zararlı yan etkisinin olmadığını ve insan vücudu için en uygun sıcaklığı sağladığını göstermiştir. Uzun dalga boyunda, terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ile ısıtma sistemi olarak geliştirilmiş olan SRN  Kızılötesi Isı Boyası, güneşin altında ısınma hissini on iki ay sağlamaktadır. SRN Kızılötesi Isı Boyası, uygulandığı ortamı sadece ısıtmakla kalmaz; aynı zamanda bir fizyoterapi merkezine çevirerek, içinde yaşayanların sağlığına katkıda bulunur.
Uzun dalga kızılötesi, radyan ısıdır; yüzünüzde güneşin veya odun ateşinin sıcaklığını hissetmekle aynı histir. Hatta kendi vücudumuzun da yaydığı ısı türüdür. İnsanlığın bildiği en temel ısınma şeklidir. Önce objeleri ısıttığı, ısınan objelerin de ısı yayarak çevreyi sıcak tuttuğu için binlerce yıldır tercih edilmiştir.
Bugün, yüksek enerji verimliliğine sahip SRN Kızılötesi Isıtma Teknolojisi, estetik ve konforlu bir şekilde radyan ısıyı çevre dostu olarak kolayca tekrar kullanabilmemizi sağlamaktadır.
Geçtiğimiz yüzyılda insanoğlunun konforlu olması sebebiyle tercih ettiği konvansiyonel ısıtma sistemlerinin (petek, klima vb.); yakın gelecekte yerini tekrardan kızılötesi ısıtma sistemlerine bırakması kaçınılmazdır.
SRN KIZILÖTESİ KARBON ISI BOYASI HAKKINDA BAZI BİLGİLER

 • SRN Kızılötesi Isı Boyası havayı kurutmaz ve havayı değil sizi ısıtır.
 • 24 V Elektrik ile çalışan Kızılötesi Isı Boyası sistemi yenilenebilir enerji kaynaklarıyla kombine çalışabilir. (Güneş ve Rüzgar enerjisi)
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası Üstüne duvar kağıdı,sıva ve boya gibi ürünler ile uygulanabilir özelliklere sahip bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası’nın boyandığı ortamda nem ve küf olmaz.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası mekanik tesisat ve bakım gerektirmeye bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası anında ısınma ve homojen ısı dağılımı sağlar.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası sağlıklıdır, nefes hastaları (bronşit vb) için en uygun ısıtma teknolojisidir.
 • Su bazlı karbon kaplamalar ek veya ana ısıtma da mükemmel olarak kullanılabilir.
 • Pars alüminyum tozu,pars bakır tozu,Pars Çinko Tozu,Pars Grafit Tozu,Pars Kurşun Tozu,Pars demir tozu,pars kurşun oksit,pars kurşun oksit sülyen,pars kurşun oksit mürdesenk,pars fire assay flux,pars nitrik asit,pars hidroklorik asit,pars sülfürik asit,pars hidrazin hidrat,pars kaolin,pars sepiyolit,sunsep,sundiyo,sunmag,pars zeolit,pars 67 mangan dioksit,pars85 mangan dioksit,hadjin yılan kovucu,parsvet yara tozu,pars lime sülfür,nanotozlar,yemkat.com,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars silisyum karbür,silisyum karbür,dmr74 mangan dioksit,pars magnezyum sülfat,pars magnezyum sülfat anhidrat,pars magnezyum sülfat monohidrat,pars magnezyum oksit,pars bakır sülfat,pars demir sülfat monohidrat,pars kalay sökücü,pars nikel sökücü,süren vollastonit tozu,pars volfram  tozu,pars molibden tozu,pars antimon oksit,pars potasyum hidroksit,pars potasyum silikat,kimyadeposu.com,claypacks.com,demsil silikajel,demsil kil paketi,demsil nem alıcı,nemal nem alıcı,pars sodyum metabisülfit,pars sodyum bisülfat,pars magnezyum nitrat,pars sodyum persülfat,pars kalsiyum sülfat,pars kalsiyum sülfat dihitrat,pars hayvan altlığı,pars sodyum lignosülfonat,pars maden tozları,pars metal tozları,pars yem katkıları,pars nanotozlar,pars çinko oksit,sunshield sıvı kaolen,süren titanyum tozu,pars bakır oksit,demsil silikajel,süren otocam çizik giderici,pars seryum oksit,süren ferro vanadyum tozu,pars spekülarit,süren bit-pire kovucu,süren bakır tozu,süren teknoloji,bakır tozu,
 • DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ
 • 05523307100-05325466184
 • www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net
 • www.potasyumsilikat.net,www.kursunoksit.com,www.parsman.com.tr,www.parsgrafit.com.tr
 • www.parox.com.tr,www.sepiyolit.net,

Check Also

Lionel Messi: “Dünya Şampiyonu olacağımdan emindim”

Son Dünya Şampiyonu Lionel Messi, turnuvaya dair önemli açıklamalarda bulundu.

[ajax_load_more loading_style="infinite fading-circles" container_type="div" post_type="post" images_loaded="true" placeholder="true" button_loading_label="Haber Yükleniyor..." scroll_distance="500px"]