Trafik kazasında hayatını kaybeden Konyasporlu futbolcu Ahmet Çalık unutulmuyor

KONYA (AA) – Konyaspor Kulübünün Ahmet Çalık için yaptığı çalışmada bazı futbolcular, duygularını çektikleri videoyla dile getirirken, kulüp başkanı Fatih Özgökçen ve takımın teknik direktörü İlhan Palut da görüşlerini paylaştı.

Kulüp başkanı Fatih Özgökçen, AA muhabirine, Konyaspor’da forma giyen milli futbolcu Ahmet Çalık’ın 11 Ocak 2022’de Gölbaşı Hacılar mevkisinde geçirdiği trafik kazasında hayatını kaybettiğini anımsattı.

Konyaspor ve ülke futbolunun sadece çok iyi bir oyuncusunu değil, çok güzel bir insanını kaybettiğini anlatan Özgökçen, Ahmet Çalık’ın, kulübün güzel tarihinde, hafızalarında ve dualarında hep yaşayacağını söyledi.

Çok özel bir insan olan Çalık’ın yıllar geçse de acısının ilk günkü gibi tazeliğini koruyacağını belirten Özgökçen, şöyle konuştu:

“Beyefendiliği, insanlığı, özel yaşamı ve karakteriyle kısa sürede herkesin gönlünde taht kurdu, derin izler bıraktı. Rahmetli kardeşimizin çehresini bir gözünüzün önüne getirin. Onun karakteri, kalbinin temizliği ve güzel ahlakı hani derler ya alnına yansır, gerçekten öyle bir kardeşimizdi. Öldükten sonra güzel şekilde anılabilmek herkese nasip olmuyor. Ahmet Çalık’ın vefatıyla dünyanın dört bir tarafından, telefon ve başsağlığı mesajları aldık. Dünyanın birçok yerinde adına su kuyuları açıldı, mescitler, kütüphaneler, okullar yapıldı.”

“Ahmet’i asla unutmayacağız”

Arabam.com Konyaspor Teknik Direktörü İlhan Palut da takımının başarılı stoperi Çalık’ın vefatıyla büyük üzüntü yaşadığını belirterek, “Ne söylesek yetersiz, ne söylesek anlamsız kalıyor. Anne babası için muhteşem bir evlat, ağabeyi için muhteşem bir kardeş, Türk futbolu için çok değerli bir sporcu, arkadaşları için kardeşten de öte bir karakter, ihtiyacı olan için çok büyük bir yardımseverdi.” ifadelerini kullandı.

Merhum futbolcunun çok değerli bir insan olduğuna dikkati çeken Palut, şunları kaydetti:

“Bu kadar geçen zamanın sonunda Ahmet’in acısı yüreğimizde, gönlümüzde hep ilk günkü gibi duruyor. Elbette hayat devam ediyor. Çalışıyoruz, maçlara çıkıyoruz. Yeri geldiği zaman seviniyoruz ama bir gün bile onu unutmuyoruz. İnsan hafızası unutmaya programlı, böyle yaratılmışız ama biz Ahmet’i asla unutmayacağız. Tesiste, stadyumun her köşesinde ona ait hatıralarımız var. Yüreği yanan anne, babasına ve tüm sevenlerine sabır diliyorum. Mekanı cennet olsun Ahmet kardeşimin.”

Futbolcular Çalık’ı çektikleri videoyla anlattı

Konyaspor Kulübünün Ahmet Çalık için yaptığı çalışmada bazı futbolcular, duygularını çektikleri videoyla dile getirdi.

Futbolcular Ömer Ali Şahiner, Fernando Muslera, Younes Belhanda, Sofiane Feghouli, Abdülkerim Bardakçı, Umut Nayir, Cenk Tosun, Dorukhan Toköz, Alper Uludağ, Taylan Antalyalı, Okay Yokuşlu ve Vedat Muric, Ahmet Çalık ile ilgili anılarını anlattı.

Bir dönem Konyaspor forması giyen Medipol Başakşehirli futbolcu Ömer Ali Şahiner, “Ahmet, harika bir insandı. Dürüstlüğüyle bilinirdi. Ahmet kardeşimle bir araya geldiğimizde çok iyi stadyum anonsörlerini taklit ederdi. Özellikle Konyaspor’un anonsörü Mustafa Durmuş’un söylediklerini çok tekrar ederdi.” dedi.

Gaziantep FK futbolcusu İbrahim Pehlivan da Çalık ile 15 yıllık geçmişi olduğunu belirterek, “Çocukluğumuz neredeyse birlikte geçti. Gençlerbirliği altyapısından bu yana tanışıyoruz. Birlikte çok güzel anılarımız oldu. Birlikte umreye gittik. Ahmet ile son görüşmelerimizde evlilik üzerine konuşurduk. Yakın zamanda düğünü olacaktı.” ifadelerini kullandı.

Kayserisporlu Emrah Başsan da “Bir mekana gittiğimizde bana ‘Ağabey hesapları neden hep sen ödüyorsun’ diye sordu. Ben de gülerek, ‘Ben sizden büyüğüm’ cevabını verdim. Ahmet kardeşim artık büyüdüğünü ve hesabı ödemek için taş kağıt makas oynamamız gerektiğini söyledi. Çok güzel insandı. Allah mekanını cennet eylesin.” diye konuştu.

Ahmet Çalık dualarla anılıyor

Konyaspor Nalçacılılar Taraftarlar Derneği Başkanı İbrahim Apalı ise Çalık’ın vefatının 1. yılında bazı programlar planladıklarını anlattı.

Çalık’ın adını yaşatmak ve unutturmamak için çalışmalar yürüttüklerine dikkati çeken Apalı, “14 Ocak’ta Konyaspor-Beşiktaş maçının 6’ncı dakikasında onun sevdiği besteyi dillendireceğiz. Kent merkezindeki okullarda lokma dağıtacağız, ayrıca hatim programı hazırladık. Onun için Kur’an-ı Kerim okunacak. Hep dualarımızda, vefatının yıl dönümünde de onu unutmadığımızı göstereceğiz.” değerlendirmesinde bulundu.

Muhabir: Abdullah Doğan

Sağlık İçin Kızılötesi Karbon Isı Boyası
Canlıların, özellikle de insanların sağlıklı yaşayabilmek için kızılötesi ışınlara ihtiyaçları vardır. Ancak bir aylık bir sürede yoğun bir şekilde alınan güneş ışınlarının depolanması mümkün değildir. On iki ay boyunca alınacak terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ise sayısız fayda sağlar.

 • Hücre sisteminin yenilenme gücünü artırır,
 • Kan dolaşımını hızlandırır,
 • Kronik yorgunluğu azaltır,
 • Bağışıklık sistemini güçlendirir,
 • Astım, alerjik rinit gibi solunum yolu rahatsızlıkları olan hastalar için en sağlıklı ısıtma sistemidir,
 • Kas ağrıları, sırt ağrıları ve eklem rahatsızlıklarını azaltır,
 • Bazı kanser türlerinin gelişimini engelleme özelliğine sahiptir,
 • Şeker hastalıklarının yan etkilerini azaltır,
 • Fizyoterapi tıp merkezlerinde doğrudan kullanılır.

Tıbbi araştırmalar, uzun dalga boyundaki ışınların terapi etkisi yaptığını, hiçbir zararlı yan etkisinin olmadığını ve insan vücudu için en uygun sıcaklığı sağladığını göstermiştir. Uzun dalga boyunda, terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ile ısıtma sistemi olarak geliştirilmiş olan SRN  Kızılötesi Isı Boyası, güneşin altında ısınma hissini on iki ay sağlamaktadır. SRN Kızılötesi Isı Boyası, uygulandığı ortamı sadece ısıtmakla kalmaz; aynı zamanda bir fizyoterapi merkezine çevirerek, içinde yaşayanların sağlığına katkıda bulunur.
Uzun dalga kızılötesi, radyan ısıdır; yüzünüzde güneşin veya odun ateşinin sıcaklığını hissetmekle aynı histir. Hatta kendi vücudumuzun da yaydığı ısı türüdür. İnsanlığın bildiği en temel ısınma şeklidir. Önce objeleri ısıttığı, ısınan objelerin de ısı yayarak çevreyi sıcak tuttuğu için binlerce yıldır tercih edilmiştir.
Bugün, yüksek enerji verimliliğine sahip SRN Kızılötesi Isıtma Teknolojisi, estetik ve konforlu bir şekilde radyan ısıyı çevre dostu olarak kolayca tekrar kullanabilmemizi sağlamaktadır.
Geçtiğimiz yüzyılda insanoğlunun konforlu olması sebebiyle tercih ettiği konvansiyonel ısıtma sistemlerinin (petek, klima vb.); yakın gelecekte yerini tekrardan kızılötesi ısıtma sistemlerine bırakması kaçınılmazdır.
SRN KIZILÖTESİ KARBON ISI BOYASI HAKKINDA BAZI BİLGİLER

 • SRN Kızılötesi Isı Boyası havayı kurutmaz ve havayı değil sizi ısıtır.
 • 24 V Elektrik ile çalışan Kızılötesi Isı Boyası sistemi yenilenebilir enerji kaynaklarıyla kombine çalışabilir. (Güneş ve Rüzgar enerjisi)
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası Üstüne duvar kağıdı,sıva ve boya gibi ürünler ile uygulanabilir özelliklere sahip bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası’nın boyandığı ortamda nem ve küf olmaz.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası mekanik tesisat ve bakım gerektirmeye bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası anında ısınma ve homojen ısı dağılımı sağlar.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası sağlıklıdır, nefes hastaları (bronşit vb) için en uygun ısıtma teknolojisidir.
 • Su bazlı karbon kaplamalar ek veya ana ısıtma da mükemmel olarak kullanılabilir.
 • Pars alüminyum tozu,pars bakır tozu,Pars Çinko Tozu,Pars Grafit Tozu,Pars Kurşun Tozu,Pars demir tozu,pars kurşun oksit,pars kurşun oksit sülyen,pars kurşun oksit mürdesenk,pars fire assay flux,pars nitrik asit,pars hidroklorik asit,pars sülfürik asit,pars hidrazin hidrat,pars kaolin,pars sepiyolit,sunsep,sundiyo,sunmag,pars zeolit,pars 67 mangan dioksit,pars85 mangan dioksit,hadjin yılan kovucu,parsvet yara tozu,pars lime sülfür,nanotozlar,yemkat.com,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars silisyum karbür,silisyum karbür,dmr74 mangan dioksit,pars magnezyum sülfat,pars magnezyum sülfat anhidrat,pars magnezyum sülfat monohidrat,pars magnezyum oksit,pars bakır sülfat,pars demir sülfat monohidrat,pars kalay sökücü,pars nikel sökücü,süren vollastonit tozu,pars volfram  tozu,pars molibden tozu,pars antimon oksit,pars potasyum hidroksit,pars potasyum silikat,kimyadeposu.com,claypacks.com,demsil silikajel,demsil kil paketi,demsil nem alıcı,nemal nem alıcı,pars sodyum metabisülfit,pars sodyum bisülfat,pars magnezyum nitrat,pars sodyum persülfat,pars kalsiyum sülfat,pars kalsiyum sülfat dihitrat,pars hayvan altlığı,pars sodyum lignosülfonat,pars maden tozları,pars metal tozları,pars yem katkıları,pars nanotozlar,pars çinko oksit,sunshield sıvı kaolen,süren titanyum tozu,pars bakır oksit,demsil silikajel,süren otocam çizik giderici,pars seryum oksit,süren ferro vanadyum tozu,pars spekülarit,süren bit-pire kovucu,süren bakır tozu,süren teknoloji,bakır tozu,
 • DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ
 • 05523307100-05325466184
 • www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net
 • www.potasyumsilikat.net,www.kursunoksit.com,www.parsman.com.tr,www.parsgrafit.com.tr
 • www.parox.com.tr,www.sepiyolit.net,

Check Also

Sarri isyan etti: ”Teknik adamlığı bırakacağım!”

Lazio teknik direktörü Maurizio Sarri, art arda maç oynamaları hakkında konuştu. Tecrübeli teknik adam bu kadar sık maç oynamaya devam etmeleri halinde teknik adamlığı bırakacağını açıkladı.

[ajax_load_more loading_style="infinite fading-circles" container_type="div" post_type="post" images_loaded="true" placeholder="true" button_loading_label="Haber Yükleniyor..." scroll_distance="500px"]