TFF Başkanı Büyükekşi: B takımı konusunda Süper Lig ve 1. Lig takımlarımızla görüşüyoruz, önümüzdeki yıl izin vereceğiz

ANTALYA (AA) – Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanı Mehmet Büyükekşi, Antalya’daki bir otelde düzenlenen “WinterLeague Convention Hosted by Antalyaspor (WL Convention)” organizasyonunda yaptığı konuşmada, dünyanın en popüler spor dalının futbol olduğunu hatırlattı.

Futbolu sadece bir spor olarak tanımlamanın yeterli olmadığını belirten Büyükekşi, “Milyonlarca dolarlık yayın gelirleri, sponsorluk ve reklam anlaşmaları, maç günü gelirleri, futbolcu sözleşmeleri ve etkileşimde bulunduğu yan sektörleriyle futbon endüstriyel bir iş koluna dönüştü. Futbolun bu sayede hem ülke ekonomisine hem de şehirlerin ekonomisine katkısı inanılmaz boyutlara ulaştı.” diye konuştu.

Antalya’ın iklimi, denizi, kumu, güneşi, tarihi güzellikleri, lüks tesisleri ve ulaşım kolaylığıyla dünyanın ve Türkiye’nin göz bebeği konumunda olduğunu ifade eden Büyükekşi, turizm için “ölü sezon” kabul edilen kış aylarında bile futbol turizminde dünyanın en önemli merkezlerinden bir tanesi olan Antalya’da, 1500’e yakın takımın kamp yapabildiğini belirtti.

“Antalya gibi futbol turizmi şehirlerinin sayısının artmasını istiyoruz”

Mehmet Büyükekşi, 2022 FIFA Dünya Kupası nedeniyle liglere verilen arada Napoli, Crystal Palace, Hull City, Medipol Başakşehir ve Trabzonspor’un Antalya’da düzenlenen futbol turnuvalarında mücadele ettiğini anımsatarak, “TFF olarak, ülkemizde Antalya gibi futbol turizmi şehirlerinin sayısının artmasını istiyoruz.” dedi.

TFF Başkanı, yaz aylarında takımların, iklim koşulları nedeniyle Avrupa’da kamp yapmayı tercih ettiğini, oysa Karadeniz bölgesinin yapılacak spor ve konaklama tesisleri ile yurt içinden ve dışından gelen takımların kamp alanlarına dönüşebileceğini kaydetti.

“En büyük sorun, kulüplerimizin ekonomik sorunlarıdır”

TFF olarak altyapıya büyük önem verdiklerini, 2023-2024 futbol sezonunda, Futbol Akademisi Projesi’nde Süper Lig takımlarına mecburiyet getireceklerini dile getiren Büyükekşi, “Hem ülkemizdeki kulüplerin hem de Avrupa’nın en önemli liglerinin takımları ve milli takımlarının altyapılarında yapacağımız incelemelerle Türkiye’ye uygun bir altyapı modeli oluşturmak istiyoruz.” dedi.

Büyükekşi, bu amaçla gelecek hafta Belçika ve Hollanda’ya giderecek incelemelerde bulunacaklarını belirtti.

Türkiye’de ziyaret ettikleri bazı kulüplerin tesis olarak çok iyi sevideyken bazı kulüplerin tesislerinin yeterli olmadığını gördüklerini aktaran Büyükekşi, tüm kulüpleri yetenekli ve başarılı futbolcular yetiştirecek hale getirerek, kendi öz kaynaklarına eğilmelerini amaçladıklarını kaydetti.

En büyük sorunun, kulüplerin ekonomik sorunları olduğunu vurgulayan Büyükekşi, şöyle devam etti:

“Birçok kulübümüz ekonomisi bozuk olduğu için büyük bir borç altında çalışmalar yapıyor. Bu borcu bir türlü döndüremiyorlar. Bu nedenle hedefimiz kendi kaynaklarımıza dönüp altyapıda her yıl A takıma iki oyuncu yetiştirebilmeyi hedefliyoruz. Onun için gerekirse B takımı konusunda da Süper Lig ve 1. Lig takımlarımızla görüşüyoruz. Onların talebi doğrultusunda B takımı kurmalarına önümüzdeki yıl izin verececeğiz. Böylelikle sadece kulüplerimiz değil, milli takımımız da altyapıdan gelen oyuncularla daha iyi daha kalilteli futbolculara kavuşmuş olacak. Türkiye’de her takımın altyapısından yetişen oyuncular, milli takımımız için önemli bir kapasite oluşturmuş olacaklar. Futbol Akademisi Projesi ile yüksek paralar ödeyerek oyuncu transfer etmek yerine sürdürülebilir bir başarıyı yakalayabilecek sistem oluşturmak istiyoruz. Bu sistemle futbolcuya sadece A takımda oynatmak değil, aynı zamanda belli bir süre sonra genç oyuncuları Avrupa’ya transfer ederek ekonomilerine katkıda bulunmalarını arz ediyoruz.”

“Spor stratejileriyle dinamik bir yapı”

Gençlik ve Spor Bakanlığı Uluslararası Organizasyonlar ve Dış İlişkiler Genel Müdürü Ahmet Temurci de sporun fiziksel etkinliğin çok ötesinde bir olgu ve devasa bir endüstri haline geldiğini söyledi.

Sporun bugün sadece rekabetten ibaret olmadığına dikkati çeken Temurci, “Spor, bugün pazarlamasıyla gelecek planlaması ve stratejileriyle dinamik bir yapı. Spor yapısının içerisinde markalar, organizasyonlar, idoller, sosyal sorumluluk projeleri var. Bu evren her geçen gün sınırlarını genişletmeye devam ediyor.” dedi.

Muhabir: Sinan Özmüş

Sağlık İçin Kızılötesi Karbon Isı Boyası
Canlıların, özellikle de insanların sağlıklı yaşayabilmek için kızılötesi ışınlara ihtiyaçları vardır. Ancak bir aylık bir sürede yoğun bir şekilde alınan güneş ışınlarının depolanması mümkün değildir. On iki ay boyunca alınacak terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ise sayısız fayda sağlar.

 • Hücre sisteminin yenilenme gücünü artırır,
 • Kan dolaşımını hızlandırır,
 • Kronik yorgunluğu azaltır,
 • Bağışıklık sistemini güçlendirir,
 • Astım, alerjik rinit gibi solunum yolu rahatsızlıkları olan hastalar için en sağlıklı ısıtma sistemidir,
 • Kas ağrıları, sırt ağrıları ve eklem rahatsızlıklarını azaltır,
 • Bazı kanser türlerinin gelişimini engelleme özelliğine sahiptir,
 • Şeker hastalıklarının yan etkilerini azaltır,
 • Fizyoterapi tıp merkezlerinde doğrudan kullanılır.

Tıbbi araştırmalar, uzun dalga boyundaki ışınların terapi etkisi yaptığını, hiçbir zararlı yan etkisinin olmadığını ve insan vücudu için en uygun sıcaklığı sağladığını göstermiştir. Uzun dalga boyunda, terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ile ısıtma sistemi olarak geliştirilmiş olan SRN  Kızılötesi Isı Boyası, güneşin altında ısınma hissini on iki ay sağlamaktadır. SRN Kızılötesi Isı Boyası, uygulandığı ortamı sadece ısıtmakla kalmaz; aynı zamanda bir fizyoterapi merkezine çevirerek, içinde yaşayanların sağlığına katkıda bulunur.
Uzun dalga kızılötesi, radyan ısıdır; yüzünüzde güneşin veya odun ateşinin sıcaklığını hissetmekle aynı histir. Hatta kendi vücudumuzun da yaydığı ısı türüdür. İnsanlığın bildiği en temel ısınma şeklidir. Önce objeleri ısıttığı, ısınan objelerin de ısı yayarak çevreyi sıcak tuttuğu için binlerce yıldır tercih edilmiştir.
Bugün, yüksek enerji verimliliğine sahip SRN Kızılötesi Isıtma Teknolojisi, estetik ve konforlu bir şekilde radyan ısıyı çevre dostu olarak kolayca tekrar kullanabilmemizi sağlamaktadır.
Geçtiğimiz yüzyılda insanoğlunun konforlu olması sebebiyle tercih ettiği konvansiyonel ısıtma sistemlerinin (petek, klima vb.); yakın gelecekte yerini tekrardan kızılötesi ısıtma sistemlerine bırakması kaçınılmazdır.
SRN KIZILÖTESİ KARBON ISI BOYASI HAKKINDA BAZI BİLGİLER

 • SRN Kızılötesi Isı Boyası havayı kurutmaz ve havayı değil sizi ısıtır.
 • 24 V Elektrik ile çalışan Kızılötesi Isı Boyası sistemi yenilenebilir enerji kaynaklarıyla kombine çalışabilir. (Güneş ve Rüzgar enerjisi)
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası Üstüne duvar kağıdı,sıva ve boya gibi ürünler ile uygulanabilir özelliklere sahip bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası’nın boyandığı ortamda nem ve küf olmaz.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası mekanik tesisat ve bakım gerektirmeye bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası anında ısınma ve homojen ısı dağılımı sağlar.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası sağlıklıdır, nefes hastaları (bronşit vb) için en uygun ısıtma teknolojisidir.
 • Su bazlı karbon kaplamalar ek veya ana ısıtma da mükemmel olarak kullanılabilir.
 • Pars alüminyum tozu,pars bakır tozu,Pars Çinko Tozu,Pars Grafit Tozu,Pars Kurşun Tozu,Pars demir tozu,pars kurşun oksit,pars kurşun oksit sülyen,pars kurşun oksit mürdesenk,pars fire assay flux,pars nitrik asit,pars hidroklorik asit,pars sülfürik asit,pars hidrazin hidrat,pars kaolin,pars sepiyolit,sunsep,sundiyo,sunmag,pars zeolit,pars 67 mangan dioksit,pars85 mangan dioksit,hadjin yılan kovucu,parsvet yara tozu,pars lime sülfür,nanotozlar,yemkat.com,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars silisyum karbür,silisyum karbür,dmr74 mangan dioksit,pars magnezyum sülfat,pars magnezyum sülfat anhidrat,pars magnezyum sülfat monohidrat,pars magnezyum oksit,pars bakır sülfat,pars demir sülfat monohidrat,pars kalay sökücü,pars nikel sökücü,süren vollastonit tozu,pars volfram  tozu,pars molibden tozu,pars antimon oksit,pars potasyum hidroksit,pars potasyum silikat,kimyadeposu.com,claypacks.com,demsil silikajel,demsil kil paketi,demsil nem alıcı,nemal nem alıcı,pars sodyum metabisülfit,pars sodyum bisülfat,pars magnezyum nitrat,pars sodyum persülfat,pars kalsiyum sülfat,pars kalsiyum sülfat dihitrat,pars hayvan altlığı,pars sodyum lignosülfonat,pars maden tozları,pars metal tozları,pars yem katkıları,pars nanotozlar,pars çinko oksit,sunshield sıvı kaolen,süren titanyum tozu,pars bakır oksit,demsil silikajel,süren otocam çizik giderici,pars seryum oksit,süren ferro vanadyum tozu,pars spekülarit,süren bit-pire kovucu,süren bakır tozu,süren teknoloji,bakır tozu,
 • DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ
 • 05523307100-05325466184
 • www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net
 • www.potasyumsilikat.net,www.kursunoksit.com,www.parsman.com.tr,www.parsgrafit.com.tr
 • www.parox.com.tr,www.sepiyolit.net,

Check Also

Jamie Vardy attı, Leicester kazandı

İngiltere Championship Ligi'nin 8. hafta karşılaşmasında Leicester City, Bristol City'i 1-0 mağlup etti.

[ajax_load_more loading_style="infinite fading-circles" container_type="div" post_type="post" images_loaded="true" placeholder="true" button_loading_label="Haber Yükleniyor..." scroll_distance="500px"]