Stefan Kuntz finalde favorisini açıkladı

2022 FIFA Dünya Kupası Final maçında Arjantin ile Fransa karşı karşıya gelecek. A Milli Futbol Takımı Teknik Direktörü Stefan Kuntz, heyecanla beklenen final maçı öncesi konuştu.

Arjantin – Fransa maçı hakkındaki yorumlarını paylaşan tecrübeli teknik adam, favorisini ve kalbinden geçen takımı açıkladı.

“HER ŞEYİ YAPACAKLAR”

Nasıl bir final bekliyorsunuz? Sizce kupayı almaya daha yakın taraf hangisi? Arjantin mi yoksa Fransa mı?

“Güzel bir final maçı izleyeceğimizi tahmin ediyorum. Şimdiye kadarki karşılaşmalarda hem Arjantin’in hem de Fransa’nın farklı taktik stillerle oynayabildiklerini gördük. Bu değerlendirmemin gerek defansif gerekse ofansif yönden geçerli olduğunu söyleyebilirim. Organizasyonel beceri ve takım olarak baktığımız zaman, final maçında Fransa’yı az bir farkla da olsa favori görüyorum. Bir futbol romantiği olarak konuşursam ise Dünya Kupası’nın Messi ve arkadaşlarının ellerinde yükseldiğini görmek isterim. Arjantinli oyuncuların Messi’nin bu kupayı kazanabilmesi için her şeyi yapacaklarına inanıyorum.”

“DİĞER ÜLKELERDEN ÇOK YUKARIDALAR”

Fransa’nın bu kadar sakat oyuncusu olmasına rağmen oyunu sürekli domine etmesi sizi şaşırttı mı?

“Bir genelleme yapacak olursak, Fransa’nın en yetenekli oyunculara sahip olduğunu söylememiz gerekir. Hatta Fransa A Milli Takımı bir yana, Fransa Ümit Milli Takımı’nın bile Avrupa’nın en değerli 21 yaş altı milli takımı olduğunu görüyoruz. Takım değeri olarak, İngiltere’den de Almanya’dan da ve Avrupa’nın diğer ülkelerinden çok yukarıdalar.”

“Peki bu anlama geliyor? Çok fazla sayıda müthiş yetenekli futbolculara sahipler. Fransa’nın yetenekli futbolcuları eğitmek için özel bir sistemi var ve şimdi de geçmiş yıllarda ektikleri tohumların meyvelerini topluyorlar. Tabii tüm bunlar teknik direktöre de çeşitli kolaylıklar sağlıyor. Örneğin, takım dizilişini kolaylıkla değiştirebiliyor. Farklı oyunculara forma şansı verme olanağı bulunduğu için takım ruhunu güçlü tutması da kolaylaşıyor. Öte yandan, takımın büyük ve tecrübeli oyuncularından birinin egosu aşırı yükselirse, teknik direktör onu kenara daha rahat alabilir, çünkü arkasında bekleyen oyuncu yetenek bakımından diğerinden çok da altta değildir.”

“ETKİLEYİCİ BİR ÖRNEK TEŞKİL ETTİ”

Fransa’nın en önemli ismi yine Kylian Mbappe olacak. Mbappe için yorumunuz?

“Elbette, Mbappe fark yaratan futbolculardan bir tanesi. Ancak ben, Antoine Griezmann’ın performansından çok etkilendiğimi söylemeliyim. Çünkü çok hareketliydi ve çok koştu. Fransa’nın bütün oyuncuları, egolarını geri planda tutarak takım başarısını ulaşılması gereken esas hedef olarak önlerine koydular. Takımdaki herkes, taktiksel açıdan kendisine verilen görevi yerine getirdi. Hatta pek sevmedikleri şeyleri dahi takımın başarısı için yaptılar. Griezmann da bu bahsettiğim konular için çok etkileyici bir örnek teşkil etti.”

“Fransa’dan konuşurken, Olivier Giroud’dan söz etmezsek olmaz. O da turnuva boyunca çok başarılıydı. Sonra, Fas maçında oyuna girdikten yaklaşık 45 saniye sonra gol atan Eintracht Frankfurt’tan Randal Kolo Muani’yi izledik. Eğer Fransa’da Mbappé gibi bir oyuncu varsa, doğal olarak Arjantin savunmacıları ona konsantre olacaklardır. Bu durum da haliyle diğer oyuncuların daha fazla alan ve fırsat bulmasına imkân tanıyabilir.”

“ONU İZLEMEK HARİKA”

Arjantin ve Lionel Messi’nin performansını nasıl buldunuz?

“Messi’yi tarif etmeye gerek yok. Messi özel bir futbolcu. Çok çalışkan bir futbolcu olmasa da tarihte daha önce görülmemiş bir yeteneğe sahip. Tanrı iyi ki ona bu yetenekleri vermiş. Herkes şunu biliyor ki Messi, takım savunmasına çok büyük katkı sağlamıyor. Ancak hücum organizasyonu için yaptıkları öylesine bariz, öylesine unutulmaz ki… Özellikle de yarı final maçında Arjantin’in üçüncü golünden önce Julian Alvarez’e yaptığı asist… Bu tür hareketler, ancak vücudunuz ve becerileriniz izin veriyorsa yapabileceğiniz şeyler. Tabii ki Messi’nin oyun okuma becerisi ve sezgileri de yüksek. Finalde tüm bu büyük ve çok kaliteli futbolcuları izlemek harika olacak. Kimin kazanacağını gerçekten çok merak ediyorum. Dünya Kupası şampiyonu, seri penaltı atışları sonrasında belirlenebilir. Bunu da çok uzak bir ihtimal olarak görmüyorum.”

Sağlık İçin Kızılötesi Karbon Isı Boyası
Canlıların, özellikle de insanların sağlıklı yaşayabilmek için kızılötesi ışınlara ihtiyaçları vardır. Ancak bir aylık bir sürede yoğun bir şekilde alınan güneş ışınlarının depolanması mümkün değildir. On iki ay boyunca alınacak terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ise sayısız fayda sağlar.

 • Hücre sisteminin yenilenme gücünü artırır,
 • Kan dolaşımını hızlandırır,
 • Kronik yorgunluğu azaltır,
 • Bağışıklık sistemini güçlendirir,
 • Astım, alerjik rinit gibi solunum yolu rahatsızlıkları olan hastalar için en sağlıklı ısıtma sistemidir,
 • Kas ağrıları, sırt ağrıları ve eklem rahatsızlıklarını azaltır,
 • Bazı kanser türlerinin gelişimini engelleme özelliğine sahiptir,
 • Şeker hastalıklarının yan etkilerini azaltır,
 • Fizyoterapi tıp merkezlerinde doğrudan kullanılır.

Tıbbi araştırmalar, uzun dalga boyundaki ışınların terapi etkisi yaptığını, hiçbir zararlı yan etkisinin olmadığını ve insan vücudu için en uygun sıcaklığı sağladığını göstermiştir. Uzun dalga boyunda, terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ile ısıtma sistemi olarak geliştirilmiş olan SRN  Kızılötesi Isı Boyası, güneşin altında ısınma hissini on iki ay sağlamaktadır. SRN Kızılötesi Isı Boyası, uygulandığı ortamı sadece ısıtmakla kalmaz; aynı zamanda bir fizyoterapi merkezine çevirerek, içinde yaşayanların sağlığına katkıda bulunur.
Uzun dalga kızılötesi, radyan ısıdır; yüzünüzde güneşin veya odun ateşinin sıcaklığını hissetmekle aynı histir. Hatta kendi vücudumuzun da yaydığı ısı türüdür. İnsanlığın bildiği en temel ısınma şeklidir. Önce objeleri ısıttığı, ısınan objelerin de ısı yayarak çevreyi sıcak tuttuğu için binlerce yıldır tercih edilmiştir.
Bugün, yüksek enerji verimliliğine sahip SRN Kızılötesi Isıtma Teknolojisi, estetik ve konforlu bir şekilde radyan ısıyı çevre dostu olarak kolayca tekrar kullanabilmemizi sağlamaktadır.
Geçtiğimiz yüzyılda insanoğlunun konforlu olması sebebiyle tercih ettiği konvansiyonel ısıtma sistemlerinin (petek, klima vb.); yakın gelecekte yerini tekrardan kızılötesi ısıtma sistemlerine bırakması kaçınılmazdır.
SRN KIZILÖTESİ KARBON ISI BOYASI HAKKINDA BAZI BİLGİLER

 • SRN Kızılötesi Isı Boyası havayı kurutmaz ve havayı değil sizi ısıtır.
 • 24 V Elektrik ile çalışan Kızılötesi Isı Boyası sistemi yenilenebilir enerji kaynaklarıyla kombine çalışabilir. (Güneş ve Rüzgar enerjisi)
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası Üstüne duvar kağıdı,sıva ve boya gibi ürünler ile uygulanabilir özelliklere sahip bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası’nın boyandığı ortamda nem ve küf olmaz.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası mekanik tesisat ve bakım gerektirmeye bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası anında ısınma ve homojen ısı dağılımı sağlar.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası sağlıklıdır, nefes hastaları (bronşit vb) için en uygun ısıtma teknolojisidir.
 • Su bazlı karbon kaplamalar ek veya ana ısıtma da mükemmel olarak kullanılabilir.
 • Pars alüminyum tozu,pars bakır tozu,Pars Çinko Tozu,Pars Grafit Tozu,Pars Kurşun Tozu,Pars demir tozu,pars kurşun oksit,pars kurşun oksit sülyen,pars kurşun oksit mürdesenk,pars fire assay flux,pars nitrik asit,pars hidroklorik asit,pars sülfürik asit,pars hidrazin hidrat,pars kaolin,pars sepiyolit,sunsep,sundiyo,sunmag,pars zeolit,pars 67 mangan dioksit,pars85 mangan dioksit,hadjin yılan kovucu,parsvet yara tozu,pars lime sülfür,nanotozlar,yemkat.com,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars silisyum karbür,silisyum karbür,dmr74 mangan dioksit,pars magnezyum sülfat,pars magnezyum sülfat anhidrat,pars magnezyum sülfat monohidrat,pars magnezyum oksit,pars bakır sülfat,pars demir sülfat monohidrat,pars kalay sökücü,pars nikel sökücü,süren vollastonit tozu,pars volfram  tozu,pars molibden tozu,pars antimon oksit,pars potasyum hidroksit,pars potasyum silikat,kimyadeposu.com,claypacks.com,demsil silikajel,demsil kil paketi,demsil nem alıcı,nemal nem alıcı,pars sodyum metabisülfit,pars sodyum bisülfat,pars magnezyum nitrat,pars sodyum persülfat,pars kalsiyum sülfat,pars kalsiyum sülfat dihitrat,pars hayvan altlığı,pars sodyum lignosülfonat,pars maden tozları,pars metal tozları,pars yem katkıları,pars nanotozlar,pars çinko oksit,sunshield sıvı kaolen,süren titanyum tozu,pars bakır oksit,demsil silikajel,süren otocam çizik giderici,pars seryum oksit,süren ferro vanadyum tozu,pars spekülarit,süren bit-pire kovucu,süren bakır tozu,süren teknoloji,bakır tozu,
 • DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ
 • 05523307100-05325466184
 • www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net
 • www.potasyumsilikat.net,www.kursunoksit.com,www.parsman.com.tr,www.parsgrafit.com.tr
 • www.parox.com.tr,www.sepiyolit.net,

Check Also

Mahmut Tekdemir’in 20 yıllık RAMS Başakşehir macerası sona erdi

Trendyol Süper Lig ekiplerinden RAMS Başakşehir'de milli futbolcu Mahmut Tekdemir'in 20 yıllık macerası sona erdi.

[ajax_load_more loading_style="infinite fading-circles" container_type="div" post_type="post" images_loaded="true" placeholder="true" button_loading_label="Haber Yükleniyor..." scroll_distance="500px"]