Osman Şenher: “Millet olarak bu enkazın altından kalkacağız”

Merkez üssü Kahramanmaraş olan ve 11 ilimizde ağır yıkımlara sebebiyet veren deprem faciasının ardından Türkiye tek yürek oldu. Yaralarımızı sarmak için harekete geçenler arasında spor kulüpleri de yer aldı. Milliyet Gazetesi yazarlarından Osman Şenher, spor dünyasının kenetlenmesini kaleme aldı.

İşte Osman Şenher’in “Spor kulüpleri tek yürek ve örnek oldu” başlıklı yazısı…

“Canımız çok yandı. Bunu sözcüklerle ifade edemeyiz ama kesin olan bir şey var, biz büyük milletiz ve hepimizin dengeleri bozuldu. Ağzımıza bir lokma yiyecek koyduğumuz zaman, inanın boğazımızdan geçmiyor. Demek ki bunu da yaşamak alnımıza yazılmış!

Herkes yardım etmek için koştu ve koşuyor. Asgari ücret alanlar maaşlarını, çocuklar kumbaralarındaki parayı, iş insanları gücü ne kadarsa her şeylerini ortaya koydular. Herkesin tek dileği 13.5 milyonun yaşadığı bu deprem bölgesine biraz ilaç olup acıları dindirebilmek…

Eşimle beraber Nef Stadyumu’na gittim. Yarım saat kadar durabildim, ağlayarak çıktım. Tanıdık, tanımadık kim varsa herkes gücünün yettiği kadar çocuk maması, ayakkabısı, yiyecek ve iğneden ipliğe kadar aklınıza ne gelirse arabalarının bagajlarında dağıtım bölgesine göndermek için koşuşturuyordu. Yüreğim dayanmadı. Akrabalarım Fenerbahçe Stadı’na gittiler, orası da farklı değil, aynı görüntülere onlar da tanık olmuş.

Sarı-kırmızılı eşofmanlarla Fenerbahçe’nin yüklediği tırlara yardım etmişler. Bütün kulüpler Beşiktaş, Başakşehir, Sakaryaspor, Trabzonspor, Ankaragücü aklınıza hangi takım gelirse hepsinin elinden geleni yaptığına şahit olduk. Demirören Holding, Türkiye Spor Yazarları Derneği… Gittim gözümle gördüm, hepsi seferberlik ilan etmişler. Bu ateşe ilk kıvılcımı çakan Volkan Demirel oldu. Gökhan Zan, Selçuk İnan, Arda Güler, Cenk Tosun, Muslera, Valencia, Josef de Souza yabancısı yerlisi tüm futbolcular yardım etmek adına birbirleriyle yarıştılar. Allah hepsinden razı olsun.

Şampiyonlar Ligi maçlarını seyrediyoruz. En önemlisi de Paris Saint Germain-Bayern Münih maçında skorboardda ‘Türkiye acınızı paylaşıyoruz’ yazıyor ve maç öncesi seremonide saygı duruşu yapılıyor. Almanya, Hollanda, İspanya… Bütün ülkelerdeki futbol maçlarının hepsinde saygı duruşu yapıldı ve formalarını açık artırmayla satışa çıkararak deprem bölgesine yardım etmek için seferber oldular.

Türkiye olarak büyük bir imtihandan geçiyoruz. Ama herkes bir şeye şahit oldu. Biz büyük milletiz. Bizi Kürt, Laz, Alevi, Sünni, Abhaz, Çerkez diye kimse ayıramaz ve buna gücü yetmez. Siyasetten hiç anlamam, ilgi de duymam. Ama komşumuz Yunanistan’ın, İsrail’in, Ermenistan’ın, Rusya’nın, Bulgaristan’ın, Romanya’nın, Katar’ın ve daha birçok Arap ülkesinin yanımızda olması yalnız beni değil, herkesi çok mutlu etti. Kızdığım ülkelere bile bakış açım değişti.

Artık ‘Çocuklar başta olmak üzere hiç kimse ölmesin’ diyoruz. Deprem kıyamet gibi bunu kabul ediyorum. Ama bunu en az hasarla atlatmak için daha sağlıklı projeler yapmamız lazım. Bu kadar büyük yıkımın faturasını tek başına 30-40 müteahhite yıkamayız. Bu temel ruhsatlarını, iskan izinlerini kim verdiyse müteahhitler kadar sorumludur. İnsanların vicdanının rahatlaması için bu kişilerden de hesap sorulmalı.

Evet acımız büyük ancak hepimiz gördük ki şu an kenetlendik, en kısa zamanda millet olarak bu enkazın altından kalkacağız. Ailelerini, evlerini, akrabalarını kaybedenlere hiçbir şey yapamayız ama biraz olsun bu sıcaklığımızla, yardımlarımızla bu insanların acılarını hafifletebiliriz.”

Sağlık İçin Kızılötesi Karbon Isı Boyası
Canlıların, özellikle de insanların sağlıklı yaşayabilmek için kızılötesi ışınlara ihtiyaçları vardır. Ancak bir aylık bir sürede yoğun bir şekilde alınan güneş ışınlarının depolanması mümkün değildir. On iki ay boyunca alınacak terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ise sayısız fayda sağlar.

 • Hücre sisteminin yenilenme gücünü artırır,
 • Kan dolaşımını hızlandırır,
 • Kronik yorgunluğu azaltır,
 • Bağışıklık sistemini güçlendirir,
 • Astım, alerjik rinit gibi solunum yolu rahatsızlıkları olan hastalar için en sağlıklı ısıtma sistemidir,
 • Kas ağrıları, sırt ağrıları ve eklem rahatsızlıklarını azaltır,
 • Bazı kanser türlerinin gelişimini engelleme özelliğine sahiptir,
 • Şeker hastalıklarının yan etkilerini azaltır,
 • Fizyoterapi tıp merkezlerinde doğrudan kullanılır.

Tıbbi araştırmalar, uzun dalga boyundaki ışınların terapi etkisi yaptığını, hiçbir zararlı yan etkisinin olmadığını ve insan vücudu için en uygun sıcaklığı sağladığını göstermiştir. Uzun dalga boyunda, terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ile ısıtma sistemi olarak geliştirilmiş olan SRN  Kızılötesi Isı Boyası, güneşin altında ısınma hissini on iki ay sağlamaktadır. SRN Kızılötesi Isı Boyası, uygulandığı ortamı sadece ısıtmakla kalmaz; aynı zamanda bir fizyoterapi merkezine çevirerek, içinde yaşayanların sağlığına katkıda bulunur.
Uzun dalga kızılötesi, radyan ısıdır; yüzünüzde güneşin veya odun ateşinin sıcaklığını hissetmekle aynı histir. Hatta kendi vücudumuzun da yaydığı ısı türüdür. İnsanlığın bildiği en temel ısınma şeklidir. Önce objeleri ısıttığı, ısınan objelerin de ısı yayarak çevreyi sıcak tuttuğu için binlerce yıldır tercih edilmiştir.
Bugün, yüksek enerji verimliliğine sahip SRN Kızılötesi Isıtma Teknolojisi, estetik ve konforlu bir şekilde radyan ısıyı çevre dostu olarak kolayca tekrar kullanabilmemizi sağlamaktadır.
Geçtiğimiz yüzyılda insanoğlunun konforlu olması sebebiyle tercih ettiği konvansiyonel ısıtma sistemlerinin (petek, klima vb.); yakın gelecekte yerini tekrardan kızılötesi ısıtma sistemlerine bırakması kaçınılmazdır.
SRN KIZILÖTESİ KARBON ISI BOYASI HAKKINDA BAZI BİLGİLER

 • SRN Kızılötesi Isı Boyası havayı kurutmaz ve havayı değil sizi ısıtır.
 • 24 V Elektrik ile çalışan Kızılötesi Isı Boyası sistemi yenilenebilir enerji kaynaklarıyla kombine çalışabilir. (Güneş ve Rüzgar enerjisi)
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası Üstüne duvar kağıdı,sıva ve boya gibi ürünler ile uygulanabilir özelliklere sahip bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası’nın boyandığı ortamda nem ve küf olmaz.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası mekanik tesisat ve bakım gerektirmeye bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası anında ısınma ve homojen ısı dağılımı sağlar.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası sağlıklıdır, nefes hastaları (bronşit vb) için en uygun ısıtma teknolojisidir.
 • Su bazlı karbon kaplamalar ek veya ana ısıtma da mükemmel olarak kullanılabilir.
 • Pars alüminyum tozu,pars bakır tozu,Pars Çinko Tozu,Pars Grafit Tozu,Pars Kurşun Tozu,Pars demir tozu,pars kurşun oksit,pars kurşun oksit sülyen,pars kurşun oksit mürdesenk,pars fire assay flux,pars nitrik asit,pars hidroklorik asit,pars sülfürik asit,pars hidrazin hidrat,pars kaolin,pars sepiyolit,sunsep,sundiyo,sunmag,pars zeolit,pars 67 mangan dioksit,pars85 mangan dioksit,hadjin yılan kovucu,parsvet yara tozu,pars lime sülfür,nanotozlar,yemkat.com,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars silisyum karbür,silisyum karbür,dmr74 mangan dioksit,pars magnezyum sülfat,pars magnezyum sülfat anhidrat,pars magnezyum sülfat monohidrat,pars magnezyum oksit,pars bakır sülfat,pars demir sülfat monohidrat,pars kalay sökücü,pars nikel sökücü,süren vollastonit tozu,pars volfram  tozu,pars molibden tozu,pars antimon oksit,pars potasyum hidroksit,pars potasyum silikat,kimyadeposu.com,claypacks.com,demsil silikajel,demsil kil paketi,demsil nem alıcı,nemal nem alıcı,pars sodyum metabisülfit,pars sodyum bisülfat,pars magnezyum nitrat,pars sodyum persülfat,pars kalsiyum sülfat,pars kalsiyum sülfat dihitrat,pars hayvan altlığı,pars sodyum lignosülfonat,pars maden tozları,pars metal tozları,pars yem katkıları,pars nanotozlar,pars çinko oksit,sunshield sıvı kaolen,süren titanyum tozu,pars bakır oksit,demsil silikajel,süren otocam çizik giderici,pars seryum oksit,süren ferro vanadyum tozu,pars spekülarit,süren bit-pire kovucu,süren bakır tozu,süren teknoloji,bakır tozu,
 • DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ
 • 05523307100-05325466184
 • www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net
 • www.potasyumsilikat.net,www.kursunoksit.com,www.parsman.com.tr,www.parsgrafit.com.tr
 • www.parox.com.tr,www.sepiyolit.net,

Check Also

Trabzonspor – Kayserispor: Muhtemel 11’ler

Trabzonspor, Trendyol Süper Lig'in 14. haftasında kendi sahasında Mondihome Kayserispor ile karşı karşıya gelecek.

[ajax_load_more loading_style="infinite fading-circles" container_type="div" post_type="post" images_loaded="true" placeholder="true" button_loading_label="Haber Yükleniyor..." scroll_distance="500px"]