Milli atıcı Cevat Karagöl’ün hedefi kariyerini olimpiyat madalyasıyla tamamlamak

ORDU (AA) – Birleşik Arap Emirlikleri’nde 6-17 Kasım’da gerçekleştirilen Dünya Şampiyonası’nı 1 altın ve 2 gümüş madalyayla tamamlamayan Cevat Karagöl, 2024 Paris Paralimpik Oyunları’na kota aldı.

Milli sporcu, dünya şampiyonasının ardından geldiği Ordu’da, antrenmanlarını Havalı Silahlar Atış Poligonu’nda sürdürüyor.

Cevat Karagöl, AA muhabirine, madalya serüveninin 2005’te Avrupa Şampiyonası’nda başladığını, sonraki süreçte 2008, 2012 ve 2016 Paralimpik Oyunları’na katılma şansı elde ettiğini söyledi.

Başarılı atıcı, 2014 yılında dünya şampiyonluğu gibi önemli derecesi olduğunu belirterek, 2020 Tokyo Paralimpik Oyunları’na katılma şansını ise kıl payı kaçırdığını ifade etti.

Birleşik Arap Emirlikleri’nde gerçekleştirilen Dünya Şampiyonası’nda 3 branşta mücadele ettiğini, 1 altın ve 2 bronz madalya kazandığını kaydeden Karagöl, böylece kariyerinde dördüncü kez Türkiye’yi paralimpik oyunlarında temsil edeceğini aktardı.

Cevat Karagöl, ülkesini bu alanda bir kez daha temsil edeceği için gurur duyduğunu dile getirerek, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Böyle spor organizasyonlarına sıradan katılma hakkınız yok. Belli aşamalardan geçerek, birtakım sıralamalara girdikten sonra bu oyunlar için kota alabiliyorsunuz. Bu anlamda baktığınız zaman dördüncü kez paralimpik oyunlarına katılabilmek büyük başarı. Bu başarının altında yatan en büyük neden istikrar ve yeterince çalışmak. Biz elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyoruz.”

“Kariyerimi olimpiyat madalyası ile tamamlamak istiyorum”

Her sporcunun Paralimpik Oyunları’nda madalya kazanmak istediğine işaret eden Karagöl, “Daha önceki 3 paralimpik oyunlarında çok istediğim madalyaları almayı başaramamıştım. Şimdi önümde bir fırsat daha var. İlk amacım finalde yer almak. Çünkü finale yükselerek en iyilerin arasında oluyorsunuz. Finale kaldığınız zaman da her an madalya gelebilir demek. Benim de son paralimpik oyunum diye düşünüyorum. Kariyerimi olimpiyat madalyasıyla tamamlamak istiyorum.” diye konuştu.

Karagöl, koleksiyonunda tek eksik madalyanın olimpiyat madalyası olduğunu belirterek, “Kariyerimdeki bu eksik madalyayı kazanmayı çok istiyorum. Bunun için de elimden gelen her şeyi yapmaya hazırım. Bu madalyanın renginin de altın olması bizleri çok mutlu eder.” ifadelerini kullandı.

“Çok iyi bir hazırlık süreci geçirmek istiyorum”

Milli atıcı, 2024’e kadar en iyi şekilde hazırlık süreci geçirmek istediğini vurgulayarak, “Bunun için önce Ordu’da çok iyi bir hazırlık süreci geçirmek istiyorum. Ordu, hazırlanma aşamasının en önemli ayağı olacak. Daha sonra milli takım kamplarında eksiklerimi tamamlamak istiyorum. Önümüzdeki bu süreçte dünyada bazı yarışlara da katılım sağlayacağız. Buralarda da yeni madalyalar kazanmak istiyorum. Bunları yapacak ve başaracak altyapı ve tecrübeye sahibiz.” dedi.

Muhabir: Hayati Akçay

Sağlık İçin Kızılötesi Karbon Isı Boyası
Canlıların, özellikle de insanların sağlıklı yaşayabilmek için kızılötesi ışınlara ihtiyaçları vardır. Ancak bir aylık bir sürede yoğun bir şekilde alınan güneş ışınlarının depolanması mümkün değildir. On iki ay boyunca alınacak terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ise sayısız fayda sağlar.

 • Hücre sisteminin yenilenme gücünü artırır,
 • Kan dolaşımını hızlandırır,
 • Kronik yorgunluğu azaltır,
 • Bağışıklık sistemini güçlendirir,
 • Astım, alerjik rinit gibi solunum yolu rahatsızlıkları olan hastalar için en sağlıklı ısıtma sistemidir,
 • Kas ağrıları, sırt ağrıları ve eklem rahatsızlıklarını azaltır,
 • Bazı kanser türlerinin gelişimini engelleme özelliğine sahiptir,
 • Şeker hastalıklarının yan etkilerini azaltır,
 • Fizyoterapi tıp merkezlerinde doğrudan kullanılır.

Tıbbi araştırmalar, uzun dalga boyundaki ışınların terapi etkisi yaptığını, hiçbir zararlı yan etkisinin olmadığını ve insan vücudu için en uygun sıcaklığı sağladığını göstermiştir. Uzun dalga boyunda, terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ile ısıtma sistemi olarak geliştirilmiş olan SRN  Kızılötesi Isı Boyası, güneşin altında ısınma hissini on iki ay sağlamaktadır. SRN Kızılötesi Isı Boyası, uygulandığı ortamı sadece ısıtmakla kalmaz; aynı zamanda bir fizyoterapi merkezine çevirerek, içinde yaşayanların sağlığına katkıda bulunur.
Uzun dalga kızılötesi, radyan ısıdır; yüzünüzde güneşin veya odun ateşinin sıcaklığını hissetmekle aynı histir. Hatta kendi vücudumuzun da yaydığı ısı türüdür. İnsanlığın bildiği en temel ısınma şeklidir. Önce objeleri ısıttığı, ısınan objelerin de ısı yayarak çevreyi sıcak tuttuğu için binlerce yıldır tercih edilmiştir.
Bugün, yüksek enerji verimliliğine sahip SRN Kızılötesi Isıtma Teknolojisi, estetik ve konforlu bir şekilde radyan ısıyı çevre dostu olarak kolayca tekrar kullanabilmemizi sağlamaktadır.
Geçtiğimiz yüzyılda insanoğlunun konforlu olması sebebiyle tercih ettiği konvansiyonel ısıtma sistemlerinin (petek, klima vb.); yakın gelecekte yerini tekrardan kızılötesi ısıtma sistemlerine bırakması kaçınılmazdır.
SRN KIZILÖTESİ KARBON ISI BOYASI HAKKINDA BAZI BİLGİLER

 • SRN Kızılötesi Isı Boyası havayı kurutmaz ve havayı değil sizi ısıtır.
 • 24 V Elektrik ile çalışan Kızılötesi Isı Boyası sistemi yenilenebilir enerji kaynaklarıyla kombine çalışabilir. (Güneş ve Rüzgar enerjisi)
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası Üstüne duvar kağıdı,sıva ve boya gibi ürünler ile uygulanabilir özelliklere sahip bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası’nın boyandığı ortamda nem ve küf olmaz.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası mekanik tesisat ve bakım gerektirmeye bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası anında ısınma ve homojen ısı dağılımı sağlar.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası sağlıklıdır, nefes hastaları (bronşit vb) için en uygun ısıtma teknolojisidir.
 • Su bazlı karbon kaplamalar ek veya ana ısıtma da mükemmel olarak kullanılabilir.
 • Pars alüminyum tozu,pars bakır tozu,Pars Çinko Tozu,Pars Grafit Tozu,Pars Kurşun Tozu,Pars demir tozu,pars kurşun oksit,pars kurşun oksit sülyen,pars kurşun oksit mürdesenk,pars fire assay flux,pars nitrik asit,pars hidroklorik asit,pars sülfürik asit,pars hidrazin hidrat,pars kaolin,pars sepiyolit,sunsep,sundiyo,sunmag,pars zeolit,pars 67 mangan dioksit,pars85 mangan dioksit,hadjin yılan kovucu,parsvet yara tozu,pars lime sülfür,nanotozlar,yemkat.com,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars silisyum karbür,silisyum karbür,dmr74 mangan dioksit,pars magnezyum sülfat,pars magnezyum sülfat anhidrat,pars magnezyum sülfat monohidrat,pars magnezyum oksit,pars bakır sülfat,pars demir sülfat monohidrat,pars kalay sökücü,pars nikel sökücü,süren vollastonit tozu,pars volfram  tozu,pars molibden tozu,pars antimon oksit,pars potasyum hidroksit,pars potasyum silikat,kimyadeposu.com,claypacks.com,demsil silikajel,demsil kil paketi,demsil nem alıcı,nemal nem alıcı,pars sodyum metabisülfit,pars sodyum bisülfat,pars magnezyum nitrat,pars sodyum persülfat,pars kalsiyum sülfat,pars kalsiyum sülfat dihitrat,pars hayvan altlığı,pars sodyum lignosülfonat,pars maden tozları,pars metal tozları,pars yem katkıları,pars nanotozlar,pars çinko oksit,sunshield sıvı kaolen,süren titanyum tozu,pars bakır oksit,demsil silikajel,süren otocam çizik giderici,pars seryum oksit,süren ferro vanadyum tozu,pars spekülarit,süren bit-pire kovucu,süren bakır tozu,süren teknoloji,bakır tozu,
 • DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ
 • 05523307100-05325466184
 • www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net
 • www.potasyumsilikat.net,www.kursunoksit.com,www.parsman.com.tr,www.parsgrafit.com.tr
 • www.parox.com.tr,www.sepiyolit.net,

Check Also

Çorum FK deplasmanda Adanaspor’u rahat yendi

Trendyol 1. Lig karşılaşmasında Çorum FK deplasmanda Adanaspor'u 3-0 yendi.

[ajax_load_more loading_style="infinite fading-circles" container_type="div" post_type="post" images_loaded="true" placeholder="true" button_loading_label="Haber Yükleniyor..." scroll_distance="500px"]