Macris Carneiro’dan Galatasaray itirafı!

Fenerbahçe Opet Kadın Voleybol Takımı’nın Brezilyalı oyuncusu Macris Carneiro, Cumhuriyetin 100. yılında sarı-lacivertli formayı giymenin sorumluluğunu hissettiğini söyledi.

Carneiro, AA muhabirine yaptığı açıklamada, sarı-lacivertli formayı giymekten duyduğu mutluluğu dile getirerek, “Şu anda burada olduğum için çok mutlu olduğumu söyleyebilirim. Bir ailedeymiş gibi hissediyorum. Taraftarlarımız ve oynadığımız maç atmosferleri mükemmel. Buradaki herkes bana yardım etmeye çalışıyor, bunun farkındayım ve bununla alakalı çok büyük mutluluk ve minnet duyuyorum.” ifadelerini kullandı.

Brezilya milli takımının da formasını giyen tecrübeli oyuncu, sarı-lacivertli taraftarların kendisine karşı çok nazik ve kibar davrandığını belirtti.

Taraftarların, kendisi için Portekizce kelimeler öğrendiğini ve bundan mutluluk duyduğunu anlatan Carneiro, Cumhuriyet’in 100. yılındaki şampiyonluk hedeflerine ilişkin ise şunları aktardı:

“Ne kadar önemli bir senenin içinde olduğumuzu biliyorum. Ben bunu ilk öğrendiğimde çok daha büyük saygı duydum. Çok daha büyük bir mutluluk ve sorumluluk hissettim çünkü böyle önemli bir senede takımda olup, bu sorumluluğu taşımanın ve sahada olmanın önemini biliyorum.”

“Galatasaray bizim gerçekten rakibimiz”

Macris Carneiro, oynadıkları derbiden sonra Galatasaray ile aralarındaki rekabeti daha iyi anladığını ifade etti.

Deplasmanda 3-0 kazandıkları maçın atmosferine değinen Carneiro, şöyle konuştu:

“Salona ilk girdiğim anda Galatasaraylı taraftarlarla karşılaştık. Onlar marş söylemeye başladılar ve içinde Fenerbahçe kelimeleri de geçiyordu. Ben önce anlamadım, Fenerbahçe deyince ‘acaba teşekkür mü etmeliyim ne yapmalıyım’ diye düşündüm. Sonradan anladım ki Galatasaray bizim gerçekten rakibimiz. Bunun dışında sahada onlara karşı olmak, o atmosferde böyle büyük atmosferde oynamak bizim daha güçlü olmamızı ve daha çok konsantre olmamıza neden oluyor. Böyle bir maç oynayıp kazandığımız için çok mutluyuz.”

Carneiro, Türkiye’nin voleybolda dünyanın en iyi liglerinden olduğunu da vurgulayarak, sözlerini şöyle tamamladı:

“Dünyanın en güçlü liglerinden birinde forma şansı bulduğum için çok mutluyum. Bu benim kendimi geliştirmem ve daha çok tecrübe kazanmam için çok önemli bir şans. Elimden gelenin en iyisini yapacağım. Şu anda Türkiye’de bulunduğum için çok mutluyum.”

Pars Kalsiyum Sülfatın Faydaları Nelerdir?

1-) Topraklardaki yarılma çatlamaları engeller.
2-) Bitki Besin elementlerinin alımını hızlandırır.
3-) Bünyesinde bulunan kükürt sayesinde verim artışı sağlar.
4-) Tuzlu topraklarda iyon değişimi sağlayarak tuzu topraktan uzaklaştırır.
5-) Ürün kalitesini arttırır.
6-) Ürünlerde raf ömrünü uzatır.
7-) Fenni gübrelerin yarayışlılığını arttırır.
8-) Mahsullerde minimum yüzde yirmi civarın da verim artışı sağlar.
9-) Toprakları kabartır su tutma kapasitesini önemli ölçüde arttırır.
10-) Toprak işlemede sağladığı kolaylıktan ötürü, tarım makinelerinizin yakıt tasarrufunda büyük rol alır.
11-) Topraktaki fazla rutubetin bertaraf edilmesi sonucunda çok önemli mantari hastalıkların azaltılmasında etkin rol oynar.
12-) İçeriğindeki kükürt sayesinde bitkilerin hastalık ve zirai zararlılarına karşı direncini arttırır.
13-) %29 Kalsiyum Oksit (CaO), %42 Kükürt Trioksit (SO3) içerir.
14-) Yüzeye uygulanan kalsiyum sülfat , toprağa iner ve kök büyümesinin artmasına neden olur.
15-) Tuzlu ve sodyumlu (alkali, çorak) toprakların ıslahına yardımcı olur.
16-) Kalsiyum sülfat başlıca avantajlarından biri, özellikle toprak altlarında bulunan toprak asiditesine eşlik eden alüminyum toksisitesini azaltma yeteneğidir.

DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ

05523307100-05325466184

www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net,www.kostik.net,www.copper2000.com,www.sepiyolit.net,www.magnezyumoksit.com,www.potasyumsilikat.net,

www.nanomikron.com,www.netyerim.net

Tarım Kimyasalları,Yem katkıları Mineralleri,zeolit,sepiyolit,diyatomit,kaolin,sunshield gölge tozu,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars sıvı kükürt,parvet hayvan yara tozu,,çinko metal tozu,demir tozu,manganez dioksit,mangan dioksit,mangan tozu,mikronize mangan,hayvan altlığı,hadjin yılan kovucu,pars lime sülfür, nano tozlar,metal tozları,maden tozları,nano partiküller,dmrsüren,dmrsüren kimya,kimyadeposu.com,çinko sülfat,bakır sülfat,mangan sülfat,magnezyum oksit,magnezyum sülfat,demir sülfat,kalsiyum oksit,kalsiyum hidroksit,potasyum silikat,potasyum hidroksit,hekzatetramin,sodyum lignosülfonat,potasyum lignosülfonat,grafit tozu,mikronize grafit,kimyadeposu.com,potasyum klorat,payet kostik,bakır tozu,alüminyum tozu,grafit,bakır sülfat,demir sülfat,magnezyum sülfat,mangan sülfat,kalsiyum sülfat,kalsiyum oksit,farma kaolen,naturel kaolen,sırlık kalsit

Check Also

Voleybolda yeni hafta heyecanı başlıyor

Voleybolda Efeler ve Sultanlar Ligi'nde yeni hafta heyecanı 9 Aralık Cuma günü start alacak.

[ajax_load_more loading_style="infinite fading-circles" container_type="div" post_type="post" images_loaded="true" placeholder="true" button_loading_label="Haber Yükleniyor..." scroll_distance="500px"]