Konyaspor Teknik Direktörü İlhan Palut’un hedefi yeniden Avrupa kupalarına katılmak

ANTALYA (AA) – Arabam.com Konyaspor Teknik Direktörü İlhan Palut, önümüzdeki sezon da Avrupa’da boy göstermek istediklerini söyledi.

Palut, Dünya Kupası nedeniyle Spor Toto Süper Lig’e verilen arada takımının Antalya’da yaptığı kampta, AA muhabirinin sorularını yanıtladı.

Sezon başında Avrupa’da çok acı bir tecrübe yaşadıklarını hatırlatan Palut, “Bazen futbolda olumlu şeyleri görürsünüz ve öğrenirsiniz. Bazen de o kadar olumsuzu görürsünüz ki ‘sakın bir daha böyle bir şey yapmayayım’ dersiniz. Bizimki ikincisi oldu. Sadece futbol değil, başka organizasyon eksiklerini de katarsak Vaduz maçları için bunlardan dersimizi çıkardık.” dedi.

Süper Lig’in bu sezon çok ciddi bir zirve mücadelesine sahne olduğunu vurgulayan Palut, şöyle devam etti:

“Geçen sene Trabzonspor’un büyük bir dominasyonu vardı. Arkasından bizim tam ortak olamadığımız ama rahatsız etmeye çalıştığımız bir yarış vardı. Son düzlükte Fenerbahçe’nin ikincilik yarışına dahil olduğu, temposunu artırıp İsmail hocayla bizi geçtiği bir zirve yarışı vardı. Bu sene öyle değil, çok takım konumlanıyor. Biz bir kere üst gruba yapışmak istiyoruz. 4 doğal şampiyonluk adayının yanı sıra Başakşehir, Adana Demirspor, biz oradayız ve Kayserispor, Çağdaş hocayla beraber zorluyor. Böyle bir grup var ve biz bu gruptan aşağı doğru kopmak asla istemiyoruz. Burada tutunmak istiyoruz ve son düzlüğe girince alabileceğimiz en iyi dereceyi almak istiyoruz.”

Gelecek sezon için hedeflerini paylaşan Palut, “İnşallah bir daha Avrupa’ya gideriz. Türkiye Kupası yoluyla olur, belki ligdeki sıralamamızla olur. Tabii ki bunu isterim. Ve eğer bunu tekrar başarırsak çok büyük bir istikrar olacak ve bu sefer Avrupa’daki bir önceki negatif durumumuzdan ders alarak inşallah daha iyi performans gösteririz.” diye konuştu.

“Şampiyon olacağız diyebilme seviyesinde değiliz”

Antalya kampının çok iyi geçtiğini ve ligde iyi bir konumda olduklarını belirten Palut, şampiyonluk ifadesini kullanmanın şu anda doğru olmadığını dile getirdi.

Aradan önce son süreçte önemli puanlar yitirdiklerini aktaran Palut, “2 puan ortalamasını tutturup, 28 puanı yakalasak şu anda başka bir şey konuşuyorduk. Bir gün zirve neden olmasın diyebilirim ama biz şampiyon olacağız diye ortaya çıkmak doğru değil. Şu anda şampiyon olacağız diyebilme seviyesinde değiliz. Büyük bir ekstra olur.” değerlendirmesinde bulundu.

Dünya Kupası’nın kendileri için bir referans olduğunu da anlatan Palut, şunları aktardı:

“Çok kaliteli kadroların, marketing değeri çok yüksek oyunculardan oluşan milli takımların bile kompakt sistemler, temaslı oyun, mücadele gücü, disipline bağlılık noktasında iyi performans gösteren takımlar karşısında başaramadığını görebiliyoruz. Bizim de burada Konyaspor gibi takımların tutunabileceği tek dal aslında bu kompakt takım oyunu. Çok tekrar ve sürekli günlük performansların yukarıda olmasını sağlayabilmek. Bu kolay bir şey mi, evet değil. Sahada bir oyuncum 80. dakikada alır 2 kişiyi geçer, ya da frikikten atar beklentiye giremezsiniz. Bu, çok fazla iyimserlik olur. Biz de ortaya koyduğumuz prensipleri sürdürerek, geliştirerek, üzerine giderek, oyuncularımız ve kendimizi devamlı konsantre tutarak başarabildiğimizin en iyisini başarmak istiyoruz.”

Lige çok iyi başladıklarını ve zaman zaman liderlik pozisyonuna da geldiklerini hatırlatan Palut, şöyle devam etti:

“Puansal anlamda, sıralama anlamında bizim için kabul edilebilir bir ilk periyottu. Oyunun içeriğine bakınca savunma ve hücum anlamında ikiye ayırmak isterim. Savunma anlamında zaten ligin hali hazırda en az gol yiyen takımıyız ki bir iki golü kendi standartlarımızın dışında çok basit yedik. Onları da çıkarırsak çok iyi bir savunma performansında olduğumuzu söyleyebilirim ama ofansif olarak üretmekte, skor bulmakta, coşkulu oynamakta, pozisyona girmekte istediğimiz kıvamda değildik. Bu arada da o noktalarda tekrar dokunuşlar yaparak istediğimiz seviyeye getirmeye çalışıyoruz. Yeni setler ekleyebiliriz, var olan setleri çok tekrarla pekiştirebiliriz. Bunun dışında bireysel oyuncu performansları ofansif noktada son derece önemli. Tekrar bunlara dokunup, yukarı çekip takımımızın ofansif istatistiğini yukarılara çekebiliriz.”

“Sonuçlandırmada sorunlar yaşadık”

İlhan Palut, rakip ceza sahasına rahat girdiklerini ama net pozisyon ve sonuçlandırmada problem yaşadıklarını ifade etti.

Ofansif anlamda yükü paylaşamadıklarının altını çizen Palut, “Rakip ceza sahasında topla buluşma oranında gayet kabul edilebilir durumdayız. Topu oraya getiriyoruz ama bir şekilde orada çok net pozisyona girme ve bunu tamamlama adına sıkıntılar yaşıyoruz. Saha içine döndüğümüz zaman ofansif anlamda yükü paylaşamama oldu. Bazı oyuncuların üzerine çok yük bindi. Bazı oyuncular gerekli performansa ulaşamadı. Ama Rahmanovic gittikten sonra Çekici elimizdeki tek ofansif orta sahaydı. Onu da uzun süre kullanamadık ve bir şekilde topa sahip olan ama bunu net pozisyona dönüştürmekte zorluk çeken bir takım görüntüsünü yaşadık. Şimdi sakat oyuncularımız düzeldi. Çekici ve Muhammed yavaş yavaş takıma dönüyor. Şans verdiğimiz oyuncuların da var olan formlarını daha yukarı çekerek kısırlıktan kurtulmak istiyoruz.” değerlendirmesinde bulundu.

“Rakiplerin savunma duruşları artık farklı”

İlhan Palut, rakip takımların eskisine göre Konyaspor’a karşı savunmada daha dikkatli olduğunu söyledi.

Her takım ve antrenörün, her türlü savunma prensibini uygulamakta özgür olduğunu belirten Palut, “İlk zamanlardaki Konyaspor’a karşı savunma konsantrasyonu, savunmaya yapılan hat ve özellikle bugün Konya’da oynanan maçlarda rakiplerin savunma duruşları artık farklı. Bunu sebep olarak öne süremem ama evet daha kalabalık savunmaları da aşma adına çalışmalar yapıyoruz. Rakibin pozisyon alması, oyuncuların bireysel performansı, tekniği, aldıkları sorumluluklar, ortaya koydukları kalite son derece önemli. Biz aslında bu son saydığım parametreyi yükseltmek istiyoruz. Oyuncularımla çalışmalarda buna bugüne kadar iyi reaksiyon verdiler. İnşallah maçlara da yansır.” ifadelerini kullandı.

“Bana matematik yaptırmasınlar”

Yabancı oyuncu kuralına ilişkin görüşlerini aktaran Palut, şunları söyledi:

“Benim Türk oyuncu oynatma konusunda bir sıkıntım yok. Takımımda çok iyi oyuncular var. Ben 3 Türk’ü oynatabilecek durumdayım. Ben sadece karar vericilerden şunu istiyorum. Kaç yabancıya izin verirler bilmiyorum ama İlhan Palut olarak fikrim diyelim 14 yabancı 12 Türk oyuncum var. Tamam 14+12. Artık gerisini bana bıraksınlar, karışmasınlar artık bana. 26 tane Konyaspor futbolcusu göreceğim karşımda. Hangi maç hangi strateji için kim gerekiyorsa ben ona şans vereceğim. Ya da bir maç kulübemdeki 5 yabancı mı oyuna almam gerekecek. Maç benden onu isteyecek, bana orada futboldan başka bir şey düşündürmesinler. Bana matematik yaptırmasınlar. Zaten bizim ‘nasılsa bu rahatlıkla 14 yabancım var, bırak Türk oyuncuları 14 yabancıyla döndürürüm kadromu’ diyecek halimiz yok. Oradaki her oyuncuya dokunmam, onlara umut vermem, kullanmam, motive etmem gerekiyor. Bıraksınlar biz o 26 kişilik kadroyu kendi doğru ve yanlışlarımızla döndürelim.”

“Şu anda transfer çalışmamız yok”

İlhan Palut, şu anda transfer çalışmalarının olmadığını dile getirdi.

Transferde adı geçen Bryan Teixeira’yı tanımadığını vurgulayan Palut, “Şu anda transfer çalışmamız yok. İlk periyotta bazı eksiklerimiz vardı ama şu an birçok oyuncumuz form tuttu ve herkes iyi durumda. Ben transfer istemiyorum. Neden bu oyunculardan faydalanabilecekken kulübüme bu ekonomik şartlarda ekstra bir külfet getireyim. Aslında ilk durduğum yer burası.” ifadelerini kullandı.

“İnşallah transfere ihtiyacımız olmaz.” diyen Palut, “Ama günün sonunda hala bazı noktaları çözemiyor isek, bazı özel mevkiler vardır ki o mevkileri ikinci pozisyonu olan oyuncularla dolduramazsınız direkt oranın oyuncusudur. Santrfor, 10 numara ya da kanat oyuncusu gibi. Burada yönetimle konuşup ‘evet olmuyor bu oyunculara gerçekten ihtiyacımız var, buralara katkıda bulunmamız lazım’ dersek ki inşallah tekrar demeyiz diyorum bir 10 numara ve bir kanat oyuncusu alabiliriz. İnşallah oyuncularım ‘hocam sen bir 10 numara, bir kanat demiştin ama bak biz nasıl performans gösteriyoruz sen bu işten vazgeç’ der. İnşallah bana bunu dedirtirler, ben bu konuda yanılmaya dünden razıyım.” diyerek sözlerini tamamladı.

Muhabir: Süha Gür

Sağlık İçin Kızılötesi Karbon Isı Boyası
Canlıların, özellikle de insanların sağlıklı yaşayabilmek için kızılötesi ışınlara ihtiyaçları vardır. Ancak bir aylık bir sürede yoğun bir şekilde alınan güneş ışınlarının depolanması mümkün değildir. On iki ay boyunca alınacak terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ise sayısız fayda sağlar.

 • Hücre sisteminin yenilenme gücünü artırır,
 • Kan dolaşımını hızlandırır,
 • Kronik yorgunluğu azaltır,
 • Bağışıklık sistemini güçlendirir,
 • Astım, alerjik rinit gibi solunum yolu rahatsızlıkları olan hastalar için en sağlıklı ısıtma sistemidir,
 • Kas ağrıları, sırt ağrıları ve eklem rahatsızlıklarını azaltır,
 • Bazı kanser türlerinin gelişimini engelleme özelliğine sahiptir,
 • Şeker hastalıklarının yan etkilerini azaltır,
 • Fizyoterapi tıp merkezlerinde doğrudan kullanılır.

Tıbbi araştırmalar, uzun dalga boyundaki ışınların terapi etkisi yaptığını, hiçbir zararlı yan etkisinin olmadığını ve insan vücudu için en uygun sıcaklığı sağladığını göstermiştir. Uzun dalga boyunda, terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ile ısıtma sistemi olarak geliştirilmiş olan SRN  Kızılötesi Isı Boyası, güneşin altında ısınma hissini on iki ay sağlamaktadır. SRN Kızılötesi Isı Boyası, uygulandığı ortamı sadece ısıtmakla kalmaz; aynı zamanda bir fizyoterapi merkezine çevirerek, içinde yaşayanların sağlığına katkıda bulunur.
Uzun dalga kızılötesi, radyan ısıdır; yüzünüzde güneşin veya odun ateşinin sıcaklığını hissetmekle aynı histir. Hatta kendi vücudumuzun da yaydığı ısı türüdür. İnsanlığın bildiği en temel ısınma şeklidir. Önce objeleri ısıttığı, ısınan objelerin de ısı yayarak çevreyi sıcak tuttuğu için binlerce yıldır tercih edilmiştir.
Bugün, yüksek enerji verimliliğine sahip SRN Kızılötesi Isıtma Teknolojisi, estetik ve konforlu bir şekilde radyan ısıyı çevre dostu olarak kolayca tekrar kullanabilmemizi sağlamaktadır.
Geçtiğimiz yüzyılda insanoğlunun konforlu olması sebebiyle tercih ettiği konvansiyonel ısıtma sistemlerinin (petek, klima vb.); yakın gelecekte yerini tekrardan kızılötesi ısıtma sistemlerine bırakması kaçınılmazdır.
SRN KIZILÖTESİ KARBON ISI BOYASI HAKKINDA BAZI BİLGİLER

 • SRN Kızılötesi Isı Boyası havayı kurutmaz ve havayı değil sizi ısıtır.
 • 24 V Elektrik ile çalışan Kızılötesi Isı Boyası sistemi yenilenebilir enerji kaynaklarıyla kombine çalışabilir. (Güneş ve Rüzgar enerjisi)
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası Üstüne duvar kağıdı,sıva ve boya gibi ürünler ile uygulanabilir özelliklere sahip bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası’nın boyandığı ortamda nem ve küf olmaz.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası mekanik tesisat ve bakım gerektirmeye bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası anında ısınma ve homojen ısı dağılımı sağlar.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası sağlıklıdır, nefes hastaları (bronşit vb) için en uygun ısıtma teknolojisidir.
 • Su bazlı karbon kaplamalar ek veya ana ısıtma da mükemmel olarak kullanılabilir.
 • Pars alüminyum tozu,pars bakır tozu,Pars Çinko Tozu,Pars Grafit Tozu,Pars Kurşun Tozu,Pars demir tozu,pars kurşun oksit,pars kurşun oksit sülyen,pars kurşun oksit mürdesenk,pars fire assay flux,pars nitrik asit,pars hidroklorik asit,pars sülfürik asit,pars hidrazin hidrat,pars kaolin,pars sepiyolit,sunsep,sundiyo,sunmag,pars zeolit,pars 67 mangan dioksit,pars85 mangan dioksit,hadjin yılan kovucu,parsvet yara tozu,pars lime sülfür,nanotozlar,yemkat.com,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars silisyum karbür,silisyum karbür,dmr74 mangan dioksit,pars magnezyum sülfat,pars magnezyum sülfat anhidrat,pars magnezyum sülfat monohidrat,pars magnezyum oksit,pars bakır sülfat,pars demir sülfat monohidrat,pars kalay sökücü,pars nikel sökücü,süren vollastonit tozu,pars volfram  tozu,pars molibden tozu,pars antimon oksit,pars potasyum hidroksit,pars potasyum silikat,kimyadeposu.com,claypacks.com,demsil silikajel,demsil kil paketi,demsil nem alıcı,nemal nem alıcı,pars sodyum metabisülfit,pars sodyum bisülfat,pars magnezyum nitrat,pars sodyum persülfat,pars kalsiyum sülfat,pars kalsiyum sülfat dihitrat,pars hayvan altlığı,pars sodyum lignosülfonat,pars maden tozları,pars metal tozları,pars yem katkıları,pars nanotozlar,pars çinko oksit,sunshield sıvı kaolen,süren titanyum tozu,pars bakır oksit,demsil silikajel,süren otocam çizik giderici,pars seryum oksit,süren ferro vanadyum tozu,pars spekülarit,süren bit-pire kovucu,süren bakır tozu,süren teknoloji,bakır tozu,
 • DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ
 • 05523307100-05325466184
 • www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net
 • www.potasyumsilikat.net,www.kursunoksit.com,www.parsman.com.tr,www.parsgrafit.com.tr
 • www.parox.com.tr,www.sepiyolit.net,

Check Also

Hakim Ziyech, Fas Milli Takımı’na çağrıldı

Galatasaray'ın yeni yıldızlarından Hakim Ziyech, Fas Milli Takımı'nın aday kadrosunda yer aldı.

[ajax_load_more loading_style="infinite fading-circles" container_type="div" post_type="post" images_loaded="true" placeholder="true" button_loading_label="Haber Yükleniyor..." scroll_distance="500px"]