Gençlerbirliği’nin gençleri Fenerbahçe yolunda

Fenerbahçe’ye transferleri için anlaşmaya varılan Gençlerbirliği’nin 15 yaşındaki futbolcuları Can Bartu Çığır, Yiğit Evin ve Utku Karakaya, kariyerlerinde atacakları yeni adımının heyecanını yaşıyorlar.

Gençlerbirliği’nin Türk futboluna kazandırmaya hazırlandığı yeni isimler Can Bartu Çığır, Yiğit Evin ve Utku Karakaya, AA muhabirine açıklamalarda bulundu.

Fenerbahçe’ye transfer olacaklarını duydukları ilk andan beri yaşadıklarını anlatan genç isimler, duygularını AA mikrofonuyla birbirlerine soru sorarak anlattılar.

İsmini Fenerbahçe’nin ve Türk sporunun efsanesi “Sinyor” lakaplı Can Bartu’dan alan Can Bartu Çığır, idol olarak yurt dışında Brezilyalı sol bek Marcelo ile İtalyan efsanesi Paolo Maldini’yi örnek alıyor.

Can Bartu Çığır, Gençlerbirliği altyapısında aldıkları eğitimin önemine dikkati çekerek, “Burada önce iyi bir insan sonra iyi bir futbolcu olmaya yöneliyoruz. Önceliğimiz iyi bir insan, iyi bir karakter ve iyi bir sporcu olmak. Gençlerbirliği’nde yetişmekten çok gururluyuz. Fenerbahçe’ye gideceğimiz için de çok heyecanlıyız. Orada Gençlerbirliği armasını da temsil edeceğiz. Burada nasıl bir insansak Fenerbahçe formasıyla da aynı karakteri göstereceğiz.” dedi.

Yiğit Evin: “Fenerbahçe’ye gitmek gurur verici”

Gençlerbirliği’nin Beştepe’deki tesislerine 2014 yılında henüz 6 yaşındayken futbol okuluyla giren Yiğit Evin ise şunları söyledi:

“O zaman daha transferi süreci falan olmayan, futbol okulunda arkadaşlarıyla oynayan 6 yaşında bir çocuktum. Şu an ismimiz Fenerbahçe’yle anılıyor. Bu bizim için büyük bir onur. Hocalarımız, arkadaşlarımız, ailemiz çok mutlu. Burada, Gençlerbirliği terbiyesi, ahlakıyla yetiştiriliyoruz. Saha içini her zaman düzeltilebilir ama saha içi düzeltilemez. O yüzden saha dışında nasıl bir birey olmamız gerektiğinin eğitimi de veriliyor. Fenerbahçe’ye gideceğim için çok mutluyum, benim için sürpriz oldu. Ailem de çok sevindi. Hepsi Gençlerbirliği taraftarı. Benim adıma da mutlu oldular. Fenerbahçe’ye gitmek gurur verici. Önceliğimiz Gençlerbirliği’ni, ailemizi ve Fenerbahçe armasını da en iyi şekilde temsil etmek. Fenerbahçe’de A takıma kadar çıkıp Gençlerbirliği altyapısındaki çocuklara da örnek olmak istiyoruz.”

Genç futbolcu, Gençlerbirliği altyapısından yetişen Arda Güler ve İrfan Can Kahveci’yi örnek aldığını ve bu isimlerle Fenerbahçe’de bir araya gelecek olmanın da heyecanını yaşadığını da dile getirdi.

Utku Karakaya: “Gençlerbirliği’ni temsil edeceğiz”

Futbola Karabük’te başlayan ve 2019’da 11 yaşındayken yeteneği keşfedilip Gençlerbirliği’nin altyapısına transfer olan Utku Karakaya, kariyeri boyuncu başkent ekibinin armasını her nerede olursa olsun temsil edeceğini söyledi.

Transferde isminin Fenerbahçe ile geçmesinden dolayı gururlu olduğunu anlatan Utku, “Fenerbahçe’ye gideceğimiz için çok mutluyuz. Buradan oraya gidecek isimler gerçekten çok yetenekli. Aynı zamanda Gençlerbirliği’ni de temsil edeceğiz. Kendimizi orada da kanıtlayıp profesyonel olarak, Fenerbahçe armasını en başarılı şekilde taşıyacağız.” şeklinde konuştu.

Forvet arkasında oynadığını ve golcü bir isim olduğunu vurgulayan Utku, “Gençlerbirliği’nde bize sadece futbolculuk değil, iyi bir insan olmayı da öğretiyorlar. Gittiğimiz yerde de bu felsefeyle mücadele edeceğiz. Gençlerbirliği’nden yetişen ve benim pozisyonumda olan Arda Güler ve İrfan Can Kahveci’yi örnek alıyorum. Luka Modric ve De Bruyne de örnek aldığım diğer isimler.” ifadelerini kullandı.

 

 

Sağlık İçin Kızılötesi Karbon Isı Boyası
Canlıların, özellikle de insanların sağlıklı yaşayabilmek için kızılötesi ışınlara ihtiyaçları vardır. Ancak bir aylık bir sürede yoğun bir şekilde alınan güneş ışınlarının depolanması mümkün değildir. On iki ay boyunca alınacak terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ise sayısız fayda sağlar.

 • Hücre sisteminin yenilenme gücünü artırır,
 • Kan dolaşımını hızlandırır,
 • Kronik yorgunluğu azaltır,
 • Bağışıklık sistemini güçlendirir,
 • Astım, alerjik rinit gibi solunum yolu rahatsızlıkları olan hastalar için en sağlıklı ısıtma sistemidir,
 • Kas ağrıları, sırt ağrıları ve eklem rahatsızlıklarını azaltır,
 • Bazı kanser türlerinin gelişimini engelleme özelliğine sahiptir,
 • Şeker hastalıklarının yan etkilerini azaltır,
 • Fizyoterapi tıp merkezlerinde doğrudan kullanılır.

Tıbbi araştırmalar, uzun dalga boyundaki ışınların terapi etkisi yaptığını, hiçbir zararlı yan etkisinin olmadığını ve insan vücudu için en uygun sıcaklığı sağladığını göstermiştir. Uzun dalga boyunda, terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ile ısıtma sistemi olarak geliştirilmiş olan SRN  Kızılötesi Isı Boyası, güneşin altında ısınma hissini on iki ay sağlamaktadır. SRN Kızılötesi Isı Boyası, uygulandığı ortamı sadece ısıtmakla kalmaz; aynı zamanda bir fizyoterapi merkezine çevirerek, içinde yaşayanların sağlığına katkıda bulunur.
Uzun dalga kızılötesi, radyan ısıdır; yüzünüzde güneşin veya odun ateşinin sıcaklığını hissetmekle aynı histir. Hatta kendi vücudumuzun da yaydığı ısı türüdür. İnsanlığın bildiği en temel ısınma şeklidir. Önce objeleri ısıttığı, ısınan objelerin de ısı yayarak çevreyi sıcak tuttuğu için binlerce yıldır tercih edilmiştir.
Bugün, yüksek enerji verimliliğine sahip SRN Kızılötesi Isıtma Teknolojisi, estetik ve konforlu bir şekilde radyan ısıyı çevre dostu olarak kolayca tekrar kullanabilmemizi sağlamaktadır.
Geçtiğimiz yüzyılda insanoğlunun konforlu olması sebebiyle tercih ettiği konvansiyonel ısıtma sistemlerinin (petek, klima vb.); yakın gelecekte yerini tekrardan kızılötesi ısıtma sistemlerine bırakması kaçınılmazdır.
SRN KIZILÖTESİ KARBON ISI BOYASI HAKKINDA BAZI BİLGİLER

 • SRN Kızılötesi Isı Boyası havayı kurutmaz ve havayı değil sizi ısıtır.
 • 24 V Elektrik ile çalışan Kızılötesi Isı Boyası sistemi yenilenebilir enerji kaynaklarıyla kombine çalışabilir. (Güneş ve Rüzgar enerjisi)
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası Üstüne duvar kağıdı,sıva ve boya gibi ürünler ile uygulanabilir özelliklere sahip bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası’nın boyandığı ortamda nem ve küf olmaz.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası mekanik tesisat ve bakım gerektirmeye bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası anında ısınma ve homojen ısı dağılımı sağlar.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası sağlıklıdır, nefes hastaları (bronşit vb) için en uygun ısıtma teknolojisidir.
 • Su bazlı karbon kaplamalar ek veya ana ısıtma da mükemmel olarak kullanılabilir.
 • Pars alüminyum tozu,pars bakır tozu,Pars Çinko Tozu,Pars Grafit Tozu,Pars Kurşun Tozu,Pars demir tozu,pars kurşun oksit,pars kurşun oksit sülyen,pars kurşun oksit mürdesenk,pars fire assay flux,pars nitrik asit,pars hidroklorik asit,pars sülfürik asit,pars hidrazin hidrat,pars kaolin,pars sepiyolit,sunsep,sundiyo,sunmag,pars zeolit,pars 67 mangan dioksit,pars85 mangan dioksit,hadjin yılan kovucu,parsvet yara tozu,pars lime sülfür,nanotozlar,yemkat.com,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars silisyum karbür,silisyum karbür,dmr74 mangan dioksit,pars magnezyum sülfat,pars magnezyum sülfat anhidrat,pars magnezyum sülfat monohidrat,pars magnezyum oksit,pars bakır sülfat,pars demir sülfat monohidrat,pars kalay sökücü,pars nikel sökücü,süren vollastonit tozu,pars volfram  tozu,pars molibden tozu,pars antimon oksit,pars potasyum hidroksit,pars potasyum silikat,kimyadeposu.com,claypacks.com,demsil silikajel,demsil kil paketi,demsil nem alıcı,nemal nem alıcı,pars sodyum metabisülfit,pars sodyum bisülfat,pars magnezyum nitrat,pars sodyum persülfat,pars kalsiyum sülfat,pars kalsiyum sülfat dihitrat,pars hayvan altlığı,pars sodyum lignosülfonat,pars maden tozları,pars metal tozları,pars yem katkıları,pars nanotozlar,pars çinko oksit,sunshield sıvı kaolen,süren titanyum tozu,pars bakır oksit,demsil silikajel,süren otocam çizik giderici,pars seryum oksit,süren ferro vanadyum tozu,pars spekülarit,süren bit-pire kovucu,süren bakır tozu,süren teknoloji,bakır tozu,
 • DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ
 • 05523307100-05325466184
 • www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net
 • www.potasyumsilikat.net,www.kursunoksit.com,www.parsman.com.tr,www.parsgrafit.com.tr
 • www.parox.com.tr,www.sepiyolit.net,

Check Also

UEFA’dan Atilla Karaoğlan’a görev

Atilla Karaoğlan, Balkani'nin sahasında Dinamo Zagreb takımı ile yapacağı karşılaşmada düdük çalacak.

[ajax_load_more loading_style="infinite fading-circles" container_type="div" post_type="post" images_loaded="true" placeholder="true" button_loading_label="Haber Yükleniyor..." scroll_distance="500px"]