Fenerbahçe’nin kan bağışı çağrısına yoğun katılım oldu

İSTANBUL (AA) – Fenerbahçe Ülker Stadyumu’nda başlayan kampanya içih kan bağışı çağrısına birçok takımın taraftarı da karşılık verdi.

Galatasaray taraftarı Ömer Mustafa Şahin ve Bodrumspor taraftarı Safa Turgay, kan bağışı için Ülker Stadyumu’na geldi ve birlik beraberlik çağrısı yaparak bütün takım taraftarlarını kan vermeye davet etti.

Sarı-lacivertli kulübün çalışanları, yöneticiler, Kadıköy Belediye Başkanı Şerdil Dara Odabaşı ve Kadıköy Belediyesi yetkilileri de stadyuma gelerek kan bağışında bulundu.

Kadıköy Belediye Başkanı Odabaşı: Bugün birlik olma günü

AA muhabirine açıklamalarda bulunan Kadıköy Belediye Başkanı Şerdil Dara Odabaşı, bütün Kadıköy halkına kan verme çağrısı yaptı.

Odabaşı, renklerin önemli olmadığını dile getirerek, şunları söyledi:

“Fenerbahçe ya da bir başka kulüp işi değil bu. Şu anda herkesin kampanyalara destek vermesi gerekiyor. Ben bölgeden geliyorum. Montumu 1 haftadır üzerimden çıkarmadım, farkındalık oluşturmak için. Depremden yaralı bir şekilde kurtulan ve ülkenin birçok bölümünde tedavi gören insanlar var. Kan ihtiyacı oluştuğu anda Kızılay’ın depolarının dolu olması gerekiyor. Fenerbahçe’nin bu çağrısı çok anlamlı. Bütün Kadıköylü komşularımızdan bu kampanyaya destek bekliyorum. Renklerin bir olduğu bir dönem yaşıyoruz. Ben bütün taraftarların geleceğinden emindim. Kadıköy’de yaşayanların ülke sevdası, vatan sevdasını anlatmaya gerek bile yok. Bugün birlik olma günü. Bu kampanya çok önemli ve tüm Kadıköylüleri desteğe davet ediyorum.”

Yöngel: “Herkesi buraya bekliyoruz”

Kızılay Kan Merkezi Müdürü Başar Yöngel, kan bağışı çağrısına ilginin arttığını vurguladı.

Kan ihtiyacını karşılamak için Kızılay’ın kendi stoklarını gönderdiğini hatırlatan Yöngel “Türk Kızılay’ı olarak kan ve kan ürünleri ihtiyacını karşılamak için çalışan bir kurumuz. Deprem nedeniyle ülkemizin başı sağ olsun. Vatandaşımızın kan bağışına ilgisi fazlasıyla arttı. Ekip çalışmalarının sayısını artırdık ve kan bağışlarını almaya çalışıyoruz.” ifadelerini kullandı.

Kanın sürekli bir ihtiyaç olduğunu da söyleyen Yöngel, sözlerini şöyle tamamladı:

“Kan canlı bir organizma ve sürekli ihtiyaçtır. Bugün kan alsak da yarın ihtiyaç devam ediyor. Yaralıların tedavisi sürüyor. Kan bağışı ihtiyacına sürekli ihtiyacımız var. “kanver.org” üzerinden noktalarımızı görebilirler. Kan bağışı çağrısında bulunuyoruz. Sivil toplum kuruluşları, spor kulüpleri hassasiyet gösterdi. Sadece kan bağışı değil, diğer birçok yardımı da sahada gördük. Fenerbahçe öncülük yaptı ve 3 gün boyunca stadı bize açtı. Sadece Fenerbahçe taraftarlarını değil, herkesi buraya bekliyoruz. Bu bir zincir ve halkalar arttıkça ihtiyacımızı gidereceğiz. Her kuruluş bize başvurduğunda, gerekli şekilde elimizden geleni yaparız.”

Muhabir: Bozhan Memiş

Sağlık İçin Kızılötesi Karbon Isı Boyası
Canlıların, özellikle de insanların sağlıklı yaşayabilmek için kızılötesi ışınlara ihtiyaçları vardır. Ancak bir aylık bir sürede yoğun bir şekilde alınan güneş ışınlarının depolanması mümkün değildir. On iki ay boyunca alınacak terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ise sayısız fayda sağlar.

 • Hücre sisteminin yenilenme gücünü artırır,
 • Kan dolaşımını hızlandırır,
 • Kronik yorgunluğu azaltır,
 • Bağışıklık sistemini güçlendirir,
 • Astım, alerjik rinit gibi solunum yolu rahatsızlıkları olan hastalar için en sağlıklı ısıtma sistemidir,
 • Kas ağrıları, sırt ağrıları ve eklem rahatsızlıklarını azaltır,
 • Bazı kanser türlerinin gelişimini engelleme özelliğine sahiptir,
 • Şeker hastalıklarının yan etkilerini azaltır,
 • Fizyoterapi tıp merkezlerinde doğrudan kullanılır.

Tıbbi araştırmalar, uzun dalga boyundaki ışınların terapi etkisi yaptığını, hiçbir zararlı yan etkisinin olmadığını ve insan vücudu için en uygun sıcaklığı sağladığını göstermiştir. Uzun dalga boyunda, terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ile ısıtma sistemi olarak geliştirilmiş olan SRN  Kızılötesi Isı Boyası, güneşin altında ısınma hissini on iki ay sağlamaktadır. SRN Kızılötesi Isı Boyası, uygulandığı ortamı sadece ısıtmakla kalmaz; aynı zamanda bir fizyoterapi merkezine çevirerek, içinde yaşayanların sağlığına katkıda bulunur.
Uzun dalga kızılötesi, radyan ısıdır; yüzünüzde güneşin veya odun ateşinin sıcaklığını hissetmekle aynı histir. Hatta kendi vücudumuzun da yaydığı ısı türüdür. İnsanlığın bildiği en temel ısınma şeklidir. Önce objeleri ısıttığı, ısınan objelerin de ısı yayarak çevreyi sıcak tuttuğu için binlerce yıldır tercih edilmiştir.
Bugün, yüksek enerji verimliliğine sahip SRN Kızılötesi Isıtma Teknolojisi, estetik ve konforlu bir şekilde radyan ısıyı çevre dostu olarak kolayca tekrar kullanabilmemizi sağlamaktadır.
Geçtiğimiz yüzyılda insanoğlunun konforlu olması sebebiyle tercih ettiği konvansiyonel ısıtma sistemlerinin (petek, klima vb.); yakın gelecekte yerini tekrardan kızılötesi ısıtma sistemlerine bırakması kaçınılmazdır.
SRN KIZILÖTESİ KARBON ISI BOYASI HAKKINDA BAZI BİLGİLER

 • SRN Kızılötesi Isı Boyası havayı kurutmaz ve havayı değil sizi ısıtır.
 • 24 V Elektrik ile çalışan Kızılötesi Isı Boyası sistemi yenilenebilir enerji kaynaklarıyla kombine çalışabilir. (Güneş ve Rüzgar enerjisi)
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası Üstüne duvar kağıdı,sıva ve boya gibi ürünler ile uygulanabilir özelliklere sahip bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası’nın boyandığı ortamda nem ve küf olmaz.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası mekanik tesisat ve bakım gerektirmeye bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası anında ısınma ve homojen ısı dağılımı sağlar.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası sağlıklıdır, nefes hastaları (bronşit vb) için en uygun ısıtma teknolojisidir.
 • Su bazlı karbon kaplamalar ek veya ana ısıtma da mükemmel olarak kullanılabilir.
 • Pars alüminyum tozu,pars bakır tozu,Pars Çinko Tozu,Pars Grafit Tozu,Pars Kurşun Tozu,Pars demir tozu,pars kurşun oksit,pars kurşun oksit sülyen,pars kurşun oksit mürdesenk,pars fire assay flux,pars nitrik asit,pars hidroklorik asit,pars sülfürik asit,pars hidrazin hidrat,pars kaolin,pars sepiyolit,sunsep,sundiyo,sunmag,pars zeolit,pars 67 mangan dioksit,pars85 mangan dioksit,hadjin yılan kovucu,parsvet yara tozu,pars lime sülfür,nanotozlar,yemkat.com,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars silisyum karbür,silisyum karbür,dmr74 mangan dioksit,pars magnezyum sülfat,pars magnezyum sülfat anhidrat,pars magnezyum sülfat monohidrat,pars magnezyum oksit,pars bakır sülfat,pars demir sülfat monohidrat,pars kalay sökücü,pars nikel sökücü,süren vollastonit tozu,pars volfram  tozu,pars molibden tozu,pars antimon oksit,pars potasyum hidroksit,pars potasyum silikat,kimyadeposu.com,claypacks.com,demsil silikajel,demsil kil paketi,demsil nem alıcı,nemal nem alıcı,pars sodyum metabisülfit,pars sodyum bisülfat,pars magnezyum nitrat,pars sodyum persülfat,pars kalsiyum sülfat,pars kalsiyum sülfat dihitrat,pars hayvan altlığı,pars sodyum lignosülfonat,pars maden tozları,pars metal tozları,pars yem katkıları,pars nanotozlar,pars çinko oksit,sunshield sıvı kaolen,süren titanyum tozu,pars bakır oksit,demsil silikajel,süren otocam çizik giderici,pars seryum oksit,süren ferro vanadyum tozu,pars spekülarit,süren bit-pire kovucu,süren bakır tozu,süren teknoloji,bakır tozu,
 • DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ
 • 05523307100-05325466184
 • www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net
 • www.potasyumsilikat.net,www.kursunoksit.com,www.parsman.com.tr,www.parsgrafit.com.tr
 • www.parox.com.tr,www.sepiyolit.net,

Check Also

Tarihindeki en farklı yenilgilerinden birini alan Fenerbahçe’de düşüş sürüyor

UEFA Avrupa Konferans Ligi H Grubu'nda Danimarka'nın Nordsjaelland ekibine deplasmanda 6-1 kaybeden Fenerbahçe, tarihin en farklı mağlubiyetlerinden birini yaşadı.

[ajax_load_more loading_style="infinite fading-circles" container_type="div" post_type="post" images_loaded="true" placeholder="true" button_loading_label="Haber Yükleniyor..." scroll_distance="500px"]