Enis Bardhi: “Son şampiyonu yenmek istiyorlar”

Trabzonspor’un Kuzey Makedonyalı oyuncusu Enis Bardhi, basın mensuplarının sorularına yanıt verdi.

Enis Bardhi, takımın başarılı olacağına inandığını belirterek, “Aslında tabii ki maç kaybettiğinizde normal olarak çok üzülüyorsunuz. Biz de bu üzüntüyü yaşıyoruz tüm takım arkadaşlarımızla beraber. Fenerbahçe maçına dönecek olursak, maçın ne kadar önemli olduğunu, taraftarlar için neler ifade ettiğini ve taraftarların bu maçı ne kadar kazanmak istediğinin bilincindeydik. Biz de çok iyi bir maç çıkararak o maçı kazandık. Sonrasında bizim için önemli olan devam edebilmekti ama maalesef Fatih Karagümrük maçını kaybettik. Kaybetmenin hüznünü yaşıyoruz, kazanarak devam etmek bizim için çok önemliydi. Bazı cephelerde bazen kaybedebilirsiniz ama savaş devam ediyor bunu savaş olarak nitelendirirsek. Futbol size yeni fırsatlar tanıyor. Önümüzde çok güzel fırsatlar var. Bu fırsatları değerlendirebilirsek eğer tekrar o mücadelenin içine girip çok başarılı olacağımıza inanıyorum” dedi.

Görev verildiği takdirde elinden gelenin en iyisini yapmaya çalışacağını söyleyen Bardhi, “İki lig arasında bakacak olursak, oynadığımız takımları değerlendirecek olursak aslında çok fark olduğunu düşünmüyorum. Trabzonspor büyük bir takım. Futbol oynamak isteyen, oyuncuların kalitesi yüksek bir takım, maçları domine etmek isteyen bir takım. İki lig arasında takım özeline baktığınızda çok fark göremiyorum. Benim daha çok tercih ettiğim pozisyon orta saha ancak benim en çok tercih ettiğim şey sahada olmak. Dolayısıyla sahada olabildiğim her anda, takıma katkı verebileceğim her anda ve hocamın beni görevlendirdiği herhangi bir noktada takımıma katkı verebilmekten dolayı mutlu olurum. Soracak olursanız tabii ki orta sahada oynamak isterim. Hocamın beni nerede oynatırsa da takıma faydalı olacaksam elimden gelenin en iyisini yapmaya çalışırım” ifadelerine yer verdi.

“SON ŞAMPİYONU YENMEK İSTİYORLAR”

Bardhi, deplasman maçlarının geçen seneki maçlara göre zorluk derecesinin daha da yüksek olduğunu belirterek sözlerini şu şekilde sürdürdü: “Geçen sezon ben burada değildim belki, o nedenle iki sezonu karşılaştırmak doğru olmayabilir. Takıma katılan yeni oyuncular oldu, takımdan ayrılan arkadaşlarımız oldu. Dolayısıyla değişimler yaşandı. Bu tür sıkıntıların yaşanmasını da normal olarak görüyorum açıkçası. Örneğin ilk buraya geldiğimizde Avrupa’dan farklı bir ligden geliyorsunuz, burayı tam anlamıyla tanımıyorsunuz, burayı tanımak ve adaptasyonu tam sağlayabilmek adına belli bir süreye ihtiyacınız var özellikle ilk günlerde. Dolayısıyla bu değişim biraz sancılı olabiliyor bazı zamanlarda. Bu sene maça çıktığınızda artık son şampiyon olarak maça çıkıyorsunuz ve özellikle deplasman maçlarında rakipleriniz şampiyona karşı oynuyor, rakipleriniz elinden geleni vermeye kendini en iyi şekilde kendini göstermeye çalışıyorlar. O nedenle geçen seneki deplasman maçlarıyla bu seneki deplasman maçlarında farklılık olabileceğini düşünüyorum.”

Makedon oyuncu, her zaman kendini geliştirmeye çalıştığının altını çizerek, “Futbolun çok değiştiğini söyleyebilirim. Futbolda bütün pozisyonlarda rekabet çok yüksek düzeyde. Oyuncuların kalitesi birbirine yakın kalitelerde, bizim takımımızda orta sahasında önemli bir rekabet var. Takım arkadaşlarımız adına önemli bir şekilde. Ben her idmana çıktığımda dünden daha iyi olmaya, kendi oyunumu geliştirmeye ve her zaman daha iyisini yapabilmeye çalışan bir oyuncuyum. Benim anım geldiğinde de sahaya çıkıp takıma faydalı olmaya çalışıyorum. İlk geldiğimde de şu anda da kendimi iyi hissediyorum. Gelir gelmez insanların takımı ne kadar sevdiğini ve sahip çıktığını gördüm. Ben de o an geldiğinde, beni bekleyen fırsat geldiğinde elimden gelenin en iyisini yapmaya ve takıma faydalı olmaya çalışan bir oyuncuyum. Her zaman böyle oldum aslında” cümlelerine yer verdi.

ORTA SAHA REKABETİ

Orta sahada oynayabilme adına bir rekabet olduğunu belirten Bardhi, şu ifadelere yer verdi: “Orta sahada çok kaliteli arkadaşlarımız var. Bakasetas, Abdülkadir Ömür, Marek Hamsik, Siopis… Birçok arkadaşımız, orta sahada oynayanlar çok kaliteli oyuncular. Onlar benim takım arkadaşlarım, mücadele ettiğim isimler değil. Tabii ki oynayabilmek adına bir rekabet var. Herkes kendisinin en iyisini yapmaya ve o sahada olabilmeye çalışıyor. Ama mücadele bizim kendimizle olan mücadelemiz. Çok kaliteli arkadaşlarımızın olduğunu söylemiştim. Ben de arkadaşlarımdan öğrenmeye çalışıyorum. Takımın genel kalitesi ne kadar yüksekse siz de bir şeyler öğrenebiliyorsunuz. Benim kafamdaki düşünce hep böyle. Bir önceki günden daha iyi olabilmek ve futbolun hiçbir zaman limitini olmadığı düşüncesi… Futbolda bir son yoktur. Her zaman daha iyi olabilirsiniz. Ben de dünden daha iyi bir futbolcu olmaya çalışıyorum.”

“İDOLÜM MESSI”

Bardhi, Messi’nin Dünya Kupası’nı kazanmasından ötürü mutluluk duyduğunu dile getirerek, “İdolüm Messi. Messi’den dolayı da Arjantin’i destekliyordum Dünya Kupası’nda. Bence dünyanın en iyi oyuncusu o. Eksik olan tek şey onda Dünya Kupası’ydı. Herkesten daha fazla hak ediyordu. Onun kazanması dolayısıyla bende kendimi çok mutlu hissediyorum” görüşlerine yer verdi.

Birçok dili öğrenmeye çalıştığını söyleyen oyuncu, “5 dil biliyorum. Türkçe’yi de katarsak 6 olacak. Ben anlıyorum ama konuşamıyorum. İspanyolca, İngilizce, Makedonca gibi birçok dil biliyorum ve hepsini öğrenmeye çalışıyorum” dedi.

“EVİMDE HİSSEDİYORUM”

Bardhi, son olarak Trabzon’a gelmeden önce insanların 24 saat futbol ile yaşadıklarına inanmadığını ancak gördükten sonra herkesin futbol ile iç içe olduğunu söyleyerek sözlerini şu şekilde tamamladı: “Kendimi burada çok iyi hissediyorum. Buraya geldiğim ilk anda bana şunu söylemişlerdi. Bu şehir 24 saat futbolla yaşıyor demişlerdi ama ben buna inanmamış bunu çok mümkün görmemiştim. Dışarı çıktığınızda, insanlarla konuştuğunuzda herkesin futbolu ne kadar iyi bildiğini herkesin futbolu ne kadar iyi yorumladığını ve bunun bir parçası olmak istediğini görebiliyorsunuz. Şehir zaten takımın aldığı sonuçlarla beraber yaşıyor. Şehirdeki insanın mutluluğu ya da mutsuzluğu takımın aldığı sonuçlara bağlı. Ben de aslında buradan çok uzakta yaşayan biri değilim evim de buraya yakın olduğu için kendimi buraya yakın hissediyorum. Bu nedenle adaptasyon sürecim kısa oldu.”

Sağlık İçin Kızılötesi Karbon Isı Boyası
Canlıların, özellikle de insanların sağlıklı yaşayabilmek için kızılötesi ışınlara ihtiyaçları vardır. Ancak bir aylık bir sürede yoğun bir şekilde alınan güneş ışınlarının depolanması mümkün değildir. On iki ay boyunca alınacak terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ise sayısız fayda sağlar.

 • Hücre sisteminin yenilenme gücünü artırır,
 • Kan dolaşımını hızlandırır,
 • Kronik yorgunluğu azaltır,
 • Bağışıklık sistemini güçlendirir,
 • Astım, alerjik rinit gibi solunum yolu rahatsızlıkları olan hastalar için en sağlıklı ısıtma sistemidir,
 • Kas ağrıları, sırt ağrıları ve eklem rahatsızlıklarını azaltır,
 • Bazı kanser türlerinin gelişimini engelleme özelliğine sahiptir,
 • Şeker hastalıklarının yan etkilerini azaltır,
 • Fizyoterapi tıp merkezlerinde doğrudan kullanılır.

Tıbbi araştırmalar, uzun dalga boyundaki ışınların terapi etkisi yaptığını, hiçbir zararlı yan etkisinin olmadığını ve insan vücudu için en uygun sıcaklığı sağladığını göstermiştir. Uzun dalga boyunda, terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ile ısıtma sistemi olarak geliştirilmiş olan SRN  Kızılötesi Isı Boyası, güneşin altında ısınma hissini on iki ay sağlamaktadır. SRN Kızılötesi Isı Boyası, uygulandığı ortamı sadece ısıtmakla kalmaz; aynı zamanda bir fizyoterapi merkezine çevirerek, içinde yaşayanların sağlığına katkıda bulunur.
Uzun dalga kızılötesi, radyan ısıdır; yüzünüzde güneşin veya odun ateşinin sıcaklığını hissetmekle aynı histir. Hatta kendi vücudumuzun da yaydığı ısı türüdür. İnsanlığın bildiği en temel ısınma şeklidir. Önce objeleri ısıttığı, ısınan objelerin de ısı yayarak çevreyi sıcak tuttuğu için binlerce yıldır tercih edilmiştir.
Bugün, yüksek enerji verimliliğine sahip SRN Kızılötesi Isıtma Teknolojisi, estetik ve konforlu bir şekilde radyan ısıyı çevre dostu olarak kolayca tekrar kullanabilmemizi sağlamaktadır.
Geçtiğimiz yüzyılda insanoğlunun konforlu olması sebebiyle tercih ettiği konvansiyonel ısıtma sistemlerinin (petek, klima vb.); yakın gelecekte yerini tekrardan kızılötesi ısıtma sistemlerine bırakması kaçınılmazdır.
SRN KIZILÖTESİ KARBON ISI BOYASI HAKKINDA BAZI BİLGİLER

 • SRN Kızılötesi Isı Boyası havayı kurutmaz ve havayı değil sizi ısıtır.
 • 24 V Elektrik ile çalışan Kızılötesi Isı Boyası sistemi yenilenebilir enerji kaynaklarıyla kombine çalışabilir. (Güneş ve Rüzgar enerjisi)
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası Üstüne duvar kağıdı,sıva ve boya gibi ürünler ile uygulanabilir özelliklere sahip bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası’nın boyandığı ortamda nem ve küf olmaz.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası mekanik tesisat ve bakım gerektirmeye bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası anında ısınma ve homojen ısı dağılımı sağlar.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası sağlıklıdır, nefes hastaları (bronşit vb) için en uygun ısıtma teknolojisidir.
 • Su bazlı karbon kaplamalar ek veya ana ısıtma da mükemmel olarak kullanılabilir.
 • Pars alüminyum tozu,pars bakır tozu,Pars Çinko Tozu,Pars Grafit Tozu,Pars Kurşun Tozu,Pars demir tozu,pars kurşun oksit,pars kurşun oksit sülyen,pars kurşun oksit mürdesenk,pars fire assay flux,pars nitrik asit,pars hidroklorik asit,pars sülfürik asit,pars hidrazin hidrat,pars kaolin,pars sepiyolit,sunsep,sundiyo,sunmag,pars zeolit,pars 67 mangan dioksit,pars85 mangan dioksit,hadjin yılan kovucu,parsvet yara tozu,pars lime sülfür,nanotozlar,yemkat.com,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars silisyum karbür,silisyum karbür,dmr74 mangan dioksit,pars magnezyum sülfat,pars magnezyum sülfat anhidrat,pars magnezyum sülfat monohidrat,pars magnezyum oksit,pars bakır sülfat,pars demir sülfat monohidrat,pars kalay sökücü,pars nikel sökücü,süren vollastonit tozu,pars volfram  tozu,pars molibden tozu,pars antimon oksit,pars potasyum hidroksit,pars potasyum silikat,kimyadeposu.com,claypacks.com,demsil silikajel,demsil kil paketi,demsil nem alıcı,nemal nem alıcı,pars sodyum metabisülfit,pars sodyum bisülfat,pars magnezyum nitrat,pars sodyum persülfat,pars kalsiyum sülfat,pars kalsiyum sülfat dihitrat,pars hayvan altlığı,pars sodyum lignosülfonat,pars maden tozları,pars metal tozları,pars yem katkıları,pars nanotozlar,pars çinko oksit,sunshield sıvı kaolen,süren titanyum tozu,pars bakır oksit,demsil silikajel,süren otocam çizik giderici,pars seryum oksit,süren ferro vanadyum tozu,pars spekülarit,süren bit-pire kovucu,süren bakır tozu,süren teknoloji,bakır tozu,
 • DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ
 • 05523307100-05325466184
 • www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net
 • www.potasyumsilikat.net,www.kursunoksit.com,www.parsman.com.tr,www.parsgrafit.com.tr
 • www.parox.com.tr,www.sepiyolit.net,

Check Also

CANLI | Şenol Güneş konuşuyor

Beşiktaş teknik direktörü Şenol Güneş, Lugono karşılaşması öncesi basın toplantısında konuşuyor

[ajax_load_more loading_style="infinite fading-circles" container_type="div" post_type="post" images_loaded="true" placeholder="true" button_loading_label="Haber Yükleniyor..." scroll_distance="500px"]