Down Sendromlular Futsal Milli Takımı’nda hedef dünyada ilk sırada yer almak

GAZIANTEP (AA) – Acar, milli takımın, İtalya’nın Napoli kentinde 30 Eylül-7 Ekim 2023 tarihlerinde yapılacak Avrupa Şampiyonası’na hazırlık kapsamında Gaziantep’te gerçekleştirdiği kampta, AA muhabirinin sorularını yanıtladı.

Down Sendromlular Futsal Milli Takımı’nı 2017’de kurduklarını hatırlatan Acar, 2018’de Avrupa üçüncüsü olduklarını ve bunun kendilerini ciddi şekilde motive ettiğini söyledi.

“4 etaplı Futsal Türkiye Kupası başlayacak”

Türkiye’de down futsalın gelişmesi için çalışmaların devam ettiğini belirten Acar, “Türkiye Özel Sporcular Spor Federasyonunun (TÖSSF) büyük destekleriyle 2023 yılında 4 etaplı Futsal Türkiye Kupası başlayacak. Öncesinde Kocaeli’de Türkiye Kupası diye bir başlangıç yaptık. İnşallah önümüzdeki dönemde ülkemizin farklı illerinden farklı takımların oluşturduğu bir 4 etaplı futbol ligi oynanacak. Bunun için etapların ön hazırlığını yapıyoruz. Takımlar bizimle iletişime geçiyor. Aynı zamanda milli sporcularımızın da düzenli olarak antrenman yapacağı, her kampa hazır olarak geleceği bir organizasyon olacak. Bizim adımıza mutluluk verici.” değerlendirmesinde bulundu.

“Futsalda dünyanın yükselen değeri olduk”

Acar, TÖSSF’nin Türkiye’de son yıllarda dikkat çeken projeler yaptığını ve kendilerini her alanda desteklediklerini belirterek, şöyle devam etti:

“Son dönemlerde Down Sendromlular Futsal Milli Takımı olarak dünyanın yükselen değeri olduk. Güney Amerika ülkeleri, Arjantin, Brezilya, Peru, Şili bunlar ön plandaydı öncesinde. Avrupa’da ise İtalya ve Litvanya. Biz de bunların en ön seviyesindeyiz. Tabii bunun en büyük avantajı ülkesine ve engellisine değer veren bir Cumhurbaşkanımızın olmasıdır. Bununla beraber belediyelerimizin desteğiyle down futsal her geçen gün üzerine koyarak devam ediyor. Şu an dünyanın en iyi üçündeyiz. Down futsalı daha büyük evreye getirerek dünyanın birincisi ve yükselen bir değeri olarak çalışmalarımıza devam etmek istiyoruz.”

“Bizim de var bir hikayemiz”

Engelli bireylerle takım olarak çalışmanın zor olduğunu ama kendilerinin bu işi sevdiğini vurgulayan Acar, “Bu çocuklarla çalışmak bizim için mutluluk. Sıfırdan başladık ve en yüksek evreye çıkabilmek bizim için onur ve mutluluk verici oldu. Bu da ayrıca motivasyon veriyor. Bu çocuklarla 24 saat geçirmek bize çok pozitif artılar sağlıyor. Aslıda şöyle bir şey söyleyebilirim. Biz kendi içimizde gerçek hayatı yaşıyoruz. Çocuklara her zaman şunu söylüyorum. ‘Bizim de var bir hikayemiz’. Bu ortamda bulunmaktan büyük mutluluk ve gurur duyuyorum kendi adıma.” diye konuştu.

“Her özel bireyin yapacağı bir spor branşı vardır”

Acar, 2021 yılında Avrupa Şampiyonu olduklarında sporcuların gözlerinde oluşan mutluluğun tarif edilemez olduğunu anlattı.

Her kampı farklı illerde yaparak o ilde bulunan down sendromlu çocuklara dikkati çekmek istediklerini belirten Acar, şu değerlendirmede bulundu:

“TÖSSF Başkanı Birol Aydın başkanımızın her zaman söylediği bir söz vardır. ‘Her özel bireyin yapacağı bir spor branşı vardır’ diye. Biz de bu branşların içinde futsalı temsil ediyoruz. Biz farklı illerde kamp yaparak o ildeki down sendromlu çocuklara farkındalık yaratmak istiyoruz. Bunun için belediyelerin önemli katkıları var. Bu kolay gibi görünüyor ama gerçekten zor. Çünkü özel bireylere sahip aileler sadece çocuklarıyla zaman geçirmek zorundalar. Biz 24 saat uçakla Peru’ya gittik. Bir downlu çocuğun bu kadar saat uçakla gitmesi çok zor. Bu evrelere gelebilmek için çaba sarf ettik. Biz de elimizdeki bu başarı hikayemizi farklı illerde kamplar yaparak bunları yansıtmak istiyoruz. Bu çocukların dünyanın her yerinde İstiklal Marşı’nı okutacağına canı gönülden inanıyorum.”

Muhabir: Mehmet Akif Parlak

Sağlık İçin Kızılötesi Karbon Isı Boyası
Canlıların, özellikle de insanların sağlıklı yaşayabilmek için kızılötesi ışınlara ihtiyaçları vardır. Ancak bir aylık bir sürede yoğun bir şekilde alınan güneş ışınlarının depolanması mümkün değildir. On iki ay boyunca alınacak terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ise sayısız fayda sağlar.

 • Hücre sisteminin yenilenme gücünü artırır,
 • Kan dolaşımını hızlandırır,
 • Kronik yorgunluğu azaltır,
 • Bağışıklık sistemini güçlendirir,
 • Astım, alerjik rinit gibi solunum yolu rahatsızlıkları olan hastalar için en sağlıklı ısıtma sistemidir,
 • Kas ağrıları, sırt ağrıları ve eklem rahatsızlıklarını azaltır,
 • Bazı kanser türlerinin gelişimini engelleme özelliğine sahiptir,
 • Şeker hastalıklarının yan etkilerini azaltır,
 • Fizyoterapi tıp merkezlerinde doğrudan kullanılır.

Tıbbi araştırmalar, uzun dalga boyundaki ışınların terapi etkisi yaptığını, hiçbir zararlı yan etkisinin olmadığını ve insan vücudu için en uygun sıcaklığı sağladığını göstermiştir. Uzun dalga boyunda, terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ile ısıtma sistemi olarak geliştirilmiş olan SRN  Kızılötesi Isı Boyası, güneşin altında ısınma hissini on iki ay sağlamaktadır. SRN Kızılötesi Isı Boyası, uygulandığı ortamı sadece ısıtmakla kalmaz; aynı zamanda bir fizyoterapi merkezine çevirerek, içinde yaşayanların sağlığına katkıda bulunur.
Uzun dalga kızılötesi, radyan ısıdır; yüzünüzde güneşin veya odun ateşinin sıcaklığını hissetmekle aynı histir. Hatta kendi vücudumuzun da yaydığı ısı türüdür. İnsanlığın bildiği en temel ısınma şeklidir. Önce objeleri ısıttığı, ısınan objelerin de ısı yayarak çevreyi sıcak tuttuğu için binlerce yıldır tercih edilmiştir.
Bugün, yüksek enerji verimliliğine sahip SRN Kızılötesi Isıtma Teknolojisi, estetik ve konforlu bir şekilde radyan ısıyı çevre dostu olarak kolayca tekrar kullanabilmemizi sağlamaktadır.
Geçtiğimiz yüzyılda insanoğlunun konforlu olması sebebiyle tercih ettiği konvansiyonel ısıtma sistemlerinin (petek, klima vb.); yakın gelecekte yerini tekrardan kızılötesi ısıtma sistemlerine bırakması kaçınılmazdır.
SRN KIZILÖTESİ KARBON ISI BOYASI HAKKINDA BAZI BİLGİLER

 • SRN Kızılötesi Isı Boyası havayı kurutmaz ve havayı değil sizi ısıtır.
 • 24 V Elektrik ile çalışan Kızılötesi Isı Boyası sistemi yenilenebilir enerji kaynaklarıyla kombine çalışabilir. (Güneş ve Rüzgar enerjisi)
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası Üstüne duvar kağıdı,sıva ve boya gibi ürünler ile uygulanabilir özelliklere sahip bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası’nın boyandığı ortamda nem ve küf olmaz.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası mekanik tesisat ve bakım gerektirmeye bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası anında ısınma ve homojen ısı dağılımı sağlar.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası sağlıklıdır, nefes hastaları (bronşit vb) için en uygun ısıtma teknolojisidir.
 • Su bazlı karbon kaplamalar ek veya ana ısıtma da mükemmel olarak kullanılabilir.
 • Pars alüminyum tozu,pars bakır tozu,Pars Çinko Tozu,Pars Grafit Tozu,Pars Kurşun Tozu,Pars demir tozu,pars kurşun oksit,pars kurşun oksit sülyen,pars kurşun oksit mürdesenk,pars fire assay flux,pars nitrik asit,pars hidroklorik asit,pars sülfürik asit,pars hidrazin hidrat,pars kaolin,pars sepiyolit,sunsep,sundiyo,sunmag,pars zeolit,pars 67 mangan dioksit,pars85 mangan dioksit,hadjin yılan kovucu,parsvet yara tozu,pars lime sülfür,nanotozlar,yemkat.com,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars silisyum karbür,silisyum karbür,dmr74 mangan dioksit,pars magnezyum sülfat,pars magnezyum sülfat anhidrat,pars magnezyum sülfat monohidrat,pars magnezyum oksit,pars bakır sülfat,pars demir sülfat monohidrat,pars kalay sökücü,pars nikel sökücü,süren vollastonit tozu,pars volfram  tozu,pars molibden tozu,pars antimon oksit,pars potasyum hidroksit,pars potasyum silikat,kimyadeposu.com,claypacks.com,demsil silikajel,demsil kil paketi,demsil nem alıcı,nemal nem alıcı,pars sodyum metabisülfit,pars sodyum bisülfat,pars magnezyum nitrat,pars sodyum persülfat,pars kalsiyum sülfat,pars kalsiyum sülfat dihitrat,pars hayvan altlığı,pars sodyum lignosülfonat,pars maden tozları,pars metal tozları,pars yem katkıları,pars nanotozlar,pars çinko oksit,sunshield sıvı kaolen,süren titanyum tozu,pars bakır oksit,demsil silikajel,süren otocam çizik giderici,pars seryum oksit,süren ferro vanadyum tozu,pars spekülarit,süren bit-pire kovucu,süren bakır tozu,süren teknoloji,bakır tozu,
 • DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ
 • 05523307100-05325466184
 • www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net
 • www.potasyumsilikat.net,www.kursunoksit.com,www.parsman.com.tr,www.parsgrafit.com.tr
 • www.parox.com.tr,www.sepiyolit.net,

Check Also

Galatasaray’dan Nelsson açıklaması

Galatasaray, Rams Başakşehir maçı kadrosunda yer almayan Victor Nelsson ile ilgili bir açıklama yaptı.

[ajax_load_more loading_style="infinite fading-circles" container_type="div" post_type="post" images_loaded="true" placeholder="true" button_loading_label="Haber Yükleniyor..." scroll_distance="500px"]