Derya Çayırgan’dan Fenerbahçe ve Galatasaray itirafı!

Türkiye’de kadın voleyboluna baktığımızda en tecrübeli isimlerden biri Derya Çayırgan… Hem Galatasaray’da hem de Fenerbahçe’de forma giydi ve şu anda kariyerini PTT’de sürdürüyor. Derya ile takım olarak hedeflerinden kariyerine, gençlere tavsiyelerinden boş zamanlarda neler yaptığına birçok konuda Milliyet’e özel açıklamalarda bulundu.

– Kariyerinde son durak PTT oldu… Bu sezon senin için nasıl geçiyor?

“Öncelikle bizim için hedef koyduğumuz maçları kazandık. Bu yüzden şu anda her şey yolunda diyebilirim. Artık yeni hedefler belirledik. Bu da önce play-off’a kalmak, sonrasında da Avrupa kupalarına katılmak. Bunun için gerçekten çok yoğun tempoda çalışıyoruz. Fakat biliyorsunuz ki herkesi derinden yaralayan çok büyük bir afet yaşadık. 11 ilimiz nerdeyse yok oldu. Bu süreç içinde lige bir ay ara vermek zorunda kaldık. Şu anda ise hem fiziksel olarak hem de mental olarak toparlanmaya çalışıyoruz. Bir Gaziantepli olarak bütün yakınlarımıza, milletimize başsağlığı ve sabır diliyorum. Umarım yaralarımızı en kısa zamanda hep birlikte sararız.”

– Fenerbahçe ve Eczacıbaşı mağlubiyetlerinden önce 3 maçlık bir seri yakaladınız. Peki PTT hedeflediği yerde mi?

“İlk soruda belirttiğim gibi şu anda tek düşüncemiz play-off’a kalmak. Ama genel tabloya baktığımızda tabii ki şu anda hedeflediğimiz yerde değiliz. Bir iki tane elimizden kılpayı kaçırdığımız, kaybettiğimiz maçlar var. o karşılaşmaları galip bitirebilsek biraz daha rahatlayabilirdik. Fakat ber her şeye rağmen çok iyi bir takım olduğumuzu düşünüyorum. Hem tecrübeli hem de genç isimlere sahibiz. Hedefimiz doğrultusunda devam edip önümüzdeki maçları galibiyetle noktaladığımız zaman istediğmiz yerde olacağımızı düşünüyoruz.”

– İki büyük takımda forma giydin ve çok tecrübeli bir isimsin. Kariyerinde yapamadığım dediğin bir şey var mı?

“Dediğiniz gibi hem Galatasaray’da hem de Fenerbahçe’de forma giydim. Bu bir voleybolcunun kariyerinde gerçekten önemli bir yer kaplıyor. Ama bütün kariyerimi düşündüğümde bir şey var, ama söylemem. Çünkü her ne olursa olsun onu da yapacağımı düşünüyorum.”

– Galatasaray’la gönül bağın olduğunu biliyoruz. Bir gün yeniden seni sarı-kırmızılı formayla görebilir miyiz?

“Çocukluk aşkım, en hassas noktam Galatasaray bunu gizlemiyorum. Tabii ki kariyerimin devamında bir yerde sarı-kırmızılı formayı giymek isterim. Allah bilir, hayırlısı.”

– Libero takıma enerji veren kişiler olarak gösterilir. Sen de kendini öyle tanımlıyor musun?

“Tabii ki öyle tanımlıyorum. Gerçekten önce keyif alarak voleybol oynuyorum. Ayrıca insanlara yardımcı olmayı seviyorum. Saha da yeri geldiğinde güldürmeyi, özgüvenlerini yerine getirmeleri için destek olmayı… Hepsi için elimden gelen her şeyi yapıyorum. Bunun yanında takımın kadrosuna bakıldığında ben bir ablayım, bu yüzden her şeyden önce onları sahada motive etmem gerekiyor. Düşmelerine izin vermemeye çalışıyorum. Her zaman arkaların da itici güç olarak devam edeceğim.”

“İLK BAŞTA ÇOK ÇALIŞSINLAR”

– Türk voleybolunun deneyimli isimlerinden biri olarak profesyonellik yolundaki gençlere neler tavsiye edersin?

“Ben gerçekten buralara gelmek, arkama baktığımda iyi bir kariyer bırakmak için çok çalıştım. Tabii ki her sporcu gibi kızdığım zamanlar da oldu, ama hiçbir zaman pes etmedim. Karşıma çıkan zorluklarla hep mücadele ettim ve doğru zamanın gelmesi bekledim. Bu yüzden her şeyden önce çok ama çok çalışsınlar. Ardından da çıkan zorluklar karşısında pes etmeyip, sabırla beklesinler.”

“KADININ GÜCÜNÜ GÖSTERİYORUZ”

– Voleybol, futboldan sonra en çok ilgi gösterilen branş oldu. Bu seni sevindiriyor mu?

“Gerçekten çok sevindirdiğini söylemeliyim. Çünkü bunu başarmamız işimizi ne kadar iyi, ne kadar doğru şekilde yaptığımızı gösteriyor. Emeklerimizin karşılığını almamız bizi mutlu eden en büyük etken, herkes kadın voleybolunun ne kadar başarılı olduğunu konuşuyor. Herkese kadınların ne kadar güçlü olduğunu gösteriyoruz. Kadınların işlerinde ne kadar başarılı olduğunu, istediğinde her şeyi başardığını kanıtladığımızı düşünüyorum.”

“FATİH TERİM VE ERGİN ATAMAN”

– Türkiye’de en başarılı bulduğun antrenörler kimler?

“Çalıştığım bütün antrenörler benim için gerçekten çok başarılı, hepsinden bir şey öğrendim. Voleybol dışında takip ettiğim iki branş futbol ve basketbol. Futbolda Fatih Terim… Ayrıca şu anda Galatasaray Futbol Takımı’nın Teknik Direktörü Okan Buruk var. O da başarılı bulduğum antrenörlerden biri. Basketbolda da hem Anadolu Efes’in hem de A Milli Erkek Basketbol Takımı’nın antrenörü Ergin Ataman…”

“G.SARAY VE EFES’İN MAÇLARINA GİDİYORUM”

– Voleybol dışında takip ettiğin bir spor dalı daha var mı?

 “Futbolu çok seviyorum. G.Saraylı olduğumu söylemiştim, bütün maçlarına gitmeye çalışıyorum. Tabii ki antrenmanlarıma ve maç günüme denk gelmediği sürece. Ayrıca basketbolu da çok seviyorum. A. Efes’in, Euroleague’deki maçlarını kaçırmamaya çalışıyorum.”

“BENİ KÜLTÜR BAKANI SEÇTİLER”

– Sosyal medyada da aktif birisin, başka neler yaparsın?

“Kitap okumayı çok seviyorum. Kültür gezileri… Özellikle müze ve sergileri geçmeyi çok geziyorum. İstanbul’da ve Ankara’da gezmediğim yer kalmadı diyebilirim. Bütün müzeleri, sergi salonlarını gezdim. Bunu yapmaya bayılıyorum, çok mutlu oluyorum ve inanılmaz keyif alıyorum. Böyle yerleri gezmek beni kültürel bakımdan çok fazla dolduruyor, çok fazla yeni bilgiler edinmemi sağlıyor. Muazzam bir zenginlik benim için. Genci, tecrübelisi herkes için çok önem arz ediyor kültürel açıdan da kendini geliştirmesi. Gezdikçe paylaşımlar yapıyorum, çok mesaj alıyorum. İnsanlar ‘seninle gezdik, çok şey öğrendik’ diyorlar. Bu beni çok mutlu ediyor, herkese dokunduğumu hissediyorum. Hatta beni Kültür Bakanı seçtiler…”

“HER SEZON AYRI BİR TECRÜBE”

– Türkiye’nin en iyi liberolarından birisisin. Bugünlere gelmen kolay oldu mu peki?

“Tabii ki kolay olmadı. Her sporcu gibi benim de mental olarak istediğim seviyeyi yakalayamadığım zaman zaman düştüğüm dönemler oldu. Sonuçta 1-2 senedir değil, 27 yıldır voleybol oynuyorum. Her sene benim adıma ayrı tecrübeler, farklı bakış açısı ve değişik zorluklar getirdi. Her gittiğim kulüpte farklı şeyler yaşadım. Çok önemli isimlerle aynı takımda yer aldım ve onlardan gerçekten çok şey öğrendim. Bu da benim her sezon daha da güçlenmemi sağladı. Tabii ki her sezon birbirinden zordu, ama geriye baktığımda hepsi bir o kadar da güzeldi. Her zorluğu, her deneyimi ‘iyi ki yaşamışım’ diyorum. Onları yaşamasam buralara gelemezdim.”

“YENİ MİLLİ TAKIMI MERAK EDİYORUM”

– Milli Takım’da seni en çok heyecanlandıran oyuncu kim veya kimler?

“Heyecanlandıran değil de beğenerek izlediğim isimler var. İlk olarak tabii ki takım kaptanımız Eda Erdem ve Zehra Güneş… Bana iki oyuncu da inanılmaz güven veriyor. Pasörümüz Cansu Özbay… Kendisini inanılmaz geliştirdi. Onu da hayranlıkla izliyorum. Özellikle bu sene özelinde bakarsak milli takımda yeni bir dönem başladı, hoca değişikliğine gidildi. Bu yüzden tüm maçları heyecanla bekliyorum aslında. Santarelli nasıl bir kadro oluşturacak. Eminim ki yeni isimleri de kadroda göreceğiz. Gerçekten yeni milli takımı merakla bekliyorum.”

YEŞİLYURT’TA BAŞLADI

Tecrübeli libero kariyerine 2005-06 ile 2009-10 yılları arasında formasını terlettiği Yeşilyurt’ta başladı. Bir sezonluk Ereğli BSK macerasının ardından çıtasını yükselten Derya 2012-13 sezonunda Galatasaray’da transfer oldu.

Ardından ise Çayırgan, Fenerbahçe formasını giydi. Karşıyaka, Çanakkale ve Halkbank Ankara maceralarının ardından tecrübeli voleybolcu Galatasaray’a geri döndü. Sarı-kırmızılı takımda ikinci döneminin ardından Çukurova’ya giden Derya son olarak PTT formasını giyiyor.

 

Sağlık İçin Kızılötesi Karbon Isı Boyası
Canlıların, özellikle de insanların sağlıklı yaşayabilmek için kızılötesi ışınlara ihtiyaçları vardır. Ancak bir aylık bir sürede yoğun bir şekilde alınan güneş ışınlarının depolanması mümkün değildir. On iki ay boyunca alınacak terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ise sayısız fayda sağlar.

 • Hücre sisteminin yenilenme gücünü artırır,
 • Kan dolaşımını hızlandırır,
 • Kronik yorgunluğu azaltır,
 • Bağışıklık sistemini güçlendirir,
 • Astım, alerjik rinit gibi solunum yolu rahatsızlıkları olan hastalar için en sağlıklı ısıtma sistemidir,
 • Kas ağrıları, sırt ağrıları ve eklem rahatsızlıklarını azaltır,
 • Bazı kanser türlerinin gelişimini engelleme özelliğine sahiptir,
 • Şeker hastalıklarının yan etkilerini azaltır,
 • Fizyoterapi tıp merkezlerinde doğrudan kullanılır.

Tıbbi araştırmalar, uzun dalga boyundaki ışınların terapi etkisi yaptığını, hiçbir zararlı yan etkisinin olmadığını ve insan vücudu için en uygun sıcaklığı sağladığını göstermiştir. Uzun dalga boyunda, terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ile ısıtma sistemi olarak geliştirilmiş olan SRN  Kızılötesi Isı Boyası, güneşin altında ısınma hissini on iki ay sağlamaktadır. SRN Kızılötesi Isı Boyası, uygulandığı ortamı sadece ısıtmakla kalmaz; aynı zamanda bir fizyoterapi merkezine çevirerek, içinde yaşayanların sağlığına katkıda bulunur.
Uzun dalga kızılötesi, radyan ısıdır; yüzünüzde güneşin veya odun ateşinin sıcaklığını hissetmekle aynı histir. Hatta kendi vücudumuzun da yaydığı ısı türüdür. İnsanlığın bildiği en temel ısınma şeklidir. Önce objeleri ısıttığı, ısınan objelerin de ısı yayarak çevreyi sıcak tuttuğu için binlerce yıldır tercih edilmiştir.
Bugün, yüksek enerji verimliliğine sahip SRN Kızılötesi Isıtma Teknolojisi, estetik ve konforlu bir şekilde radyan ısıyı çevre dostu olarak kolayca tekrar kullanabilmemizi sağlamaktadır.
Geçtiğimiz yüzyılda insanoğlunun konforlu olması sebebiyle tercih ettiği konvansiyonel ısıtma sistemlerinin (petek, klima vb.); yakın gelecekte yerini tekrardan kızılötesi ısıtma sistemlerine bırakması kaçınılmazdır.
SRN KIZILÖTESİ KARBON ISI BOYASI HAKKINDA BAZI BİLGİLER

 • SRN Kızılötesi Isı Boyası havayı kurutmaz ve havayı değil sizi ısıtır.
 • 24 V Elektrik ile çalışan Kızılötesi Isı Boyası sistemi yenilenebilir enerji kaynaklarıyla kombine çalışabilir. (Güneş ve Rüzgar enerjisi)
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası Üstüne duvar kağıdı,sıva ve boya gibi ürünler ile uygulanabilir özelliklere sahip bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası’nın boyandığı ortamda nem ve küf olmaz.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası mekanik tesisat ve bakım gerektirmeye bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası anında ısınma ve homojen ısı dağılımı sağlar.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası sağlıklıdır, nefes hastaları (bronşit vb) için en uygun ısıtma teknolojisidir.
 • Su bazlı karbon kaplamalar ek veya ana ısıtma da mükemmel olarak kullanılabilir.
 • Pars alüminyum tozu,pars bakır tozu,Pars Çinko Tozu,Pars Grafit Tozu,Pars Kurşun Tozu,Pars demir tozu,pars kurşun oksit,pars kurşun oksit sülyen,pars kurşun oksit mürdesenk,pars fire assay flux,pars nitrik asit,pars hidroklorik asit,pars sülfürik asit,pars hidrazin hidrat,pars kaolin,pars sepiyolit,sunsep,sundiyo,sunmag,pars zeolit,pars 67 mangan dioksit,pars85 mangan dioksit,hadjin yılan kovucu,parsvet yara tozu,pars lime sülfür,nanotozlar,yemkat.com,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars silisyum karbür,silisyum karbür,dmr74 mangan dioksit,pars magnezyum sülfat,pars magnezyum sülfat anhidrat,pars magnezyum sülfat monohidrat,pars magnezyum oksit,pars bakır sülfat,pars demir sülfat monohidrat,pars kalay sökücü,pars nikel sökücü,süren vollastonit tozu,pars volfram  tozu,pars molibden tozu,pars antimon oksit,pars potasyum hidroksit,pars potasyum silikat,kimyadeposu.com,claypacks.com,demsil silikajel,demsil kil paketi,demsil nem alıcı,nemal nem alıcı,pars sodyum metabisülfit,pars sodyum bisülfat,pars magnezyum nitrat,pars sodyum persülfat,pars kalsiyum sülfat,pars kalsiyum sülfat dihitrat,pars hayvan altlığı,pars sodyum lignosülfonat,pars maden tozları,pars metal tozları,pars yem katkıları,pars nanotozlar,pars çinko oksit,sunshield sıvı kaolen,süren titanyum tozu,pars bakır oksit,demsil silikajel,süren otocam çizik giderici,pars seryum oksit,süren ferro vanadyum tozu,pars spekülarit,süren bit-pire kovucu,süren bakır tozu,süren teknoloji,bakır tozu,
 • DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ
 • 05523307100-05325466184
 • www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net
 • www.potasyumsilikat.net,www.kursunoksit.com,www.parsman.com.tr,www.parsgrafit.com.tr
 • www.parox.com.tr,www.sepiyolit.net,

Check Also

Türk Hava Yolları’ndan Adana Demirspor’a geçit yok!

Voleybol Misli.com Sultanlar Ligi'nin 18. hafta erteleme maçında Türk Hava Yolları, deplasmanda Çukurova Belediyesi Adana Demirspor'u 3-0 yendi.

[ajax_load_more loading_style="infinite fading-circles" container_type="div" post_type="post" images_loaded="true" placeholder="true" button_loading_label="Haber Yükleniyor..." scroll_distance="500px"]