Cezayir, Afrika’da ev sahipliğine hazırlanıyor

Cezayir, Afrika Uluslar Futbol Şampiyonası (CHAN) için tüm hazırlıklarını tamamladı.

Afrikalı futbolseverler, 2022 FIFA Dünya Kupası’nın ardından yeni bir turnuvanın heyecanını yaşıyor. İlki 2009’da düzenlenen Afrika Uluslar Futbol Şampiyonası’na bu yıl ilk kez Cezayir ev sahipliği yapacak.

Afrika’dan 18 ülkenin milli takımlarının yer aldığı turnuva yarın Cezayir-Libya maçıyla başlayacak ve 4 Şubat’ta sona erecek.

Geçen yıl 19’uncu Akdeniz Oyunları’nın düzenlendiği Cezayir, yine büyük bir spor organizasyonuna ev sahipliği yaparak bu alandaki tecrübesini artırmaya devam ediyor.

Cezayir, 2025’te de Afrika Kupası’na da ev sahipliği yapmayı hedefliyor.

Maçlar 4 kentte oynanacak

Cezayir makamları, 7’nci Afrika Uluslar Futbol Şampiyonası maçları için başkent Cezayir’deki Nelson Mandela (Baraki), Vahran’daki (Oran) Miylud Hedefi, Konstantin’deki Şehit Hamlavi ile Annaba kentindeki 19 Mayıs statlarını tahsis etti.

Nelson Mandela Stadı’nda startı verilecek şampiyonanın açılış programına FIFA Başkanı Gianni Infantino, Afrika Futbol Konfederasyonu (CAF) Başkanı Patrice Motsepe ile çok sayıda Afrika kökenli dünyaca ünlü futbolcunun onur konuğu olarak katılması bekleniyor.

Organizasyon komitesine göre, Cezayir ile Libya arasında oynanacak açılış maçının tüm biletleri elektronik ortamda satıldı.

Fas’ın katılma durumu

Afrika Uluslar Futbol Şampiyonası’na ev sahibi ülkenin yanı sıra Fas, Libya, Moritanya, Senegal, Mali, Fildişi Sahili, Gana, Nijer, Demokratik Kongo, Kamerun, Kongo, Etiyopya, Sudan, Angola, Uganda, Madagaskar ve Mozambik katılmaya hak kazandı.

Afrika’nın iki önemli ülkesi Mısır ve Tunus, önceki şampiyonalarda olduğu gibi yine kendi istekleriyle elemelere katılmadı; dolayısıyla Cezayir’de olmayacaklar.

Cezayir ile diplomatik ilişkileri kopuk olan Fas makamları ise, grup maçlarının yapılacağı Konstantin kentine gidecek milli takımı taşıyacak uçak için Cezayir makamlarının hava sahasını açmasını şart koştu.

Fas basınına göre, iki ülke arasında varılan anlaşma gereği Fas Milli Takımı’nı taşıyacak uçak Rabat’tan Konstantin’e doğrudan uçacak, ancak yabancı bir ülkeye ait olacak ve Fas Kraliyet Hava Yolları markasını taşımayacak.

Cezayir ile Fas arasındaki diplomatik ilişkilerin askıya alınmasıyla beraber 22 Eylül 2021 itibarıyla her iki ülkenin hava sahaları sivil ve askeri uçuşlara kapatılmıştı.

Şampiyona hazırlıkları tamamlandı

Cezayirli milli futbolcu Zekeriya Dravi, AA muhabirine yaptığı açıklamada, CHAN’a katılmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Ülkesinin tüm hazırlıkları tamamladığını belirten Dravi, karşılaşmaların uluslararası standartlara uygun koşullarda oynanacağını söyledi.

Cezayirli futbolcu, maçlara iyi hazırlandıklarını ve şampiyon olmayı umduklarını vurguladı.

İlk defa VAR sistemi kullanılacak

AA muhabirine konuşan Cezayir Spor Gazetecileri Derneği Başkanı Yusuf Tazir de turnuvaya katılacak takımlarının çoğunun ülkeye ulaştığını söyledi.

Cezayir’in ev sahipliğindeki şampiyonada ilk defa 18 ülkenin yer alacağına dikkati çeken Tazir, ayrıca Afrika Futbol Konfederasyonu nezdindeki bir turnuvada ilk kez video yardımcı hakem (VAR) teknolojisinin kullanılacağını belirtti.

Şampiyonayı yerli yabancı bini aşkın basın mensubunun takip edeceğini aktaran Tazir, “Bu turnuvanın ayrıca, özellikle yeni bir yolculuğa can atan ‘nadir kuşları’ (seçkin futbolcular) avlamak isteyen Avrupa kulüplerinin temsilcileri tarafından dikkatli bir şekilde takip edileceğini umuyorum.” dedi.

Cezayir’in şampiyonanın başarısı için tüm sportif ve organizasyonel imkanlarını seferber ettiğini belirten Tazir, FIFA Başkanı Infantino’nun açılış programına katılmasının da organizasyon için başarı mesajını taşıdığını dile getirdi.

Cezayir daha büyük organizasyonlara hazır

Cezayir İçişleri Bakanı İbrahim Murad, Afrika Uluslar Futbol Şampiyonası hazırlıklarını yerinde görmek üzere 10 Ocak Salı günü Nelson Mandela Stadı’nda incelemelerde bulunmuştu.

Cezayir’in şampiyonaya ev sahipliği yapmak üzere tüm yönleriyle hazır olduğunu vurgulayan Murad, “Cezayir, CHAN’dan daha büyük organizasyonlara ev sahipliği yapabilecek kapasitededir.” demişti.

Sağlık İçin Kızılötesi Karbon Isı Boyası
Canlıların, özellikle de insanların sağlıklı yaşayabilmek için kızılötesi ışınlara ihtiyaçları vardır. Ancak bir aylık bir sürede yoğun bir şekilde alınan güneş ışınlarının depolanması mümkün değildir. On iki ay boyunca alınacak terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ise sayısız fayda sağlar.

 • Hücre sisteminin yenilenme gücünü artırır,
 • Kan dolaşımını hızlandırır,
 • Kronik yorgunluğu azaltır,
 • Bağışıklık sistemini güçlendirir,
 • Astım, alerjik rinit gibi solunum yolu rahatsızlıkları olan hastalar için en sağlıklı ısıtma sistemidir,
 • Kas ağrıları, sırt ağrıları ve eklem rahatsızlıklarını azaltır,
 • Bazı kanser türlerinin gelişimini engelleme özelliğine sahiptir,
 • Şeker hastalıklarının yan etkilerini azaltır,
 • Fizyoterapi tıp merkezlerinde doğrudan kullanılır.

Tıbbi araştırmalar, uzun dalga boyundaki ışınların terapi etkisi yaptığını, hiçbir zararlı yan etkisinin olmadığını ve insan vücudu için en uygun sıcaklığı sağladığını göstermiştir. Uzun dalga boyunda, terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ile ısıtma sistemi olarak geliştirilmiş olan SRN  Kızılötesi Isı Boyası, güneşin altında ısınma hissini on iki ay sağlamaktadır. SRN Kızılötesi Isı Boyası, uygulandığı ortamı sadece ısıtmakla kalmaz; aynı zamanda bir fizyoterapi merkezine çevirerek, içinde yaşayanların sağlığına katkıda bulunur.
Uzun dalga kızılötesi, radyan ısıdır; yüzünüzde güneşin veya odun ateşinin sıcaklığını hissetmekle aynı histir. Hatta kendi vücudumuzun da yaydığı ısı türüdür. İnsanlığın bildiği en temel ısınma şeklidir. Önce objeleri ısıttığı, ısınan objelerin de ısı yayarak çevreyi sıcak tuttuğu için binlerce yıldır tercih edilmiştir.
Bugün, yüksek enerji verimliliğine sahip SRN Kızılötesi Isıtma Teknolojisi, estetik ve konforlu bir şekilde radyan ısıyı çevre dostu olarak kolayca tekrar kullanabilmemizi sağlamaktadır.
Geçtiğimiz yüzyılda insanoğlunun konforlu olması sebebiyle tercih ettiği konvansiyonel ısıtma sistemlerinin (petek, klima vb.); yakın gelecekte yerini tekrardan kızılötesi ısıtma sistemlerine bırakması kaçınılmazdır.
SRN KIZILÖTESİ KARBON ISI BOYASI HAKKINDA BAZI BİLGİLER

 • SRN Kızılötesi Isı Boyası havayı kurutmaz ve havayı değil sizi ısıtır.
 • 24 V Elektrik ile çalışan Kızılötesi Isı Boyası sistemi yenilenebilir enerji kaynaklarıyla kombine çalışabilir. (Güneş ve Rüzgar enerjisi)
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası Üstüne duvar kağıdı,sıva ve boya gibi ürünler ile uygulanabilir özelliklere sahip bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası’nın boyandığı ortamda nem ve küf olmaz.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası mekanik tesisat ve bakım gerektirmeye bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası anında ısınma ve homojen ısı dağılımı sağlar.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası sağlıklıdır, nefes hastaları (bronşit vb) için en uygun ısıtma teknolojisidir.
 • Su bazlı karbon kaplamalar ek veya ana ısıtma da mükemmel olarak kullanılabilir.
 • Pars alüminyum tozu,pars bakır tozu,Pars Çinko Tozu,Pars Grafit Tozu,Pars Kurşun Tozu,Pars demir tozu,pars kurşun oksit,pars kurşun oksit sülyen,pars kurşun oksit mürdesenk,pars fire assay flux,pars nitrik asit,pars hidroklorik asit,pars sülfürik asit,pars hidrazin hidrat,pars kaolin,pars sepiyolit,sunsep,sundiyo,sunmag,pars zeolit,pars 67 mangan dioksit,pars85 mangan dioksit,hadjin yılan kovucu,parsvet yara tozu,pars lime sülfür,nanotozlar,yemkat.com,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars silisyum karbür,silisyum karbür,dmr74 mangan dioksit,pars magnezyum sülfat,pars magnezyum sülfat anhidrat,pars magnezyum sülfat monohidrat,pars magnezyum oksit,pars bakır sülfat,pars demir sülfat monohidrat,pars kalay sökücü,pars nikel sökücü,süren vollastonit tozu,pars volfram  tozu,pars molibden tozu,pars antimon oksit,pars potasyum hidroksit,pars potasyum silikat,kimyadeposu.com,claypacks.com,demsil silikajel,demsil kil paketi,demsil nem alıcı,nemal nem alıcı,pars sodyum metabisülfit,pars sodyum bisülfat,pars magnezyum nitrat,pars sodyum persülfat,pars kalsiyum sülfat,pars kalsiyum sülfat dihitrat,pars hayvan altlığı,pars sodyum lignosülfonat,pars maden tozları,pars metal tozları,pars yem katkıları,pars nanotozlar,pars çinko oksit,sunshield sıvı kaolen,süren titanyum tozu,pars bakır oksit,demsil silikajel,süren otocam çizik giderici,pars seryum oksit,süren ferro vanadyum tozu,pars spekülarit,süren bit-pire kovucu,süren bakır tozu,süren teknoloji,bakır tozu,
 • DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ
 • 05523307100-05325466184
 • www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net
 • www.potasyumsilikat.net,www.kursunoksit.com,www.parsman.com.tr,www.parsgrafit.com.tr
 • www.parox.com.tr,www.sepiyolit.net,

Check Also

Kerem Aktürkoğlu: “Yaptıklarım çabuk unutuluyor!”

Kerem Aktürkoğlu, Manchester United maçı sonrası sarı-kırmızılı taraftarlara seslendi.

[ajax_load_more loading_style="infinite fading-circles" container_type="div" post_type="post" images_loaded="true" placeholder="true" button_loading_label="Haber Yükleniyor..." scroll_distance="500px"]