Bir şampiyona ilanıyla başladığı bilek güreşinde, başarılarıyla adından söz ettiriyor

KONYA (AA) – Konya İl Nüfus ve Vatandaşlık Müdürlüğünde özel güvenlik personeli olan 42 yaşındaki Altuntaş, 22 yaşındayken kentte düzenlenecek bir bilek güreşi şampiyonasının ilanını gördü.

İlandaki bilgilerle şampiyonaya katılan Altuntaş, bu turnuvada dördüncü olunca dikkatleri üzerine çekti.

O günden sonra bilek güreşi sporuna ilgi duymaya başlayan Altuntaş, 7 yılda Türkiye’de katıldığı turnuvalarda 4 gümüş, 2 bronz madalya kazandı.

Kendisini bu sporda kanıtlamak isteyen milli sporcu, geçen ay Antalya’da düzenlenen 43. Dünya Bilek Güreşi Şampiyonası’nda gümüş madalya almanın gururunu yaşıyor.

Türkiye’de ve uluslararası organizasyonlarda düzenlenecek şampiyonalara sıkı şekilde hazırlanan Altuntaş, AA muhabirine, bilek güreşine ilk başladığı yıllarda, çevresinde bileğini büken hiç kimsenin olmadığını söyledi.

Türkiye’deki çeşitli şampiyonalarda madalya kazandıktan sonra, yaşadığı bazı olumsuzluklar nedeniyle 2007-2018 döneminde spora ara vermek zorunda kaldığını aktaran Altuntaş, “Türkiye’de 2018’de düzenlenen Dünya Bilek Güreşi Şampiyonası ile yeniden spora döndüm. Bir daha da bırakmadım.” dedi.

Altuntaş, bu süreçten sonra düzenli olarak çalıştığını, milli sporcu olabilme hayalini kurmaya başladığını anlattı.

Yunanistan’da 2019’da düzenlenen Avrupa Bilek Güreşi Şampiyonası ile milli sporcu olduğunu vurgulayan Altuntaş, “O şampiyonayı yedinci tamamlamıştım. Ancak sürekli çalışmaya devam ettim. Geçen ay Antalya’da düzenlenen Dünya Bilek Güreşi Şampiyonası’nda master erkekler klasmanı +100 kiloda sol kolda dünya ikincisi, sağ kolda ise dünya dördüncüsü oldum. Final maçı ayrı bir duygu. Biraz tecrübesizlik, biraz da heyecan nedeniyle rakibime yenildim.” diye konuştu.

Gelecek şampiyonalar için hedef büyüttü

Altuntaş, şimdiki hedefinin, 2023’de düzenlenecek Türkiye Bilek Güreşi Şampiyonası ve milli takım seçmeleri olduğunu belirtti.

İlk ikiye girmesi durumunda, Kazakistan’da düzenlenecek Dünya Bilek Güreşi Şampiyonası’na katılacağını aktaran Altuntaş, “Çıtayı yavaş yavaş yükseltiyorum. Özellikle Avrupa, ardından da Dünya Şampiyonası’nda hedef büyüttüm. Kürsünün en tepesine çıkarak, İstiklal Marşı’nı okutmak istiyorum. Şu anda bu sporun il hakemliğini de yapıyorum. Kendimi ispatladıktan sonra ilerleyen dönemde sporcu yetiştirmek istiyorum. Üç oğlum var. Onlar da spora çok ilgili.” diyerek sözlerini tamamladı.

Muhabir: Savaş Güler

Sağlık İçin Kızılötesi Karbon Isı Boyası
Canlıların, özellikle de insanların sağlıklı yaşayabilmek için kızılötesi ışınlara ihtiyaçları vardır. Ancak bir aylık bir sürede yoğun bir şekilde alınan güneş ışınlarının depolanması mümkün değildir. On iki ay boyunca alınacak terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ise sayısız fayda sağlar.

 • Hücre sisteminin yenilenme gücünü artırır,
 • Kan dolaşımını hızlandırır,
 • Kronik yorgunluğu azaltır,
 • Bağışıklık sistemini güçlendirir,
 • Astım, alerjik rinit gibi solunum yolu rahatsızlıkları olan hastalar için en sağlıklı ısıtma sistemidir,
 • Kas ağrıları, sırt ağrıları ve eklem rahatsızlıklarını azaltır,
 • Bazı kanser türlerinin gelişimini engelleme özelliğine sahiptir,
 • Şeker hastalıklarının yan etkilerini azaltır,
 • Fizyoterapi tıp merkezlerinde doğrudan kullanılır.

Tıbbi araştırmalar, uzun dalga boyundaki ışınların terapi etkisi yaptığını, hiçbir zararlı yan etkisinin olmadığını ve insan vücudu için en uygun sıcaklığı sağladığını göstermiştir. Uzun dalga boyunda, terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ile ısıtma sistemi olarak geliştirilmiş olan SRN  Kızılötesi Isı Boyası, güneşin altında ısınma hissini on iki ay sağlamaktadır. SRN Kızılötesi Isı Boyası, uygulandığı ortamı sadece ısıtmakla kalmaz; aynı zamanda bir fizyoterapi merkezine çevirerek, içinde yaşayanların sağlığına katkıda bulunur.
Uzun dalga kızılötesi, radyan ısıdır; yüzünüzde güneşin veya odun ateşinin sıcaklığını hissetmekle aynı histir. Hatta kendi vücudumuzun da yaydığı ısı türüdür. İnsanlığın bildiği en temel ısınma şeklidir. Önce objeleri ısıttığı, ısınan objelerin de ısı yayarak çevreyi sıcak tuttuğu için binlerce yıldır tercih edilmiştir.
Bugün, yüksek enerji verimliliğine sahip SRN Kızılötesi Isıtma Teknolojisi, estetik ve konforlu bir şekilde radyan ısıyı çevre dostu olarak kolayca tekrar kullanabilmemizi sağlamaktadır.
Geçtiğimiz yüzyılda insanoğlunun konforlu olması sebebiyle tercih ettiği konvansiyonel ısıtma sistemlerinin (petek, klima vb.); yakın gelecekte yerini tekrardan kızılötesi ısıtma sistemlerine bırakması kaçınılmazdır.
SRN KIZILÖTESİ KARBON ISI BOYASI HAKKINDA BAZI BİLGİLER

 • SRN Kızılötesi Isı Boyası havayı kurutmaz ve havayı değil sizi ısıtır.
 • 24 V Elektrik ile çalışan Kızılötesi Isı Boyası sistemi yenilenebilir enerji kaynaklarıyla kombine çalışabilir. (Güneş ve Rüzgar enerjisi)
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası Üstüne duvar kağıdı,sıva ve boya gibi ürünler ile uygulanabilir özelliklere sahip bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası’nın boyandığı ortamda nem ve küf olmaz.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası mekanik tesisat ve bakım gerektirmeye bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası anında ısınma ve homojen ısı dağılımı sağlar.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası sağlıklıdır, nefes hastaları (bronşit vb) için en uygun ısıtma teknolojisidir.
 • Su bazlı karbon kaplamalar ek veya ana ısıtma da mükemmel olarak kullanılabilir.
 • Pars alüminyum tozu,pars bakır tozu,Pars Çinko Tozu,Pars Grafit Tozu,Pars Kurşun Tozu,Pars demir tozu,pars kurşun oksit,pars kurşun oksit sülyen,pars kurşun oksit mürdesenk,pars fire assay flux,pars nitrik asit,pars hidroklorik asit,pars sülfürik asit,pars hidrazin hidrat,pars kaolin,pars sepiyolit,sunsep,sundiyo,sunmag,pars zeolit,pars 67 mangan dioksit,pars85 mangan dioksit,hadjin yılan kovucu,parsvet yara tozu,pars lime sülfür,nanotozlar,yemkat.com,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars silisyum karbür,silisyum karbür,dmr74 mangan dioksit,pars magnezyum sülfat,pars magnezyum sülfat anhidrat,pars magnezyum sülfat monohidrat,pars magnezyum oksit,pars bakır sülfat,pars demir sülfat monohidrat,pars kalay sökücü,pars nikel sökücü,süren vollastonit tozu,pars volfram  tozu,pars molibden tozu,pars antimon oksit,pars potasyum hidroksit,pars potasyum silikat,kimyadeposu.com,claypacks.com,demsil silikajel,demsil kil paketi,demsil nem alıcı,nemal nem alıcı,pars sodyum metabisülfit,pars sodyum bisülfat,pars magnezyum nitrat,pars sodyum persülfat,pars kalsiyum sülfat,pars kalsiyum sülfat dihitrat,pars hayvan altlığı,pars sodyum lignosülfonat,pars maden tozları,pars metal tozları,pars yem katkıları,pars nanotozlar,pars çinko oksit,sunshield sıvı kaolen,süren titanyum tozu,pars bakır oksit,demsil silikajel,süren otocam çizik giderici,pars seryum oksit,süren ferro vanadyum tozu,pars spekülarit,süren bit-pire kovucu,süren bakır tozu,süren teknoloji,bakır tozu,
 • DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ
 • 05523307100-05325466184
 • www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net
 • www.potasyumsilikat.net,www.kursunoksit.com,www.parsman.com.tr,www.parsgrafit.com.tr
 • www.parox.com.tr,www.sepiyolit.net,

Check Also

Burak Kapacak’tan Fenerbahçe açıklaması!

Sivasspor forması giyen Burak Kapacak, ligde Fenerbahçe ile oynayacakları maç için konuştu. Kapacak, "Her maça kazanmak için çıkıyoruz. Fenerbahçe maçı zorlu bir maç, inşallah bu maçı kazanmak istiyoruz" dedi.

[ajax_load_more loading_style="infinite fading-circles" container_type="div" post_type="post" images_loaded="true" placeholder="true" button_loading_label="Haber Yükleniyor..." scroll_distance="500px"]