Barry, eski oyunculara “tamirci” diyenlere sert yanıt verdi!

NBA efsanesi ve Hall of Fame oyuncu Rick Barry, modern NBA oyuncularının geçmiş nesillerin oyuncuları hakkındaki yorumlarını eleştirdi.

Barry, günümüz oyuncuların önceki nesillerin yetenekleri hakkındaki yorumlarına değinerek, eski oyuncuların modern ligde başarılı olamayacağı düşüncesine karşı çıktı.

Joy De’Angela ile yakın zamanda yaptığı bir röportajda Barry, genellikle “tamirci” olarak etiketlenen kendi dönemindeki oyuncuların kalitesini vurgulayarak, dominant pivotların varlığını ve oyun stilindeki farklılıkları dile getirdi:

“Bugün pivot diye bir şey neredeyse yok gibi. Artık pivot olan adamlar, pivot değiller. Yani şut falan bloklamıyorlar, çemberi korumuyorlar. Oyun artık çok farklı, insanlar bunu anlamıyor.”

Barry, kendi döneminin modern çağa kıyasla zıt koşullarından da bahsederek, günümüz oyuncularına sunulan özel antrenman, gelişmiş iyileşme süreci imkanları ve seyahat kolaylıklarının eksikliğine dikkat çekti:

“Birçok kişi bana ‘Rick, siz bugün bu adamlarla oynayamazdınız’ dediğinde, ‘Neyin kafasındasın?’ diye cevap veriyorum çünkü belli ki bir sıkıntıları var. Çünkü oyunu gerçekten anlayabilmiş ve bizim dönemimiz ile bugün arasındaki farkı kavrayabilmiş olsalardı, bize yardımcı olan hiçbir faktör olmadığını bilirlerdi.

Benim hiç çeviklik koçum veya diyetisyenim olmadı. Gece iyi bir uyku çekip, sonraki gün gideceğimiz şehirde güzel vakit geçirme fırsatımız olsun diye özel uçaklarla da seyahat edemedim. Kendimiz kiralık arabalarla gelirdik. Bu adamların uçaklarında yemekleri var. Bizim jakuzilerimiz, saunalarımız veya masözlerimiz falan… hiçbiri yoktu.

Eğer bugün oynasaydım daha hızlı, daha güçlü, daha çabuk ve daha dayanıklı bir oyuncu olurdum. Daha yükseğe zıplardım. Bana bu imkanlar sunulmuş olsaydı, çok daha iyi bir basketbol oyuncusu olurdum. Sadece ben değil, aynı dönemde oynadığım Oscar Robertson ve Jerry West gibi isimler de buna dahil.”

Golden State Warriors ve Houston Rockets için 10 sezon forma giydiği kariyerinde 1 kez MVP seçilen ve 1 kez şampiyonluk kazanan Barry, 794 normal sezon maçında 23.2 sayı, 6.5 ribaund ve 5.1 asist ortalamalarla oynamış ve 1987’de Hall of Fame seçilmişti.

Sağlık İçin Kızılötesi Karbon Isı Boyası
Canlıların, özellikle de insanların sağlıklı yaşayabilmek için kızılötesi ışınlara ihtiyaçları vardır. Ancak bir aylık bir sürede yoğun bir şekilde alınan güneş ışınlarının depolanması mümkün değildir. On iki ay boyunca alınacak terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ise sayısız fayda sağlar.

 • Hücre sisteminin yenilenme gücünü artırır,
 • Kan dolaşımını hızlandırır,
 • Kronik yorgunluğu azaltır,
 • Bağışıklık sistemini güçlendirir,
 • Astım, alerjik rinit gibi solunum yolu rahatsızlıkları olan hastalar için en sağlıklı ısıtma sistemidir,
 • Kas ağrıları, sırt ağrıları ve eklem rahatsızlıklarını azaltır,
 • Bazı kanser türlerinin gelişimini engelleme özelliğine sahiptir,
 • Şeker hastalıklarının yan etkilerini azaltır,
 • Fizyoterapi tıp merkezlerinde doğrudan kullanılır.

Tıbbi araştırmalar, uzun dalga boyundaki ışınların terapi etkisi yaptığını, hiçbir zararlı yan etkisinin olmadığını ve insan vücudu için en uygun sıcaklığı sağladığını göstermiştir. Uzun dalga boyunda, terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ile ısıtma sistemi olarak geliştirilmiş olan SRN  Kızılötesi Isı Boyası, güneşin altında ısınma hissini on iki ay sağlamaktadır. SRN Kızılötesi Isı Boyası, uygulandığı ortamı sadece ısıtmakla kalmaz; aynı zamanda bir fizyoterapi merkezine çevirerek, içinde yaşayanların sağlığına katkıda bulunur.
Uzun dalga kızılötesi, radyan ısıdır; yüzünüzde güneşin veya odun ateşinin sıcaklığını hissetmekle aynı histir. Hatta kendi vücudumuzun da yaydığı ısı türüdür. İnsanlığın bildiği en temel ısınma şeklidir. Önce objeleri ısıttığı, ısınan objelerin de ısı yayarak çevreyi sıcak tuttuğu için binlerce yıldır tercih edilmiştir.
Bugün, yüksek enerji verimliliğine sahip SRN Kızılötesi Isıtma Teknolojisi, estetik ve konforlu bir şekilde radyan ısıyı çevre dostu olarak kolayca tekrar kullanabilmemizi sağlamaktadır.
Geçtiğimiz yüzyılda insanoğlunun konforlu olması sebebiyle tercih ettiği konvansiyonel ısıtma sistemlerinin (petek, klima vb.); yakın gelecekte yerini tekrardan kızılötesi ısıtma sistemlerine bırakması kaçınılmazdır.
SRN KIZILÖTESİ KARBON ISI BOYASI HAKKINDA BAZI BİLGİLER

 • SRN Kızılötesi Isı Boyası havayı kurutmaz ve havayı değil sizi ısıtır.
 • 24 V Elektrik ile çalışan Kızılötesi Isı Boyası sistemi yenilenebilir enerji kaynaklarıyla kombine çalışabilir. (Güneş ve Rüzgar enerjisi)
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası Üstüne duvar kağıdı,sıva ve boya gibi ürünler ile uygulanabilir özelliklere sahip bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası’nın boyandığı ortamda nem ve küf olmaz.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası mekanik tesisat ve bakım gerektirmeye bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası anında ısınma ve homojen ısı dağılımı sağlar.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası sağlıklıdır, nefes hastaları (bronşit vb) için en uygun ısıtma teknolojisidir.
 • Su bazlı karbon kaplamalar ek veya ana ısıtma da mükemmel olarak kullanılabilir.
 • Pars alüminyum tozu,pars bakır tozu,Pars Çinko Tozu,Pars Grafit Tozu,Pars Kurşun Tozu,Pars demir tozu,pars kurşun oksit,pars kurşun oksit sülyen,pars kurşun oksit mürdesenk,pars fire assay flux,pars nitrik asit,pars hidroklorik asit,pars sülfürik asit,pars hidrazin hidrat,pars kaolin,pars sepiyolit,sunsep,sundiyo,sunmag,pars zeolit,pars 67 mangan dioksit,pars85 mangan dioksit,hadjin yılan kovucu,parsvet yara tozu,pars lime sülfür,nanotozlar,yemkat.com,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars silisyum karbür,silisyum karbür,dmr74 mangan dioksit,pars magnezyum sülfat,pars magnezyum sülfat anhidrat,pars magnezyum sülfat monohidrat,pars magnezyum oksit,pars bakır sülfat,pars demir sülfat monohidrat,pars kalay sökücü,pars nikel sökücü,süren vollastonit tozu,pars volfram  tozu,pars molibden tozu,pars antimon oksit,pars potasyum hidroksit,pars potasyum silikat,kimyadeposu.com,claypacks.com,demsil silikajel,demsil kil paketi,demsil nem alıcı,nemal nem alıcı,pars sodyum metabisülfit,pars sodyum bisülfat,pars magnezyum nitrat,pars sodyum persülfat,pars kalsiyum sülfat,pars kalsiyum sülfat dihitrat,pars hayvan altlığı,pars sodyum lignosülfonat,pars maden tozları,pars metal tozları,pars yem katkıları,pars nanotozlar,pars çinko oksit,sunshield sıvı kaolen,süren titanyum tozu,pars bakır oksit,demsil silikajel,süren otocam çizik giderici,pars seryum oksit,süren ferro vanadyum tozu,pars spekülarit,süren bit-pire kovucu,süren bakır tozu,süren teknoloji,bakır tozu,
 • DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ
 • 05523307100-05325466184
 • www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net
 • www.potasyumsilikat.net,www.kursunoksit.com,www.parsman.com.tr,www.parsgrafit.com.tr
 • www.parox.com.tr,www.sepiyolit.net,

Check Also

THY EuroLeague’de bu yaz hareketli geçti: 102 imza

Avrupa basketbolunun kulüpler düzeyindeki bir numaralı organizasyonunda mücadele edecek 18 takım, toplam 102 oyuncuyla sözleşme imzaladı.

[ajax_load_more loading_style="infinite fading-circles" container_type="div" post_type="post" images_loaded="true" placeholder="true" button_loading_label="Haber Yükleniyor..." scroll_distance="500px"]