Antony: “Ben cehennemde doğdum”

Manchester United’ın, Ajax’tan 100 milyon euro bedelle kadrosuna kattığı Antony, Dünya Kupası öncesi The Players Tribune’e çarpıcı hayat hikayesiyle ilgili dikkat çeken kesitleri anlattı.

İşte Brezilyalı yıldızın hayat hikayesinden dikkat çeken bölümler:

“BEN CEHENNEMDE DOĞDUM”

“Cehennemde doğdum. Bu şaka değil. Bilmeyen Avrupalı arkadaşlarım için Sao Paulo’da büyüdüğüm favelaya aslında Inferninho deniyor yani küçük cehennem. Beni gerçekten bir insan olarak anlamak istiyorsanız, o zaman nereden geldiğimi anlamalısınız. Geçmişim. Köklerim. Inferninho.”

“SİLAHLAR ARTIK KORKUTUCU GELMİYORDU”

“Orası rezil bir yer. Kapımızdan on beş adım ötede, her zaman işlerini yapan uyuşturucu satıcıları vardı. Silahları görmeye o kadar alışmıştık ki korkutucu bile değildi. Onlar günlük yaşamın bir parçasıydı. Polisin kapımızı çalmasından çok korkuyorduk. Bir keresinde biri aramak için evimizi bastılar ve çığlık atarak içeri girdiler. Tabii ki bir şey bulamadılar. Ama çok gençken, bunlar sizi çok etkiler”

“BENİM KURTARICIM FUTBOLDU”

“Gördüğüm bazı şeyler… 8-9 yaşlarında bir sabah okula giderken, sokakta yatan bir adamla karşılaştım. Adam hareket etmiyordu. Yaklaştığımda öldüğünü fark ettim. Gidecek başka yol yoktu ve okula gitmem gerekiyordu. Gözlerimi kapattım ve cesedin üzerinden atladım. Bunu kulağa sert gelsin diye söylemiyorum. Bu benim gerçekliğimdi. Futbol benim kurtarıcım oldu. Aslında çocukken hep şanslı olduğumu söylerim çünkü tüm mücadelelerimize rağmen bana cennetten bir armağan verildi. Futbol benim kurtarıcımdı. Interninho’da Noel için oyuncaklar umurumuzda değildi. Yuvarlanan herhangi bir şey bizim için mükemmeldi.”

“ÇIPLAK AYAKLA OYNADIM, AYAKLARIM KANARDI”

“Ağabeyim beni her gün futbol oynamak için meydana götürürdü. Favelada herkes futbol oynardı. Çocuklar, yaşlılar, öğretmenler, inşaat işçileri, otobüs şoförleri, uyuşturucu satıcıları. Orada herkes eşittir. Babamın zamanında saha topraktı, benim zamanımda asfalt. Başlangıçta, çıplak ayakla oynadım, ayaklarım kanıyordu. Uygun ayakkabılar için paramız yoktu. Top sürmek her zaman içimde olan bir şeydi, Tanrı’dan gelen bir şeydi. Doğal bir içgüdü. Ayağımda bir top varken, hiç korkum yoktu.”

“TOPLA YAPILABİLECEKLERİ RONALDINHO, NEYMAR, CRISTIANO’DAN ÖĞRENDİM”

“Topla tüm hünerleri efsanelerden öğrendim. Ronaldinho, Neymar, Cristiano. Amcam Toniolo sayesinde onları YouTube’dan izlerim. O benim öz amcam değil, yan komşumuzdu. Ama bana ailemden biri gibi davrandı. Ben küçükken, futbol eğitimim için YouTube girmem için Wi-Fi’sini kullanmama izin verirdi. Bana ilk video oyunumu bile o aldı.”

Sağlık İçin Kızılötesi Karbon Isı Boyası
Canlıların, özellikle de insanların sağlıklı yaşayabilmek için kızılötesi ışınlara ihtiyaçları vardır. Ancak bir aylık bir sürede yoğun bir şekilde alınan güneş ışınlarının depolanması mümkün değildir. On iki ay boyunca alınacak terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ise sayısız fayda sağlar.

 • Hücre sisteminin yenilenme gücünü artırır,
 • Kan dolaşımını hızlandırır,
 • Kronik yorgunluğu azaltır,
 • Bağışıklık sistemini güçlendirir,
 • Astım, alerjik rinit gibi solunum yolu rahatsızlıkları olan hastalar için en sağlıklı ısıtma sistemidir,
 • Kas ağrıları, sırt ağrıları ve eklem rahatsızlıklarını azaltır,
 • Bazı kanser türlerinin gelişimini engelleme özelliğine sahiptir,
 • Şeker hastalıklarının yan etkilerini azaltır,
 • Fizyoterapi tıp merkezlerinde doğrudan kullanılır.

Tıbbi araştırmalar, uzun dalga boyundaki ışınların terapi etkisi yaptığını, hiçbir zararlı yan etkisinin olmadığını ve insan vücudu için en uygun sıcaklığı sağladığını göstermiştir. Uzun dalga boyunda, terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ile ısıtma sistemi olarak geliştirilmiş olan SRN  Kızılötesi Isı Boyası, güneşin altında ısınma hissini on iki ay sağlamaktadır. SRN Kızılötesi Isı Boyası, uygulandığı ortamı sadece ısıtmakla kalmaz; aynı zamanda bir fizyoterapi merkezine çevirerek, içinde yaşayanların sağlığına katkıda bulunur.
Uzun dalga kızılötesi, radyan ısıdır; yüzünüzde güneşin veya odun ateşinin sıcaklığını hissetmekle aynı histir. Hatta kendi vücudumuzun da yaydığı ısı türüdür. İnsanlığın bildiği en temel ısınma şeklidir. Önce objeleri ısıttığı, ısınan objelerin de ısı yayarak çevreyi sıcak tuttuğu için binlerce yıldır tercih edilmiştir.
Bugün, yüksek enerji verimliliğine sahip SRN Kızılötesi Isıtma Teknolojisi, estetik ve konforlu bir şekilde radyan ısıyı çevre dostu olarak kolayca tekrar kullanabilmemizi sağlamaktadır.
Geçtiğimiz yüzyılda insanoğlunun konforlu olması sebebiyle tercih ettiği konvansiyonel ısıtma sistemlerinin (petek, klima vb.); yakın gelecekte yerini tekrardan kızılötesi ısıtma sistemlerine bırakması kaçınılmazdır.
SRN KIZILÖTESİ KARBON ISI BOYASI HAKKINDA BAZI BİLGİLER

 • SRN Kızılötesi Isı Boyası havayı kurutmaz ve havayı değil sizi ısıtır.
 • 24 V Elektrik ile çalışan Kızılötesi Isı Boyası sistemi yenilenebilir enerji kaynaklarıyla kombine çalışabilir. (Güneş ve Rüzgar enerjisi)
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası Üstüne duvar kağıdı,sıva ve boya gibi ürünler ile uygulanabilir özelliklere sahip bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası’nın boyandığı ortamda nem ve küf olmaz.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası mekanik tesisat ve bakım gerektirmeye bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası anında ısınma ve homojen ısı dağılımı sağlar.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası sağlıklıdır, nefes hastaları (bronşit vb) için en uygun ısıtma teknolojisidir.
 • Su bazlı karbon kaplamalar ek veya ana ısıtma da mükemmel olarak kullanılabilir.
 • Pars alüminyum tozu,pars bakır tozu,Pars Çinko Tozu,Pars Grafit Tozu,Pars Kurşun Tozu,Pars demir tozu,pars kurşun oksit,pars kurşun oksit sülyen,pars kurşun oksit mürdesenk,pars fire assay flux,pars nitrik asit,pars hidroklorik asit,pars sülfürik asit,pars hidrazin hidrat,pars kaolin,pars sepiyolit,sunsep,sundiyo,sunmag,pars zeolit,pars 67 mangan dioksit,pars85 mangan dioksit,hadjin yılan kovucu,parsvet yara tozu,pars lime sülfür,nanotozlar,yemkat.com,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars silisyum karbür,silisyum karbür,dmr74 mangan dioksit,pars magnezyum sülfat,pars magnezyum sülfat anhidrat,pars magnezyum sülfat monohidrat,pars magnezyum oksit,pars bakır sülfat,pars demir sülfat monohidrat,pars kalay sökücü,pars nikel sökücü,süren vollastonit tozu,pars volfram  tozu,pars molibden tozu,pars antimon oksit,pars potasyum hidroksit,pars potasyum silikat,kimyadeposu.com,claypacks.com,demsil silikajel,demsil kil paketi,demsil nem alıcı,nemal nem alıcı,pars sodyum metabisülfit,pars sodyum bisülfat,pars magnezyum nitrat,pars sodyum persülfat,pars kalsiyum sülfat,pars kalsiyum sülfat dihitrat,pars hayvan altlığı,pars sodyum lignosülfonat,pars maden tozları,pars metal tozları,pars yem katkıları,pars nanotozlar,pars çinko oksit,sunshield sıvı kaolen,süren titanyum tozu,pars bakır oksit,demsil silikajel,süren otocam çizik giderici,pars seryum oksit,süren ferro vanadyum tozu,pars spekülarit,süren bit-pire kovucu,süren bakır tozu,süren teknoloji,bakır tozu,
 • DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ
 • 05523307100-05325466184
 • www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net
 • www.potasyumsilikat.net,www.kursunoksit.com,www.parsman.com.tr,www.parsgrafit.com.tr
 • www.parox.com.tr,www.sepiyolit.net,

Check Also

Mauro Icardi’yi “Edin Dzeko” hırsı bastı

Galatasaray'ın Arjantinli golcüsü Mauro Icardi, gol krallığı için hırs küpü haline gelmiş durumda.

[ajax_load_more loading_style="infinite fading-circles" container_type="div" post_type="post" images_loaded="true" placeholder="true" button_loading_label="Haber Yükleniyor..." scroll_distance="500px"]