Anadolu’da milli takım coşkusu yaşandı

A Milli Futbol Takımı’nın İskoçya ve Çekya ile yaptığı özel maçları Diyarbakır ve Gaziantep’te oynaması, Anadolu’ya milli takım coşkusunu yaşattı.

Ay-yıldızlı ekip, Türk futbol tarihinde Diyarbakır’da ilk kez oynanan milli maçta Ozan Kabak ve Cengiz Ünder’in attığı gollerle İskoçya’yı 2-1 yendi.

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanı Mehmet Büyükekşi, Diyarbakır Valisi Ali İhsan Su ile Diyarbakırlılara hem ay-yıldızlı ekibe hem de konuk takım ve taraftarlarına gösterdikleri ev sahipliği için teşekkür etti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Diyarbakır’da milli maç yapılmasını rica ettiğini aktaran Büyükekşi, “Biz de Diyarbakır’da ilk kez bir milli maçın oynanmasının mutluluğunu yaşadık. Mutluluğumuz stadyumun dolması ve Diyarbakırlıların milli takımlarına sahip çıkmasıyla daha da pekişti. Ayrıca Diyarbakır’a gelen İskoç taraftarlar da şehirde huzur içinde gezdiler. Ülkemizin en güzel kentlerinden birisi olan Diyarbakır’ın turizm açısından da ne kadar değerli bir kent olduğunu gördüler. Maçın fair-play çerçevesinde geçmesi birinci önceliğimizdi. Öyle de oldu. Sahadan galibiyetle ayrıldığımız için de ayrıca mutluyuz.” ifadelerini kullandı.

– Gaziantep, milli takımla hasret giderdi

Diyarbakır’da 16 Kasım’da İskoçya’yı konuk eden A Milli Futbol Takımı, 3 gün sonra Gaziantep’te Çekya ile karşılaştı.

Enes Ünal ve Hakan Çalhanoğlu’nun golleri ile Çekya’yı da 2-1 yenen milli takım 2024 Avrupa Futbol Şampiyonası (EURO 2024) eleme maçları öncesinde umut verdi. 21 yıl aradan sonra milli takıma kavuşan Gaziantepliler Kalyon Stadyumu’nu doldurarak büyük bir coşku ile ay-yıldızlıları destekledi.

Gaziantep Valisi Davut Gül ve Gaziantep Belediye Başkanı Fatma Şahin’e teşekkür eden TFF Başkanı Büyükekşi, şunları kaydetti:

“Tıpkı Diyarbakır’da olduğu gibi milli takımımızın Gaziantep’te de büyük bir coşku ile karşılanmış olmasının mutluluğunu yaşıyoruz. Sporun dostluk, kardeşlik ve barış olduğu prensibiyle hareket eden Türkiye Futbol Federasyonu olarak, Diyarbakır’dan sonra Gaziantep’te de tribünlerde ve saha içinde fair-play çerçevesinde futbol maçları izlemiş olmanın da ayrıca mutluluğunu yaşadık. Bundan dolayı hem Diyarbakır halkına hem de Gaziantep halkına özellikle teşekkür ediyorum. Tribünleri karnaval yerine çevirdiler. Hiç kötü tezahürat duymadık. Milli takımımızı coşkuyla desteklediler. İskoçya ve Çekya milli takımlarını da alkışlarla uğurladılar. Ayrıca ülkemizin bu iki güzide şehrinde milli takımımız ile turizme de katkı sağlamış olduk. Anadolu kentleri ile milli takımımızı buluşturmaya devam edeceğiz. Devletimizin Anadolu’da yaptığı modern stadyumlarda milli maçlarımızı oynamak istiyoruz.”

– Hırvatistan Maçı Bursa’da

Başkan Büyükekşi, EURO 2024 elemelerindeki Hırvatistan maçının Bursa’da yapılacağını belirtti.

Elemelerdeki ilk iç saha maçının Hırvatistan karşılaşması olduğuna değinen Büyükekşi, “Avrupa Futbol Şampiyonası elemelerinde evimizde oynayacağımız ve büyük önem taşıyan Hırvatistan maçımızı da Bursa’da oynayacağız. Diyarbakır ve Gaziantep’ten sonra bir başka futbol şehri olan Bursa’da da Bursalı taraftarlarımızın milli takımımızı çok büyük bir coşkuyla destekleyeceklerini biliyoruz.” açıklamasında bulundu.

– “Avrupa’nın en genç milli takımı”

TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi, Türkiye’nin Avrupa’nın en genç milli takımına sahip olduğunu aktardı.

Almanya’nın ev sahipliğin yapılacak EURO 2024’e iyi bir takımla gitmek istediklerini aktaran Büyükekşi, şunları dile getirdi:

“Avrupa’nın en genç ve yetenekli milli takımı ile EURO 2024 elemelerine hazırlık amacıyla Diyarbakır ve Gaziantep’te iki ciddi hazırlık maçı yaptık. Çekya maçında 4 oyuncumuz ilk kez milli formayı giydiler. Arda Güler, Tayyip Talha Sanuç, Samet Akaydın ve Onur Bulut ile gururlandık. Takımımıza 20 yaş altı yetenekli oyuncularımızı da özenle hazırlayan teknik direktörümüz Sayın Stefan Kuntz’a, yardımcı antrenörlerimiz Kenan Koçak’a, Jan Moritz Lichte’e kaleci antrenörümüz Michael Rechner’e ve fiziksel performans antrenörümüz Axel Busenkell’e teşekkür ediyorum. İskoçya ve Çekya gibi iki ciddi rakibe karşı güzel oyunlarla galip gelen ve fair-play prensibimize sadık kalarak mücadele eden milli takım oyuncularımıza tek tek teşekkür ediyorum. Ay-yıldızlı formayı taşıyor olmalarının sorumluluğu ile hareket ettiler. Sabırla ve inanarak bugünün ve yarının milli takımını oluşturmak için çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Almanya’da gerçekleştirilecek olan Avrupa Futbol Şampiyonası’nda gurbette milli takımlarını özleyen vatandaşlarımızın karşısına milli takımımızı çıkarmak istiyoruz.

– Cüneyt Çakır’a Jübile Yapıldı

Türkiye’nin en kariyerli hakemlerinden Cüneyt Çakır’a jübile yapıldı.

Geçen ağustos ayında 28 yıllık hakemlik kariyerine nokta koyan Cüneyt Çakır, Gaziantep’te A Milli Takımı’ın Çekya’yı 2-1 mağlup ettiği özel maç ile yeşil sahalara veda etti.

Ay-yıldızlı ekibin Kalyon Stadyumu’nda oynadığı karşılaşmanın ilk 5 dakikasını yöneten Çakır, düdüğü İskoçya Futbol Federasyonundan William Sean Collum’a devretti. Futbolcuların alkışları ile sahayı terk eden Cüneyt Çakır’a TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi tarafından özel olarak hazırlanan plaket takdim edildi.

Mehmet Büyükekşi, Çakır’a Türk hakemliğine katkıları için teşekkür ederek, bundan sonraki hakem eğitmenliği çalışmalarında başarı diledi.

Başkan Büyükekşi, daha önce Cüneyt Çakır’ın hakemliği bırakma kararının ardından Türk hakemliğinde örnek bir uygulama yapacaklarını ve tecrübeli hakeme jübile maçı düzenleyeceklerini açıklamıştı. Cüneyt Çakır, uluslararası alanda yönettiği 204 müsabaka ile Türk futbol hakemliğinin çıtasının yükselmesinde önemli rol oynadı. “Yeni Cüneyt Çakırlar yetiştirmek istiyorum” diyerek kariyerine son veren Cüneyt Çakır, TFF tarafından genç hakemleri eğitmesi amacıyla hakem eğitmeni olarak görevlendirilmişti.

Sağlık İçin Kızılötesi Karbon Isı Boyası
Canlıların, özellikle de insanların sağlıklı yaşayabilmek için kızılötesi ışınlara ihtiyaçları vardır. Ancak bir aylık bir sürede yoğun bir şekilde alınan güneş ışınlarının depolanması mümkün değildir. On iki ay boyunca alınacak terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ise sayısız fayda sağlar.

 • Hücre sisteminin yenilenme gücünü artırır,
 • Kan dolaşımını hızlandırır,
 • Kronik yorgunluğu azaltır,
 • Bağışıklık sistemini güçlendirir,
 • Astım, alerjik rinit gibi solunum yolu rahatsızlıkları olan hastalar için en sağlıklı ısıtma sistemidir,
 • Kas ağrıları, sırt ağrıları ve eklem rahatsızlıklarını azaltır,
 • Bazı kanser türlerinin gelişimini engelleme özelliğine sahiptir,
 • Şeker hastalıklarının yan etkilerini azaltır,
 • Fizyoterapi tıp merkezlerinde doğrudan kullanılır.

Tıbbi araştırmalar, uzun dalga boyundaki ışınların terapi etkisi yaptığını, hiçbir zararlı yan etkisinin olmadığını ve insan vücudu için en uygun sıcaklığı sağladığını göstermiştir. Uzun dalga boyunda, terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ile ısıtma sistemi olarak geliştirilmiş olan SRN  Kızılötesi Isı Boyası, güneşin altında ısınma hissini on iki ay sağlamaktadır. SRN Kızılötesi Isı Boyası, uygulandığı ortamı sadece ısıtmakla kalmaz; aynı zamanda bir fizyoterapi merkezine çevirerek, içinde yaşayanların sağlığına katkıda bulunur.
Uzun dalga kızılötesi, radyan ısıdır; yüzünüzde güneşin veya odun ateşinin sıcaklığını hissetmekle aynı histir. Hatta kendi vücudumuzun da yaydığı ısı türüdür. İnsanlığın bildiği en temel ısınma şeklidir. Önce objeleri ısıttığı, ısınan objelerin de ısı yayarak çevreyi sıcak tuttuğu için binlerce yıldır tercih edilmiştir.
Bugün, yüksek enerji verimliliğine sahip SRN Kızılötesi Isıtma Teknolojisi, estetik ve konforlu bir şekilde radyan ısıyı çevre dostu olarak kolayca tekrar kullanabilmemizi sağlamaktadır.
Geçtiğimiz yüzyılda insanoğlunun konforlu olması sebebiyle tercih ettiği konvansiyonel ısıtma sistemlerinin (petek, klima vb.); yakın gelecekte yerini tekrardan kızılötesi ısıtma sistemlerine bırakması kaçınılmazdır.
SRN KIZILÖTESİ KARBON ISI BOYASI HAKKINDA BAZI BİLGİLER

 • SRN Kızılötesi Isı Boyası havayı kurutmaz ve havayı değil sizi ısıtır.
 • 24 V Elektrik ile çalışan Kızılötesi Isı Boyası sistemi yenilenebilir enerji kaynaklarıyla kombine çalışabilir. (Güneş ve Rüzgar enerjisi)
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası Üstüne duvar kağıdı,sıva ve boya gibi ürünler ile uygulanabilir özelliklere sahip bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası’nın boyandığı ortamda nem ve küf olmaz.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası mekanik tesisat ve bakım gerektirmeye bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası anında ısınma ve homojen ısı dağılımı sağlar.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası sağlıklıdır, nefes hastaları (bronşit vb) için en uygun ısıtma teknolojisidir.
 • Su bazlı karbon kaplamalar ek veya ana ısıtma da mükemmel olarak kullanılabilir.
 • Pars alüminyum tozu,pars bakır tozu,Pars Çinko Tozu,Pars Grafit Tozu,Pars Kurşun Tozu,Pars demir tozu,pars kurşun oksit,pars kurşun oksit sülyen,pars kurşun oksit mürdesenk,pars fire assay flux,pars nitrik asit,pars hidroklorik asit,pars sülfürik asit,pars hidrazin hidrat,pars kaolin,pars sepiyolit,sunsep,sundiyo,sunmag,pars zeolit,pars 67 mangan dioksit,pars85 mangan dioksit,hadjin yılan kovucu,parsvet yara tozu,pars lime sülfür,nanotozlar,yemkat.com,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars silisyum karbür,silisyum karbür,dmr74 mangan dioksit,pars magnezyum sülfat,pars magnezyum sülfat anhidrat,pars magnezyum sülfat monohidrat,pars magnezyum oksit,pars bakır sülfat,pars demir sülfat monohidrat,pars kalay sökücü,pars nikel sökücü,süren vollastonit tozu,pars volfram  tozu,pars molibden tozu,pars antimon oksit,pars potasyum hidroksit,pars potasyum silikat,kimyadeposu.com,claypacks.com,demsil silikajel,demsil kil paketi,demsil nem alıcı,nemal nem alıcı,pars sodyum metabisülfit,pars sodyum bisülfat,pars magnezyum nitrat,pars sodyum persülfat,pars kalsiyum sülfat,pars kalsiyum sülfat dihitrat,pars hayvan altlığı,pars sodyum lignosülfonat,pars maden tozları,pars metal tozları,pars yem katkıları,pars nanotozlar,pars çinko oksit,sunshield sıvı kaolen,süren titanyum tozu,pars bakır oksit,demsil silikajel,süren otocam çizik giderici,pars seryum oksit,süren ferro vanadyum tozu,pars spekülarit,süren bit-pire kovucu,süren bakır tozu,süren teknoloji,bakır tozu,
 • DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ
 • 05523307100-05325466184
 • www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net
 • www.potasyumsilikat.net,www.kursunoksit.com,www.parsman.com.tr,www.parsgrafit.com.tr
 • www.parox.com.tr,www.sepiyolit.net,

Check Also

Karagümrük evinde rahat kazandı

Trendyol Süper Lig karşılaşmasında Fatih Karagümrük evinde konuk ettiği İstanbulspor'u 3-0 yendi.

[ajax_load_more loading_style="infinite fading-circles" container_type="div" post_type="post" images_loaded="true" placeholder="true" button_loading_label="Haber Yükleniyor..." scroll_distance="500px"]