Ailesinden habersiz başladığı güreşte Balkan ve Türkiye şampiyonu oldu

KAYSERI (AA) – Kayseri Şekerspor Kulübü Sporcusu 19 yaşındaki milli güreşçi Onur Yurtada, ailesiyle Manisa’da yaşarken kendisi gibi sporcu olan sınıf arkadaşının tavsiyesi üzerine 10 yaşında güreşe başlamak istedi.

Bu isteğini paylaştığı annesinin “Bir şey olur” endişesiyle izin vermemesi üzerine Onur, ailesine haber vermeden okul çıkışında arkadaşıyla spor salonuna gitmeye başladı.

Onur, antrenmanlarda gösterdiği azmi sayesinde katıldığı seçmelerde başarılı olarak Manisa Güreş Eğitim Merkezi’ne girmeye hak kazandı.

Sonrasında durumu ailesiyle paylaşan ve onların rızasını alan genç güreşçi, milli formayla katıldığı ulusal ve uluslararası müsabakalarda çok sayıda madalya kazandı.

Yaklaşık 2 yıl önce Kayseri Şekerspor Kulübüne transfer olan Onur, antrenmanlarını Kayseri Güreş Eğitim Merkezi’nde sürdürüyor.

“Annem bunu öğrendiğinde bana çok kızmıştı”

Onur Yurtada, AA muhabirine, küçükken hiperaktif bir çocuk olduğunu söyledi.

Bu nedenle sportif faaliyetleri çok sevdiğini belirten Onur, şöyle konuştu:

“Güreş yapmak istediğimde ailem izin vermemişti. Ben de onlardan habersiz spor salonuna gitmeye başladım. Antrenmanlar okul saatime denk gelmiyordu. Ben okuldan direkt antrenmana gidiyordum. Annem bunu öğrendiğinde bana çok kızmıştı. ‘Okul çantamı hazırlıyorum’ diye antrenman çantamı hazırlıyordum. Bir engelleri yoktu aslında ama annem ‘Bir şey olur mu?’ diye korkardı. Şimdiki tepkileri iyi çok şükür. ‘Yolunu buldun pes etme’ diyorlar.”

Onur Yurtada, 9 yıllık kariyerine Balkan ve 4 Türkiye şampiyonluğunun yanı sıra, Balkan üçüncülüğü, Avrupa üçüncülüğü ve dünya beşinciliği sığdırdığını dile getirdi.

Antrenmanlarda çok sıkı çalıştığını vurgulayan Onur, “Yaklaşık 5 ay sonra yapılacak Büyükler Türkiye Şampiyonası’na hazırlanıyoruz. Hedefim, büyüklerde Avrupa ve dünya şampiyonu olmak.” ifadelerini kullandı.

Türkiye Olimpiyat Hazırlık Merkezi Antrenörü Salih Güney ise yaklaşık 2 yıldır beraber çalıştıkları genç sporcudan çok memnun olduğunu söyledi.

Onur’un hırslı ve azimli bir sporcu olduğuna değinen Güney, genç sporcunun hedefine emin adımlarla yaklaştığını belirtti.

Muhabir: Hakan Can Şahin

Sağlık İçin Kızılötesi Karbon Isı Boyası
Canlıların, özellikle de insanların sağlıklı yaşayabilmek için kızılötesi ışınlara ihtiyaçları vardır. Ancak bir aylık bir sürede yoğun bir şekilde alınan güneş ışınlarının depolanması mümkün değildir. On iki ay boyunca alınacak terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ise sayısız fayda sağlar.

 • Hücre sisteminin yenilenme gücünü artırır,
 • Kan dolaşımını hızlandırır,
 • Kronik yorgunluğu azaltır,
 • Bağışıklık sistemini güçlendirir,
 • Astım, alerjik rinit gibi solunum yolu rahatsızlıkları olan hastalar için en sağlıklı ısıtma sistemidir,
 • Kas ağrıları, sırt ağrıları ve eklem rahatsızlıklarını azaltır,
 • Bazı kanser türlerinin gelişimini engelleme özelliğine sahiptir,
 • Şeker hastalıklarının yan etkilerini azaltır,
 • Fizyoterapi tıp merkezlerinde doğrudan kullanılır.

Tıbbi araştırmalar, uzun dalga boyundaki ışınların terapi etkisi yaptığını, hiçbir zararlı yan etkisinin olmadığını ve insan vücudu için en uygun sıcaklığı sağladığını göstermiştir. Uzun dalga boyunda, terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ile ısıtma sistemi olarak geliştirilmiş olan SRN  Kızılötesi Isı Boyası, güneşin altında ısınma hissini on iki ay sağlamaktadır. SRN Kızılötesi Isı Boyası, uygulandığı ortamı sadece ısıtmakla kalmaz; aynı zamanda bir fizyoterapi merkezine çevirerek, içinde yaşayanların sağlığına katkıda bulunur.
Uzun dalga kızılötesi, radyan ısıdır; yüzünüzde güneşin veya odun ateşinin sıcaklığını hissetmekle aynı histir. Hatta kendi vücudumuzun da yaydığı ısı türüdür. İnsanlığın bildiği en temel ısınma şeklidir. Önce objeleri ısıttığı, ısınan objelerin de ısı yayarak çevreyi sıcak tuttuğu için binlerce yıldır tercih edilmiştir.
Bugün, yüksek enerji verimliliğine sahip SRN Kızılötesi Isıtma Teknolojisi, estetik ve konforlu bir şekilde radyan ısıyı çevre dostu olarak kolayca tekrar kullanabilmemizi sağlamaktadır.
Geçtiğimiz yüzyılda insanoğlunun konforlu olması sebebiyle tercih ettiği konvansiyonel ısıtma sistemlerinin (petek, klima vb.); yakın gelecekte yerini tekrardan kızılötesi ısıtma sistemlerine bırakması kaçınılmazdır.
SRN KIZILÖTESİ KARBON ISI BOYASI HAKKINDA BAZI BİLGİLER

 • SRN Kızılötesi Isı Boyası havayı kurutmaz ve havayı değil sizi ısıtır.
 • 24 V Elektrik ile çalışan Kızılötesi Isı Boyası sistemi yenilenebilir enerji kaynaklarıyla kombine çalışabilir. (Güneş ve Rüzgar enerjisi)
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası Üstüne duvar kağıdı,sıva ve boya gibi ürünler ile uygulanabilir özelliklere sahip bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası’nın boyandığı ortamda nem ve küf olmaz.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası mekanik tesisat ve bakım gerektirmeye bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası anında ısınma ve homojen ısı dağılımı sağlar.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası sağlıklıdır, nefes hastaları (bronşit vb) için en uygun ısıtma teknolojisidir.
 • Su bazlı karbon kaplamalar ek veya ana ısıtma da mükemmel olarak kullanılabilir.
 • Pars alüminyum tozu,pars bakır tozu,Pars Çinko Tozu,Pars Grafit Tozu,Pars Kurşun Tozu,Pars demir tozu,pars kurşun oksit,pars kurşun oksit sülyen,pars kurşun oksit mürdesenk,pars fire assay flux,pars nitrik asit,pars hidroklorik asit,pars sülfürik asit,pars hidrazin hidrat,pars kaolin,pars sepiyolit,sunsep,sundiyo,sunmag,pars zeolit,pars 67 mangan dioksit,pars85 mangan dioksit,hadjin yılan kovucu,parsvet yara tozu,pars lime sülfür,nanotozlar,yemkat.com,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars silisyum karbür,silisyum karbür,dmr74 mangan dioksit,pars magnezyum sülfat,pars magnezyum sülfat anhidrat,pars magnezyum sülfat monohidrat,pars magnezyum oksit,pars bakır sülfat,pars demir sülfat monohidrat,pars kalay sökücü,pars nikel sökücü,süren vollastonit tozu,pars volfram  tozu,pars molibden tozu,pars antimon oksit,pars potasyum hidroksit,pars potasyum silikat,kimyadeposu.com,claypacks.com,demsil silikajel,demsil kil paketi,demsil nem alıcı,nemal nem alıcı,pars sodyum metabisülfit,pars sodyum bisülfat,pars magnezyum nitrat,pars sodyum persülfat,pars kalsiyum sülfat,pars kalsiyum sülfat dihitrat,pars hayvan altlığı,pars sodyum lignosülfonat,pars maden tozları,pars metal tozları,pars yem katkıları,pars nanotozlar,pars çinko oksit,sunshield sıvı kaolen,süren titanyum tozu,pars bakır oksit,demsil silikajel,süren otocam çizik giderici,pars seryum oksit,süren ferro vanadyum tozu,pars spekülarit,süren bit-pire kovucu,süren bakır tozu,süren teknoloji,bakır tozu,
 • DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ
 • 05523307100-05325466184
 • www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net
 • www.potasyumsilikat.net,www.kursunoksit.com,www.parsman.com.tr,www.parsgrafit.com.tr
 • www.parox.com.tr,www.sepiyolit.net,

Check Also

Veli Kavlak: ”Fred’e adım attırmazdım”

Kariyerini Avusturya'nın Rapid Wien U-16 takımı antrenörü olarak sürdüren Veli Kavlak, oynanacak Beşiktaş - Fenerbahçe derbisi öncesi çarpıcı açıklamalar yaptı. Gedson Fernandes hakkında flaş bir ifade kullanan Kavlak, Fred ve Szymanski'ye göndermede bulundu.

[ajax_load_more loading_style="infinite fading-circles" container_type="div" post_type="post" images_loaded="true" placeholder="true" button_loading_label="Haber Yükleniyor..." scroll_distance="500px"]