A Milli Kadın Voleybol Takımı’nda Daniele Santarelli dönemi başladı

İSTANBUL (AA) – Türkiye Voleybol Federasyonu Başkanı Mehmet Akif Üstündağ ve İtalyan çalıştırıcı, düzenlenen basın toplantısında soruları cevaplandırdı.

Türkiye Voleybol Federasyonu Başkanı Mehmet Akif Üstündağ, göreve gelmelerinin ardından ilk olarak Giovanni Guidetti ile anlaşmaya vardıklarını ve 5 yıllık bir yolculuk yaşadıklarını ifade ederek, “Teknik ekibimizle, Dünya Şampiyonası sonrasında karşılıklı anlaşarak yollarımızı ayırdık. Bugün sizlerin de huzurunuzda son Dünya Şampiyonu Sırbistan ile şampiyonluk yaşamış, Antalya’daki Kulüpler Dünya Şampiyonası’nda Imoco Volley ile şampiyon olan Daniele Santarelli ile imza töreni düzenliyoruz. Ülkemizin ne kadar güzel organizasyonlar yaptığını, çıtanın ne kadar yüksek olduğunu, heyecanın ne kadar üst noktada olduğunu biz voleybolda yaşıyoruz ve yaşamaya da devam edeceğiz. Yönetim kurulu arkadaşlarıma da teşekkür ediyorum. Bu takımı başarıya götürmek için çok ciddi çaba sarf ettik.” diye konuştu.

Santarelli’nin Sırbistan Milli Takımı’yla 2 yıllık anlaşması olduğunu da hatırlatan Üstündağ, şunları söyledi:

“Santarelli’nin Sırbistan’la 2 yıllık kontratı vardı. Bu 2 yıllık kontratında hayali, hedefi ve heyecanının bizden çok daha üst noktada olduğunu gördük. Kendisinin de bazı hayallerini Türk Milli Takımı’yla yaşayacağını gördük. Bu vesileyle kendisiyle prensip anlaşmasına vardık. Genç, dinamik, heyecanı ve hayali olan bir arkadaşımız. Türkiye, hem kulüplerde hem de milli takımlarda Dünya Şampiyona olan bir antrenörü göreve getirdi. Dünyanın en iyi antrenörünü göreve getirdik. Bu da bana destek veren yönetimimin başarısıdır. Sırbistan Voleybol Federasyonu da bize çok kolaylık sağladı. Santarelli’yi çok sevdiklerini ve hocanın böyle bir projede rol almasına yardımcı olacaklarını söylediler.”

Sırbistanlı yetkililerin Türkiye ile diyaloğunun da çok iyi olduğuna dikkat çeken Mehmet Akif Üstündağ, sözlerine şöyle devam etti:

“İki yıllık kontratı olmasına rağmen Sırbistanlı yetkililer, Türkiye’ye olan bakış açıları, diyaloğumuz ve ikili ilişkilerimiz sayesinde çok yardımcı oldular ve en ufak bir tazminat talepleri dahi olmadan bize yardımcı oldular. Şu anda dünyanın en iyi antrenörünü takımın başına getirdik. Federasyon başkanı ve yönetim olarak bunun huzuru içinde olduğumuzu belirtmek istiyorum. İnşallah başarılı sonuçlar elde eder ve son yaşadığı dünya şampiyonluğunu inşallah ülkemizde de yaşatır diyorum. Avrupa ve dünyada en iyi liglerden ikisi İtalya ve Türkiye’dir. Ligde ve milli takımda işi kolay olmayacaktır ama başarılar diliyorum.”

“Türkiye, Giovanni’ye çok şey kattı”

Giovanni Guidetti’nin ayrılması hakkında da konuşan Mehmet Akif Üstündağ, “Giovanni Guidetti 5 yıl hizmet etti ve ardından yol ayrımına gittik. Giovanni’nin Türkiye’ye çok şey kattığı söylendi. Ancak Türkiye, Giovanni’ye neler kattı. Dünyadaki ülkelerin yüzde 90’ının sağlayamadığı imkanlar sağlanmıştır kendisine. Geride kalan 5 yılda mutlaka iyi şeyler katmaya çalışmıştır. Desteği olmuştur ama Türkiye de kendisine çok şey katmıştır. Bu ülkenin de kıymetini bilmek gerekir. Artık bir nöbet değişiminin zamanının geldiğini düşünüyorduk ve bu değişimin çok daha faydalı olacağının kanaatine vardık. Gelişini plaket ve çiçekle yaparken, gidişini de aynı şekilde yaptık. Artık dünü bırakıp yarına bakacağız. Olimpiyat elemesinde, Avrupa Şampiyonası’nda, Milletler Ligi’nde neler yapacağımızın çalışmalarına başlayacağız.” değerlendirmesinde bulundu.

“İşimi yapmak için doğru yerde olduğumu hissediyorum.”

Daniele Santarelli, kendisi için çok özel bir gün olduğunu ifade ederek, “İşimi yapmak için doğru yerde olduğumu hissediyorum.” dedi.

Sırbistanlı yetkililere teşekkür eden Santarelli, “Bir gün Türkiye’de çalışacağımı biliyordum ve doğru zamanın bu olduğunu düşünüyorum. Benim için artık yeni bir hedef var. İşimi yapmak için doğru yerde olduğumu hissediyorum. Türkiye ve İtalya, dünyada voleybol için çalışabileceğiniz ve oynayabileceğiniz en iyi ülkeler. Ben çok şanslıyım çünkü bu 2 ülkede de çalışıyorum.” ifadelerini kullandı.

Türkiye’de voleybolun ne kadar sevildiğini ve ne kadar büyük fırsatlar olduğunu bildiğini anlatan Santarelli, “Bana bu fırsatı verdikleri için çok mutlu oldum. Federasyonun tüm yetkililerine bana inandıkları için çok teşekkür ediyorum. Ben buradaysam sizin sayenizde buradayım. Yaptığım işle, gösterdiklerimle iyi bir antrenör olduğuma ve en iyisini yapacağıma sizi ikna edeceğim.” diye konuştu.

Santarelli çalışmak için doğru yerde olduğunu yineleyerek, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Türkiye’de şu ana kadar şampiyonluk kazanılmadı. Bunu ortaya çıkarmak için doğru yerde olduğumu düşünüyorum ve umarım ki bunu hep birlikte yapabiliriz. Bugün için herkese çok teşekkür ediyorum. Bugünün bitmesini hiç istemiyorum ama tabii ki gerçekler var ve yarın dönmem gerekiyor. Kulübüme dönüp işimi yapacağım ama kulüpteki işler bitince dönüp işimi yapacağım. Bu yaz harika bir dönem olacak bizim için çünkü 3 önemli turnuva var. Bana inandığı için başkanıma çok teşekkür ediyorum.”

“İtalya hata yapıyor”

Hem kulüp hem de milli takımda görev alması hakkında konuşan Daniele Santarelli, bu uygulamanın İtalya’da yasak olmasıyla ilgili olarak “Bence İtalya’da bu konuda hata yapıyoruz.” dedi.

Türkiye’yi ve Türk oyuncuları yakından takip ettiğini de sözlerine ekleyen Santarelli, şöyle devam etti:

“Voleybol benim için bağımlılık gibi. Voleybol maçı seyretmek benim ilacım, bunu yapmadan duramıyorum. Türkiye liginin de seviyesi çok yüksek olduğu için çok fazla maç izliyorum. En iyi oyuncuların seviyelerini biliyorum ama sadece en iyileri değil Türkiye’deki bütün oyuncuları bilmek istiyorum. Türk Milli Takımı’nın antrenörü olarak bütün oyunculara dokunmam gerekiyor. Sadece 20 oyuncuyla kendimi sınırlayamam. Genç oyuncularla çalışmayı çok seviyorum. Başkanım bana projesinden ve düşüncesinden bahsedip bunun uzun vadeli olduğunu anlattığında, genç oyuncularla çalışacağım için çok heyecanlandım. Sadece A Milli Takım değil her yaş kategorisindeki oyuncuları takip edeceğim. Türk ve dünya voleybolu için onların önemli seviyeye gelmesine çalışacağım.” diyerek devam etti.

“Giovanni öğretmenim diyebilirim”

Giovanni Guidetti hakkındaki soruyu yanıtlayan Santarelli, “Giovanni hakkında konuşabildiğim için mutluyum. Harika bir antrenör ve benim öğretmenim diyebilirim. Kendisine verecek bir tavsiyem ya da öğüdüm olamaz. İşini en iyi şekilde yapacağına eminim. Sırbistan Milli Takımı’ndaki oyuncuları takip etmek isterseniz dünyanın bütün liglerini takip etmeniz gerekiyor. Türk Milli Takımı’nı takip etmek daha kolay. Giovanni’nin orada iyi işler yapacağına eminim ama umarım biz daha iyi işler yaparız.” dedi.

Göreve geldikten sonra bir değişim ya da dönüşüm yaşanmayacağını da söyleyen Daniele Santarelli, “Bir değişimden, dönüşümden bahsetmiyorum. Oyuncular çok çok iyi seviyede. Ben sadece kendi çalışma stilimi anlatmak istiyorum. Giovanni buraya en iyi oyuncuları getirdi ve bir yapı kurdu. Ben sadece kollarımı daha fazla açacağım ve alanı genişleteceğim. Değişim, dönüşüm ya da çok büyük bir değişim olmayacak. Çalışacağım her oyuncuyla konuşacağım ve neden milli takıma gelmeleri gerektiğini söyleyeceğim. Milli takımda, bir ülkeyi temsil ettiğiniz için gurur duyulması gereken bir şey. Eğlenmek için geleceklerse bu doğru bir mantalite değil. Biraz önce milli takımın tişörtünü gördüm ve ona dokunmak heyecan verici. Eğer bunu yansıtabilirsek her şey daha kolay olacak. Bunu yansıtıp başarılar kazanmak istiyorum.” ifadelerini kullandı.

Muhabir: Bozhan Memiş

Sağlık İçin Kızılötesi Karbon Isı Boyası
Canlıların, özellikle de insanların sağlıklı yaşayabilmek için kızılötesi ışınlara ihtiyaçları vardır. Ancak bir aylık bir sürede yoğun bir şekilde alınan güneş ışınlarının depolanması mümkün değildir. On iki ay boyunca alınacak terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ise sayısız fayda sağlar.

 • Hücre sisteminin yenilenme gücünü artırır,
 • Kan dolaşımını hızlandırır,
 • Kronik yorgunluğu azaltır,
 • Bağışıklık sistemini güçlendirir,
 • Astım, alerjik rinit gibi solunum yolu rahatsızlıkları olan hastalar için en sağlıklı ısıtma sistemidir,
 • Kas ağrıları, sırt ağrıları ve eklem rahatsızlıklarını azaltır,
 • Bazı kanser türlerinin gelişimini engelleme özelliğine sahiptir,
 • Şeker hastalıklarının yan etkilerini azaltır,
 • Fizyoterapi tıp merkezlerinde doğrudan kullanılır.

Tıbbi araştırmalar, uzun dalga boyundaki ışınların terapi etkisi yaptığını, hiçbir zararlı yan etkisinin olmadığını ve insan vücudu için en uygun sıcaklığı sağladığını göstermiştir. Uzun dalga boyunda, terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ile ısıtma sistemi olarak geliştirilmiş olan SRN  Kızılötesi Isı Boyası, güneşin altında ısınma hissini on iki ay sağlamaktadır. SRN Kızılötesi Isı Boyası, uygulandığı ortamı sadece ısıtmakla kalmaz; aynı zamanda bir fizyoterapi merkezine çevirerek, içinde yaşayanların sağlığına katkıda bulunur.
Uzun dalga kızılötesi, radyan ısıdır; yüzünüzde güneşin veya odun ateşinin sıcaklığını hissetmekle aynı histir. Hatta kendi vücudumuzun da yaydığı ısı türüdür. İnsanlığın bildiği en temel ısınma şeklidir. Önce objeleri ısıttığı, ısınan objelerin de ısı yayarak çevreyi sıcak tuttuğu için binlerce yıldır tercih edilmiştir.
Bugün, yüksek enerji verimliliğine sahip SRN Kızılötesi Isıtma Teknolojisi, estetik ve konforlu bir şekilde radyan ısıyı çevre dostu olarak kolayca tekrar kullanabilmemizi sağlamaktadır.
Geçtiğimiz yüzyılda insanoğlunun konforlu olması sebebiyle tercih ettiği konvansiyonel ısıtma sistemlerinin (petek, klima vb.); yakın gelecekte yerini tekrardan kızılötesi ısıtma sistemlerine bırakması kaçınılmazdır.
SRN KIZILÖTESİ KARBON ISI BOYASI HAKKINDA BAZI BİLGİLER

 • SRN Kızılötesi Isı Boyası havayı kurutmaz ve havayı değil sizi ısıtır.
 • 24 V Elektrik ile çalışan Kızılötesi Isı Boyası sistemi yenilenebilir enerji kaynaklarıyla kombine çalışabilir. (Güneş ve Rüzgar enerjisi)
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası Üstüne duvar kağıdı,sıva ve boya gibi ürünler ile uygulanabilir özelliklere sahip bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası’nın boyandığı ortamda nem ve küf olmaz.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası mekanik tesisat ve bakım gerektirmeye bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası anında ısınma ve homojen ısı dağılımı sağlar.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası sağlıklıdır, nefes hastaları (bronşit vb) için en uygun ısıtma teknolojisidir.
 • Su bazlı karbon kaplamalar ek veya ana ısıtma da mükemmel olarak kullanılabilir.
 • Pars alüminyum tozu,pars bakır tozu,Pars Çinko Tozu,Pars Grafit Tozu,Pars Kurşun Tozu,Pars demir tozu,pars kurşun oksit,pars kurşun oksit sülyen,pars kurşun oksit mürdesenk,pars fire assay flux,pars nitrik asit,pars hidroklorik asit,pars sülfürik asit,pars hidrazin hidrat,pars kaolin,pars sepiyolit,sunsep,sundiyo,sunmag,pars zeolit,pars 67 mangan dioksit,pars85 mangan dioksit,hadjin yılan kovucu,parsvet yara tozu,pars lime sülfür,nanotozlar,yemkat.com,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars silisyum karbür,silisyum karbür,dmr74 mangan dioksit,pars magnezyum sülfat,pars magnezyum sülfat anhidrat,pars magnezyum sülfat monohidrat,pars magnezyum oksit,pars bakır sülfat,pars demir sülfat monohidrat,pars kalay sökücü,pars nikel sökücü,süren vollastonit tozu,pars volfram  tozu,pars molibden tozu,pars antimon oksit,pars potasyum hidroksit,pars potasyum silikat,kimyadeposu.com,claypacks.com,demsil silikajel,demsil kil paketi,demsil nem alıcı,nemal nem alıcı,pars sodyum metabisülfit,pars sodyum bisülfat,pars magnezyum nitrat,pars sodyum persülfat,pars kalsiyum sülfat,pars kalsiyum sülfat dihitrat,pars hayvan altlığı,pars sodyum lignosülfonat,pars maden tozları,pars metal tozları,pars yem katkıları,pars nanotozlar,pars çinko oksit,sunshield sıvı kaolen,süren titanyum tozu,pars bakır oksit,demsil silikajel,süren otocam çizik giderici,pars seryum oksit,süren ferro vanadyum tozu,pars spekülarit,süren bit-pire kovucu,süren bakır tozu,süren teknoloji,bakır tozu,
 • DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ
 • 05523307100-05325466184
 • www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net
 • www.potasyumsilikat.net,www.kursunoksit.com,www.parsman.com.tr,www.parsgrafit.com.tr
 • www.parox.com.tr,www.sepiyolit.net,

Check Also

Kerem Aktürkoğlu: “Yaptıklarım çabuk unutuluyor!”

Kerem Aktürkoğlu, Manchester United maçı sonrası sarı-kırmızılı taraftarlara seslendi.

[ajax_load_more loading_style="infinite fading-circles" container_type="div" post_type="post" images_loaded="true" placeholder="true" button_loading_label="Haber Yükleniyor..." scroll_distance="500px"]